Сучасний інтернет повинен бути швидким і бездротовим. І без хорошого Wi-Fi-роутера (він же маршрутизатор) тут не обійтися. Ми вибрали 15 кращих роутерів 2021 року, які ви можете купити в Україні.
Моделі в рейтингу ми розділили на 3 категорії:

 • недорогі роутери – до 1000 гривень;

 • середній ціновий сегмент – 1000-2000 грн;

 • ТОП моделі – більше 2000 грн.

У даній статті ми розповідаємо про переваги і недоліки конкретних моделей, не акцентуючи увагу на правилах вибору. Якщо ви хочете самостійно розібратися в нюансах покупки роутера, то у нас є присвячена цьому стаття. У ній ми детально розписали всі ключові характеристики (швидкість/пропускну здатність, силу сигналу, робочі діапазони, канальність і т. д.), і на що вони впливають. Прочитавши матеріал про те, як вибрати роутер, ви зможете самостійно купити хороший маршрутизатор, навіть якщо він не потрапив в наш Топ.

 

Модель 

Ціна в гривнях (на 2021 рік)

Бюджетні роутери

ASUS RT-AC51

699

TP-Link TL-MR3420

795

Netis N2

799

Huawei WS5200

999

D-Link DIR-841

1 002

Середньобюджетні роутери

TP-Link Archer C1200

1 157

Tenda AC21

1 696

Mikrotik hAP ac²

1 950

TP-Link TL-MR100

1 999

Топові моделі

D-Link DIR-825/GF

2 279

Huawei AX3 Quad Core

2 499

Xiaomi Mi AloT Router AX3600

2 999

ASUS AiMesh Router RT-AC86U

3 750

Keenetic Ultra

4 195

Linksys WRT3200ACM

6 885

Підсумки

 


Недорогі роутери для будинку

Бюджетні маршрутизатори коштують до 1000 гривень. Сегмент дуже популярний, але більшість моделей з бюджетного діапазону приваблюють тільки ціною, а особливої потужності або функціоналу від них чекати не варто.
Якщо у вас із гаджетів є лише ноутбук і смартфон, то недорогого роутера буде достатньо, щоб забезпечити їх стабільним доступом в інтернет. А ось для перегляду фільмів у якості 4К або для онлайн-ігор ресурсу вистачить не у всіх бюджетних моделей.


 

ASUS RT-AC51

Роутер ASUS RT-AC51

RT-AC51 від ASUS – найдешевший дводіапазонний Wi-Fi-роутер. Він працює на частотах 2.4 і 5 GHz, на яких максимальна швидкість становить 300 і 433 Mbps відповідно. Причому роутер RT-AC51 одночасно задіює обидва діапазони, що дає канальну пропускну здатність 733 Mbps.
На цьому його переваги не обмежуються. Наприклад, підтримується VPN, який можна налаштувати самостійно, чому сприяє зручний програмний інтерфейс прошивки.
Варто купити RT-AC51, якщо ви шукаєте недорогий маршрутизатор для 2-3-кімнатної квартири. На її площу вистачить покриття, створюваного 4 антенами. А ось канал на 5 ГГц добре працює тільки в межах однієї кімнати, і тому роутер краще ставити в найбільше «завантаженому» приміщенні.
У маршрутизатора від
ASUS 64 Мб оперативної пам'яті, чого достатньо для під’єднання одночасно декількох користувачів. Але її не вистачить, якщо поєднувати кілька ресурсномістких завдань: одночасно включити онлайн-гру на консолі і ПК, спробувати подивитися фільм під час завантаження файлів, тощо
Також для бюджетного маршрутизатора RT-AC51 виглядає досить стильно, оскільки має строгий чорний корпус з гострими кутами.
З роз'ємів тут є WAN-порт для інтернет-кабелю, 4 порти для підключення пристроїв через провід LAN. Роз'єм для USB відсутній, а значить, використовувати модем або зовнішні накопичувачі не вийде.

