Мультиварка – один з найуніверсальніших кухонних приладів. Вона може частково замінити духовку, каструлю чи навіть пательню. Якщо у вас на кухні занадто мало місця для розміщення духовки з варильною поверхнею – якісна мультиварка стане чудовим розв'язання цієї проблеми. Також вона чудово пасує на кухню у якості допоміжного кухонного приладу, що дозволяє робити заготовки та повноцінні страви за мінімальної участі. 

Ми підібрали для вас 15 найкращих мультиварок у трьох цінових категоріях, щоб вибрати оптимальну модель було простіше. У кожній з цих категорій є рішення, під найпопулярніші сценарії використання. 

 

Чим ми керувалися укладаючи наш ТОП? 

 

Ми підбирали мультиварки виходячи зі співвідношення ціна/функціональні можливості. Окрім цього, звертали увагу на експлуатаційні якості і корисні конструктивні дрібниці: прогумовані ніжки для стійкості, додаткове оснащення в комплекті, якість матеріалів. 

Також ми виділяли моделі, які за стандартних розмірів чаші вийшли досить компактними. Ми виходили з того, що дехто бере мультиварку з собою в поїздки або використовує її в умовах маленьких приміщень.
 

Модель

Ціна на 26.03.2021 в ITbox, грн

Бюджетні мультиварки

DELFA DMC-50H8

899

Rotex RMC507-B

999

REDMOND RMC-M227S

1 555

POLARIS PMC 0578

1 669

Rotex REPC75-B

1 969

Середньо бюджетні мультиварки

TEFAL RK321A34

2 299

REDMOND RMC M90

2 433

PHILIPS HD 3136/03 (HD3136/03)

2 699

REDMOND RMC-PM504

2 699

MOULINEX CE620D32

3 399

Преміум клас

POLARIS EVO 0445DS

4499

PHILIPS HD2137/40

4 499

TEFAL CY625F32

4779

Russell Hobbs 21850-56

4615

MOULINEX CE 7011

6 499

 


Бюджетні мультиварки

Пристрої з цієї категорії потрапляють у ціновий діапазон до 2000 грн. Мультиварки з індукційним типом нагрівання серед них зустрічаються украй рідко, і усього лиш одна з розглянутих моделей підтримує керунок зі смартфона. Попри те, бюджетні мультиварки дозволяють готувати більшість простих страв. Попри те, в окремих моделях навіть є можливістю редагування рецептів, або додаткові функції що притаманні пристроям з дорожчих сегментів. У цілому, для основних побутових завдань недорогої мультиварки вистачить. Усі розглянуті моделі дозволяють готувати на парі, варити та запікати.


 

DELFA DMC-50H8

DELFA DMC-50H8

Відкриває наш топ бюджетних мультиварок найдоступніша модель – її ціна, на момент укладення рейтингу, всього 899 грн. Попри низьку вартість, вона пропонує досить широкий функціонал. Модель оснащена ТЕНовими нагрівальними елементами, потужність пристрою 860 Вт. Мультиварка достатньо продуктивна не лише для варіння продуктів, але й для випікання. Місткість – 5 літрів. 

Підтримувані функції: 

 • автопідігрівання; 

 • створення індивідуальних програм для приготування страв (власний рецепт); 

 • таймер відтермінованого запуску. 

 

Чаша мультиварки з керамічним антипригарним покриттям ProKeram, яке забезпечує ,більш рівномірний розподіл тепла її поверхнею. Це рідкий випадок, коли в бюджетному використовується кераміка, а не дешевший тефлон. 

Панель керування сенсорна. Передбачена окрема посудина для стікання конденсованої рідини й спеціальний прогумований клапан для відведення пари. Мультиварка дуже стійка на столах та гладких поверхнях. Для перенесення пристрій оснащено зручною ручкою.

 

Плюси

Мінуси

Сенсорне керування. Таймер відтермінованого запуску.

Відносно тихий сигнал системи сповіщення.

Оснащення для приготування на парі.

 

32 попередньо встановлені програми для готування страв.

