Нейромережі з'явилися порівняно недавно, але ми вже можемо перекласти на них частину рутинних завдань. Наприклад, створення текстів, генерацію медіа-контенту і багато іншого. 

У цій статті ми розповімо про найцікавіші, найпопулярніші та найфункціональніші нейромережі, які доступні користувачам у 2023 році. Щоб вам було простіше орієнтуватися, ми розбили всі нейромережі за варіантами виконуваних ними завдань.

 

Зміст:

Підсумки. Перспективи нейромереж і підводні камені
 


Нейромережі для генерації текстів

Системи ШІ, котрі допомагають генерувати текст, з'явилися одними з перших і на початках інтернетами ширилась думка, що вони повністю замінять письменників і копірайтерів. Цього, звісно, не сталося, тому що абстрактне мислення поки що є ексклюзивною здатністю людського мозку. Однак, навіть справді хорошим фахівцям ШІ може допомогти, виконавши за них рутинну роботу, зібравши й впорядкувавши суху інформацію.


 

Chat GPT

 

ChatGPT

Один із перших і найхайповіших чат-ботів 2023 року. Лише текстами його можливості не обмежуються, однак, найчастіше його використовують саме задля написання статей. Випробувати його можна абсолютно безкоштовно після проходження реєстрації. Однак у безкоштовної версії є певні особливості, зокрема, база даних, якою вона може оперувати, обмежена кінцем 2021 року. Платна підписка стартує з ціни 42$/міс і знімає обмеження за кількістю використань, а також працює з актуальними, регулярно оновлюваними базами даних. 

Про можливості цього текстового генератора найкраще розповість стаття американського фінансового аналітика, який попрохав у нейромережі написати текст про збір податкових збитків

 

Rytr

Rytr

Наступна нейромережа має певну спеціалізацію, найчастіше її використовують для написання текстів із заздалегідь заданим форматом. Наприклад e-mail розсилок, типових повідомлень у соцмережах тощо. 

Безкоштовна версія дає змогу створювати до 10 тис. символів тексту, після цього вам буде потрібно придбати підписку. Ціна питання від 9$ на місяць

 

Hyperwriteai

HyperwriteAI

Hyperwriteai - це нейромережа, яка допоможе письменникам. У ній є функція, яка пропонує автору кілька різних варіантів закінчення розпочатого речення. Також ШІ дає поради та рекомендації про те, як розширити та доповнити матеріал. Непогана онлайн-пігулка для подолання прокрастинації. 

Користуватися Hyperwriteai можна безкоштовно.

 

Gerwin

Gerwin

Gerwin дає змогу створювати структуровані тексти з нуля. ШІ допоможе скласти план статті, підкаже структуру і порадить оптимальні заголовки для розділів. Також він здатен працювати в певній, заздалегідь обраній, стилістиці. Це зручно для написання текстів, наприклад, на юридичну тематику.

Платформа підтримує російську мову (української, на жаль, поки що немає). Вона платна, для початку роботи доведеться купити один із пакетів символів. Однак, щоб випробувати її можна знайти на тематичних ресурсах промокод для одного з початкових пакетів.

 

Hoppycopy

HoopyCopy

Hoppycopy – це один із найпопулярніших інструментів для унікалізації тексту або рерайту. Простіше кажучи, ШІ бере оригінальний текст і робить його унікальним для пошуковика, зберігаючи при цьому сенс і концепцію. 

Сервіс надає безкоштовний період для тестування - 7 днів. Оскільки в тестовому режимі немає якихось істотних обмежень щодо функціоналу, його можна використовувати "вічно", реєструючи нові акаунти через анонімайзер після закінчення пробного періоду. Якщо ви не з таких, то через 7 днів доведеться купити платну підписку, ціни стартують від 23$/міс.

 


Нейромережі для генерації зображень

Генерація зображень стає нагальним завданням більшості ресурсів, що виробляють розважальний контент. Картинок потрібно багато і різних, до того ж у стоках не завжди є необхідні варіанти. Крім того, права на згенеровані картинки не належать нікому - це ще одна вагома причина використовувати ШІ для їх створення. 

Також генерація зображень знаходить собі застосування в блокчейн-мережах, дизайні, архітектурі (для створення певних елементів) тощо.


 

ChainGPT

ChainGPT

ШІ, котрий дозволяє створювати унікальні візуальні токени NFT у будь-якій тематиці. Ви можете зробити запит, наприклад, на створення "індіанця з пір'ям із дупи полярної сови", і алгоритм видасть вам кілька варіантів оригінальних зображень, кожне з яких можна "замінтити" – тобто зареєструвати його як свою інтелектуальну власність у цільовому блокчейні. Сервіс дає змогу генерувати одиничні запити безкоштовно.

