Важко переоцінити значення інтернету в житті сучасної людини. Стрімінгові сервіси, зв’язок, месенджери, робота з даними  – для всього цього потрібен стабільний та швидкий інтернет. WiFi-роутер дає можливість підключити до мережі ваші гаджети, позбавляє необхідності прокладати мережеві кабелі до комп’ютера чи ноутбука.

Ми склали рейтинг з 15-ти найцікавіших моделей роутерів (маршрутизаторів) у трьох цінових діапазонах. Це допоможе вибрати оптимальний варіант для ваших умов. Якщо хочете дізнатись більше про деталі – читайте у блозі нашу статтю “як вибрати WiFi роутер”.

 

Модель 

Ціна в ITbox на січень 2023, грн

Бюджетні роутери

Mercusys MW301R

475

Tenda F3

599

TP-Link TL-WR845N

749

Mikrotik hAP mini (RB931-2ND)

867

Xiaomi Mi WiFi Router 4A Global (DVB4230GL)

1099

Роутери середнього цінового діапазону

Vinga WR-AC1210GU

1353

D-Link DIR-842

1524

Mercusys MR70X

1875

ZyXel NBG6615 (NBG6615-EU0101F)

2129

TP-Link ARCHER-AX10

2199

Роутери топ-сегменту

ASUS RT-AX82U

6619

ASUS RT-AX86U

8219

ASUS ZenWiFi XD4 3PK black AX1800

9589

Xiaomi Mi AloT Router AX9000 (DVB4304GL)

9999

TP-Link ARCHER AX90 AX6600

11999

Підсумки

 


Бюджетні роутери

В цілому, до бюджетного роутера висувається єдина вимога – стабільно роздавати інтернет на тій швидкості, яку здатен забезпечувати ваш провайдер. Добре (але не обов’язково) якщо конкретна модель підтримуватиме два або три частотні діапазони – так у сигналу буде менше перешкод. 

Бюджетні роутери можуть підтримувати підключення кількох гаджетів (переважно до 4-х) і найкраще підійдуть для невеликих помешкань. 


 

Mercusys MW301R

Mercusys MW301R

Одна з найдешевших моделей у нашому рейтингу. Якщо вам потрібно роздати інтернет у невеликій квартирі на кілька пристроїв – Mercusys MW301R буде вдалим рішенням. Роутер має дві поворотні антени, два LAN порти і працює на частоті 2,4 ГГц. Підтримується сучасний Wi-Fi 802.11n з бездротовою передачею даних на швидкості до 300 Мб/сек. 

Пристрій дуже просто підключити вперше через зручний веб-інтерфейс. З цікавих функціональних можливостей можна виділити наявність функції батьківського контролю..

Модель має простий і лаконічний дизайн, що пасуватиме до більшості інтер’єрів.

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Функціонал дещо обмежений

Просте підключення

Досить повільна швидкість роздачі

Стабільна роздача інтернету

 

 

Tenda F3

Tenda F3

Наступна модель від бренду Tenda найкраще підійде для досить просторих приміщень де підключається не більше шести користувачів одночасно. Площа покриття маршрутизатора – 200 м². Досягається це за рахунок трьох всеспрямованих антен, кожна з яких має коефіцієнт посилення 5 dBi. LAN портів всього три. Роутер працює на частоті 2,4 ГГц, і підтримує Wi-Fi 802.11n (до 300 Мб/сек). 

Налаштовується робота роутера у кілька кліків, є можливість віддаленого керування через браузер. Пристрій підтримує функцію фільтрації Mac-адрес*.

* MAC-фільтр, разом з протоколами шифрування та аутентифікацією є додатковим засобом захисту вашої бездротової мережі. За допомогою цього фільтру ви можете обмежити перелік пристроїв що можуть підключатись до мережі, також цей фільтр використовують у алгоритмах батьківського контролю.

 

Плюси

Мінуси

Значна область покриття – 200 м²

Низька швидкість роздачі 

Доступна ціна

 

 

TP-Link TL-WR845N

TP-Link TL-WR845N

Маршрутизатори від бренду TP-Link добре зарекомендували себе на світовому ринку. Зокрема модель TL-WR845N стане чудовим бюджетним рішенням для приміщення з площею до 150 м². Роутер працює на частоті 2,4 ГГц, має три антени, чотири LAN-порти та розширений (відносно попередніх моделей) функціонал.

