Удари по критичній інфраструктурі та нестача газу у сховищах вказують на те, що зима для всіх українців буде складною. Держава закликає нас обмежити споживання електроенергії й купівля обігрівача прямо суперечить цьому заклику. З іншого боку, незрозуміло, яка ситуація чекає на нас з опаленням. Виходячи з цих передумов варто підготуватися до різних варіантів розвитку подій.

Якщо подача електроенергії налагодиться, а з газом все буде погано, ми підібрали для вас 15 кращих електричних обігрівачів різних типів.

 

Модель

Ціна в ITbox на листопад 2022

Інфрачервоні обігрівачі

UFO ECO Mini 1500W

1689

Ergo HI 2018 SS

3199

Sunway SW-PRO2000

4979

Конвектори

KUMTEL HC-2947

2229

Cooper&Hunter CH-1500ES

4449

AENO Premium Eco Smart GH1S

9999

Масляні обігрівачі

Термия YL-A07S-7

~2800

KUMTEL KUM-1240S Black

4399

Gorenje OR 2300 PEM

6099

Керамічні обігрівачі

Neo Tools 2 кВт, PTC

1999

Teploceramic ТСМ 600

3299

Emby СНТ-1000

4299

Тепловентилятори

HEINNER HFH-L2000GD

685

Grunhelm FH-06

999

Neo Tools TOOLS 2 кВт, IPX4

2399

Підсумки

 


Інфрачервоні обігрівачі

Конструкція ІЧ-обігрівачів дозволяє чітко спрямувати тепловий потік у певному напрямку. У результаті інфрачервоні промені нагрівають не все приміщення, а конкретну зону, на яку вони потрапляють. Ефект від роботи приладу відчувається відразу після включення. Такі обігрівачі стали популярні завдяки використанню на терасах громадських закладів, оскільки навіть поза приміщенням їх ККД досить високий.

Конструкція ІЧ обігрівачів досить проста: корпус, лампа та утримувач. Щоб тепло не розсіювалося хаотично, лампи в ІЧ обігрівачах оснащені рефлектором (відбивачем), що обмежує відстань дії променів.


 

UFO ECO Mini 1500W

UFO ECO Mini 1500W

Компактний та недорогий ІЧ-обігрівач від турецького бренду UFO припаде до душі тим, хто хоче заощадити.

Це невеликий і відносно легкий (1,18 кг) побутовий прилад для розміщення на підлозі, який просто переносити. Його можна використовувати у будь-якому приміщенні, навіть у ванній. Підвищена вологість та окремі краплі не можуть перешкодити роботі ECO Mini 1500W, оскільки він захищений за протоколом IP 24 (від пари та крапель). Максимальна площа обігріву 17 м².

Нагрівальним елементом є три трубки заповнені галогеном. Нитка розжарювання виконана з фламентину (сплав з 14-ти металів з відмінною теплопровідністю). Ресурс трубок – до 6000 годин, після чого їх можна замінити, оскільки вони продаються окремо. Зовні трубки закриті вольфрамовими гратами.

Тумблерів нагрівання всього два, вони активують одну, дві або одразу три лампи, якщо включені одночасно. Більш точного регулювання температури не передбачено. Є захист від перекидання. А ось чого приладу справді не вистачає, так це захисту від дітей, тому що вольфрамова решітка сильно нагрівається в процесі роботи, що створює ризики опіків.

 

Плюси

Мінуси

Не спалює кисень і не сушить повітря

Урізане регулювання потужності (всього 3 варіанти)

Замінні нагрівальні трубки

Немає захисту від дітей

Вологозахист IP24

 

 

Ergo HI 2018 SS

Ergo HI 2018 SS

Даний обігрівач Ergo призначений для швидкого точкового обігріву великих приміщень. Він передбачає настінне, стельове чи підлогове кріплення. Для стельового або настінного кріплення можна використовувати спеціальний кронштейн, що дозволяє регулювати кут нахилу, а для установки на підлогу – телескопічну стійку. І те і інше входить до комплекту поставки. Прилад підійде для житлових приміщень, майстерень, а також локальних зон на вулиці (терас), ефективна площа обігріву – 20 м². Активним елементом обігрівача є кварцова лампа з ресурсом 4000 годин.

