Анализ влияния вспышки COVID-19 на производство высокотехнологичных продуктов

 

Аналітична компанія TrendForce представила комплексний аналіз впливу спалаху COVID-19 на світову індустрію високих технологій. Фахівці вважають, що хвороба завдасть значної шкоди виробництву багатьох високотехнологічних продуктів.

Згідно з дослідженням, найменш схильною до впливу спалаху є індустрія виробництва напівпровідників, оскільки вона має високий ступінь автоматизації виробництва. Однак, більшість робітників на підприємствах в Китаї приїжджають з інших міст, а брак робочої сили та обмеження дорожнього руху може знизити темпи відновлення роботи на ливарних заводах. Від скорочення випуску напівпровідників почнуть страждати проектні організації інтегральних схем, а за ними й інші компанії в технологічному ланцюжку.

 

Таблиця падіння виробництва високотехнологічних товарів через COVID-19

Фото: TrendForce

 

Що стосується продуктів пам'яті DRAM і NAND, то такі компанії як Samsung Xi'an Fab, Wuxi Fab SK Hynix, YMTC, CXMT і JHICC, мають досить автоматизоване виробництво з низькими вимогами до робочої сили. У них також достатньо запасів сировини, щоб уникнути дефіциту в короткостроковій перспективі.

Під загрозою знаходиться виробництво рідкокристалічних панелей для телевізорів і моніторів. Більшість виробників в китайських містах ще не відновили роботу. До того ж, спостерігається уповільнення темпів внутрішніх перевезень і логістики.

Через спалах COVID-19 значно може постраждати індустрія смартфонів, оскільки ланцюжок постачання мобільних гаджетів дуже трудомісткий. Аналітики прогнозують зниження виробництва телефонів в I кварталі 2020 року на 12% в річному численні. Це буде найнижчий показник за останні п'ять років! Також загроза нависла над сферою виробництва модулів камер, яка вже відчуває дефіцит. Потенційно це може мати негативний вплив на виготовлення смартфонів в II кварталі 2020 року.

Фахівці TrendForce вважають, що від епідемії коронавирусу постраждало виробництво ігрових приставок, колонок, smart-годин та інших аксесуарів.