​​​​​​Як вибрати обігрівач ми докладно описали в одній зі статей. Але якщо ви не хочете самостійно порівнювати десятки (чи сотні) моделей, то вам допоможе наш рейтинг. Ми вибрали 15 кращих електричних обігрівачів різного типу і потужності, розділивши їх на 3 цінові сегменти:

 • бюджетний – до 1500 грн;

 • середньобюджетний – 1500-2500;

 • топ-сегмент – від 2500.

У рейтинг потрапили різні прилади на всі випадки: і якщо у вас просто мерзнуть ноги, і коли потрібно забезпечити комфортні умови в неопалюваному приміщенні.

Зверніть увагу: для великих приміщень краще купити кілька обігрівачів середньої продуктивності, ніж один потужний. Особливо це актуально, якщо ви збираєтеся зробити електричний обігрів основним, а не додатковим джерелом тепла.
 

Модель

Вартість в гривнях (на жовтень 2021 роки)

Бюджетні

Saturn ST-HT1245K Gray

485

Термія ЕВУА-1,5/230 2 (сп)

865

Ergo HO 211507

≈1000

Saturn ST-HT8666

1001

Термія ЕВНА-1,5/230С2 (сш)

1 242

Середньобюджетні

Rotex RCH21-X

1 689

Teploceramic ТСМ 450

1 699

Ballu BHP-PE-3UA

1 999

Zanussi ZOH/CS-09W

2 299

Ardesto IH-2000-CBN1B

2499

Топ сегмент

DeLonghi TRRS 0715

2 799

DeLonghi HFX 65 V20 WHGY

2 999

UFO STAR 1800 W + ніжка

3 199

Neo Tools TOOLS 5 кВт, IPX4 (90-069)

3 640

Carrera SE

від 4900

Підсумки

 


Бюджетні електрообігрівачі

На відміну від іншої кліматичної техніки обігрівачі досить прості за своїм принципом. Найтехнологічніше, що може в них використовуватися – датчики і система керування. У бюджетних обігрівачах задовольняються простою електронікою, що з одного боку робить їх недорогими, з іншого – обмежує можливості для настройки.

В даний ціновий сегмент входять в основному тепловентилятори та конвектори. Також є бюджетні інфрачервоні, масляні і керамічні моделі, але вони розраховані на обігрів кімнат до 15 м².

Більшість обігрівачів бюджетного сегмента – від українських виробників. Є у продажу і недорогі імпортні прилади, але за якістю вони не набагато кращі за вітчизняні.


Saturn ST-HT1245K Gray

Saturn ST-HT1245K Gray


Компанія Saturn – це український виробник побутової техніки. Серед іншого вона випускає і обігрівачі. Saturn ST-HT1245K Gray – це тепловентилятор з бюджетної цінової категорії. Він являє собою звичайний «дуйчик», головні переваги якого – ціна і компактні розміри.

Незважаючи на невеликі розміри, тепловентилятор Saturn має високу потужність 2000 Вт, чого вистачає для кімнати площею 22 м². Завдяки використанню вентилятора холодне і гаряче повітря змішується, що дозволяє швидше досягати заданої температури.

Saturn ST-HT1245K Gray оснащений 2 механічними регуляторами. Також є вбудований захист від перевороту і перегріву. Вентилятор може працювати окремо, тобто його можна використовувати влітку для холодного обдування.

Головний недолік тепловентилятора – нагрівальна спіраль. Вона тонка, тому при занадто активному використанні може перегоріти. Щоб цього не допустити, краще кожні 1,5-2 години робити перерви в роботі.

 

Плюси

Мінуси

ціна

ймовірність поломок при активному використанні 

наявність запобіжників

 

 

Термія ЕВУА-1,5/230 2 (сп)

Термія ЕВУА-1,5/230 2 (сп)


Компанія Термія спеціалізується на нагрівальній техніці, в тому числі випускає широку лінійку конвекторів. У їх число входить Термія ЕВУА-1,5/230 2 (сп). Це хороший конвекторний обігрівач з потужністю 1500 Вт, який розрахований на обігрів до 15 м².

Модель Термія ЕВУА-1,5/230 2 (сп) можна встановити на стіні або використовувати в якості підлогового обігрівача. Колеса відсутні, але вага становить всього 3.2 кг, а тому не виникне проблем із переміщенням.

