Зовсім нещодавно ринок з’явились революційні мобільні процесори Ryzen 4000G (APU Renoir) з вбудованою графікою, які вивели можливості ноутбуків без дискретного відео на принципово інший рівень.  Щоб конкуренти не розслаблялися, а вендори готували гаманці, СEO компанії Ліза Су вже анонсувала приблизну дату появи 5000-ї серії.  Що ще приготувала для нас "червона" компанія в цьому і наступному році ви дізнаєтеся зовсім скоро.

 

Мобільні процесори – домінування над Intel триває

Ryzen 5000G (APU Cezanne), за словами Лізи, вийдуть в 2021-м.  Вони будуть працювати на AM4-сокеті і отримають архітектуру Zen 3. З найближчих мобільних перспектив - AMD 315E, на 5 Ватт, який стане енергоефективною і ціновою відповіддю бюджетної серії Intel Atom.  Серія мобільних "каменів" зниженої потужності стане рішенням для надкомпактних ультрабуків з максимально тонким корпусом.  Лінійка буде називатися AMD Pollock і отримає 2/4 ядра / потоку, з базовою частотою 1,2 ГГц і можливістю бусту до 2,4.

 

Дорожня карта AMD до 2022 - Zen 4, RDNA 2, трасування променів

З найближчих анонсів - десктопні процесори на архітектурі Zen 3 (покращений 7нм техпроцесом) і дискретні відеокарти на RDNA 2 вийдуть без затримок, вже до кінця 2020 року, про це заявила Ліза Су.  Презентація новинок повинна відбутись у жовтні, а в роздрібній мережі вони, традиційно, з'являться до різдвяних розпродажів.  Відеокарти на RDNA 2 найочікуваніша новинка шанувальників "червоних", так як в ній нарешті буде реалізована технологія Ray Tracing (трасування променів), що істотно покращує плавність розгортки графіки в іграх.  В Україні, новинки, традиційно, з'являться в роздрібних мережах з 2-3 місячним запізненням.

До кінця 2022 року очікуються процесори на архітектурі Zen 4, які вже можуть (не точно) отримати 5 нм техпроцес, і будуть працювати на новому AM5 сокеті, з підтримкою пам'яті формату DDR5.

Також, в далекій перспективі на 2022 і Ryzen 6000G (APU Rembrandt), там вже буде архітектура RDNA у вбудованому відео ядрі, замість актуальної Vega.