 

 

Rotex RMC507-B

Rotex RMC507-B

Багатофункціональна мультиварка з товстостінною чашею на 5 літрів. Покриття посудини антипригарне. Це універсальна модель, що підтримує майже всі можливі режими приготування: смаження, варіння, випікання. У комплекті присутня також підставка для варіння на парі, ополоник та мірний стакан. 

Потужність мультиварки – 900 Вт, цього достатньо навіть для випічки. На жаль, виробник ніде не вказує точних температур на яких працюють десять встановлених режимів. 

Ця мультиварка чудове рішення якщо бюджет на покупку обмежений. Крім того, Rotex український бренд – що, переважно, дещо прискорює процедуру звернення за гарантійним обслуговуванням.

 

Плюси

Мінуси

Кулінарна книга на 100 рецептів. Програмна підтримка готування традиційних українських страв.

Не вказано точної інформації про температури готування на попередньо встановлених режимах.

Функція йогуртниці, хлібопічки.

Короткий кабель.

Висока потужність.

Таймер працює тільки у бік збільшення. Неможливо налаштувати зворотній відлік.

 

REDMOND RMC-M227S

REDMOND RMC-M227S

Єдина у нашому рейтингу бюджетних приладів мультиварка зі smart-керуванням через мобільний. Це її головна перевага, та, одночасно, недолік. Річ у тім, що підключення здійснюється через Bluetooth, відтак домашній WiFi роутер (а таких більшість) не подійде, необхідний або окремий Bluetooth-роутер, або окремий телефон, котрий буде постійно увімкнений біля пристрою. Інакше керувати мультиваркою вийде хіба з сусідньої кімнати.

В мультиварці передбачена можливість самостійно змінювати та редагувати рецепти (виняток у даній категорії) – за це відповідає функція “Мультикухар”. Режим “Мастершеф лайт” дозволяє змінювати температуру просто під час готування, навіть якщо вже запущено попередньо встановлену програму.

 

Плюси

Мінуси

Функція Мультикухар, Мастершеф лайт, Ready for Sky (віддалений керунок зі смартфона).

Важко мити кришку мультиварки зсередини, особливо у області гумки-ущільнювача.

Керамічне покриття чаші.

Підключення віддаленого керування через Bluetooth, а не WiFi

 

Нагрівання лише знизу.

 

POLARIS PMC 0578

POLARIS PMC 0578

Доступна універсальна мультиварка Polaris із розширеним набором функцій. Крім стандартних можливостей вона дозволяє заквашувати йогурти, запікати й готувати методою су-від (для цього є спеціальний режим, що постійно підтримує температуру 70 C°). Комплектація мультиварки стандартна: підставка для варіння на парі, ополоники, мірна склянка та книга рецептів. Також підтримує режим скороварки. 

Пристрій оснащений спеціальною склянкою-накопичувачем для збору парового конденсату. Мультиварка компактніша за більшість 5-літрових моделей, завдяки чому її дуже зручно транспортувати. Продукти в чаші прогріваються рівномірно, завдяки кільком ТЕНам, розташованим по периметру. 

 

Плюси

Мінуси

Автопідігрівання, автоматичне увімкнення/вимкнення за таймером.

Декому може видатись незручним меню керування.

Компактність, попри значну місткість чаші

Відносно довго набирає потрібну температуру. 

 

Rotex REPC75-B

Rotex REPC75-B

Мультиварка-скороварка від бренду Rotex – наочний приклад того, що навіть у відносно бюджетному сегменті можна створити конкурентний, універсальний та багатозадачний продукт.

Пристрій підтримує функції: 

 • скороварки; 

 • пароварки; 

 • фритюрниці. В цьому режимі мультиварка досить довго виходить на робочу температуру, не дивлячись на заявлені виробником 950 Вт потужності 

 • йогуртниці. 