 

Переваги

Недоліки

дводіапазонний

немає USB

швидкість до 300/433 Mbps

діапазон 5 GHz погано «пробиває» стіни

з коробки готовий до роботи – не потрібне довге налаштування

 

 

TP-Link TL-MR3420

Роутер TP-Link TL-MR3420

Виробник TP-Link постачає на ринок гідну бюджетну продукцію, а тому мільйони користувачів купують домашні маршрутизатори саме від цієї компанії. Серед продукції, що випускається, є десятки вартих уваги моделей, але ми розглянемо тільки одну – TL-MR3420.
TL-MR3420 – хороший 3G/4G роутер, який забезпечить стабільний сигнал і широку площу покриття. Він однодіапазонний – працює тільки на частоті 2.4 ГГц, а тому мережа добре ловить навіть через стіни. Допомагають у цьому 2 антени, які служать підсилювачами сигналу. Завдяки їм не потрібно особливо ретельно вибирати місце для установки, адже покриття точно вистачить для одноповерхового будинку або квартири.
Роутер забезпечує швидкість передачі даних до 300 Мбіт/с. Скромно за мірками 2021 року, але для мобільного інтернету гідний показник.
Виробник протестував роутер TL-MR3420 з модемами всіх операторів, завдяки чому пристрій при підключенні автоматично підбирає потрібні налаштування. Роз'єм під USB знаходиться збоку маршрутизатора, що спрощує доступ до нього (в порівнянні з розташуванням ззаду).
З корисних фішок девайса можна відзначити функцію резервного з'єднання. Для її реалізації потрібно одночасно підключити маршрутизатор до модему і кабельного інтернету. Тоді у разі виникнення неполадок у одного з провайдерів роутер переключиться на іншого, і у вас не зникне мережа.

 

Плюси

Мінуси

для мобільного інтернету

максимальна швидкість 300 Мбіт/с

резервне з'єднання

 

 

Netis N2

Роутер Netis N2

Незважаючи на свою ціну Netis N2 вже відноситься до гігабітних роутерів. Він дводіапазонний, а тому здатний забезпечити сумарну (канальну) швидкість 1,2 Гбіт/с. При цьому варто звернути увагу, що реальний максимальний показник становить 867 Мбіт/с (в діапазоні 5 GHz), оскільки на один потік може бути виділений тільки такий ресурс.
Маршрутизатор оснащений 4 антенами з посиленням 5dBi, що дає стабільно сильний сигнал через стіни, а тому Wi-Fi буде стабільно ловитися в декількох кімнатах. Це хороший варіант недорогого
роутера для квартири.
Варто відзначити і інтелектуальну прошивку Netis N2. ПЗ достатньо «розумне» для цінового сегмента: здатне грамотно розподіляти пропускну здатність маршрутизатора, якщо до нього підключено багато користувачів.
Інтерфейс для налаштування роутера зручний і зрозумілий, чому сприяє продуманий UX-дизайн і повний переклад.

 

Переваги

Мінуси

широке покриття

не можна підключити модем

модель є гігабітною

 

 

Huawei WS5200

 

Роутер Huawei WS5200

Модель WS5200 від Huawei за характеристиками нагадує минулий роутер від Netis:

 • загальна (на всіх каналах) передача даних – 1.2 Гбіт/с;

 • 4 антени для посилення сигналу;

 • 4 порти: 1 WAN і 3 LAN;

 • немає роз'єму під модем.

Відмінності тут криються у начинці: використовується більш швидкий процесор (1 ГГц). Природно, інша в роутері і прошивка – своя від Huawei. Налаштувати маршрутизатор можна через додаток на смартфоні (HiLink) або через web-інтерфейс (другий зручніший).
Встановити роутер WS5200 можна тільки на столі, оскільки на корпусі немає кріплення для стіни. Не можна міняти положення антен – їх можна тільки скласти, що корисно лише при транспортуванні.

 

Переваги

Мінуси

дводіапазонний роутер

немає USB порту

зручна настройка антени не регулюються

антени не регулюються

 

D-Link DIR-841

Роутер D-Link DIR-841

Трохи не вписується в ціновий діапазон роутер D-Link DIR-841 – він коштує 1002 гривні. Але за характеристиками він входить саме в категорію недорогих. DIR-841 – роутер для квартири, що працює в 2-х діапазонах. 4 антени дають сильний і стабільний сигнал, але для великого будинку (особливо з кількома поверхами) краще використовувати кілька Wi-Fi роутерів. DIR-841 має інтелектуальну функцію Smart Wi-Fi, яка об'єднує кілька маршрутизаторів, створюючи тим самим одну бездротову мережу. Завдяки цьому пристрої-клієнти «перекидаються» між точками доступу до тієї, яка дає краще підключення.
Також варто згадати технологію Transmit Beamforming. Вона регулює сигнал від різних антен, скеровуючи його в сторону активних пристроїв.

