Дослідники з IBM Research розробили новий тип батареї, що вирізняється своєю екологічністю та енергоефективністю. Про це повідомляє видання Gizmodo.

Головна особливість цього типу батареї в тому, що деякі елементи для її виробництва можна добувати з морської води замість використання вичерпних корисних копалин – нікелю та кобальту. Всіх подробиць технології виробництва в IBM Research поки не розкривають. Наразі відомо кілька переваг розробки над найпоширенішими на ринку літій-іонними акумуляторами.

По-перше, з кожним днем росте кількість нових пристроїв, а з ними і потреба у джерелах енергії. Для виробництва літій-іонних батарей використовують кобальт, марганець та нікель. Вони відносяться до вичерпного типу ресурсів. Зі зростанням кількості інноваційних розробок росте потреба і в альтернативних джерелах енергії. Розробка IBM Research належить саме до таких.

По-друге, ці акумулятори дешевші у виробництві, ніж літій-іонні.

По-третє, батареї цього типу безпечніші для повсякденного користування. Комбінації нових катодних та електролітних матеріалів обмежують створення літійових дендритів. Вони є поширеною причиною коротких замикань в літій-іонних батареях.

По-четверте, попередні тестування показали, що акумулятор, виготовлений без кобальту та нікелю матиме більшу ємність, ніж літій-іонні аналоги, а також швидше заряджатиметься. Зокрема в IBM Research зазначають, що за 5 хвилин батарея нового типу може відновити до 80 % свого заряду.

Наразі дослідники IBM Research об’єдналися з колегами Mercedes-Benz Research and Development для проведення подальших досліджень. Випуск батареї з новою технологією виробництва заплановано лише за кілька років. Які пристрої першими запрацюють на батареях нового типу, в IBM Research наразі не уточнюють.