Блендери впевнено облаштувалися на наших кухнях за останнє десятиліття. Залежно від моделі вони дають змогу швидко нашаткувати овочі для салату, приготувати вітамінний смузі, змолоти кукурудзяне борошно або наколоти лід для хитромудрого коктейлю. 

Щоб вам було простіше зорієнтуватися на актуальному ринку, ми підготували рейтинг із 10-ти найкращих моделей у двох категоріях: занурювальні та стаціонарні блендери. Ви не знайдете в рейтингу зовсім бюджетних моделей, оскільки вони можуть підвести в будь-яких більш-менш складних завданнях. Ми, в редакції ITbox, вважаємо, що подібна економія недоцільна.
 

 


Занурювальні блендери

Занурювальний блендер є найбільш універсальним для низки завдань, які передбачають подрібнення невеликого обсягу інгредієнтів. Підбираючи моделі для рейтингу ми орієнтувалися на такі критерії:

  • потужність від 500 Вт. Більшості занурювальних блендерів важко даються такі завдання як подрібнення твердих продуктів (горіхів, льоду, заморожених фруктів). Що потужніший двигун, то меншим буде його зношування у подібних завданнях;
  • якомога більше насадок і аксесуарів у комплекті. Комусь вистачає базової насадки і вінчика, комусь потрібен ширший набір насадок. Чим більше аксесуарів і ножів у комплекті, тим ширші функціональні можливості конкретної моделі;
  • краще моделі від відомих виробників. Оскільки вони більш-менш справно виконують гарантійні зобов'язання.

 

Braun MQ 3105 B WH

Braun MQ 3105 B WH

Компанія Braun виробляє широкий асортимент техніки, проте першою асоціацією з брендом буде саме блендер. Тому не дивно, що першим товаром у нашому рейтингу буде саме блендер цієї торгової марки. У приладу цікавий футуристичний дизайн, білий корпус добре поєднується з нержавіючою сталлю і чорно сірими вставками. Вгорі корпусу розташоване кільце-регулятор швидкостей - їх всього 11 шт. 

На жаль немає фіксатора кнопки пуску, отже, для роботи блендера потрібно постійно утримувати її. Основна насадка для подрібнення спроектована за технологією SplashControl, яка зменшує інтенсивність розбризкування.  Для подрібнення великих шматків передбачена насадка Powerbell Plus з додатковим лезом для кращого дроблення. Насадки кріпляться легко і швидко з системою EasyClick. Потужність двигуна в 750 Вт і для занурювальної моделі це хороший показник. Нековзка ручка.

Рекомендуємо цю модель як непоганий "економ-варіант". 

 

Плюси

Мінуси

Висока якість збірки

Подрібнювач потрібно докуповувати окремо

Система для швидкої зміни та фіксації насадок EasyClick

Немає фіксатора кнопки пуску

2-річна гарантія

 

 

Grunhelm EBS-850SPP

Grunhelm EBS-850SPP

Цей занурювальний блендер від німецького бренду Grunhelm, ми, в редакції ITBox, вважаємо найкращим за комплектацією з відносно доступних моделей. У комплекті ви знайдете подрібнювач, мірний стакан, віночок, 3 насадки для фігурної нарізки з дисками: соломка, спіраль, слайси. Насадки для нарізки конусоподібної форми, під час натискання вони не прогинаються, що підвищує точність шинкування. 

Потужність двигуна - 850 Вт (що є хорошим показником для занурювального блендера), швидкість пуску можна плавно регулювати за допомогою регулятора у верхній частині ручки. Регулятор зручно обертати великим пальцем руки. Під час пуску двигун набирає обертів поступово, що дає змогу знизити навантаження на нього і збільшити ресурс. 

Також блендер підтримує імпульсний режим обробки. Такий режим чудово підійде для швидкого подрібнення твердих продуктів. 

Загалом, це універсальний і недорогий занурювальний блендер. До того ж він додатково комплектується трьома насадками для шинкування, що рідко зустрічаються в інших виробників. 

