Вибираємо принтер

 

Вибір принтера — справа складна. Експерти ITbox підготували докладний посібник, який допоможе вам з цим. 

 

Зміст

 

Коротко про принтери 

Принтери та багатофункціональні пристрої стали звичним явищем в більшості будинків, а уявити офіс без цього обладнання взагалі неможливо. Друкувальні пристрої (далі ДП) — незамінні асистенти школярів, студентів, підприємців, бухгалтерів, маркетологів, фотографів і всіх, кому необхідно робити роздруківки. На відміну від принтерів, БФП крім друку можуть сканувати й робити копії. Деякі моделі оснащені факсом, що підвищує їх значущість в ролі офісного робочого інструменту. 

Звичайний принтер або БФП? Вибір залежить від ваших завдань. Якщо для роботи потрібні функції сканера, факсу та копіра, купуйте багатофункціональний пристрій — це дешевше, ніж придбати техніку окремо. А якщо будете використовувати тільки функцію друку, вибирайте звичайні принтери. 


 

Принтер Epson L1455

Epson L1455 — БФП формату А3 зі сканером і вбудованими ємностями для чорнила замість картриджів
 

У цій статті ми поговоримо про принтери. Розповімо про технології друку, формати паперу, роздільну здатність та інші характеристики, які потрібно враховувати, обираючи ДП для домашнього та корпоративного друку.

 

Технології друку: які бувають і чим відрізняються?

Одні ДП призначені для друку тексту, інші — для роздруківки фотографій, а треті — для нанесення кольорового зображення на тканину. Це залежить від технології друку:

 

 • Матрична (голчаста) — принтери друкують одним кольором. Однак витратні матеріали на них дешеві, тому ДП використовують на підприємствах, де потрібен недорогий потоковий друк (банки, готелі, квиткові каси, супермаркети);
 • Лазерна — працюють швидко й дають чіткі кольорові або чорно-білі відбитки. В якості фарби використовується тонер. Відбитки стійкі до вологи та тертя, не вигоряють на сонці;
 • Струменева — швидкість роботи принтерів нижча, ніж у лазерних, але вони добре передають відтінки;
 • Сублімаційна — ДП наносять малюнки та написи на тканину, друкують фотографії. Працюють тільки зі спеціальним папером і фарбою в стрічках;    
 • Світлодіодна (LED) — принцип роботи принтерів має схожість з лазерними моделями. Але на відміну від останніх в них використовуються світлодіоди, а не лазер. За швидкістю роботи поступаються лазерним аналогам;
 • Твердочорнильна — призначені для швидкісного кольорового друку та можуть працювати з папером різної щільності. У принтерах використовують сухе чорнило на основі воску. Завдяки індивідуальній формі кожного кольорового бруска, їх неможливо встановити в «чуже» гніздо.

 

Для домашнього та корпоративного друку більше підходять струменеві та лазерні принтери. Тому докладніше зупинимося на їх перевагах та недоліках.

 

Струменеві принтери

У «струйників» зображення формується з мікроскопічних крапель фарби, які під тиском вилітають з друкуючої головки через сопла.

Важливо знати! Існують два способи подачі чорнила: п'єзоелектричний і термоструминний. Перший спосіб заснований на властивостях п'єзокристалів. Під дією електричного струму п'єзоелемент деформується та виштовхує краплю на папір. Застосовується в принтерах Epson. Термострумина технологія передбачає нагрів чорнила та їх частковий викид на носій через сопло шляхом формування газової бульбашки. Використовується в друкувальних пристроях Hewlett-Packard. Осібно стоїть технологія Canon. В основі — той же термоструминний спосіб подачі чорнила, але термоелемент розташований не за соплом, а в каналі збоку. Сама компанія називає цю технологію Bubble Jet («бульбашкова»). 


 

Принтер Canon PIXMA G1411

Струменевий принтер Canon PIXMA G1411 — популярна модель на ринку
 

Для зображень, створених «струмником», характерна растровість. Вони складаються з безлічі точок різного кольору. Це гарантує плавні переходи тонів і точну передачу кольору.

На більшість моделей струменевих принтерів і БФП можна встановити СБПЧ — систему безперервної подачі чорнила. Завдяки СБПЧ користувачеві не доведеться тривалий час турбуватися про заміну картриджів.


 

СБПЧ з шести кольорів

Система безперервної подачі чорнила з шести кольорів: black (Чорний), cyan (Блакитний), light cyan (Світло-блакитний), magenta (пурпурний), light magenta (світло-Пурпурний), yellow (жовтий)
 

Важливо знати! Відносно недавно на ринку з'явилися принтери із заводською СБПЧ. Замість картриджів в них вбудовані ємності для фарби, які можна заправляти. Придбання виправдане як для дому, так і для офісу. 

