Електрообігрівачі стають паличкою-виручалочкою, коли не працює центральне або автономне опалення. Звичайно, за економічністю обігрів електроприладами не може конкурувати з зазначеними варіантами, але в нього є свої переваги. По-перше, це простота підключення - достатньо наявності розетки, по-друге, електрообігрівач можна легко підібрати під умови - вулиця, цех, житлове приміщення, зі стаціонарним монтажем або переносний. 

Ми підібрали для вас 15 найкращих електрообігрівачів у п'яти популярних сегментах, щоб вам було легше вибрати.

 

 


Інфрачервоні обігрівачі

ІЧ-обігрівачі відомі нам за продукцією турецького бренду UFO. Подібно до "ксероксу" - ця торгова марка дала ім'я цілому сегменту теплової техніки. Використання інфрачервоних променів дає змогу нагрівати не все приміщення цілком, а якусь конкретну зону, на яку ці промені спрямовані. Таким чином їх можна використовувати не тільки в приміщенні, а й на вулиці. Часто "уфо" можна побачити на терасах кафе і ресторанів.

Для того щоб інфрачервоні промені чітко фокусувалися в потрібному напрямку, випромінювач оснащено системою відбивачів (рефлекторів). Вони є навіть у стаціонарних ІФ-панелях, просто приховані декоративною кришкою. У ІЧ-обігрівачів доволі високий ККД (під час використання на вулиці він набагато вищий, ніж у будь-яких інших типів обігрівачів).

 

Delfa HI 2218 S+ніжка (HI 2218 S)

Delfa HI 2218 S+ніжка (HI 2218 S)

Класичний переносний обігрівач від бренду Delfa призначений для роботи як у приміщеннях, так і зовні. Щоправда, використання на вулиці можливе тільки на закритих терасах, оскільки в обігрівача немає вологозахисту (клас IP20, тобто захист тільки від потрапляння доволі великих часток всередину корпусу).  

Потужність нагрівача - 1800 Вт, максимальна площа обігріву - 20 м². Пристрій важить 6,6 кг, більша частина цієї ваги припадає на масивну стійку, яка забезпечує йому стійкість. В обігрівачі передбачено датчик перекидання, що миттєво вимикає живлення в разі падіння. 

Порівняно доступне рішення для обігріву приміщень і критих терас. 

 

Плюси

Мінуси

Непогане співвідношення ціни та параметрів

Клас пило- та вологозахисту IP20

Масивна "нога", що забезпечує обігрівачу стабільність

 

 

Sunway SWRE-700 White 

Sunway SWRE-700 White

Якщо вам необхідний стаціонарний ІЧ-обігрівач, зверніть увагу на модель від бренду Sunway – SWRE-700. Його можна повісити на стіну завдяки спеціальній монтажній рамці (входить до комплекту). Панель обігрівача досить тонка - 17мм, дизайн лаконічний і універсальний, що дасть змогу вписати його практично в будь-який інтер'єр. 

У наш рейтинг потрапила модель потужністю 700 Вт, розрахована на обігрів площі до 14 м². У нижній частині панелі розташований невеликий цифровий дисплей з програматором. Завдяки термостату, ви можете виставити необхідну вам температуру в приміщенні в діапазоні 5-35 °С, а також обмежити максимальну температуру нагрівання самої панелі 40-90 °С. Пристрій буде підтримувати задану температуру періодично відключаючись для економії електроенергії.

Виробник стверджує, що обігрівач не пересушує повітря в приміщенні і не сприяє пилоутворенню (оскільки під час ІЧ-обігріву немає руху повітря). Рекомендуємо для обігріву будь-яких приміщень. 

 

Плюси

Мінуси

Стриманий і універсальний дизайн

Глянцева поверхня панелі мазка

Програматор, захист від перегріву, дисплей

 

 

UFO Star 2900 + ніжка

UFO Star 2900 + ножка

Замикає сегмент ІЧ-обігрівачів модель від вельми популярного турецького бренду UFO. Star 2900 це переносний інфрачервоний обігрівач з потужністю 2900 Вт, здатний обігріти площу до 30 м². 