 

Плюси

Мінуси

Щедра комплектація

Гарантія всього 1 рік

Імпульсний режим 

 

Оригінальні конусоподібні насадки для шинкування 

 

 

Gorenje HBC807QB

Gorenje HBC807QB

Цей блендер від словенського бренду Gorenje сподобається тим, хто любить порядок на кухні. Всі насадки до пристрою ви можете зберігати на зручній підставці. У комплект також входить чаша подрібнювача, мірний стакан і вінчик для збивання. 

Чотирилопатевий ніж основної насадки легко чистити - у більшості випадків достатньо занурити насадку у воду з мийним розчином і увімкнути двигун. Потужність мотора - 800 Вт, швидкість обертання плавно регулюється за допомогою диска на вершині ручки. 

Таким блендером небажано подрібнювати дуже щільні та в'язкі продукти – наприклад, готувати м'ясний фарш із яловичини або свинини. Однак тверді продукти, на кшталт горіхів, зерен і льоду блендер подрібнює впевнено.

 

Плюси

Мінуси

Зручна стійка для зберігання насадок

Пластикова муфта кріплення насадок

Міцний корпус

 

 

Philips HR2546/00

Philips HR2546-00

Цей блендер від бренду Philips потрапив до нашого рейтингу за сукупністю функціоналу та характеристик. Двигун на 700 Вт підтримує турборежим, у якому простіше подрібнювати тверді та в'язкі продукти. Насадки приєднуються до ручки за допомогою фіксатора, який розмикається натисканням на кнопку. 

Насадка-блендер має запатентовану трикутну форму ProMix, завдяки якій ножам простіше розбивати грудки та згустки у в'язких продуктах. Подвійний віночок, з лопатями, що обертаються в різні боки, ідеально підходить для того, щоб замісити рідке тісто для млинців, пиріжків або панкейків, а також приготувати молочний коктейль або смузі. 

Загалом, це досить універсальний блендер, з оригінальною формою купола основної насадки.

 

Плюси

Мінуси

Плавне регулювання швидкості роботи

Невелика переплата "за бренд"

Антирозбризкувальна конструкція основної насадки

 

 

Sencor SHB5604RD

Sencor SHB5604RD

Завершує рейтинг занурювальних блендерів досить вдала модель від бренду Sencor. Потужний двигун на 1000 Вт, а також об'ємний стакан – 0,8 л і подрібнювач – 1,25 л, дають змогу використовувати дану модель як більш універсальну альтернативу стаціонарним блендерам. 

Пристрій комплектується такими насадками: стандартний блендер, ніж для подрібнювача, подвійний вінчик. Швидкість плавно регулюється в діапазоні від 1 до 20-ти на коліщатку вгорі ручки. Є імпульсний режим для швидкого подрібнення. 

На більшості кухонь ця модель успішно замінить стаціонарні блендери малої та середньої потужності. При цьому вона дасть змогу виконувати завдання, недоступні для планетарок, наприклад, перетворити суп на пюре просто в каструлі.

 

Плюси

Мінуси

Відносно тихий двигун для подібної потужності

З огляду на вартість і характеристики їх немає

Об'ємні чаші для збивання і подрібнення

 

 


Стаціонарні блендери

Такі блендери виконують ті самі завдання, що й заглибні моделі, але роблять це швидше, у більшому обсязі та надійніше. Вся справа в їхній конструкції - габаритний корпус під чашею дає змогу розмістити всередині продуктивніший мотор, ніж у заглибних моделях.  Це визначає специфіку використання стаціонарних (їх ще називають планетарними) блендерів: подрібнення до однорідної маси великих об'ємів продуктів, зокрема твердих, густих і в'язких. Стаціонарні блендери краще справляються з приготуванням борошна із зернових і горіхів, помелом фаршу або розколюванням льоду. Однак у деяких моментах стаціонарні блендери програють занурювальним: вони дорожчі, важчі і займають більше місця на кухні. 