 

Плюси струменевих принтерів: 

 

 • Відмінно передають кольори;
 • Працюють з різними типами паперу, включно з глянцевою;
 • Дешевші, ніж лазерні моделі;
 • Можна встановити СБПЧ.

 

Мінуси струменевих принтерів:

 

 • Відбитки чутливі до води та сонячного світла;
 • Швидкість роботи нижча, ніж у лазерних, що не зовсім зручно, при роздруківці багатосторінкового тиражу;
 • Висока вартість витратних матеріалів (в більшості випадків);  
 • Чорнило можуть засохнути всередині сопла, якщо ДП довго не користуватися.

 

Лазерні принтери

У лазерних моделях для створення відбитків використовується лазерний промінь, який проєктує образ сторінки на обертовий барабан. Зображення формується тонером, який під впливом нагрівального елементу спікається, залишаючи на аркуші стійкий та чіткий відбиток.


 

HP Color LaserJet Pro M454dw

Популярний лазерний принтер — HP Color LaserJet Pro M454dw

 

Важливо знати! Тонер — це дрібнодисперсний порошок різних кольорів, що використовується в монохромних і кольорових лазерних принтерах.


Для друку фотографій лазерні моделі мало підходять. Тонери різних кольорів погано змішується, тому зображення не виглядають реалістично. 


Плюси лазерних принтерів:

 

 • Друкують швидше, ніж струменеві моделі;
 • Відбитки стійкі до води та світла;
 • Картриджа в середньому вистачає для роздруківки 1500-2000 аркушів, що істотно вище ресурсу  «струмників» — до 200 аркушів;
 • Легко переносять періоди простою, оскільки порошок в картриджі не засихає.

 

Мінуси лазерних принтерів:

 

 • Дорогі;
 • Не можна встановити СБПЧ;
 • Високе енергоспоживання через фьюзер, якому необхідно нагрітися для роботи. 


 

Який максимальний формат паперу вибрати? 

Більшість принтерів працюють з папером формату А4 (210 × 297 мм). Вони підходять для друку документів, учнівських і студентських робіт, книг.

Попитом також користуються ДП:

 

 • А3/А3+ (297 × 420 мм) — використовуються у видавництвах, рекламних агентствах, дизайнерських та архітектурних компаніях;
 • А6 (105 × 148 мм) і А8 (52 × 74 мм) — призначені для виготовлення фотографій, візиток, кишенькових книг. З таким форматом паперу зазвичай працюють портативні принтери.

 

Для друку на найбільших форматах паперу — А0, А1, А2 — призначені широкоформатні принтери (або плотери). Вони підходять для створення креслень, діаграм, календарів, плакатів, постерів.

 

Плотер Canon TM-20

Плотер Canon TM-20 для друку креслень і схем на папері формату А1

 

Кольоровість: чорно-білі vs. кольорові

Розрізняють монохромні (чорно-білі) та кольорові принтери. Перші підходять для друку тільки текстового й табличного матеріалу, а другі — кольорових ілюстрацій та фотографій. 

Обслуговування кольорового принтера обійдеться дорожче монохромного, оскільки доведеться купувати не одну, а кілька фарб. Тому відштовхуйтеся від ваших завдань. Якщо не плануєте друкувати кольорові зображення, вибирайте монохромні ДП.

 

Важливо знати! Широко поширені 4-кольорові струменеві та лазерні принтери. Для різних побутових потреб цього достатньо, але якщо хочете друкувати фотографії, вибирайте 6-, 9- або 12-кольорові моделі.  


 

Чотириколірний картридж з колірною схемою CMYK

Чотириколірний картридж з колірною схемою CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, Key color)
 

Що таке роздільна здатність друку (DPI)? 

Під роздільною здатністю принтера заведено розуміти максимальну кількість точок на дюйм зображення. Зазвичай DPI записується у вигляді однієї або двох цифр, наприклад, 600 DPI або 600 × 600.

Чим вище роздільна здатність принтера, тим деталізованіше буде зображення. Для друку тексту та графіків підійде ДП з роздільною здатністю 600 × 600 або 600 × 1200. Для чітких фотографій необхідний принтер з більш високими показниками DPI — приблизно 2400 × 1200, 4800 × 1200 або навіть 5760 × 1440. 