Відкритого доступу до ТЕНу немає, завдяки чому можна не турбується за безпеку дітей і тварин. Є захист від перегріву і замерзання.

Недоліком обігрівача Термія є ступінь захисту IP 20, тобто попадання будь-якої вологи може призвести до поломки.
 

Плюси

Мінуси

хороша ціна

слабка стійкість до впливу вологи

закритий ТЕН

 

легкість

 

 

Ergo HO 211507

Ergo HO 211507


Ergo HO 211507 – це бюджетний масляний обігрівач з потужністю 1500 Вт. Його перевага – компактні розміри, що для радіаторів є великим плюсом.

Масляні радіатори варто купувати за їх інерційність: завдяки наповнювачу вони накопичують тепло, а потім поступово його віддають у простір. Кращу інерційність мають масляні і керамічні обігрівачі. Така здатність дозволяє деякий час підтримувати в кімнаті температуру навіть з вимкненим ТЕНом.

Ergo HO 211507 важить 5.5 кг і для зручності оснащений колесами. Для зберігання шнура передбачений спеціальний відсік.

 

Переваги

Недоліки

компактний як для радіатора

 

 

Saturn ST-HT8666

Saturn ST-HT8666


Saturn ST-HT8666 – це конвектор з номінальною потужністю 1500 Вт. При цьому він має 2 режими роботи:

 • 1500 Вт – для максимально швидкого нагріву кімнати;

 • 750 Вт – для підтримки температури в теплому приміщенні.

Перемикати режими потрібно буде вручну. Також є механічний термостат, за допомогою якого налаштовують температуру. Точність у такого регулювання не сильно висока, але достатня для домашнього недорого обігрівача.

Використовувати конвектор Saturn ST-HT8666 можна в якості підлогового. Для зручності він оснащений ручкою для перенесення. Також є кріплення для установки на стіну.

 

Плюси

Мінуси

2 режими роботи

механічна настройка 

 

Термія ЕВНА-1,5/230С2

Термія ЕВНА-1,5/230С2


Конвекторний електрообігрівач Термія ЕВНА-1,5/230С2 оснащений голчастим нагрівачем. Його головна перевага – збільшена площа контакту з повітрям, що прискорює нагрів приміщення. Оскільки голчастий ТЕН погано переносить перегрів, встановлений простий запобіжник. Він розриває ланцюг у разі перевищення безпечної для ТЕНа температури, а після охолодження знову замикає її.

Сильною стороною конвектора ЕВНА-1,5/230С2 є також функція прогрівання приміщення. Вона дозволяє підтримувати постійну температуру в 5-7°С, щоб запобігти замерзанню та появі цвілі на стінах. При цьому енергоспоживання знаходиться на мінімальному рівні. Така функція буде корисною для будинку без центрального опалення. Поки нікого немає вдома обігрів буде на мінімальному рівні, а після повернення ви зможете включити його на повну силу.

 

Переваги

Недоліки

швидке нагрівання кімнати

погано переносить вологу 

режим прогріву приміщення

 

 


Середньобюджетний

При бюджеті 1500-2500 гривень ви можете розраховувати на більш точні прилади в плані стабільності температур. В даний ціновий сегмент уже потрапляють моделі з цифровим управлінням. Сюди входять як українські, так і імпортні бренди. В тому числі, компанії зі світовою популярністю: Atlantic, Zanussi, Cooper&Hunter. Є в ціновому діапазоні хороші інфрачервоні обігрівачі і масляні радіатори, які покривають кімнати 15-25 м².


Rotex RCH21-X

Rotex RCH21-X


Rotex – ще один український виробник побутової техніки. Серед його продукції є праски, мультиварки, пилососи, обігрівачі та багато чого іншого. RCH21-X – конвекторний обігрівач з механічним регулюванням. Потужність моделі – 2 кВт. У конвекторі Rotex RCH21-X встановлений монолітний Х-подібний ТЕН. Цей нагрівач масивний, що забезпечує йому хорошу стійкість до перегріву. Монолітний ТЕН краще ніж голчастий переносить вплив навколишнього середовища, і має індекс захисту від пилу і вологи IP24.
 

