Продуктивність комп'ютерних систем у користувацькому сегменті виходить на наступний рівень. Компанія Kingston Technology Inc та її підрозділ FURY (що відповідає за виробництво оперативної пам'яті) оголосили про вихід Kingston FURY Beast DDR5. Це лінійки ОЗП, сумісні з новим чіпсетом від Intel Z690 і процесорами XII-го покоління Intel Core

До роздрібної мережі новинки потраплять з 4-го листопада, і, десь приблизно на ці дати, очікується реліз нової платформи від Intel. У зв'язку з цим ми хотіли б трохи розповісти про можливості DDR5, на прикладі Kingston FURY Beast та поговорити про те, для кого та в яких випадках буде актуальна новинка.

 

Технічні подробиці новинки

 

Виробник стверджує, що всі моделі лінійки Kingston FURY Beast DDR5 пройшли тестування у найбільших виробників материнських плат, таких як ASUS, MSI, Gigabyte та ASRock, отримавши повне схвалення. Також всі ці виробники вже забезпечили новій пам'яті програмний супровід на рівні BIOS. Відтак нові планки пам'яті відразу готові до застосування як у геймерському сегменті, так і на ПК ентузіастів-оверклокерів. 

До речі про оверклокерів: китайські ентузіасти вже провели розгін флагманських модулів пам'яті Kingston FURY Beast DDR5 і досягли результатів на рівні 8600 МГц, з таймінгами CL50. Оснащення тестового стенду не розголошується, але можна припустити, що це далеко не рекордний результат, оскільки з доопрацюванням софту показники лише зростатимуть.

 

Що нового у порівнянні з DDR4?

  • На мінімальній заявленій частоті 4800 МГц пам'ять підтримує режим роботи Plug N Play, жодних налаштувань та тюнінгу не потрібно – вставили пам'ять та працюємо;

  • Нова архітектура чіпів пам'яті ECC на кристалі (ODECC) повинна підвищити стабільність роботи за екстремальних швидкостей, що, безумовно, буде корисним в геймінгу;

  • тепер у модулів по два 32-бітових підканали, що підвищить ефективність; 

  • нова схема управління живленням через мікрочіп PMIC – дозволить підлаштовувати напругу не в BIOS, а безпосередньо на модулі пам'яті.

 

Модельна лінійка Kingston FURY Beast DDR5

Артикул

Опис

KF548C38BB-16

16GB 4800MHz DDR5 CL38 DIMM FURY Beast Black

KF548C38BBK2-32

32GB 4800MHz DDR5 CL38 DIMM (Kit of 2) FURY Beast Black

KF552C40BB-16

16GB 5200MHz DDR5 CL40 DIMM FURY Beast Black

KF552C40BBK2-32

32GB 5200MHz DDR5 CL40 DIMM (Kit of 2) FURY Beast Black

KVR48U40BS8-16

16GB 4800MHz DDR5 Non-ECC CL40 DIMM 1Rx8

KVR48U40BS8K2-32

32GB 4800MHz DDR5 Non-ECC CL40 DIMM (Kit of 2) 1Rx8

Як видно з таблиці, мінімальна частота стартує з рівня, до якого сягали лише флагманські моделі DDR4, і ми ще не знаємо, на яких частотах працюватимуть модулі від інших виробників. До того ж, ціна новинок передбачається на рівні приблизно 1,3-1,4 рази вище, ніж у аналогічних за обсягом планок DDR4.

 

Для кого підійде Kingston FURY Beast DDR5?

Kingston FURY Beast DDR5

Враховуючи сучасний стан геймерського та девелоперського ринку, гострої потреби в переході на нові платформи немає (адже підтримка DDR5 поки є тільки на нових материнських платах від Інтел). Апетити всіх, навіть найресурсомісткіших, ігор, набагато менші за те, що можуть нам дати нові Kingston FURY Beast DDR5.

Надмірна, поки що, продуктивність нової пам'яті навіть у Adobe Premiere, для професійного монтажу. Але це поки що.

То що ж, нові модулі – лише для ентузіастів розгону? Зовсім ні. Ігропром не стоїть на місці, а крім роботи у відеоредакторах є ще 3D-моделювання, яке необхідне самим розробникам ігор та продуктів для віртуальної реальності (VR). І тут можливостей нової пам'яті може виявитись навіть недостатньо. А якщо згадати, що в розгоні її показники на рівні 8600 МГц, то їх можна порівняти зі швидкістю GDDR6, яку використовують на відеокартах AMPERE від NVIDIA і Navi від AMD Radeon. Тобто, в теорії, з оновленими інтегрованими відеокартами, нова пам'ять цілком здатна конкурувати з дискретними GPU початкового рівня, що значно подорожчали, на 4-6 ГБ відеопам'яті.

Тому перехід на новий стандарт пам'яті буде блискавичним, щойно з'являться у продажу материнські плати і процесори, що підтримують DDR5, попереднє покоління оперативної пам'яті досить швидко втратить свою актуальність.