Сито-решітка для приготування на парі, і пенал з баночками для йогурту є в комплекті. Оснащення для фритюру потрібно докуповувати окремо. Крім цього окремо продаються запасні пенали й баночки для йогуртів, а також змінні чаші. Це одна з причин, чому мультиварка Rotex REPC75-B потрапила до нашого рейтингу. Девайс оснащено фільтром, що відводить запахи й спеціальним відділенням для конденсату.

 

Плюси

Мінуси

Тихо працює, споживає відносно мало электроэнергії.

В режимі смаження потужності мультиварки може не вистачати для обсмажування стейків.

Підходить для пастеризації молока, та заквашування йогуртів тощо.

Важко готувати невеликі порції, для цього немає спеціальних режимів.

Прибирає небажані запахи під час варіння

 

 


Середньо-бюджетні мультиварки 

 На перший погляд, вони практично нічим не відрізняються від пристроїв в бюджетному сегменті, однак, є нюанси. Це використання дорожчих та якісніших матеріалів при складанні, дещо поліпшені експлуатаційні якості, певна додаткова комплектація. Наприклад, чаші зі спеціальними ручками, що не гріються – начебто дрібниця, але вам вже не потрібна прихватка чи щипці, щоб дістати гарячу посудину з мультиварки. 

У цій категорії вже зустрічаються моделі з: 

 • оптимізацією витрат електроенергії; 

 • прискореним нагріванням; 

 • можливістю задати температуру з невеликим кроком 3-5 C°.


 

TEFAL RK321A34

TEFAL RK321A34


Мультиварка Tefal з цікавим дизайном і широкими функціональними можливостями. У ній можна з однаковим комфортом готувати як в режимі йогуртниці, так і фритюру. Керунок сенсорний, з чіткою реакцією на натискання й дотики. Є режим повільного тушкування на низьких температурах, який чудово підійде для фондю чи су-віду. У мультиварку вбудоване автопідігрівання з гнучкою системою налаштувань, що дозволить зберегти їжу гарячою або підігріти її за таймером. Фірмова технологія Tefal Fuzzy Logic оптимізує витрати енергії. 

Головна привабливість цієї мультиварки у її форм-факторі. Ергономічний дизайн робить її компактнішою в порівнянні з безліччю інших 5-ти літрових моделей. Така форма відмінно впишеться навіть у найменшу кухню.

 

Плюси

Мінуси

Швидко розігрівається до заданої температури.

Конденсат збирається не до спеціального контейнера, а просто у невеличку виїмку на торці мультиварки. Його потрібно вчасно зливати.

Стильний дизайн

 

Зручне сенсорне керування

 

 

REDMOND RMC M90

REDMOND RMC M90

У цій мультиварці Redmond вже попередньо встановлено 45 програм для готування найрізноманітніших продуктів та страв. 3D нагрівання забезпечують ТЄНи, встановлені по периметру чаші, а також у кришці та на дні. Пристрій оснащено дисплеєм з підсвічуванням. За конструкцією це мультиварка скороварка, у неї знімна кришка та клапан для відводу пари, що дозволяє регулювати тиск, під час готування їжі. 5 літрову чашу зручно виймати за ручки зі спеціального матеріалу, що практично не гріється.

Мультиварка дійсно універсальна, в ній можна готувати все: від дитячого харчування і продуктів на парі, до випічки. У цій моделі Redmond є кілька цікавих функцій. Наприклад, програма "томління" влаштована так, що температура за тривалої термообробки підвищується поступово, відтак овочі втрачають менше вітамінів. А програма "піца" дозволяє швидко розігріти внутрішню камеру мультиварки до максимальної температури.

 

Плюси

Мінуси

Ручки що не нагріваються. Через що чашу зручно виймати з мультиварки.

Глянцевий корпус легко збирає відбитки пальців. 

Регулювання температури с невеликим кроком 5 C°.

В деяких моделях помітний люфт у ручці під час перенесення. 

Значна потужність. 