 

Технології та інтерфейси підключення

 

 • USB. Популярний спосіб під'єднання ДП до комп'ютера. За допомогою USB-інтерфейсу можна під'єднати флешку або HDD-накопичувач.
 • Ethernet. Під'єднання за допомогою Ethernet-кабелю дозволить працювати з принтером відразу декільком комп'ютерам, що знаходяться в мережі. Це дуже зручно для коворкінгів, офісів та інших місць, де друкувати доводиться багатьом людям з різних комп'ютерів
 • Wi-Fi. Принтери з підтримкою Wi-Fi можуть друкувати документи з будь-яких пристроїв, під'єднанних до бездротової мережі.
 • Bluetooth. Технологія дозволяє друкувати зі смартфонів і планшетів без необхідності під'єднання мобільного гаджета до ПК. 
 • NFC. Технології спрощує зв'язок принтера з портативними пристроями, які також її підтримують. Все, що потрібно — піднести до принтера гаджет з NFC і підтвердити з'єднання. У деяких моделях таким способом можна відразу відправляти матеріали на друк.

 

Що вміють сучасні принтери? 

Ми зібрали найбільш затребувані опції, які можуть бути у сучасних друкувальних пристроїв.

 

 • Картрідер. Дозволяє друкувати документи прямо з карти пам'яті.
 • Функція автоматичного друку без полів. Стане в нагоді тим, хто друкує фотографії, ілюстрації, художні та дизайнерські проєкти.
 • Підтримка двостороннього автономного друку (дуплекс). Існують лазерні та струменеві принтери, які друкують з обох сторін вкладеного листа. Це спрощує створення брошур, буклетів, а також оптимізує витрату паперу при роздруківці багатолистових учнівських і студентських робіт.
 • Функція фотокорекції. Дозволяє редагувати знімки під час друку, наприклад, видалити «червоні очі», кадрувати зображення, провести кольорокорекцію на принтері перед відправленням на друк.
 • Підтримка хмарного друку. Дозволяє друкувати матеріали із віртуального сховища даних.

 

Canon PIXMA mobile iP110

Canon PIXMA mobile iP110 — персональний струменевий принтер з можливістю під'єднання по Wi-Fi і друком з хмарних ресурсів

 

Якому виробнику віддати перевагу? 

Такі бренди як Samsung, Epson, Canon, HP, Brother і Xerox інвестують мільярди доларів в розробку обладнання. Компанії впроваджують інноваційні «фічі» та створюють прогресивні ДП, тому вони лідери ринку. Однак, гідну модель можна знайти в каталозі й інших компаній, наприклад, Pantum, OKI, Lexmark.

 

Який принтер підійде для друку фотографій?

Точність і природність відтворення відтінків — одна з основних вимог, які користувачі пред'являють до фотопринтерів. При виборі враховуйте наступне: 

 

 • Чим вище роздільна здатність, тим деталізованішою буде картинка. 
 • Кількість кольорів — мінімум 6. Це дозволить згладити переходи кольорів та краще передати відтінки.
 • Формат — А6, А4 або А3/А3+ (якщо плануєте роздруковувати фото в широкому форматі).
 • Наявність PictBridge/картрідера/Bluetooth дозволять друкувати з фотокамери, смартфона, планшета без під'єднання до ПК.
 • Функція фотокорекції потрібна, щоб редагувати зображення перед друком. 

 

Фотопринтер EPSON L850

Фотопринтер EPSON L850 з можливістю прямого друку з SD-карт пам'яті, USB-носіїв і фотокамер
 

Який принтер підійде для офісу?

Для офісу підійде як струменевий, так і лазерний принтер або БФП. Якщо в пріоритеті Висока якість відбитків і реалістична передача кольору — замовляйте «струмник». В інших випадках підійдуть лазерні моделі.

Звертайте увагу й на такі нюанси:

 

 • Для виведення текстової та табличної інформації можна обмежитися монохромним варіантом, а якщо належить роздруковувати презентації та фотографії — краще купити кольоровий.
 • Чим більше потрібно зробити відбитків, тим швидше та продуктивніше повинна працювати модель.
 • Якщо ДП буде користуватися більш ніж одна людина, вибирайте моделі з бездротовим під'єднанням.

 

Який принтер підійде для дому? 

Відповідь на питання залежить від завдань, які належить виконувати принтеру для дому:

 

 • Якщо принтер буде використовуватися зрідка та тільки для роздруківки текстових документів, вибирайте лазерні моделі. З ними не буде проблем, навіть якщо друкувати дві-три сторінки на місяць.
 • Для друку фотографій і кольорового графічного матеріалу підходять струменеві моделі. У них відмінна передача кольору. 
 • Для «домашнього» офісу варто вибрати БФП.

 

Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам вибрати відповідний принтер. Перш ніж оформити замовлення, рекомендуємо подивитися відеоогляди на моделі, що сподобалися. Враження реальних користувачів допоможуть прийняти рішення!