Пристрій має термостат, який дозволяє тонко регулювати температуру нагріву. Одна з вагомих переваг Ergo HI 2018 SS – наявність товстого силового кабелю довжиною 2 метри, що позбавить вас необхідності використовувати подовжувач (і створювати додаткову точку перепаду напруги). Хороший вибір для стаціонарної установки та вуличного обігріву на стійці.

 

Плюси

Мінуси

Є термостат, що дозволяє регулювати температуру

Відносно низький ресурс кварцової лампи

Довгий комплектний силовий кабель

 

 

Sunway SW-PRO2000

Sunway SW-PRO2000

Якщо вам потрібен стаціонарний обігрівач для приміщення, зверніть увагу на модель від бренду Sunway – SW-PRO 2000. Прилад призначений для настінного монтажу та укомплектований для цього спеціальною кріпильною рамкою. Стильний і простий дизайн дозволить вписати панель практично в будь-який інтер’єр, житлового чи офісного приміщення. За стандартної висоти стелі, пристрій дозволяє обігрівати площу до 25 м².

Обігрівач оснащений захистом від перегріву, а також ізольований від потрапляння всередину дрібних частинок (IP20). Кришка панелі чудово розсіює тепло, тому обпектися неможливо.

У пристрої передбачено лише один режим роботи. Це одночасно перевага (простота та надійність конструкції) та недолік, тому що не дозволяє регулювати температуру.

 

Плюси

Мінуси

Стильний дизайн

Лише один режим роботи

Захист від перегріву та попадання дрібних частинок IP20

 

 


Конвектори

Електроконвектори працюють практично безшумно, адже перемішування повітря відбувається за рахунок різниці температури, а не під дією вентилятора. Завдяки отворам знизу радіатора всередину надходить повітря, воно нагрівається і виходить через верхню решітку. Завдяки природній циркуляції повітря конвектори можуть дуже рівномірно прогрівати приміщення і в них досить високий ККД. Крім того, вони за промовчанням мають волого і пилозахист не нижчий за IP 24.


 

KUMTEL HC-2947

Один з найбільш бюджетних конвекторів, для встановлення на підлозі, від турецького бренду Kumtel. HC-2947 стане чудовим варіантом переносного обігрівача для підстрахування. Нагрівальний елемент тут голчастий, корпус металевий на міцних прогумованих опорах.

Два термостати на бічній частині корпусу дозволяють регулювати температуру нагрівання й потужність приладу. За потужністю є три позиції: 750, 1250 та 2500 Вт. Обігрівач розрахований на приміщення площею до 20 кв м. У верхніх частинах бічних граней встановлені пластикові "прихвати", що не нагріваються, за які його можна переносити. Комплектний кабель – 1,8м.

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Немає

Простая и надежная конструкция

 

 

Cooper&Hunter CH-1500ES

Cooper&Hunter CH-1500ES

Нагрівачі від бренду Cooper&Hunter дорожче за аналогічні рішення у більшості конкурентів, проте за цю переплату користувач отримує низку вигод. CH-1500ES – це економний переносний конвектор, зручний у використанні, налаштуванні, збиранні. Пристрій розрахований на обігрів площі до 20 м² і має максимальну потужність 1500 Вт. Тут є практично всі можливі для обігрівача типи захисту: від замерзання, випадкових опіків, несанкціонованого доступу дітей, від перекидання, перегріву, від пилу та вологи (IP24).

Термостат електронний, можна виставити температуру з кроком 1 C°. Пристрій автоматично вимикатиметься після досягнення необхідної температури, що дозволить економити електроенергію.