Маршрутизатор підтримує оновлений протокол IPv6 та має початкові функції адміністрування всередині мережі. В режимі адміністратора можна:

 • обмежувати або регулювати пропускну здатність для кожної IP-адреси окремо;

 • встановити функцію “батьківського контролю”;

 • створити окрему “гостьову” мережу з обмеженим доступом для пристроїв що використовують домашню мережу рідко. 

Налаштувати пристрій можна через мобільний додаток TP-Link Tether, також він дозволяє керувати роутером віддалено, включно з функціями адміністрування. На задній панелі передбачена кнопка для активації WPS-режиму (безпечний серфінг мережею).

 

Плюси

Мінуси

Керування та налаштування через мобільний додаток

В роутері такого рівня вже хочеться бачити додаткову підтримку частоти 5 ГГц

Підтримка сучасних мережевих протоколів та функцій адміністратора

 

 

Mikrotik hAP mini (RB931-2ND)

Mikrotik hAP mini (RB931-2ND)

Латвійський бренд Mikrotik виділяється тим, що постійно розробляє цікаві концепції для роутерів. Малюк hAP mini, наприклад, отримує живлення через роз’єм USB Type-C. Для українського користувача, котрий вже звик до постійних відключень електроенергії, це означає, що роутер можна підключити до звичайнісінького повербанка. Тобто, якщо у вас підключення по оптоволокну, інтернет в домі буде, навіть за відсутності електроенергії. 

Роутер працює на частоті 2,4 ГГц, має 2 LAN-порти RJ-45 та підтримує основні протоколи безпеки й передачі даних. Власна операційна система маршрутизатора RouterOS Level4 дозволяє обмежувати доступ за певними адресами, пристроями, чи логінами. 

Загалом це дуже цікавий мінімалістичний роутер, який може працювати від повербанку. Найкраще підійде для невеликих приміщень. 

 

Плюси

Мінуси

Живлення через USB Type-C

Глянцева поверхня, що дуже легко забруднюється. 

Мінімальні розміри

 

Власна операційна система

 

 

Xiaomi Mi WiFi Router 4A Global (DVB4230GL)

Xiaomi Mi WiFi Router 4A Global (DVB4230GL)

Коли ви купуєте якийсь з роутерів Xiaomi – важливо переконатись, що пристрій має глобальну прошивку з заводу. Для бюджетної частини рейтингу ми обрали саме таку модель – WiFi Router 4A Global. Цей маршрутизатор підтримує два частотні діапазони водночас – 2,4 ГГц та 5 ГГц, що робить його універсальним для використання (однаково ефективний у багатоквартирних будинках, та приватних котеджах). Антен – 4, LAN-портів – 2. Роутер підтримує стандарт Wi-Fi 802.11ac (до 867 Мбіт/c).

Дизайн напрочуд мінімалістичний, немає навіть кнопки вмикання (десь ми це вже бачили, невже у Apple?). Це не дивно, бо ж керування роутером здійснюється через фірмовий додаток Mi WiFi. У додаток, крім стандартних функцій адміністрування, закладена підтримка пристроїв “розумного будинку”. Маршрутизатор легко налаштувати, ним просто користуватись – чудове бюджетне рішення для просторого будинку чи квартири. 

 

Плюси

Мінуси

Підтримка пристроїв “розумного будинку” (лише бренду Xiaomi)

Неможливий настінний монтаж

Двоядерний процесор, що забезпечує високу стабільність роботи

Немає USB-порту

Висока пропускна здатність до 867 Мбіт/c

 

 


Роутери середнього цінового діапазону

Середній ціновий діапазон роутерів відрізняється від бюджетного тим, що тут всі моделі підтримують щонайменше два частотні діапазони (2,4 та 5 ГГц), тому на цьому моменті ми не будемо акцентувати увагу.

Крім того, зростає кількість гаджетів, котрі можна підключити . Декотрі з маршрутизаторів цього сегменту мають підтримку просунутих функцій адміністрування, чи спеціальних “ігрових” режимів, що покращують бездротове з’єднання у відеоіграх. 


 

Vinga WR-AC1210GU

Vinga WR-AC1210GU

Середня пропускна спроможність роутера Vinga WR-AC1210GU в реальних задачах складає 312 Мбит/с в обох підтримуваних частотних діапазонах (2,4-5 ГГц). Маршрутизатор має 4 LAN порти з пропускною здатністю до 1000 Мбит/с . Для підключення зовнішніх пристроїв передбачено порт USB 3.0. 

Пристрій підтримує кілька режимів роботи:

 • підсилення сигналу WiFi, для того, щоб збільшити площу покриття;

 • точки доступу для підключення гаджетів без авторизації;

 • маршрутизатора локальної мережі;

 • WiFi роутера.