Він захищений від пилу і вологи за класом IP44, це говорить нам про те, що його найкраще застосовувати на критих терасах. У комплекті з UFO Star 2900 поставляється телескопічна "нога", за допомогою якої ви зможете відрегулювати висоту нагрівального елементу і виставити кут нахилу. 

Гарантія на топові рішення UFO становить 4 роки, притому що мінімальний термін експлуатації, за запевненнями виробника, становить 6-7 років. 

У підсумку це чудове рішення для бізнесу або приватного будинку, якщо ви любите іноді посидіти на терасі.

 

Плюси

Мінуси

Захист від пилу і вологи IP44

Ціна

Можна використовувати в приміщенні або на вулиці

 

 


Конвектори

Конвектори перемішують нагріте повітря всередині приміщення за рахунок різниці температури, а не роботи вентилятора. Тому вони працюють практично безшумно на відміну від тепловентиляторів. Завдяки природній циркуляції повітря конвектори дуже рівномірно прогрівають приміщення і мають високий ККД роботи.


 

Hölmer HCH-200W

Hölmer HCH-200W

Відкриває сегмент бюджетна модель від бренду Hölmer. Це конвектор потужністю 2000 Вт, призначений для обігріву площі 25 м². Він портативний і оснащується коліщатками (їх можна застопорити спеціальною накладкою) для переміщення. Вага приладу, в зібраному вигляді - 2,5 кг. 

Конвектор підтримує три режими роботи: 2000, 1250 і 750 Вт. Перемикатися між режимами можна за допомогою механічного термостата. Довжина кабелю - 1,8 м. Рекомендуємо як доступне і досить якісне рішення. 

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

З огляду на вартість їх немає

Три режими роботи

 

 

Sunway SWH-RE1000

Sunway SWH-RE1000

Наступний конвектор від компанії Sunway стаціонарний - він передбачає настінне кріплення. Панель виконана з алюмінію і нержавіючої сталі, нагрівальний елемент гібридний - режим конвекції поєднується з обігрівом ІЧ-хвилями. Потужність панелі - 2000 Вт, вага - 22 кг. Площа обігріву - 20 м²

За допомогою вбудованого термодатчика конвектор може визначати температуру в приміщенні і підтримувати її на необхідному рівні. Задати потрібні параметри ви можете на цифровому дисплеї, розташованому в лівому нижньому кутку. 

Рекомендуємо як середньо-бюджетне рішення для будь-яких приміщень.

 

Плюси

Мінуси

Індикація температури в приміщенні

Немає

Економ-режим роботи

 

 

Mill CO1200WIFI3

Mill CO1200WIFI3

Здавалося б, які просунуті технічні можливості може мати обігрівач, та й чи потрібно це подібному пристрою? Інженери бренду Mill впевнені що потрібно. Ми включили в сегмент конвекторів модель CO1200WIFI3, оснащену WiFi-модулем і смарт-управлінням. Ви можете встановити на смартфон додаток Mill Norway і керувати обігрівачем з будь-якої точки світу, де є доступ до інтернету. 

Але давайте почнемо з характеристик. Mill CO1200WIFI3 - це переносний конвектор із потужністю 1200 Вт і вагою 4,9 кг. У нього стильний футуристичний дизайн, висока якість збірки і обробки всіх деталей. Пристрій розрахований на обігрів площі до 25 м². 

У застосунку доступні такі функції:

  • встановлення та підтримка необхідної температуру в кімнаті
  • налаштування графіку опалення на певний період часу
  • режим "відпустки"
  • контроль витрат електроенергії
  • можливість одночасного керування до 10 пристроями Mill.

