PlayStation 5

Фото: Sony

 

Марк Черні, головний системний архітектор PlayStation 5, розкрив технічні характеристики ігрової консолі Sony наступного покоління в рамках офіційної онлайн-презентації, яка відбулася 18 березня 2020 року.

В основі PS5 лежить 8-ядерний процесор AMD Zen 2 (3,5 ГГц) з інтегрованою графікою AMD RDNA 2. Відеокарта має 36 обчислювальних блоків з тактовою частотою 2,23 ГГц. Продуктивність приставки заявлена ​​на рівні 10,28 терафлопс. Відзначимо, що у конкурента Xbox Series X вона становить 12 терафлопс.

У систему також входить 16 ГБ ОЗП стандарту GDDR6 та власний твердотільний накопичувач на 825 ГБ, який за словами виробника значно прискорить запуск ігор.

 

Презентація PlayStation 5

Марк Черні на презентації PlayStation 5
Фото: Engadget

 

Як зазначає Sony, перехід на SSD дозволить значно підвищити швидкість роботи консолі. До порівняння: PS5 завантажує рівень менш ніж за секунду, а PS4, яку обладнано HDD-диском, виконує це завдання приблизно за 8 секунд.

Нова консоль Sony буде підтримувати роботу із зовнішніми накопичувачами через USB-порт. Передбачено можливість встановлення додаткового NVMe SSD через спеціальний слот. Це дозволить користувачам з часом провести апгрейд своєї системи та при необхідності розширити об'єм сховища.

Повідомляється, що потужності PS5 вистачить для запуску ігор з роздільною здатністю 4K з частотою до 120 к/с, а також 8K. Пристрій буде мати зворотну сумісність з іграми для PS4.

У магазинах PlayStation 5 з'явиться в кінці 2020 року. Ціна пристрою поки залишається невідомою.