 

 

PHILIPS HD 3136/03 (HD3136/03)

PHILIPS HD 3136/03 (HD3136/03)

Ця мультиварка PHILIPS з 3D-нагріванням вирізняється приємним дизайном і широким функціоналом. ТЕНи пристрою розташовані знизу в кришці та по периметру чаші. Зручний форм-фактор, продумана система очищення, вільний доступ до парового клапана й ущільнювального кільця. Є кілька спеціальних програм для режиму скороварки, що дозволяють не лише прискорити варіння й тушкування м'яса, але, також, відрегулювати температуру й тиск в процесі приготування їжі. Це одна з небагатьох, в нашому ТОПі, мультиварок с 4 л. чашами

Функція “Мультикухар” надає доступ до редагування вже встановлених програм та створення власних, автоматизованих рецептів.

Корпус мультиварки міцний, вкритий оболонкою з анодованого алюмінію і зібраний без люфтів та проміжків. Його просто мити. 

 

Плюси

Мінуси

3D нагрівання, що підвищує якість тушкування та запікання.

Комплектацію до мультиварки вже
знято з виробництва. Тому, наприклад, купити змінну чашу, або оснащення для фритюру не вийде. 

Знімний паровий клапан та кільце ущільнювача – щоб простіше було чистити пристрій.

Аби вивчити систему налаштувань відтермінованого запуску доведеться витратити трішки часу. Функція реалізована у неочевидний спосіб.

Підтримка функції  "Мультикухар"

 

 

REDMOND RMC-PM504

REDMOND RMC-PM504

Мультиварка-скороварка з цікавим дизайном. У ній реалізовано 4-х рівневу систему захисту від опіків та протікання, а також систему блокування панелі керунку під час випадкових натискань (для тих у кого вдома маленькі діти). 

Внутрішня кришка знімна, вона оснащена спеціальною ручкою для відкривання і знімним паровим клапаном на ущільнювачі, також є контейнер для збору конденсату. Все це полегшує очищення та миття мультиварки після використання. 

Девайс універсальний, в ньому вже встановлено 15 програм. Є спеціальні режими для приготування на низьких температурах (сир, фондю). Є ручне, та автоматичне налаштування вмикання, чи вимикання підігрівання готових страв. Наприклад, можна налаштувати мультиварку для підтримки температури 65 градусів відразу після приготування.

 

Плюси

Мінуси

6 різних режимів для приготування під тиском.

Слабка яскравість дисплею, на ньому не завжди можна розрізнити написи дрібним шрифтом

Поліпшена комплектація (додатковий набір з оснащенням на 5 слоїків для йогурту).

В мультиварці не можна регулювати рівень тиску.

Можна готувати кисломолочний сир, твердий сир та фондю

 

 

MOULINEX CE620D32

MOULINEX CE620D32

Мультиварка-скороварка з великою кількістю попередньо встановлених програм буквально на всі випадки життя. Головна концепція цього девайсу – збереження максимальної кількості корисних речовин в процесі приготування продуктів. Виробник вказує, що в режимі скороварки можна довести до повної готовності яловичину за 20 хвилин! На холодець знадобиться 1,5 години. Однак, при цьому варто враховувати, що для набору тиску потрібен додатковий час. 

В ручному режимі ви можете задати час і температуру приготування, а також обрати одну з двох опцій: 

 • з нагнітанням тиску й блокуванням кришки; 

 • без нагнітання. 

Приємним бонусом буде загальну якість збирання й товстостінна чаша з керамічним покриттям.

 

Плюси

Мінуси

Чаша з досить товстим керамічним покриттям.

Досить довго набирає необхідний рівень тиску.

Великий дисплей та зручна система керування. 

Незручно відчищати внутрішній простір між чашею та корпусом.

Якісні матеріали корпусу та комплектуючих. 

 

 


Мультиварки преміум класу 

 У цьому класі у більшості мультиварок, крім якості збирання й розширеної комплектації є додаткові визначальні особливості. Це може бути повноцінне керування зі смартфона або цікаві конструктивні рішення. Наприклад, вбудовані ваги чи автовизначення ступеню готовності продуктів завдяки системі сенсорів. 

Чаші в цьому сегменті з антипригарним покриттям та додатковим захистом від подряпин, в них можна перемішувати продукти металевим ополоником. 

