Якщо ви підключите телефон через USB-кабель до комп'ютера, то він почне заряджатися. Однак, зробивши подібну дію, багато користувачів очікують, крім іншого, отримати доступ до файлів на смартфоні, щоб переглянути або скопіювати їх на ПК чи ноутбук. У цій статті ми розповімо про те, що потрібно зробити, щоб комп'ютер почав розпізнавати смартфон як сховище файлів. Також поговоримо про те, який алгоритм дій необхідний для комутації Android-смартфонів, а який власникам iPhone. 

Хоча в статті йтиметься про комутацію смартфонів, подібним чином ви зможете під'єднати через USB планшет на Android або iOS. 

 

Зміст:

 • причини через які комп'ютер може "не бачити" смартфон;
 • вибираємо правильний режим підключення до комп'ютера;
 • встановлюємо драйвери для роботи зі смартфоном;
 • що робити якщо всі описані способи не допомогли?
 • альтернативні способи трансферу файлів зі смартфона на комп'ютер;
 • підсумки.

 

Причини, через які комп'ютер може "не бачити" смартфон

Давайте розглянемо всі ситуації, що можуть виникнути, коли ви підключаєте смартфон за допомогою Data-кабелю

 • не відбувається нічого;
 • починається заряджання телефону.

 

Під час під'єднання телефону нічого не відбувається 

У цьому разі причина може бути в несправності кабелю або в не надто щільній посадці кабелю в USB-порт комп'ютера чи смартфона. Ми рекомендуємо таку послідовність перевірки:

 • спробуйте підключитися до іншого порту USB. Якщо зарядка почнеться, значить справа в нещільному контакті або в несправності порту;
 • спробуйте використати інший кабель. Можливо, несправний кабель;
 • якщо і кабель, і порти робочі, можливо причина в гнізді смартфона. Найпростіший випадок - забруднення порту. Якщо після чищення проблема не усунена, значить несправний сам порт. У цьому разі найкраще звернутися до спеціалізованого сервісу.

Проблема с подключением к компьютеру

Під час під'єднання телефону починається процес заряджання, але смартфон не визначається як накопичувач

У цьому випадку, проблема може полягати:

 • у невідповідному кабелі. Для iPhone необхідно використовувати тільки оригінальні кабелі, особливо для тих моделей, на яких ще немає Type C. Для Android-смартфонів така проблема теж може виникати, якщо використовувати неоригінальний кабель. Деякі кабелі взагалі не призначені для передачі даних;
 • ви не активували режим "Медіа-пристрій" на смартфоні. Як увімкнути цей режим в iOS і Android ми розповімо далі;
 • застарілі або некоректні драйвери для смартфона на комп'ютері

Вибираємо правильний режим підключення до комп'ютера

 

Для Android

Найчастіше причина "невидимості" мобільного в неправильно обраному режимі підключення. На Android-смартфонах, як правило, за замовчуванням виставлено режим, який називається "тільки зарядка" або "зарядка по USB". Щоб комп'ютер визначив мобільний як накопичувач і ви отримали доступ до файлів на ньому, потрібно вибрати режим "USB-накопичувач" або "Медіа-пристрій (MTP)". 

режим передачі даних

Якщо ви раніше вже робили це, то під час з'єднання з ПК має з'явитися меню, де ви можете вибрати потрібний варіант. Але, припустимо, що меню не з'являється, що тоді?

Ось приблизний алгоритм дій:

 • Перейдіть в "Налаштування" → "Система" → "Для розробників" → "Конфігурація USB за замовчуванням".
 • У меню "Конфігурація USB за замовчуванням" виберіть режим "Передача файлів". Крім того, ви можете вибрати режим "Налагодження USB".

Обраний режим тепер вмикатиметься автоматично під час з'єднання з комп'ютером.

Тут слід зазначити, що не на всіх версіях Android і моделях телефонів є прямий доступ до розділу "Для розробників" у меню "Налаштування". Тобто розділ прихований. Якщо це ваш випадок, то його потрібно "додати" в меню з прихованого режиму. 

Перейдіть у розділ "Система" → "Про телефон". Тут знайдіть "Номер збірки"* і багаторазово натисніть на нього (зазвичай достатньо 5-7 швидких натискань). З'явиться повідомлення про те, що вам надано права розробника. Тепер у меню "Налаштування" з'явиться відповідний розділ.

* Для телефонів Xiaomi необхідно 7 разів натиснути на рядок "версія MiUI". 