Якщо вам потрібен технологічний, стильний конвектор і водночас вас не лякає ціна - це чудовий вибір.

 

Плюси

Мінуси

Керування через додаток, обігрів за графіком

Висока вартість

Висока якість виконання

 

 


Масляні обігрівачі

Обігрівачі цього типу мають здатність тривалий час зберігати тепло в процесі роботи. За цією якістю масляні обігрівачі схожі на керамічні, тільки сам процес нагріву у них відбувається швидше, в середньому за 1-1,5 години. Як і випливає з назви у таких нагрівачах термоелемент нагріває мінеральне масло, котре й зберігає тепло. 

Є у таких обігрівачів і недоліки, вони приблизно на 15-25% дорожчі за аналогічні конвектори або "кераміку", а також обмежені у форм-факторі - існують тільки підлогові моделі.


 

Vinga VOH-11X1

Vinga VOH-11X1

Відкриває сегмент масляних обігрівачів бюджетне рішення від бренду Vinga.  Модель VOH-11X1 має потужність 2500 Вт, важить 8,9 кг і може ефективно обігріти площу до 25 м². Пристрій має захист від перегріву і перекидання. 

Механічний термостат дає змогу регулювати інтенсивність нагріву в трьох режимах 2500, 1500 і 1000 Вт. Обігрівач простий і ефективний, якість виконання, незважаючи на низьку вартість, на висоті. Рекомендуємо як непоганий бюджетний варіант.

 

Плюси

Мінуси

Регулювання потужності

З огляду на вартість їх немає

Непогана якість збірки і матеріалів

 

 

Gorenje OR2000M

Gorenje OR2000M

Масляний обігрівач Gorenje стане непоганим рішенням для невеликих приміщень. Незважаючи на порівняно малі габарити, обігрівач важить 9,5 кг і має потужність 2000 Вт, що дає йому змогу ефективно нагрівати приміщення площею до 15 м². Значна вага побічно свідчить про те, що в конструкції використовується досить товстий метал. 

Передбачено три режими роботи: 2000, 1200 і 800 Вт. Перемикатися між ними можна за допомогою механічного термостата. Передбачено захист від перегріву, перекидання а також автовідключення, якщо температура в приміщенні досягла потрібної позначки (обігрівач оснащений термодатчиком і терморегулятором).

 

Плюси

Мінуси

Товстий метал корпусу

Незначна переплата "за бренд"

Автовідключення для економії електроенергії

 

 

Mill OIL1500WIFI3

Mill OIL1500WIFI3

Раніше в рейтингу ми вже розповіли про смарт-конвертор Mill, зараз же мова піде про масляний обігрівач. OIL1500WIFI3 має потужність 1500 Вт, важить 9,9 кг і розрахований на обігрів площі до 15 м². Масляний радіатор має стильний футуристичний дизайн і виконаний з якісного нержавіючого металу. 

Управління обігрівачем здійснюється через застосунок Mill Norway, завдяки вбудованому модулю WiFi. У меню управління доступні такі опції:

  • встановлення  графіку опалення, режиму "відпустки" або "відкритого вікна";
  • увімкнення функції Mill Heat Boost для швидкого прогрівання приміщення;
  • лімітування витрат електроенергії

Для підстраховки на бічній грані обігрівача присутня кнопкова панель управління, що дублює основні функції, доступні в застосунку. Рекомендуємо як технологічний і економічний варіант. 

 

Плюси

Мінуси

Яскравий дизайн

Вартість

Керування через додаток. Економія електроенергії

 

 


Керамічні обігрівачі

Керамічні обігрівачі мають найбільшу інерційність, оскільки передають тепло за допомогою нагрівання термоелементом керамічної плити. А кераміка найдовше зберігає тепло. Моделі з датчиком температури здатні досить економно обігрівати приміщення, завдяки значній інерції обігріву.