Роутер підтримує мережеві протоколи IPv6 та має вбудований браузер. Варто також згадати функцію Printer server, що дозволяє підключати до одного принтера кілька ПК чи ноутбуків

 

Плюси

Мінуси

Низька вартість для такого функціоналу

Глянцевий корпус досить маркий

Можливість підвищити потужність передавача до 250 мВт

Низька швидкість

 

D-Link DIR-842

D-Link DIR-842

Бренд D-Link був одним з піонерів у галузі створення мережевого обладнання і в наш час їх продукція не втратила актуальності. Зокрема модель DIR-842 стане чудовим рішенням для великої квартири або будинку (до 250 м²). 

Роутер має 4 порти LAN з пропускною здатністю до 1000 Мб/сек та 4 антени з підсиленням. 

Своєрідною родзинкою маршрутизатора є підтримка великої кількості мережевих технологій та протоколів: 

 • 2x2 MIMO. Збільшення пропускної смуги за рахунок синхронізації сигналу з кількох антен одночасно;

 • ALG support. Підтримує фільтрації вхідних IP-адрес, що дозволяє краще фільтрувати спам з браузера;

 • DHCPv6-сервер – автоматично конфігурує Ipv6 адреси для мережі;

 • інтелектуальний розподіл Wi-Fi-клієнтів. Дозволяє знизити навантаження на мережу при підключенні надмірної кількості гаджетів, розподіляючи ресурси за пріоритетами

Адміністрування можна здійснювати віддалено через сервісне ПЗ.

 

Плюси

Мінуси

Підтримка значної кількості мережевих технологій та протоколів

Незнімні антени

Просунуте віддалене адміністрування

Нема USB-порта

 

Mercusys MR70X

Mercusys MR70X

Відносно доступний роутер з підтримкою Wi-Fi 6* (а також стандартів 4-5-го поколінь), що має непогані для своєї ціни параметри. Тут три LAN-порти й на жаль немає USB (тому оновлення прошивки відбувається через браузер в ручному режимі). 

З цікавого – маршрутизатор вміє працювати з пристроями “розумного будинку” (IoT), а функція Target Wake Time (TWT) дозволяє знизити енергоспоживання всіх цих пристроїв. Також роутер автоматично підбирає оптимальний діапазон частот, для забезпечення найкращої швидкості з’єднання із кожним гаджетом індивідуально. Ще одним, значним плюсом, є сумісність з протоколом шифрування WPA3 – новітнім безпековим стандартом запровадженим у 2018 році. 

Загалом, маршрутизатор підійде для 2-3 кімнатної квартири чи приватного будинку з відповідною площею. Якщо ви хочете мати підтримку Wi-Fi 6, а просунуті функції адміністрування та тонкі налаштування вас не цікавлять - це чудовий вибір.

*WiFi 6 покоління підтримує у 1,5 рази  більшу швидкість бездротового сигналу ніж у WiFi 5 – до 9,6 Гб/сек (6,1 Гб/сек максимум для стандарту 5-го покоління).

 

Плюси

Мінуси

Підтримка Wi-Fi 6 з високою пропускною здатністю

Оновлення прошивки можливе тільки в ручному режимі

Підтримка шифрування WPA3

 

 

ZyXel NBG6615 (NBG6615-EU0101F)

ZyXel NBG6615 (NBG6615-EU0101F)

Роутери ZyXel відомі нам ще з часів телефонного інтернету. Зараз бренд створює актуальні моделі для сучасних бездротових мереж. Однією з таких є ZyXel NBG6615 – непоганий варіант для великих приміщень у дуже залюднених районах (в тому числі малих офісів та коворкінгів).

Роутер має значну стійкість до перешкод, і забезпечує стабільний бездротовий сигнал навіть за умови, що в зоні покриття працює певна кількість мережевих пристроїв на тих самих діапазонах частот. 

Може забезпечувати бездротову та локальну мережу для 6-10 пристроїв одночасно. Налаштувати роутер напрочуд просто – знадобиться буквально кілька кліків у браузері. Дуже шкода що виробник не створив для нього мобільний додаток, оскільки далеко не всім зручно здійснювати віддалене керування через браузер. 