Для рейтингу ми вибирали моделі, що відповідають таким критеріям:

  • проста заміна, обслуговування, чищення ножів і чаш;
  • висока надійність;
  • потужність від 1000 Вт. Це важливий параметр для універсальних стаціонарних блендерів, в яких ви плануєте подрібнювати лід, або молоти борошно.

 

Gorenje BN1200AL

Gorenje BN1200AL

Універсальний стаціонарний блендер, який виробник позиціонує як професійну модель. Це означає, що він розрахований на активну експлуатацію в закладах громадського харчування, кафе і барах. 

Потужність блендера 1200 Вт, ножі обертаються зі швидкістю 20000 об/хв. Є дві швидкості подрібнення + імпульсний режим роботи. Для подрібнення продуктів використовуються спеціальні багатошарові ножі складної форми. Вони дають змогу перетворювати на однорідну масу такі "складні" інгредієнти, як зелень або дрібне насіння (чіа, кунжут, льон).  

Блендер заявлений виробником як "тихий", для цього в основі його каркаса прокладені силіконові демпфери, ніжки прогумовані, а під час роботи його можна накрити спеціальним антишумовим ковпаком.

У підсумку отримуємо потужний, продуктивний і, відносно, тихий блендер, який можна використовувати як у комерційних умовах, так і вдома. Якщо, звичайно, вас не бентежить невелика переплата за "безшумність"... 

 

Плюси

Мінуси

Антишумовий ковпак

Переплата за "безшумність" 

Професійна модель підходить для комерційного використання

 

Добре подрібнює невеликі шматочки

 

 

Severin SM 3737

Severin SM 3737

Відкриває наш рейтинг стаціонарних моделей Severin SM 3737, вузькоспеціалізований пристрій, що належить до фітнес-блендерів. У нього відносно мала потужність у 500 Вт, але це не стане проблемою, оскільки його головне призначення - це приготування смузі та коктейлів. Двигун забезпечує високу швидкість обертання - до 22000 об/хв, що якраз і потрібно для подрібнення до однорідної маси.

Конструкцію продумано до дрібниць - для того щоб на високих обертах блендер менше вібрував, його основа прогумована, а ніжки оснащені додатковими демпферами.

Особливість фітнес-блендерів у тому, що вони оснащені чашею, яка герметично закривається і в якій ви зможете приготувати енергетичний смузі та взяти її ж із собою на тренування. Саме такою фітнес-склянкою комплектується ця модель. 

 

Плюси

Мінуси

Спеціальний технологічний отвір для додавання інгредієнтів у процесі приготування

Не універсальний через малу потужність

Стакан для смузі в комплекті

 

 

Jimmy B53 Champagne Black

Jimmy B53 Champagne Black

Якщо вам потрібен відносно доступний стаціонарний блендер із широким набором функцій і високою продуктивністю – рекомендуємо Jimmy B53. Пристрій оснащений двигуном потужністю 1000 Вт, а швидкість обертання ножів може досягати 25 тис. об/хв. 

Блендер оснащений цифровим дисплеєм з таймером і аналоговим блоком управління. Є п'ять попередньо встановлених режимів подрібнення продуктів. Чаша блендера має об'єм 1,5 літра і важить 0,8 кг. Вона виконана з пластику, який частково гасить вібрації від роботи пристрою, трохи знижуючи тим самим загальний рівень шуму. Пристрій підтримує функцію самоочищення, для цього потрібно налити в чашу мийний розчин і запустити блендер. Однак сильні забруднення таким чином усунути не вийде, для цього доведеться знімати ножі. 

Додатково, в комплекті поставляється фітнес-шейкер з носиком і герметичною кришкою.

У підсумку, блендер вийшов досить універсальним і при цьому відносно недорогим. Однозначно рекомендуємо його до покупки.