 

Neo Tools 3 кВт, PTC (90-061)

Neo Tools 3 кВт, PTC (90-061)

Переносний обігрівач від бренду Neo Tools, який стане чудовим рішенням для будь-яких підсобних приміщень, майстерень або торгових площ. Він досить легкий - важить лише 1,76 кг і, при цьому, має потужність нагрівального елемента до 3000 Вт. Обігрівач розрахований на площу до 30 м² у приміщеннях зі стандартною висотою стель. Корпус виготовлено з ударостійкого/термостійкого пластику, тож під час частих перевезень він не скоро втратить початковий зовнішній вигляд. 

Єдиний мінус цього обігрівача - відносно довгий розігрів. Для того щоб обігріти повністю холодну (10-11 °С) кімнату на 25-30 квадратів до комфортних 16-18 °С, йому знадобитися близько 1,5 години. 
 

Плюси

Мінуси

Міцний корпус, проста конструкція

Довгий розігрів

Висока ефективність роботи

 

 

Teploceramic TCM-RA1000-800179

Teploceramic TCM-RA1000-800179

Наступний керамічний обігрівач від бренду Teploceramic призначений для настінного монтажу. Модель TCM-RA1000-800179 важить 22 кг, має потужність 2000 Вт і може обігріти площу до 20 м². Нагрівальний елемент закритий декоративною панеллю із захистом від опіків. У нижньому лівому кутку розташований цифровий дисплей. Ви можете налаштувати обігрівач так, щоб він підтримував задану температуру в приміщенні (завдяки вбудованому термодатчику) і, таким чином, економно витрачав електроенергію.

 

Плюси

Мінуси

Захист від опіків і перегріву

Немає

Захист від вологи та пилу класу IP33

 

 

AENO AGH0005S

AENO AGH0005S

Замикає сегмент керамічних обігрівачів топове рішення від бренду Aeno. Модель AGH0005S має стильний дизайн, допоможе заощадити на електроенергії та підтримує управління через додаток. Тонка панель покрита по обидва боки загартованим склом, яке не збирає відбитки та стійке до подряпин. Основа зроблена з конструкційного алюмінію. У комплекті є кріплення як для підлогового, так і для настінного встановлення.

Потужність нагрівального елемента 700 Вт, він може обігріти площу до 30 м². Обігрів гібридний, він поєднує в собі вплив ІЧ-променями і конвекцію. Підвищуючи температуру в приміщенні обігрівач не сушить повітря. Застосунок дає змогу керувати обігрівачем на відстані та/або складати графік прогрівання приміщення. Так, наприклад, ви можете прогріти квартиру до свого повернення додому. Панель маэ економічний режим роботи, за якого термодатчик підтримує в приміщенні задану температуру. 

 

Плюси

Мінуси

Додаток для керування обігрівачем

Вартість

Стильний дизайн, преміальні матеріали

 

 


Тепловентилятори і теплові гармати

Найдоступніший з усіх варіантів, якщо йдеться про невеликі домашні "дуйки". Дешевизна і швидкий обігрів завдяки активному перемішуванню повітря - головна перевага тепловентиляторів і гармат. В іншому, більшість з них (хоча і не всі) поступаються попереднім типам обігрівачів. У тепловентиляторів і гармат відносно низький ККД, вони шумлять і сушать повітря. Втім, останній недолік можна прибрати, використовуючи "дуйку" зі зволожувачем повітря або просунуту модель із захистом від пересушування.


 

Saturn ST-HT0481K

Saturn ST-HT0481K

Дешевше тільки розвести багаття. Хоча, якщо ви розведете його у квартирі, у підсумку вийде набагато дорожче. Тепловентилятор ST-HT0481K від бренду Saturn обійдеться близько 500 грн. Такий обігрівач завжди варто тримати в комірчині "про запас", щоб, наприклад, допомогти центральному опаленню швидко прогріти повністю остигле приміщення. 