 

Переваги

Мінуси

гідна пропускна здатність і покриття

USB порт відсутній

можна об'єднати кілька роутерів в одну мережу

 

технологія Transmit Beamforming

 

Wi-Fi з середнього цінового сегмента

Середній ціновий сегмент – це швидкісні Wi-Fi роутери, які мають велику пропускну здатність, забезпечують значну площу покриття, але чутливі до перешкод.
Більшість маршрутизаторів за 1000-2000 гривень є дводіапазонними: можуть працювати на частотах 2.4 і 5 GHz. В цей сегмент уже входять
ігрові роутери.
Зовні й за характеристиками маршрутизатори з середнього цінового сегмента часто не відрізняються від бюджетних. Вся різниця криється в прошивці – ПЗ роутера. «Розумне» програмне забезпечення при рівних характеристиках дає гаджету більше можливостей.


 

TP-Link Archer C1200

Роутер TP-Link Archer C1200

Гігабітний роутер TP-Link Archer C1200 не є геймерським в класичному розумінні. Але це найдешевший маршрутизатор з технологією, яка виділяє більше ресурсів для онлайн-ігор. Також пріоритет по відношенню до звичайних завдань отримує IPTV.
Геймерською або дуже потужною модель Archer C1200 назвати не можна, оскільки передавання здійснюється зі швидкістю 867 Мбіт/с в діапазоні 5 GHz, і 300 Мбіт/с – в 2.4 GHz. Тобто показник знаходиться на такому ж рівні, як і в бюджетних маршрутизаторах.
У відгуках про роутера пишуть, що його бажано встановлювати в одній кімнаті з телевізором/комп'ютером, адже сигнал 5 ГГц втрачає силу при проході через стіни.
Через додаток Tether App можна керувати Wi-Fi. Додаток в загальних рисах повторює веб-інтерфейс для налаштування, але менш деталізовано.

 

Переваги

Недоліки

режим для онлайн-ігор

для використання USB-модема потрібна прошивка

Tether App

 

 

Tenda AC21

Роутер Tenda AC21

Головний плюс роутера Tenda AC21 – значний стрибок потужності, якщо порівнювати з попередніми моделями. Для 2.4 GHz показник залишився старим: 300 Мбіт/с, а ось при частоті 5 GHz швидкість виростає до 1733 Мбіт/с.
Щоб таку потужність успішно реалізувати, роутер отримав 6 антен з високим коефіцієнтом посилення. Це збільшує дальність покриття.
Також потрібно акцентувати увагу на технології 4x4 MU-MIMO. Вона дозволяє одночасно передавати сигнал на 3 пристрої по незалежним потокам.

 

Переваги

Мінуси

6 антен з коефіцієнтом посилення 6 dBi

немає USB

канальна швидкість 2 Гбіт/с

 

 

Mikrotik hAP ac²

Роутер Mikrotik hAP ac²

Mikrotik hAP ac² – двоканальний роутер, який підійде для квартири або невеликого офісу. Він працює як з кабельним інтернетом, так і з модемом (3G/4G/LTE).
З цікавих можливостей роутера можна назвати технологію POE. Її суть дуже проста: живлення надходить безпосередньо по інтернет-кабелю, а не від блоку живлення. Технологія корисна при облаштуванні офісу, але рідко використовується в домашніх умовах. Хоча якщо ви хочете прикріпити Wi-Fi вище, а доступу до розетки немає, то POE буде корисною функцією.
Антени Mikrotik hAP ac² використовує вбудовані. З одного боку, вони не будуть заважати, а з іншого, це впливає на покриття бездротової мережі. Антен в роутері 2 з коефіцієнтом посилення 2.5 dBi.
Оперативна пам'ять – 128 МБ, що дає маршрутизатору можливість без проблем справлятися з великою кількістю підключених клієнтів.
Максимально реалізувати можливості допомагає прошивка RouterOS. Крім детальної настройки маршрутизатора ви можете моніторити підключені гаджети, обмежувати доступ або швидкість. Глибоке налаштування може зайняти багато часу, але можна обійтися і без неї: маршрутизатор без проблем функціонує прямо з коробки.