 

Для iOS

Якщо ви підключаєте iPhone до комп'ютера з Windows, вам потрібно переконатися, що мобільний увімкнено і розблоковано. При першому підключенні iOS виведе на екран запит на доступ до медіафайлів.

Дозволяємо доступ і ваш iPhone з'явиться в Провіднику в списку медіа пристроїв. Найчастіше йому відповідатиме іконка, у вигляді цифрової камери. У такому режимі ви зможете скопіювати зі смартфона тільки фотографії та відеофайли. 

 

iPhone connect

Якщо ви підключаєте iPhone до ноутбука з Mac OS, все набагато простіше. Залежно від версії Mac OS за роботу з файлами відповідатиме iTunes (версії до Mojave включно), а в Catalina і пізніших версіях - Finder. Ці програми вже встановлені в операційній системі. Під час під'єднання смартфона вони запустяться автоматично, і дадуть можливість редагувати і копіювати весь контент на мобільному. Також, для роботи з медіафайлами можна використовувати стандартну утиліту Mac OS "Фото". Вона теж відкривається автоматично, але дає змогу переглядати, копіювати або редагувати тільки медіафайли. 

 

Встановлюємо драйвери для роботи зі смартфоном

 

Для Android

В операційній системі Windows встановлення додаткових драйверів не потрібне. Якщо ж у вас Mac OS, то знадобиться встановлення спеціальної утиліти (до складу якої входить драйвер) – Android File Transfer. Для встановлення цієї утиліти версія Android на смартфоні має бути не старішою за 3.0, а версія Mac OS на ноутбуці чи ПК не старішою за 10.5. 

Переконайтеся, що смартфон увімкнений, під'єднайте його до комп'ютера. Свайпніть донизу панель сповіщень на мобільному і з'явиться спеціальний перемикач. Натисніть на нього і в меню, що з'явилося, виберіть режим "Передача файлів"**.

** Майте на увазі, що назва меню і режиму можуть трохи відрізнятися залежно від моделі смартфона і версії Android. 

 

Для iOS

Раніше в статті ми згадували, що під час кабельного підключення через Провідник ми бачитимемо тільки фото і відео файли. Щоб отримати доступ до інших файлів, знадобиться iTunes. Врахуйте, що під час завантаження цієї програми для Windows вам доведеться пройти нескладну процедуру реєстрації. 

 

Що робити якщо всі описані способи не допомогли?

Якщо ви скрупульозно виконали всі наведені в статті інструкції, але планшет або смартфон все одно не розпізнається, пропонуємо наступний алгоритм дій:

 • відключіть від комп'ютера всі USB-пристрої, які не використовуєте на даний момент (залиште тільки клавіатуру і мишу, або їхні бездротові конектори);
 • спробуйте змінити порт для підключення;
 • перезавантажте спершу комп'ютер, а потім мобільний і повторіть підключення;
 • для Windows спробуйте оновити драйвер розпізнавання USB-пристроїв. Для цього потрібно запустити командний рядок (Windows + R). У рядку набираємо "devmgmt.msc" і натискаємо Enter. Відкриється диспетчер пристроїв, де потрібно вибрати підключений гаджет. Клікаємо по ньому правою кнопкою миші та обираємо "оновити драйвер" → "виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері" або "пошук відповідного драйвера в мережі". Якщо пошук знайшов відповідні драйвери для "USB-пристрій MTP" підтвердіть їхнє перевстановлення або оновлення. Якщо всі попередні дії не дали результату, спробуйте завантажити драйвери вписавши в пошуковий рядок "___________ драйвер для Windows". Замість прочерків вписуємо марку і точну модель вашого смартфона;
 • якщо пристрій "не бачить" iTunes або Finder, рекомендуємо ознайомитися з посібником Apple, який допоможе вам вирішити цю проблему;
 • спробуйте оновити операційні системи до актуальних версій. Іноді, в апдейтах є оновлення важливих системних драйверів.

 

Альтернативні способи трансферу файлів зі смартфона на комп'ютер

Якщо у вас все ж не вийшло підключити смартфон як накопичувач, ви можете скористатися зовнішніми сервісами для того, щоб перенести потрібні файли на ПК. Наприклад, хмарними сховищами на кшталт AirDroid, Pushbullet, Google Drive, OneDrive і Dropbox

Також ви можете переслати собі файли через месенджери, подібну опцію підтримують Viber, Whatsapp і Telegram

 


Підсумки

Як бачите, у питанні підключення смартфона до комп'ютера немає нічого складного, і навіть якщо щось не вийде, то у вас є альтернативний спосіб передавання інформації.