 

Picsart

Picsart

Нейромережа, що дає змогу створювати зображення на обрану тематику – фентезійні, реалістичні, стилізовані під якийсь із художніх напрямів. Також є можливість постобробки отриманого зображення у вбудованому редакторі та його анімації. 

У програми є безкоштовна версія, що обмежена генерацією та обробкою зображень початкового рівня. Вартість підписки стартує від 7$/міс, вам будуть доступні всі інструменти обробки, анімації, а також кросплатформний доступ до своєї віртуальної майстерні.
 

Midjourney

Midjourney

Ця нейромережа вважається однією з найкращих у сфері генерування зображень. Вона може створювати будь-які картинки за детальним описом, а також має функції редактора. За допомогою Midjourney можна стилізувати фото людини під аніме, кіберпанк чи інший візуальний стиль. 

Для роботи з нейромережею вам знадобиться підключиться до її Discord-каналу, що не всім буде зручно. У безкоштовному режимі доступна генерація до 25 запитів з одного облікового запису. Далі доведеться або створювати нову "обліковку", або переходити на платну підписку, яка коштує від 10$.

 

Lexica

Lexica

Lexica виконує ті самі функції, що й Midjourney, однак вона набагато простіша у використанні й дає змогу швидко генерувати зображення за описом. На самому старті сервісу багато хто відзначав певну одноманітність згенерованих картинок, однак зараз ця проблема, схоже, вирішена. 

Безкоштовно можна створити до 100 картинок, після чого потрібно купувати підписку від 8$/міс.

 

Replicate

Replicate

Нейромережа Replicate має набагато ширший інструментарій порівняно з уже розглянутими Midjourney і Lexica. Крім генерації зображень за описом вона вміє підвищувати якість зображень і відновлювати пошкоджені картинки зі старих архівів. Також Replicate здатна змінювати стиль уже готових зображень, анімувати їх і автоматично ретушувати.

Цікавий момент - користувачам Replicate доступна зворотна генерація, а саме переведення картинки в текст, який її описує. Пробний період у Replicate безкоштовний. Після система попросить обрати один зі зручних тарифів.

 


Нейромережі для генерації відео

Нейромережі для створення відео дуже схожі на ті, що генерують зображення. Ось тільки вони вимагають набагато більшої обчислювальної потужності від сервісу, оскільки всі згенеровані картинки потрібно запам'ятовувати та "перегортати" з певною частотою (понад 24 кадрів на секунду). 

Крім того, додаткове навантаження створює накладення звуку на анімацію і рендеринг – підсумкове об'єднання всіх елементів в єдиний файл і їх відтворення.


 

SYNTHESIA

SYNTHESIA

Нейромережа Synthesia створює відео за детальним текстовим описом. Наприклад, якщо це стиль "голова, що говорить", то алгоритм моделює людину, яка виступить у ролі диктора. Цей ШІ можна порекомендувати саме для створення інструкцій, візуальних сценаріїв, навчальних відеокліпів.

Підтримується понад 120 мов озвучення, серед яких російська та українська. Платформою зручно користуватися, будь-яких особливих навичок для роботи з відео не потрібно. Цікаво, що навчання нюансам використання сервісу згенеровані ним же. Якість озвучки висока, оскільки використовуються клоновані цифрові голоси реальних людей. Безкоштовна версія дає змогу генерувати до 3 відео з описом не більше 200 символів. Щоб зняти ці обмеження необхідна платна підписка від - 30$/міс.

 

DEEPBRAIN

DEEPBRAIN

Deepbrain має функціонал схожий до попереднього сервісу, проте в нього є кілька суттєвих відмінностей. Тут є попередньо встановлені шаблони для обробки відео на такі популярні сервіси як YouTube, Tiktok та Instagram. Також присутня можливість створити анімований 2D аватар, що буде, у якості диктора, відповідати на запити користувачів у режимі онлайн. Підтримується до 80 мов, серед яких російська та англійська (підтримки української мови немає).

Безкоштовна версія є з обмеженнями, не можна використовувати аватари і деякі інструменти редагування, якість створюваного відео обмежена роздільною здатністю HD. Вартість місячної підписки - 29$.

 

RUNWAY

RUNWAY

Нейромережа RunwayML включає в себе два алгоритми: Gen-1 і Gen-2. Перший із них може генерувати зображення. Gen-2 поки досить сирий, але його функціонал дає змогу створювати анімації з картинок, генерувати відео з нуля або на основі наявного матеріалу, а також має функції редактора.

У сервісу є безкоштовна версія, яка працює за своєрідною кредитною системою. Отримати кредити можна за реєстрацію і за тестування Gen-1, в сумі вийде 525 кредитів. Одна секунда генерації відео коштує 14 кредитів, а ще безкоштовна версія обмежена монтажем не більше ніж на трьох доріжках. Вартість місячної підписки від 12$.
 