 

Плюси

Мінуси

оперативна пам'ять 128 Мб

за відгуками деяких користувачів він грітися при навантаженнях

детальні налаштування 

покриття

підтримує 4G

 

POE

 

 

TP-Link TL-MR100

Роутер TP-Link TL-MR100

TL-MR100 працює тільки в діапазоні 2.4 GHz, що дає максимальну швидкість до 300 Мбіт/с, а стабільну і того менше – 150 Мбіт/с. Скромно для гаджета ціною 2000 гривень, але характеристики і вартість виправдані, адже створювався роутер для мобільного інтернету. Підтримує він 3G і 4G, причому вам не потрібен модем – на пристрої є слот під SIM-карту. Можна підключити і дротовий інтернет, для чого є WAN порт.
Якщо підсумувати, то TL-MR100 – відмінний роутер для дачі або сільської місцевості, якщо не протягнута оптоволоконна лінія. Якщо кабель прокладений, то за ті ж гроші можна підшукати більш відповідний Wi-Fi роутер.
Оперативна пам'ять і процесор роблять девайс досить продуктивним, щоб до нього могли одночасно підключитися до 32 пристроїв.

 

Плюси

Мінуси

мобільний інтернет від SIM

однодіапазонні

багатоканальність

 

знімні антени

 

 


Кращі топові Wi-Fi роутери в 2021 році

В цінову категорію 2000+ гривень входять роутери з наступними рисами:

 • висока швидкість;

 • багатоканальність;

 • покриття великої площі (з урахуванням перешкод);

 • просунуте ПЗ.

Часто це обладнання для офісів, де потрібно забезпечити стабільне і швидке з'єднання з інтернетом для великої кількості користувачів. Більше 2000 гривень коштують і домашні роутери, наприклад, ігрові. Висока продуктивність досягається за рахунок установки потужних процесорів і збільшення оперативної пам'яті.


 

D-Link DIR-825/GF

Роутер D-Link DIR-825/GF

Якщо побіжно переглянути характеристики DIR-825/GF, то вони здаватимуться такими самими, як і у роутера від D-Link, описаного в бюджетній категорії. Дійсно потужність, швидкість, чутливість у обох моделей однакові. Проте, DIR-825/GF більш продуктивний (швидкий, стійкий до перешкод, з більшим покриттям), що досягається за рахунок іншої начинки. Тут використовується процесор RTL9607C (900 МГц), до 256 МБ збільшена оперативна пам'ять і до – 128 МБ Flash-пам'ять.
Нова начинка дає можливість використовувати передове ПЗ, що відбилося на настройках безпеки. Наприклад, роутер розпізнає не тільки небезпечні сайти, але і заражені пристрої, якщо вони намагаються підключитися до мережі.

 

Плюси

Мінуси

оперативна пам'ять 256 МБ

2x2 MU-MIMO (щоб повністю використовувати потенціал потрібно 3х3, 4х4)

Можливості для глибокого налаштування безпеки

 

можна підключити модем (порт USB)

 

 

Huawei AX3 Quad Core

Роутер Huawei AX3 Quad Core

Завдяки своїм характеристикам AX3 Quad Core стане придатним для розумного будинку роутером. Він оснащений 4-ядерним процесором, що дозволяє маршрутизатору забезпечувати бездротове з'єднання одночасно для 128 підключених девайсів. Цього вистачить не тільки для повсякденних завдань, а й для функціонування окремих елементів інтернету речей. Керувати всім можна, підключившись до роутера зі смартфона через додаток HUAWEI AI Life.
AX3 Quad Core може роздавати Wi-Fi для великого будинку, завдяки технології Dynamic Narrow Bandwidth (вона допомагає сигналу проходити через стіни).
Пропускна здатність Wi-Fi роутера для діапазону 2.4 ГГц – 574 Мбіт/с, а для 5 ГГц – 2 402 Мбіт/с.

 

Плюси

Недоліки

швидкість 3 000 Мбіт/с

порт USB відсутній

підходить для побудови систем розумного будинку

 

 

Xiaomi Mi AloT Router AX3600

Роутер Xiaomi Mi AloT Router AX3600

Компанія Xiaomi позиціонує маршрутизатор Mi AloT Router AX3600 як варіант роутера для розумного будинку. Однак в цьому плані не все так однозначно. Зате якщо сприймати Mi AloT Router AX3600 просто як потужний роутер, то тут проблем ніяких немає. Він має швидкість 3 Гбіт/с, а її потенційна верхня межа взагалі 9.6 Гбіт/с. Сподобається роутер і консольним геймерам, оскільки ПЗ NetEase UU забезпечує мережеве прискорення для приставок PlayStation, Nintendo і Xbox.
А ось з функціями розумного будинку роутер може впоратись не у всіх ситуаціях: є проблеми з інтеграцією деяких девайсів, навіть від самих Xiaomi. Вирішує подібні проблеми використання шлюзу.