Тут у пристроїв немає явних недоліків. А ті, що ми виділили, пов'язані саме з очікуваннями від мультиварки преміум класу.


 

POLARIS EVO 0445DS

POLARIS EVO 0445DS

Цікава мультиварка з невеликим ноу-хау – автовизначенням часу приготування продуктів в залежності від їх ваги. Для цього в пристрій вбудовано електронні ваги. Тобто продукти що завантажуються можна зважити просто в чаші з керамічним покриттям. Це зручно, особливо коли ви замішуєте тісто для випічки, оскільки відразу бачите вагу всіх інгредієнтів. 

У решті це дуже якісно зібрана мультиварка з усіма необхідними функціями, здатна повністю замінити плиту й духовку. Варто зауважити, що потужності може не вистачати для інтенсивного обсмаження (пристрою важко швидко розігрівати й підтримувати високі температури), тому обсмажувати, наприклад, стейки, краще усе ж на пательні. А ось простіші речі, наприклад піджарку з будь-якого м'яса для рагу, готувати буде зручно. 

У мультиварки відмінна комплектація. Крім оснащення для варіння на парі є ще набір посудин для йогуртів, мірна склянка й два ополоники. Чашу можна мити в посудомийній машині, що спрощує догляд за пристроєм.

 

Плюси

Мінуси

Дизайн у стилі Hi Tech.

Для інтенсивного смаження у мультиварки трішки не вистачає потужності.

Вбудовані ваги.

 

Можна запрограмувати до 9-ти послідовних режимів термічної обробки у одному рецепті.

 

 

PHILIPS HD2137/40

PHILIPS HD2137/40

Ця мультиварка Philips разом із функцією скороварки пропонує оптимізовані режими для приготування під тиском. Встановлено 14 програм, можна створювати власні в режимі "Власна страва". У ньому можна задати до шести послідовних профілів температури на кожен рецепт. Саме керування мультиваркою інтуїтивно просте і зрозуміле. Зручне меню налаштувань і параметрів дозволяє регулювати їх в ручному режимі навіть коли вже запущені встановлені програми. 

Чаша мультиварки зі спеціальним золотим покриттям Уітфорда, стійким до подряпин. Це значить що можна користуватись фритюром разом із металевими щипцями чи ополоником не пошкоджуючи покриття посудини.

 

Плюси

Мінуси

Інтуїтивно зрозуміле меню керування.

Закороткий кабель(1 м)

Унікальне покриття від подряпин з анодованим золотом.

 

Автовизначення часу приготування у мультиварці.

 

 

TEFAL CY625F32

TEFAL CY625F32

Це одна з найкомпактніших 5 літрових мультіварок-скороварок на сьогодні. Кришка легкознімна, при цьому, в режимі приготування під тиском вона надійно герметизує внутрішню камеру пристрою. 

Чаша мультиварки масивна, з товстими стінками й надійним керамічним покриттям. У ній буде зручно готувати будь-яким способом (включно зі смаженням у фритюрі). Меню керування інтуїтивно зрозуміле і просте. На високому рівні реалізовані "розумні" програми, що допомагають приготувати певні продукти. На практиці це означає, що, вирішивши, приготувати в мультиварці ніжну печінку за однією з встановлених програм, ви отримаєте саме те, на що розраховували. Завдяки системі датчиків пристрій відстежує готовність продуктів і може автоматично коригувати час і температуру приготування. 

Крок виставлення температури 10 C° і це трохи обмежує застосування мультиварки для приготування методом су-від. Але, заради справедливості, треба відзначити, що скороварки з малим кроком зміни температур (1-2 C°) швидше виняток, зазвичай ця опція повноцінно реалізується лише в повільноварках.

 

Плюси

Мінуси

Компактність

Чималий крок зміни температури (мінімум 10 C°)

Зручна чаша з ручками, що не нагріваються.

 

Добре продумані авторежими готування.

