Кожен із нас хоч раз потрапляв у ситуацію, коли Wi-Fi недоступний, а вам потрібно терміново щось зробити в інтернеті. У такому разі можна використовувати як роутер мобільник і роздати інтернет на ноутбук або ПК. Як саме це зробити на Android і iOS, з якими труднощами ви можете зіткнутися в процесі і що потрібно враховувати ми розповімо в цій статті.

 

Зміст:


 

Що потрібно пам'ятати при підключенні. Альтернативи роздачі інтернету зі смартфона

Якщо ви збираєтеся використовувати смартфон у якості модема, врахуйте, що ввімкнення WiFi для роздачі інтернету істотно підвищує витрату заряду батареї мобільника. Тому, якщо ви користуєтеся ноутбуком і смартфоном далеко від джерел електроенергії, правильно розраховуйте час або запасіться повербанком

Повноцінно замінити смартфон у таких завданнях здатний 4G-модем. Більшість із них мають власний акумулятор. Їх зручно використовувати, якщо ваш пакет мобільного інтернету має безлімітний трафік.

 

4G модем

 

Що знадобиться для підключення?

Для підключення нам знадобитися:

 • смартфон із доступом в інтернет;
 • комп'ютер або ноутбук із вбудованим або зовнішнім модулем WiFi, якщо ви збираєтеся підключати "повітрям";
 • USB-кабель, якщо ви хочете роздати інтернет через кабель. 

 

Підключаємо смартфон до комп'ютера або ноутбука

Підключити смартфон до комп'ютера можна по WiFi або за допомогою USB-кабелю. Давайте розглянемо кожен зі способів більш детально, для різних операційних систем смартфонів.

 

Android

Підключення через WiFi ідеально підходить для ноутбуків, оскільки на більшості з них є WiFi-модуль. З комп'ютерами все трохи складніше, оскільки вбудований WiFi-модуль є далеко не на всіх материнських платах. Якщо на вашому комп'ютері такого модуля немає, ви можете використовувати USB WiFi адаптер або карту розширення.  

Активувати на Android-смартфоні режим точки доступу ви можете через меню "Налаштування" або через панель швидкого доступу. 

Щоб активувати точку доступу через панель швидкого доступу:

 • проведіть на розблокованому екрані смартфона зверху вниз, розширте меню;
 • виберіть пункт "Точка доступу"

Щоб активувати точку доступу можна піти також іншим шляхом. У меню "Налаштування" знайдіть пункт "Точка доступу". 

Зробіть активною "Точку доступу WiFi" – виставивши галочку або повзунком (залежить від версії Android). У меню точки доступу ви можете:

 • задати "ім'я" точки доступу*;
 • задати пароль для захисту інтернет-з'єднання від несанкціонованого доступу;
 • встановити ліміт мобільного трафіку, якщо він у вас лімітований.

* За замовчуванням іменем точки доступу виступатиме модель вашого смартфона.

USB-підключення підійде якщо на вашому ноутбуці або ПК немає WiFi модуля. Для цього потрібно під'єднати смартфон до пристрою за допомогою USB-кабелю і увійти у все те ж меню "Точка доступу". Тільки тепер потрібно активувати тумблер не на пункті "Точка доступу WiFi", а в пункті "USB-модем". Врахуйте, що активувати цей тумблер можна тільки якщо смартфон під'єднаний до будь-якого девайсу за допомогою USB кабелю. 

Після того, як ви перевели смартфон у режим точки доступу одним із цих способів, ви маєте зайти в меню "Мережа" на вашому комп'ютері і вибрати доступне мережеве підключення. Воно відображатиметься під заданим вами ім'ям або за моделлю вашого смартфона.

 

iOS (iPhone)

В iOS також доступна функція роздачі інтернету за допомогою WiFi або USB кабелю.

Підключення по WiFi. Перейдіть у меню "Параметри" → "Стільникові дані" → "Власний hot-spot". У цьому меню виберіть:

 • пункт "Дозволити іншим" і активуйте його;
 • виберіть пароль для підключення, щоб убезпечити з'єднання;
 • відкрийте меню мережевого з'єднання на вашому ПК або ноутбуці;
 • знайдіть ваш iPhone і підключіться до нього, ввівши обраний раніше пароль.

Хот-спот можна зробити доступним для членів сім'ї без введення пароля. Для цього потрібно налаштувати функцію "Сімейний доступ". Ось як це зробити:

 • на пристрої де ви активуєте хот-спот пройдіть у меню "Параметри" → "Власний hot-spot" → "Сімейний доступ";
 • увімкніть функцію "Сімейний доступ";
 • натисніть на пристрої кожного з членів сім'ї та вкажіть, чи потрібно їм робити запит на підтвердження (вводити пароль), чи можна підключатися до вашого хот-споту автоматично.

Підключення по USB. Можливо тільки якщо у вас MacBook або iMac. Переконайтеся, що у вас в операційній системі комп'ютера встановлена остання версія програм iTunes і Finder. Потім підключіть iPhone або iPad до комп'ютера за допомогою комплектного кабелю. Якщо побачите запит "Чи довіряти цьому комп'ютеру" торкніться кнопки "Довіряти". Як правило, такий запит з'являється тільки під час першого підключення.

 


Підсумки. Корисні поради

Як видно зі статті, підключити інтернет на комп'ютері або ноутбуці, використовуючи мобільний як модем, досить просто. Щоб ваше підключення через точку доступу на смартфоні працювало коректно наведемо ще кілька корисних порад:

 • стежте за трафіком. Ми радимо під час використання лімітованого мобільного інтернету не дивитися відеофайли з високою роздільною здатністю, оскільки вони "жеруть" найбільше трафіку. Якщо вам необхідно подивитися якесь відео, просто натисніть на значок налаштувань під ним і виставте мінімальну роздільну здатність, на якій вам усе ще буде комфортно дивитися;
 • якщо часто доводиться використовувати телефон для роздачі інтернету, можливо варто придбати мобільний WI-FI роутер

 

Що може піти не так?

 • комп'ютер не бачить з'єднання. У цьому випадку найпростішим і найочевиднішим рішенням буде перезавантажити і комп'ютер, і смартфон, повторивши всю процедуру заново. У 50% випадків це вирішить проблему;
 • якщо підключення активувалося, але інтернет на комп'ютері не працює. Причиною може бути відсутність інтернету на смартфоні. Щоб виключити цю можливість, спробуйте відкрити якийсь сайт на смартфоні;
 • якщо комп'ютер не хоче підключатися до смартфона спробуйте тимчасово вимкнути брандмауер та/або антивірус, можливо причина в них. Якщо підключитися все одно не вдається, спробуйте встановити з'єднання з іншим комп'ютером або ноутбуком. Якщо спроба буде вдалою - ви будете напевно знати, що причина в будь-яких налаштуваннях на першому девайсі.