 

Плюси

Мінуси

Стійкий до мережевих перешкод у всіх діапазонах

Немає мобільного додатку для керування

Просте налаштування

 

 

TP-Link ARCHER-AX10

TP-Link ARCHER-AX10

Модель, що стабільно потрапляє до наших рейтингів кілька років поспіль. Має підтримку WiFi 6, високу реальну пропускну здатність (до 600 Мб/с на частоті 5 ГГц та до 450 Мб/сек на частоті 2,4 ГГц). Маршрутизатор має досить потужний триядерний процесор з частотою 1,5 ГГц, що дозволяє роздавати бездротовий інтернет 10-12-ом користувачам одночасно. 

Звісно у роутера є й певні недоліки. Так у 2023 році на подібному пристрої вже хочеться бачити USB-порт, щоб підключати принтер чи швидко оновити прошивку. Також, на певній відстані (понад 10-15 метрів) рівень сигналу починає знижуватись і зменшується швидкість інтернету.

Але при цьому роутер напрочуд продуктивний, працює через мобільний додаток Tether (уніфікований для більшості роутерів TP-Link), просто налаштовується. Він стане непоганим рішенням для малого офісу або великої сім’ї у просторому приміщенні. 

 

Плюси

Мінуси

Дуже просто налаштувати роутер та користуватись панеллю адміністратора

Не має портів USB

Підтримка WiFi 6

На відстані 10-15 метрів сигнал слабшає

Функціональний мобільний додаток Tether

 


 


Роутери топ-сегменту

Маршрутизатори топ-сегменту суттєво відрізняються від моделей бюджетної та середньої вартості. Головна відмінність – потужні процесори, що дозволяють підключати до кількох десятків користувачів. Всі моделі роутерів в цій частині рейтингу мають підтримку WiFi 6-го покоління. 

Крім того, у топ-сегменту маршрутизаторів добре продумане програмне забезпечення, висока стабільність роботи та підвищена стійкість сигналу до перешкод. Такі роутери знайдуть застосунок не лише вдома, але й в офісах, конференц-залах, тощо. Також їх можна використовувати для геймінгу.


 

ASUS RT-AX82U

ASUS RT-AX82U

Потужний роутер з підтримкою WiFi 6 (5400 Мб/сек з шириною каналу 160 МГц) та виділеним портом для швидкісного дротового з’єднання підходить для будь яких задач, і, зокрема, для геймінга.

Виробник подбав про безпеку ваших даних – роутер оснащено системою захисту від мережевих загроз AiProtection Pro (на базі технологій компанії Trend Micro).  Також є підтримка стандарту шифрування WPA3 та функцій “батьківського контролю”. 

Технологія Asus AiMesh дозволить збільшити зону покриття завдяки додатковим точкам доступу.

Геймерам також стане у нагоді сервісне ПЗ ASUS Router, котре мінімізує мережеві лаги.

Звісно, підсвічування в роутерах не головне, але тут воно є. Пресети підсвічування можна прив’язати до певних режимів роботи маршрутизатора. 
 

Плюси

Мінуси

Виділений швидкісний Ethernet порт

Поступається старшій моделі RT-AX86U за швидкістю роботи у режимі VPN 

Підтримка технології Asus AiMesh

Незнімні антени

Режим мінімізації мережевих лагів

 

ASUS RT-AX86U

ASUS RT-AX86U

Коли ми кажемо “ігровий роутер” важливо розуміти, що у будь-якій онлайн грі (котра передбачає швидку реакцію) бездротовий інтернет завжди поступається дротовому. Це розуміють і розробники роутерів, тому ASUS RT-AX86U оснащено 3-ма LAN-портами з пропускною здатністю 1 Гб/сек та одним 2,5 Гб/сек для кіберспортивних дисциплін. Цей “спеціалізований” Game Port дає вам пріоритет на мережевий трафік, якщо ви підключите свій ПК чи ноутбук саме до нього.

Для покращення геймінгу на бездротовому інтернеті працюють такі технології:

 • Gear Accelerator – прискорює бездротовий інтернет для обраного користувача WiFi мережі;

 • Mobile Game Mode – дозволяє встановити приорітет на смартфон, якщо ви користуєтесь ним для геймінгу. Налаштовується через додаток ASUS Router;

 • OpenNAT – оптимізує роздачу інтернета на ігрові консолі;

 • оптимізація доступу до сервісу GeForce NOW – дозволяє запустити вимогливі ігри на слабкому “залізі”.

Також роутер має 2 USB 3.2 роз’єми високої потужності, до котрих можна підключити додатковий монітор чи іншу периферію. Загалом маршрутизатор можна рекомендувати для тих, хто активно грає та стрімить з дому. 