 

 

Russell Hobbs 21850-56

Russell Hobbs 21850-56

Ця повільноварка якнайкраще підійде для тих, хто хоче готувати корисну їжу. Більшість встановлених програм і режимів приготування націлені на страви, що вимагають тривалої термообробки з підтриманням постійної температури. 

Мультиварка дозволяє точно виставляти температуру, з кроком 1-2 C°, що дозволяє готувати в вакуумних пакетах методом "су-від". 

Комплектація мультиварки містить звичайне сито-підставку для приготування на пару, ложку, ополоник і мірну склянку. 

До умовних недоліків можна віднести хіба те, що у мультиварки немає ручного режиму приготування. Але практика показує, що саме з цією моделлю він не надто потрібен.

 

Плюси

Мінуси

Товстостінна чаша

Зрідка, на корпусі з’являється паровий конденсат.

11 підтримуваних режимів з можливістю автокоригування під час куховарення.

 

Режим повільноварки.

 

 

MOULINEX CE 7011

MOULINEX CE 7011

Унікальна мультиварка Moulinex, що об’єднала в одному корпусі більшість передових рішень на 2020-2021 роки. Це і сучасний, футуристичний дизайн, і єдина кнопка для керування, і підтримка SMART-функцій. 

Все це наштовхує на певні асоціації, і мультиварка ці асоціації цілком виправдовує. Всі процеси приготування автоматизовані, а додаткові рецепти можна завантажити за допомогою USB-флешки (додаткові рецепти ви можете знайти на сайті виробника). Страви розділені в основному меню на закуски, перші, другі та десерти. Мультиварка розрахована, в першу чергу, на тих, хто хоче готувати максимально швидко і з мінімальною участю, тому ручного режиму в ній немає зовсім, а от редагувати рецепти можна. 

Окремо варто згадати багаторівневу систему безпеки мультиварки, що стежить за герметизацією внутрішньої камери, робочою температурою, коректним нагнітанням пари через випускний клапан. Ви не зможете почати приготування, якщо у вас не щільно прилягає кришка, або кільце ущільнювача на клапані змістилося під час чищення. 

Можна налаштовувати яскравість і контрастність зображення інформації на дисплеї мультиварки, гучність сигналу сповіщення (або відключити його) регулювати налаштування автопідігрівання. 

На відміну від переважної більшості мультиварок цього цінового сегмента, вона оснащена не силіконовими, а металевими аксесуарами для приготування на пару: ситом-решіткою на підставці і ложкою. Щипці для вилучення чаші не знадобляться, бо неї ручки, що не нагріваються в процесі приготування їжі.

 

Плюси

Мінуси

Оригінальний дизайн

ціна

Великий екран, продумане меню, велика кількість налаштувань та опцій.

Немає функції йогуртниці

Автовизначення ступеню готовності найрізноманітніших продуктів.

 

 


Висновки 

Вибираючи мультиварку, головне не потрапити в пастку погоні за кількістю підтримуваних функцій/режимів/програм. Важливо чітко поділити всі страви на ті, які ви будете готувати постійно, і ті, які в вашому меню з'являються рідко. 

Потрібні функції та режими вибирайте саме виходячи з першої групи страв, а те, що стосується другої групи – нехай буде приємним бонусом. Все інше дуже індивідуально: комусь потрібні маленькі мультиварки на 2 і на 3 літри, комусь Hi Tech новинки з сучасним дизайном, комусь повноцінна заміна духовки, каструлі та пательні.

Маленькі мультиварки (яких немає у нашому топі) пристрої з досить вузьким застосунком. Вони, як правило, дещо обмежені за функціоналом, або значно дорожчі за стандартні 4-5 л. моделі. Мультиварки з чашами 2 л підійдуть лише тоді, коли місця на кухні дійсно обмаль, або вам потрібний гаджет для поїздок. Те саме стосується моделей з 3 літровою чашею.

Яку б мультиварку ви не вибрали, звертайте увагу на наявність гарантійного обслуговування і можливість докупити комплектуючі, чашу та додаткові аксесуари в майбутньому.