В інтернеті повно корисної інформації, розваг і... недобрих людей. Це можуть бути шахраї, аб'юзери, збирачі особистих даних та інші мережеві фріки. При цьому всі ці "милі" люди заходять у мережу з підставних акаунтів, забезпечуючи собі анонімність. Як же дізнатися, ким є людина, яка свайпнула вас у Тіндері, або персона, що пропонує 200% річних на акціях IT-компаній у Telegram? 

Один зі способів розкриття анонімності – пошук людини за номером телефону, до якого прив'язано її обліковий запис у месенджерах чи на торгових майданчиках. Як і якими інструментами це можна зробити ми з'ясуємо в цій статті. 

Але перш за все, давайте визначимося з термінами. Говорячи "знайти людину за номером телефону" ми маємо на увазі саме розкриття особистості, для подальшого збору інформації за допомогою відкритих джерел. Однак багато хто, вживаючи цей термін, має на увазі визначення місцезнаходження (геолокацію) за номером телефону. Останній варіант ми в цій статті розглядати не будемо.

 

Зміст:


 

Пошук за допомогою онлайн сервісів

Онлайн сервіси зручні тим, що вам не знадобиться ніяких додаткових інструментів для їх використання. Однак є суттєві мінуси, більшість з них частково або повністю платні, а деякі популярні сервіси для визначення номера знаходяться в Росії. Користуватися російськими сервісами (платними або безкоштовними) ми категорично не рекомендуємо, оскільки вони можуть збирати ваші дані. 

Оскільки всі онлайн-сервіси роблять приблизно одне й те саме, ми розповімо вам про один із найпопулярніших у європейському інтернеті.

 

X-Ray Contact

Умовно-безкоштовний сервіс, який дає змогу визначити особу людини за однією з більш ніж тридцяти європейських баз даних. Для використання сервісу необхідно зареєструватися, але ваші реєстраційні дані залишаться анонімними (номер телефону для цього не знадобиться).

Зареєструватися можна за допомогою акаунтів Google, Microsoft або електронною поштою на будь-якому сервісі. 

Коли ви пройдете реєстрацію, то зможете ідентифікувати людину за:

 • номером телефону;
 • адресою електронної пошти;
 • посиланням на соцмережі.

У рамках цієї статті два останні пункти нас не цікавлять, тому зупинимося на першому. У безкоштовній версії ви можете перевірити до 3 номерів. Кожна наступна перевірка коштуватиме 5$. 

Ввівши номер телефону і почекавши якийсь час, ви, в 90% випадків, отримаєте електронне досьє на абонента, що включає:

 • аватар або фото з документів, якщо воно де-небудь завантажувалося в мережу;
 • посилання на месенджери або соцмережі, прив'язані до цього номера;
 • список імен або нік-неймів, якими абонент підписаний у відкритих телефонних книжках абонентів.

Кінцевий список інформації залежатиме не тільки від того, чи відкривав шуканий номер доступ до тих чи інших даних у соцмережах і акаунтах, адже сервіс використовує для ідентифікації різноманітні бази даних, клієнтські, колекторські та інші.

 

Пошук за допомогою соціальних мереж і месенджерів

У більшості соцмереж під час реєстрації необхідно вказувати номер телефону і, здавалося б, за ним легко можна знайти людину банальним пошуком. Однак, під час налаштування акаунта користувач міг вибрати опцію "не відображати номер телефону", яка блокує пошук за номером. 

Однак вихід із цієї ситуації є. Наприклад, у мережі Facebook (Meta) ви можете зробити це через сервіс "відновлення пароля". Для цього (якщо у вас є там обліковий запис), вилогінтеся і пройдіть на головну сторінку сервісу. Тут оберіть пункт "забули пароль" і введіть номер телефону, який треба перевірити. 

Сервіс соцмережі покаже вам аватар та ім'я користувача, запитавши чи це ваш акаунт. Робимо скріншот екрана, зберігши дані. 

Тепер заходимо в соцмережу вже за своїм акаунтом (або створивши новий, якщо у вас його не було) і шукаємо людину на ім'я. Зазвичай вам видасть кілька десятків результатів, але у нас є скрін з аватаром, за яким ми точно можемо "впізнати" потрібну людину. 

Описаний вище спосіб працює в тих соцмережах, де для реєстрації необхідний номер телефону. Варто розуміти, що в мережі на кшталт reddit, де вказувати номер не потрібно, ви не зможете знайти за ним людину.

 

Пошук у месенджерах

У месенджерах на кшталт Viber, Telegram або Whatsapp ви можете знайти користувача за номером телефону без проблем. Однак далеко не завжди ви зможете зіставити отриману інформацію з даними із соцмереж.