Обігрівач має зручну ручку для перенесення, на якій можна зафіксувати кабель. У комплекті є набір стійок із пластиковими колесами.

 

Плюси

Мінуси

Продумана та зручна в експлуатації конструкція

Немає

Термостат з можливістю плавного регулювання температури та автовимкненням

 

 

AENO Premium Eco Smart GH1S

AENO Premium Eco Smart GH1S

Premium Eco Smart GH1S від бренду Aeno – це унікальний економічний обігрівач із стильним дизайном виконаний із преміальних матеріалів. Нагрівальний елемент пристрою інфрачервоний, він не сушить повітря, не утворює пилу та алергенних частинок. Панель дуже тонка, з двох боків покрита стійким до подряпин загартованим склом. Основа зібрана з конструкційного алюмінію. Обігрівач має в комплекті кріплення для настінної установки у вертикальному чи горизонтальному положеннях.

Роботою пристрою можна керувати за допомогою спеціальної програми, яка дозволяє налаштувати необхідну температуру у приміщенні. За досягнення заданої температури обігрівач автоматично вимикається на 5-10 хвилин, а потім починає знову нагрівати повітря. Такий режим дозволяє заощаджувати до 50% електроенергії за твердженням виробника.

Робоча потужність приладу – 700 Вт, при цьому він може нагріти приміщення з площею до 30 м². Обігрівач захищений від перекидання та перегріву.

 

Плюси

Мінуси

Економічний

Ціна

Висока якість матеріалів та збирання

 

Керування зі смартфона

 

 


Масляні обігрівачі

Даний тип обігрівачів має непогану інерційність. Це означає, що масляні обігрівачі накопичують і зберігають тепло у процесі роботи. У цьому вони схожі на керамічні, тільки нагріваються швидше – в середньому 1-1,5 години до прогрівання приміщення. Термоелементом у таких приладах є мінеральна олія.

Обігрівачі цього типу мають певні недоліки – вони досить дорогі, до того ж можлива установка лише на підлогу через специфіку конструкції.


 

Термія YL-A07S-7

Термия YL-A07S-7

Попри відносно низьку для масляного радіатора ціну, YL-A07S-7 оснащений датчиком захисту від перегріву, перекидання та температурним сенсором. Термостат дозволяє регулювати температуру з кроком до 5 °C. Регулятори потужності та температури механічні. Зібраний обігрівач акуратно, без люфтів та заусенців, а товщина металу корпусу становить 0,6 мм.

Пристрій потужністю 1500 Вт розрахований на приміщення загальною площею 15 м².

Усі обігрівачі українського бренду Термія відповідають другому класу електробезпеки, тобто не вимагають наявності заземлення.

 

Плюси

Мінуси

Доступний

Немає

Товстий метал, якісне збирання

 

 

KUMTEL KUM-1240S Black

KUMTEL KUM-1240S Black

KUM-1240S Black стане в нагоді у великих приміщеннях, оскільки площа яку він може нагріти складає 35 м². Це досить потужний переносний радіатор на коліщатках, чорного кольору з максимальною потужністю 2500 Вт. Потужність регулюється за допомогою трьох позиційного перемикача, що підтримує наступні режими: 1200, 1800 і 2500 Вт. Температура регулюється плавно, з невеликим кроком за допомогою реостату.

Обігрівач важкий – 10 кг, переміщати його буде проблематично. Однак комплектні коліщата спростять це завдання. Для комфорту користувача передбачено механізм намотування кабелю, а сам шнур завдовжки 2,5 метри.

У пристрої передбачено захист від замерзання олії, перегріву та перекидання.