 

Плюси

Мінуси

Широкий функціонал

Складно чистити ножі якщо вони сильно забруднені

Відмінне поєднання ціни/продуктивності/характеристик

 

Щедра комплектація

 

 

Ninja BN750EU

Ninja BN750EU

Якщо функціоналу попереднього блендера вам недостатньо - зверніть увагу на Ninja BN750EU. Це потужна напівпрофесійна модель, здатна подрібнювати будь-які продукти до стану пасти. У комплект входить мірний стакан і фітнес-шейкер. Усі знімні деталі можна мити в посудомийній машині.

Блендер оснащений двигуном на 1200 Вт, який впорається навіть з такими складними завданнями, як приготування арахісового масла, мигдалевого молока, борошна з твердих зернових і т.д. Щоб подрібнити лід для смузі або коктейлю, потрібно використовувати спеціальний ніж, що не завжди зручно, оскільки його встановлення займає час. У блендера є три попередньо встановлені режими для різних завдань: тотальне подрібнення, збивання, дроблення. 

Це хороший вибір, якщо вас не бентежить висока вартість, але потрібна значна швидкість роботи і продуктивність.

 

Плюси

Мінуси

Здатний подрібнити до однорідного стану будь-які продукти завдяки високій потужності

Для колки льоду потрібно встановлювати спеціальні ножі

Якісні матеріали, цифрове управління

 

 

KitchenAid 5KSB4026ECA

KitchenAid 5KSB4026ECA

Блендери KitchenAid по відношенню до продукції інших виробників коштують істотно дорожче. При цьому варто розуміти, що бренд закладає в ціну оригінальний авторський дизайн і деталі, які виробляють безпосередньо в США.  У наш рейтинг потрапив блендер KitchenAid 5KSB4026ECA оснащений двигуном Intelli-Speed потужністю 1200 Вт. Приставка Intelli в назві двигуна говорить про те, що завдяки оптичним датчикам блендер здатний визначити тип продуктів і автоматично підібрати для них оптимальний режим подрібнення. 

Швидкостей/режимів усього п'ять. Перемикання між ними аналогове, щоб увімкнути автоматичне визначення оптимального режиму для продуктів потрібно натиснути окрему кнопку на корпусі. 

Усі компоненти, крім чаші, металеві. Виробник надає додаткову гарантію в 5 років покупцям, які зареєструють серійний номер блендера на офіційному сайті. Чи вартий цей набір переваг своїх грошей - вирішувати покупцеві, але це справді чудовий блендер з якісних матеріалів, надійний і продуктивний.

 

Плюси

Мінуси

Універсальний, потужний, подрібнює будь-які продукти “на порох”

Ціна

Висока якість матеріалів, оригінальний дизайн

 

 


Підсумки. Стислі поради з вибору

Якщо ви налаштовані вивчити тему максимально докладно –- рекомендуємо нашу статтю "Як вибрати блендер? - Поради та тонкощі" тут же ми дамо кілька загальних порад:

  • зверніть увагу на гарантію. Часто в найбюджетніших моделях (зазвичай китайського виробництва) гарантія надається тільки на двигун. Дізнатися про це можна на офіційних сайтах де публікують всю документацію до товарів. Але всього цього можна уникнути, якщо відразу орієнтуватися на середньобюджетні моделі від більш-менш відомих виробників. У них, з великою часткою ймовірності, буде гарантія не тільки на двигун, а й на іншу комплектацію. Мова про чашу, ножі та всі аксесуари;
  • вибирайте якісні матеріали. Звичайно, визначити якість матеріалів під час купівлі складно. Зате ви можете вивчити відгуки користувачів після півроку-року експлуатації. Так ви зможете скласти думку про живучість пластикових деталей, ножів і фурнітури кожної конкретної моделі;
  • враховуйте спеціалізацію блендера.  Наприклад бездротові фітнес-блендери придатні лише для приготування смузі, проте стаціонарні блендери з фітнес-склянкою і потужністю понад 1000 Вт підходять для виконання більшості складних завдань з подрібнення.