7 травня 2024 року в Купертіно пройшла чергова презентація Apple під назвою Let Loose (звільнись від обмежень). CEO компанії Тім Кук анонсував оновлення лінійок планшетів iPad Air і Pro. Нагадаємо, що модельні лінійки таблетів американської компанії востаннє оновлювалися понад півтора року тому.

 

iPad Air, що нового?

Модельна лінійка Air в буквальному сенсі вийшла за рамки – цього разу за рамки розміру діагоналі. У Купертіно були представлені 2 розміри дисплея – 11" і 13". У лінійці Air така діагональ з'явилася вперше. 

Планшети будуть оснащені чіпами M2, котрі збільшать продуктивність до 50% (порівняно з минулим поколінням таблетів). Пристрої оснащуватимуться накопичувачами об'ємом від 128 Гб до 1 Тб, залежно від комплектації. Ціни на мінімальну комплектацію стартують з 599 $ для 11-дюймової моделі і з 799 $ для 13-дюймової. На ринку США новинки з'являться з 15 травня, в Європі на тиждень пізніше. Передзамовлення доступне з 7 травня.

 

iPad Pro тепер з OLED екраном

Раніше в моделях Air і Pro використовували IPS матриці, але наразі лінійка Pro отримала брендову матрицю OLED Super Retina. Модель на 13 дюймів має товщину всього 5,1 мм і є, за заявою Тіма Кука, найтоншим пристроєм в історії компанії. 11-дюймова модель на 0,2 мм "товща". Також, вперше представлено матовий варіант забарвлення з нано текстурним покриттям. 

Планшети оснащені чипом M4 (раніше використовувався M2). Загальна продуктивність оновлених чипів зросла на 32% відносно M2. Об'єм пам'яті варіюватиметься від 256 Гб до 2 Тб. Базова комплектація 11-дюймової моделі коштуватиме від 999 $, а моделі на 13 дюймів - від 1299 $. Передзамовлення доступне з 7 травня, у магазинах новинки з'являться наступного тижня. 

Фронтальна "селфі" камера в планшетах Air і Pro тепер розташована на довгій стороні екрана, що дасть змогу з більшим комфортом здійснювати відеодзвінки коли пристрій знаходиться у горизонтальному положенні.

 

 

Оновлені аксесуари для iPad 

Клавіатура Magic Keyboard нового покоління тепер отримала підставку для долонь і додаткові функціональні клавіші. 11-дюймова модель коштуватиме 299 $, 13-дюймова - 349 $. 

У Apple Pencil Pro з'явилася підтримка жестів "стиснення". Стилус отримав вбудований гіроскоп, що дасть змогу художникам вільніше маніпулювати пензлем під час малювання. Оновлений Apple Pencil Pro можна буде відстежувати за допомогою брендового сервісу Find My. Стилус коштуватиме 129 $. 

Усі новинки з'являться в продажу з 15 травня в США, а в Європі, традиційно, трохи пізніше. Якщо ж ви плануєте купити iPad, то вибрати відповідну модель можна в нашому магазині.