 

Переваги

Недоліки

пропускна здатність 3 Гбіт/с

немає USB

підтримує до 248 підключених приладів

є проблеми сумісності з деякими девайсами розумного будинку

8х8 MIMO

 

вбудований клієнт VPN

 

 

ASUS AiMesh Router RT-AC86U

 

Роутер ASUS AiMesh Router RT-AC86U

Маршрутизатор RT-AC86U – геймерський роутер від компанії ASUS. Відмінна риса: технологія NitroQAM, завдяки якій пропускна здатність Wi-Fi досягає 2917 Mbps.
Потужний двоядерний процесор на 1,8 ГГц має вражаючу обчислювальну здатність. Її направили на те, щоб знизити пінг і втрату пакетів – важливі показники для комфортної гри в онлайні. Ігровому трафіку видається пріоритет завдяки функції QoS (налаштовує мережу під ігрові ПК і всі сучасні консолі).
Функція батьківського контролю не просто дає відфільтрувати небезпечний контент, але і зовсім заблокувати доступ до інтернету на певний час, щоб дитина не відволікався від сну, уроків.

 

Переваги

Недоліки

2.900 Гбіт/с

 

безпека ASUS AiProtection

 

 

Keenetic Ultra

 

Роутер Keenetic Ultra

Дводіапазонний Wi-Fi Keenetic Ultra може працювати від дротового інтернету і від модему (3G і 4G). Причому ви можете підключити роутер відразу до 2 провайдерів, адже він підтримує технологію Multi-WAN. Так у вас завжди буде страховка на випадок проблем з одним із з'єднань.
Швидкість передачі даних
Keenetic Ultra: в діапазоні 5 ГГц – 1 733 Мбіт/с, а в 2.4ГГц – 800 Мбіт/с. Оперативної пам'яті використовується 256 МБ. Програмне забезпечення підлаштовується під виконувані завдання, розподіляючи ресурс в залежності від ситуації. Наприклад, ви можете щось завантажувати і спокійно, без зависання дивитися фільм, за що відповідає технологія IntelliQoS.

 

Переваги

Недоліки

інтелектуальна прошивка

 

роз'єм USB розташований збоку

 

Multi-WAN

 

 

Linksys WRT3200ACM

Роутер Linksys WRT3200ACM

Найдорожчий маршрутизатор в нашому топі роутерів – Linksys WRT3200ACM. Обґрунтування ціни відразу видно по максимальній пропускній здатності: 2.6 Гбіт/с для 5 ГГц і 600 Мбіт/с для 2.4 ГГц. Розподіляється швидкість на кілька потоків завдяки технології Tri-Stream 160. На практиці це дозволяє спокійно грати відразу на декількох пристроях, підключених до мережі Wi-Fi. Пріоритет завжди віддається ігровому трафіку і Smart TV. При цьому маршрутизатор підбирає ті частоти, які найменше завантажені, що знижує кількість можливих перешкод.
Відповідає за все 2-ядерний процесор з частотою 1.8 ГГц. Працює девайс на сучасній ОС, але прошивку за бажанням можна змінити. Використовуючи прошивку з відкритим кодом, ви зможете проводити детальне налаштування. Для тих, хто не звик так заглиблюватися, є зручний інтерфейс для керування через браузер, а також додаток Linksys Smart Wi-Fi для смартфона. У ньому ви зможете включити VPN, здійснювати батьківський контроль, відстежувати підключені пристрої.

 

Переваги

Недоліки

пропускна здатність 2.6 + 0.6 Гбіт/с

ціна

широке покриття

 

відкритий код для настойки

 

пріоритет для ігрового трафіку

 

 


Підведемо підсумки

Якісний Wi-Fi – поняття широке. І залежно від того, що ви в нього вкладаєте, треба розраховувати бюджет на покупку маршрутизатора. Для повсякденних завдань підійде і недорогий роутер. Якщо ви хочете дивитися відео в 4К якості, то вам буде потрібен більш дорогий девайс, який працює в двох частотних діапазонах. Нарешті, для геймінгу потрібен просунутий роутер, в якому важлива і начинка, і програмна складова. Начинка дасть високу продуктивність, а прошивка оптимізує процеси.