Нейромережі для генерації/редагування аудіо

ШІ для створення аудіофайлів або музики працюють схоже з алгоритмами генерації зображень. Для початкової генерації потрібна певна база даних, від якої нейромережа відштовхується під час створення музики. Поповнюючи базу даних уже відомими треками, ви розширюєте стильові рамки, також у базу потрапляють усі аудіофайли, створені самим алгоритмом.


 

MUSICSTAR

MUSICSTAR

Дає змогу створювати композиції в певних жанрах і мультиінструментальні мелодії. У нейромережі велика бібліотека з голосами найвідоміших вокалістів планети, а також музики різних стилів. З недоліків сервісу варто відзначити незначний вплив користувача на процес генерації (мало можливостей з налаштування). 

Програма надає 5 кредитів за реєстрацію. Генерація одного треку коштує 1 кредит. Мінімальна вартість 20 кредитів 5.99$. Доступна мова платформи - тільки англійська.

 

INFINITE ALBUM

INFINITE ALBUM

Ця нейромережа поки що на стадії відкритого бета-тестування. У неї поки що немає платної версії, тож доступ можливий лише для учасників тестування. Сенс цієї платформи в тому, що вона допомагає "на ходу" генерувати оригінальний музичний контент для лайв-стримів, завдяки чому стримеру не потрібно турбуватися про дотримання авторських прав. Сервіс генерує безперервний мікс підлаштовуючись під атмосферу гри або тему стріму.

 

EVOKE MUSIC

EVOKE MUSIC

Ще один сервіс для оформлення музикою стрімів, подкастів і заздалегідь записаних відео. Користувач не має жодного впливу на процес генерації, але може вільно використовувати отримані треки. Безкоштовний доступ – 14 днів з моменту реєстрації (пробний період). Далі доведеться купити підписку вартістю від 8$/міс.

 


Нейромережі для інших завдань

Є безліч нейромереж для найрізноманітніших сфер: військових, поліцейських, медичних, але ми в цьому тексті більше зосереджені на "цивільних" ШІ, які можуть стати в нагоді у більшості життєвих ситуацій. У цьому розділі ми підібрали кілька нейромереж, що дають змогу розв'язувати вузькоспеціалізовані завдання. Варто зазначити, що деякі з функцій розглянутих ШІ є у сервісів, що генерують зображення, але використовувати окремий інструмент завжди зручніше.


 

Thispersondoesnotexist — генератор облич

Thispersondoesnotexist

Як і випливає з англійської назви – нейромережа генерує обличчя неіснуючих людей. При цьому для генерації використовується велика бібліотека цілком реальних фотографій. Сервіс корисний для створення реалістичних ігрових персонажів та інших візуальних завдань.

 

Looka — створення логотипів

Looka

Looka – це онлайн-сервіс для створення логотипів, що використовує нейронні мережі для генерації концепцій і створення унікального дизайну.

Користувач може попередньо задати колірну палітру, тип шрифту і розміри логотипу. 

Використовуючи Looka, майте на увазі, що отримані результати можуть бути схожі на логотипи інших компаній, і викликати правові проблеми. Тож це, скоріше, можливість задати напрямок для пошуку.
 

RemoveBg – видалення фону з зображення  

RemoveBg

Вузькоспеціалізований фоторедактор, що дає змогу за допомогою нейромереж видаляти фон із картинок. Завантаживши картинку на сервіс, ви отримаєте вихідний файл у форматі PNG з прозорим фоном, придатний для роботи у фоторедакторах. Нейромережа також доступна у вигляді API, що дає змогу інтегрувати її, наприклад, у Фотошоп. Користуватися сервісом можна безкоштовно.

 


Підсумки. Перспективи нейромереж і підводні камені

Отже, які перспективи відкриваються нам завдяки використанню нейромереж? Вони дуже великі, від банального підвищення ефективності праці в безлічі галузей, до створення автономних роботизованих модулів. При цьому ризики також присутні. Якщо говорити про нагальні проблеми, то основних моментів три:

  • Авторські права на контент, на основі якого навчається ШІ. Ми вже бачимо судові позови в цій галузі
  • Занадто швидке навчання нейромереж, що за умови неналежної стандартизації несе вже глобальні ризики для всього людства в майбутньому. Усі ми пам'ятаємо фільм "Термінатор", вірно?
  • Скорочення робочих місць у певних робочих галузях. Так, таке скорочення вже відбувається, однак тут потрібно розуміти, що автоматизація відбуватиметься в будь-якому разі і нам від цього нікуди не дітися. Це призведе лише до перерозподілу трудових ресурсів.

У будь-якому разі, навіть найпросунутіша технологія може мати свої позитивні та негативні сторони, однак застосування цієї технології залежить тільки від нас.