 

Плюси

Мінуси

Висока потужність та швидке, для масляних радіаторів, нагрівання

Значна вага

Зручна конструкція для перенесення, передбачений механізм намотування кабелю

 

 

Gorenje OR 2300 PEM

Gorenje OR 2300 PEM

Радіатор від словенського бренду Gorenje має в комплекті пульт дистанційного керування і може обігріти до 20 м², за власної потужності 2300 Вт. Крім того, обігрівач оснащений таймером для вмикання/відключення на 24 години і терморегулятором, з можливістю плавного регулювання нагріву.

Радіатор виготовлений із товстого металу, загальна вага у зборі 11,7 кг. Довгий 3-метровий силовий кабель зручно змотувати в спеціальний відсік на торці обігрівача. Для зручності переміщення пристрій оснащений коліщатками

 

Плюси

Мінуси

Пульт ДК

Висока ціна

Електронне регулювання, програмований таймер

 

 


Керамічні обігрівачі

Обігрівачі цього типу досить довго охолоджуються, оскільки тепло в них передає нагріта керамічна плита. По суті, коли керамічний обігрівач вимикається, він здатний підтримувати тепло ще певний час. Чим більший фізичний розмір нагрівальної плити, тим довше пристрій зберігатиме тепло у вимкненому стані. Подібний прилад буде дуже доречним під час відключень світла, завдяки значній інерційності обігріву.


 

Neo Tools 2 кВт, PTC

Neo Tools 2 кВт, PTC

Зручний переносний обігрівач від бренду Neo Tools, що підійде для майстерень, торгових площ та підсобних приміщень. Виконаний у міцному металевому корпусі. Зовні метал оброблений порошковим покриттям, яке запобігає корозії. Тип установки – підлоговий.

Обігрівач розрахований на приміщення з площею до 20 м² за пікової потужності 2000 Вт. На практиці в холодній майстерні (10-11 °С) прилад здатний підвищити температуру приблизно до 15-16° С за 1-1,5 години. Буде зручним як допоміжне рішення не лише для підсобних приміщень, але і в домашніх умовах.

 

Плюси

Мінуси

Міцний корпус, проста конструкція

Тривалий розігрів

Висока ефективність роботи

 

 

Teploceramic ТСМ 600

Teploceramic ТСМ 600

Серія обігрівачів TCM від бренду Teploceramic призначена для обігріву житлових приміщень, офісів та будь-яких громадських місць. Модель TCM 600 призначена для площі до 11 м² за власної пікової потужності до 550 Вт. Пристрій можна встановлювати у ванних, завдяки високому рівню захисту – IP54 (значна вологість та бризки).

Тип установки – стаціонарний, настінний. Для того, щоб постійно не виймати шнур з розетки передбачений вимикач зі світловим індикатором. Він знаходитиься на нижньому бічному торці обігрівача. Декілька таких панелей встановлених у певних точках здатні економно обігріти велике приміщення і легко впишуться у більшість інтер'єрів.

 

Плюси

Мінуси

Стильний дизайн під штучний камінь

Тільки один режим роботи неможливо регулювати температуру

Вологозахист IP54

 

 

Emby СНТ-1000

Emby СНТ-1000

Даний обігрівач від компанії Emby цікавий тим, що нагрівальний елемент тут інфрачервоний, а значить має потужну спрямовану дію. Панель СНТ-1000 може обігріти до 20 м², за власної потужності 1000 Вт. Передбачено настінний чи підлоговий монтаж. Для обох способів встановлення в комплекті є кріплення та спеціальна стійка.

Пристрій оснащений терморегулятором (механічним), що регулює нагрівання з кроком 5 °C, а також вимикачем зі світловим індикатором. Загальна вага зі стійкою для підлоги – 23 кг.

 

Плюси

Мінуси

Висока енергоефективність

Не портативний через значну вагу

 


Тепловентилятори

Це найдоступніший варіант для швидкого обігріву. Однак, попри низьку вартість, тепловентилятори мають ряд недоліків. У них найнижчий з усіх типів обігрівачів ККД, високий рівень шуму під час роботи і більшість із них сушить повітря. Проте вони досить швидко нагрівають приміщення за рахунок активного перемішування повітря, портативні та підійдуть як рішення для критичних випадків. Найкраще використовувати їх у парі зі зволожувачем повітря.