 

Плюси

Мінуси

Швидкі мережеві LAN-порти – до 2,5 Гб/сек

Вартість

Цікавий дизайн

 

Швидкі USB 3.2 порти

 

 

ASUS ZenWiFi XD4 3PK black AX1800

ASUS ZenWiFi XD4 3PK black AX1800

Це вже другий роутер від бренду Asus поспіль у нашому рейтингу. А точніше Mesh-система, з трьох блоків для покриття значної площі без втрати швидкості. У складі системи: маршрутизатор AX1800 (стандарт Wi-Fi 6) та дві точки доступу. 

ASUS ZenWiFi AX Mini зможе забезпечити стабільним та швидким бездротовим інтернетом великі приміщення, у яких до однієї з кімнат не “дотягувався” сигнал від основного маршрутизатора. Завдяки йому у будинку буде єдина мережа, котру просто налаштувати через фірмовий додаток та віддалено адмініструвати. 

Також Mesh-система має повноцінну підтримку пристроїв IoT (інтернету речей) та дозволяє керувати ними через додаток. 

 

Плюси

Мінуси

Забезпечує стабільно високу швидкість бездротового інтернету у великих приміщеннях

Всього 2 LAN порти на основному маршрутизаторі

Підтримка пристроїв IoT

 

 

Xiaomi Mi AloT Router AX9000 (DVB4304GL)

Xiaomi Mi AloT Router AX9000 (DVB4304GL)

Mi AloT Router AX9000, єдиний у нашому рейтингу має підтримку одразу трьох частотних діапазонів: 2,4 - 5 - 5,8 ГГц. Він оснащений 3 LAN-портами, один з яких “ігровий” з пропускною здатністю 2,5 Гбит/с. Також підтримує до трьох незалежних точок доступу Wi-Fi 6. Роутер має роз’єм порт USB 3.0.

Маршрутизатором керує 6-ядерний процесор Qualcomm IPQ8072, що дозволяє підключати до нього 20-26 користувачів одночасно. Звісно тут є підтримка Mesh-мереж з іншими маршрутизаторами та точками доступу бренду. Крім того, роутер має RGB-підсвічування, котре порадує геймерів. 

Керування здійснюється через додаток Mi WiFi, та включає в себе підтримку пристроїв IoT. 

Загалом, даний роутер чудове рішення для великого офісу або для просунутих геймерів, котрим потрібне швидке LAN-з’єднання.

 

Плюси

Мінуси

Продуктивний процесор, можливість підключити більше 20-ти користувачів

Немає вбудованого VPN-сервера

Виділений “ігровий” LAN-порт

 

Керування через додаток Mi WiFi

 

 

TP-Link ARCHER AX90 AX6600

TP-Link ARCHER AX90 AX6600

Ми вже згадували про те, що роутери TP-Link у будь-якому ціновому сегменті, здебільшого, мають уніфіковану підтримку мобільного додатку Tether. Це прекрасне рішення, що дозволяє клієнтові рухатись до більш просунутих моделей маршрутизаторів не змінюючи при цьому звичний інтерфейс керування. 

Власне, TP-Link Archer AX90 є одним з флагманських рішень компанії, орієнтованим на забезпечення швидкого інтернету за стандартом WiFi 6. Тут є три стандартні LAN-порти на 1 Гб/сек та один швидкий – 2,5 Гб/сек, два порти USB 2.0 та 3.0. Також передбачена підтримка Mesh-мереж з усіма сумісними точками доступу та маршрутизаторами бренду. 

Загалом це чудове рішення для великих приміщень, в котрих підключається багато гаджетів з просунутим пакетом безпекових протоколів та зручним керуванням.

 

Плюси

Мінуси

Значна потужність сигналу та висока продуктивність в діапазоні 5 ГГц

Швидкість роздачі у діапазоні 2,4 ГГц дещо нижча від заявленої

Підтримує три частотні діапазони 

 

Зручне програмне забезпечення та мобільний додаток

 

 


Підсумки

Найважливіше підібрати роутер, котрий буде відповідати приміщенню та тим пристроям, що будуть до нього підключатись. Саме тому варто взяти до уваги кілька простих тез:

 • підтримка двох діапазонів частот робить маршрутизатор більш універсальним. 2,4 ГГц – краще проходить крізь товсті стіни, 5 ГГц – краще працюють у будівлях де встановлено багато інших маршрутизаторів, котрі перебивають сигнал;

 • підтримка Mesh-мереж дозволить збільшити площу покриття за рахунок точок доступу без зменшення швидкості у єдиній для всього приміщення мережі;

 • що потужніший процесор, то більше гаджетів можуть підключитись до роутера.