У цьому випадку, для "пробивання" за номером телефону можна використовувати чат-боти в Telegram. Наприклад, одні з найпопулярніших чат-ботів для цих завдань Quick OSINT Bot і Глаз Бога. Останній, як нескладно здогадатися, російський, тож краще ним не користуватися, щоб уникнути неприємностей. Щодо Quick OSINT Bot – то точно визначити його регіональну приналежність неможливо, тому користуйтеся ним з обережністю (але краще робити це з не основного номера).  За великим рахунком функціонал тут схожий на розглянутий раніше веб-сервіс X-Ray Contact. "Пробивка" номера платна і коштуватиме від 2 до 4 $ залежно від чат-бота і регіону реєстрації телефону. Безкоштовних або "пробних" версій тут немає. У результаті ви отримаєте список усіх пов'язаних із номером соцмереж, мейлів і месенджерів. Тут варто також зауважити, що результати, отримані в різних ботах, можуть відрізнятися, оскільки вони користуються для визначення різними базами даних.

 

Пошук за допомогою додатків

Додатки, які допомагають визначити людину за номером телефону, різняться за принципом дії. Деякі працюють аналогічно онлайн-сервісам і чат-ботам - ви вводите номер телефону і вам видають "досьє" на його власника. Інші ж допомагають "на льоту" визначити особистість людини, яка вам телефонує. Ми розповімо вам про два популярні застосунки останнього типу, оскільки для смартфона вони набагато практичніші.

 

GetContact

Якщо ви, як і автор статті, не любите, коли вам телефонують із незнайомих номерів, вам сподобається GetContact. Цей додаток, з великою часткою ймовірності, може визначити, хто вам телефонує, без будь-яких додаткових дій з вашого боку. Для цього потрібно встановити його на свій смартфон, підтвердити свій номер телефону*, надати додатку всі необхідні дозволи. Також, додатково, ви можете налаштувати в ньому захист від небажаних дзвінків.

* При цьому програма отримає доступ до вашого списку контактів, врахуйте це, відкриваючи доступні. Важливо розуміти, що бази для визначення номерів не беруться нізвідки, і якщо ви самі не хочете розкривати свою особистість, краще користуватися додатком із запасного номера.

Тепер, якщо у вас є доступ до інтернету, номери визначаються автоматично. Для цього вам не потрібно здійснювати ніяких додаткових дій. У безкоштовній (базовій) версії програми вам доступне просте визначення особистості людини, котра телефонує. Якщо ж ви хочете отримати повне досьє, доведеться придбати платну версію.

 

Truecaller

Truecaller працює за тим самим принципом, що й GetContact, відмінності між ними в деяких додаткових можливостях. Так у Truecaller доступна можливість:

 • створення чорного списку небажаних абонентів;
 • ручного розширеного пошуку по базі Truecaller 
 • отримання, разом з ім'ям додзвонювача, відгуків інших людей про нього (що корисно, якщо це шахрай або вимагач);
 • дізнатися під яким ім'ям ви записані в адресних книгах інших людей.

 

Інші способи

Ідентификація людини за номером телефону за допомогою пошуковиків

Найдоступнішим для всіх і, водночас, безкоштовним способом визначення людини за номером телефону є старі добрі пошукові системи. Тут ви можете знайти:

 • сторінку людини в соцмережах (якщо вона явно вказала свій номер телефону у відображуваних публічно даних);
 • інформацію про номер телефону без розкриття особи. Наприклад, у мережі часто створюють бази даних номерів, з яких телефонують шахраї, настирливі маркетологи та рекламники;
 • інформацію про те, що шуканий номер належить до певного пулу номерів колцентру якоїсь компанії.

У "пробивання" номера через пошуковик є свої недоліки, адже пошукові системи поважають приватність і часто приховують особисті дані користувачів. Проте починати ідентифікацію номера варто саме з пошукових систем, оскільки це безкоштовно і не потребує встановлення додаткового софту на ноутбук, комп'ютер або смартфон.

 


Підсумки

Варто розуміти, що жоден з інструментів визначення особи людини за номером телефону не дає 100% гарантії. Номер телефону іноді може змінити власника, бути втраченим або заблокованим. Усі ці зміни не завжди оперативно відображаються в базах даних пошукових систем і спеціалізованих сервісів. Деякі номери взагалі ніколи не потраплять у ці бази даних. Але ніхто не заважає Шерлоку-початківцю проаналізувати інформацію, отриману під час пошуків. Навіть якщо ви не зможете визначити особу, на конкретний номер можуть знайтися скарги, що свідчать про рекламну або шахрайську діяльність останнього, що вже говорить про те, що з цією людиною краще не зв'язуватися. 

Крім того, багато читачів нашого блогу можуть поставити резонне питання: "чи законно взагалі розкривати особу людини шляхом "пробивання" номера телефону в спеціалізованих сервісах?". Відповідь на нього доволі проста: якщо ви використовуєте інформацію з відкритих джерел (пошукові системи, явні дані, зазначені в соцмережах, тощо), то це абсолютно легально і не порушує законів України. Якщо ж ви використовуєте для "пробивання" номера сірі методи, сумнівні сервіси та бази даних, здобуті незаконним шляхом, то це вже є порушенням приватності і може потягнути за собою адміністративне покарання.