Дуйка має потужність 2000 Вт і може обігріти площу до 22 м². Вона оснащена захистом від перегріву та перекидання. Ручка допоможе виставити один із трьох робочих режимів 2000 Вт, 1000 Вт або холодний обдув. Дешево, сердито, іноді пахне гарячим пластиком. 

 

Плюси

Мінуси

Ультрабюджетний

Запах пластику під час тривалої роботи

Значна потужність

 

 

Neo Tools 90-071

Neo Tools 90-071

Цей сегмент був би неповним, якби ми не представили в ньому хоча б одну теплову гармату. Neo Tools 90-071 - це обігрівач/вентилятор для майстерень, підсобних і складських приміщень. Потужність обігрівача становить 2400 Вт, площа, що обігрівається, - до 30 м². Нагрівальний елемент - металева пружина, яка дуже швидко нагрівається сама, а завдяки потужному вентилятору прискорює прогрівання приміщення. Корпус виконано з термостійкого пластику, тож ви не обпечетесь, переміщаючи "гармату" з місця на місце. 

Пристрій оснащений цифровим дисплеєм, термодатчиком і терморегулятором. Ви можете вибрати один із трьох режимів роботи 2400 Вт, 1200 Вт або режим вентилятора (для спекотних літніх днів). 

Рекомендуємо для швидкого прогрівання будь-яких приміщень. 

 

Плюси

Мінуси

Висока потужність і швидкість прогрівання приміщення

Немає

Корпус із термостійкого пластику

 

 

DeLonghi HFX 65 V20 WHGY

Замикає цей сегмент і наш рейтинг цікава дуйка від бренду DeLonghi. За мірками тепловентиляторів, вона досить технологічна і має приємний дизайн. Тепловентилятор оснащений пультом дистанційного керування, зручною кнопковою панеллю на корпусі (з цифровим дисплеєм). 

Нагрівальний елемент керамічний, він має потужність до 2000 Вт і розрахований на обігрів приміщень площею до 20 м². Корпус пластиковий, на каркасі з алюмінієвих напрямних. Передня панель оснащена пиловим фільтром, який легко знімається і миється. Є режим ECO, за якого обігрівач не сушить повітря. Кулери в обігрівачі на якісних підшипниках, великого діаметру, тож рівень шуму в них набагато нижчий, ніж у бюджетних "дуйок". 

На пульті або панелі управління ви можете задати необхідну температуру в приміщенні, і обігрівач буде підтримувати її. Також тут доступне плавне регулювання швидкості і потужність обігріву в певному діапазоні (а не 2-3 фіксованих значення як у бюджетних тепловентиляторів). Влітку його можна використовувати як вентилятор. Пристрій оснащений захистом від перегріву, перекидання і від замерзання. 

Рекомендуємо як повноцінну альтернативу центральному опаленню. 

 

Плюси

Мінуси

Цікавий дизайн

Вартість

Пульт керування

 

Не сушить повітря

 

 


Підсумки

Підбиваючи підсумок, варто сказати, що більшість обігрівачів у ціновому діапазоні до 2000-2500 грн мають тільки базовий функціонал і доволі низький ККД (тобто витрата електроенергії на обігрів у них буде вищою). Тому такі обігрівачі найкраще підійдуть як запасний варіант на випадок надзвичайних ситуацій або тимчасове рішення під час переїздів, ремонтів тощо.

Якщо ви розраховуєте, що електричний обігрівач стане основним джерелом тепла, то критерії вибору зміняться. Ми рекомендуємо звертати увагу на на обігрівачі в бюджеті приблизно від 3000 грн, з термодатчиком, здатні самостійно вимикатися, коли потрібна температура в приміщенні досягнута. Таким чином ви зможете економити на електроенергії.

Щоб швидко прогріти повністю охолоджене приміщення найкраще використовувати теплові гармати, а для вулиці чудово підійде інфрачервоний обігрівач.