 

HEINNER HFH-L2000GD

HEINNER HFH-L2000GD

Простий і доступний тепловентилятор, що поєднує в собі функції як обігрівача, так і вентилятора (тобто його можна використовувати в теплу пору року). Модель HFH-L2000GD має потужність 2000 Вт і може обігріти до 20 м².

Є два основні режими роботи: обігрів та вентиляція. Регулювання температури насправді є досить грубим. Фактично, за допомогою реостату, ви регулюватимете потужність дротяного ТЕНа.

Нагрівальні елементи дротяного типу можуть вийти з ладу за тривалого безперервного використання, але тут цей ризик зведений до мінімуму завдяки захисту від перегріву. Спеціальний запобіжник з датчиком температури просто вимкне “дуйку”, якщо ТЕН почне перегріватися.

 

Плюси

Мінуси

Проста та надійна конструкція

Немає захисту від перекидання

Доступна ціна

 

 

Grunhelm FH-06

Grunhelm FH-06

Наступний тепловентилятор у нашому рейтингу це Grunhelm FH-06. Від попередньої моделі він відрізняється форм-фактором, що передбачає два варіанти установки: вертикальну та горизонтальну. Крім того, тут використовується не дротяний ТЕН, а теплова спіраль, яка набагато стійкіша до ударів та струсів.

За параметрами тепловентилятор ідентичний попередньому: площа що обігрівається – 20 м²,, максимальна потужність 2000 Вт. Є два режими роботи – 1000 та 2000 Вт відповідно. Другий реостат регулює частоту обертів вентилятора. Корпус та решетування нагрівального елемента виконані з жароміцного пластику.

 

Плюси

Мінуси

Надійний нагрівальний елемент

Немає захисту від перекидання

Форм-фактор, що передбачає горизонтальне використання

 

 

Neo Tools TOOLS 2 кВт, IPX4

Neo Tools TOOLS 2 кВт, IPX4

Завершує рейтинг теплова гармата від бренду Neo Tools. Теплові гармати є різновидом тепловентиляторів, що використовуються для швидкого обігріву великих приміщень.

Ця модель підійде для складів, майстерень, гаражів та інших підсобних приміщень. При потужності 2000 Вт вона може обігріти площу до 50 м² за рахунок керамічного нагрівального елемента та активного обдування вентилятором. Корпус металевий, вкритий молотковою фарбою. Тип установки – підлоговий. Стоїть гармата на шарнірі, який дозволяє регулювати кут її нахилу та спрямовувати потік гарячого повітря у потрібне місце.

Враховуючи специфіку застосування, обігрівач позбавлений будь-якого захисту від опіків. При роботі пристрою на повну потужність цілком можна обпектися об металеві грати, що закривають керамічну нагрівальну плиту. Враховуйте це під час використання.

 

Плюси

Мінуси

Керамічний нагрівальний елемент, що забезпечує підвищену ефективність

Немає захисту від опіків

Регульований кронштейн

 

 


Підсумки

Загалом, для бюджету до 2000-2500 грн більшість моделей обмежені за функціоналом і мають низький ККД. Тобто споживатимуть більше електроенергії за певну кількість виробленого тепла. Зокрема, це пов'язано з низькою точністю регулювання температури (або потужності). Тому бюджетні тепловентилятори і конвектори найкраще підійдуть як тимчасові або запасні рішення.

Для постійного обігріву електронагрівачами краще звернути увагу на рішення у ціновому діапазоні від 3000 грн. та вище. Вони енергоефективні, дозволяють тонко налаштовувати температуру роботи, можуть автоматично підтримувати потрібну температуру в приміщенні.

Для великих технічних приміщень краще використовувати теплові гармати з керамічним нагрівальним елементом.