Переваги

Недоліки

хороший ТЕН зі стійкістю до негативного впливу навколишнього середовища

 

 

Teploceramic ТСМ 450

Teploceramic ТСМ 450


Компанія Teploceramic спеціалізується на керамічних обігрівачах. Головна їхня перевага – висока стійкість до впливу вологи. Наприклад, індекс захисту моделі Teploceramic ТСМ 450 – IP54. Це означає, що прилад без проблем переносить попадання крапель з усіх боків.

Також керамічні нагрівачі відрізняються економічністю. Teploceramic ТСМ 450 має потужність 450 Вт. Низький рівень споживання енергії досягається за рахунок використання ІЧ-технології, яка поєднується зі звичайним ТЕНом. Таке поєднання забезпечує хороший ККД на одиницю енергії, що витрачається.

Вага Teploceramic ТСМ 450 становить аж 15 кг, оскільки використовується масивна керамічна плита. Це ускладнює установку, але при цьому підвищує інерційність. Колір обігрівача можна вибрати з 3 варіантів, а тому він точно впишеться в дизайн кімнати.

 

Плюси

Мінуси

економічність

важкий, а тому вимогливий до кріплення 

накопичує тепло

 

 

Ballu BHP-PE-3UA

Ballu BHP-PE-3UA

Якщо ви хочете зробити електроопалення для майстерні або гаража, то хорошим варіантом буде Ballu BHP-PE-3UA. Це теплова гармата з потужністю 3 кВт, якої вистачить для підтримки оптимальної температури на 30 м². Причому це може бути повністю неопалюване приміщення з поганою теплоізоляцією. Гармата Ballu BHP-PE-3UA дає сильний потік гарячого повітря, який створює потужний вентилятор.

Обігрівач досить компактний і важить 3.4 кг. Для зручності перенесення є ручка із пластиковою рукояткою. Регулюється теплова гармата за допомогою 2 перемикачів. Щоб ТЕН не перегорів, є вбудований запобіжник від перегрівання.

Недоліком є індекс захисту IP20, що мало для теплової гармати. Це накладає обмеження на сфери використання, оскільки прилад погано переносить вплив пилу. Наприклад, для столярної майстерні, де є багато тирси, або приміщення, в якому є будівельне сміття від ремонту, краще купити іншу теплову гармату. Попадання води для Ballu BHP-PE-3UA зовсім протипоказане.
 

Переваги

Недоліки

потужність

погано переносить попадання пилу 

 

Zanussi ZOH/CS-09W

Zanussi ZOH/CS-09W


Zanussi – італійський виробник техніки для дому, в тому числі і кліматичної. Популярністю користуються конвектори та масляні радіатори. До таких належить Zanussi ZOH/CS-09W. Його максимальна потужність – 2000 Вт, але є 3 режими її налаштування. Також є термостат. Всі регулятори механічні, але досить точні.

Плюсом Zanussi ZOH/CS-09W є наявність 9 секцій, заповнених мінеральним маслом. Загальна вага електрообігрівача досягає 10 кг, що підвищує здатність акумулювати тепло.

Щоб його було зручніше переміщати, є ручка і колеса. Колеса знімні, щоб їх можна було швидко зняти, якщо ви хочете прибрати обігрівач на зберігання.

 

Переваги

Недоліки

висока інерційність

великі габарити 

 

Ardesto IH-2000-CBN1B

Ardesto IH-2000-CBN1B


Ardesto IH-2000-CBN1B – це інфрачервоний обігрівач з потужністю 2 кВт. Це хороший показник для середньобюджтеного цінового сегмента. Призначений даний обігрівач для будинку, але ви його можете використовувати і на відкритому повітрі. Захист від вологи та пилу IP55 дозволяє поставити модель Ardesto IH-2000-CBN1B під навісом або на терасі.

В ІЧ-обігрівачі IH-2000-CBN1B використовується цифрове управління. Також в комплекті йде дистанційний пульт.

Недоліком ІЧ-ламп для обігріву є те, що з ними потрібно обережно поводитись. У них використовуються вакуумні трубки, в яких знаходиться карбонова нитка. У випадку пошкодження або розгерметизації трубки, обігрівач перестане працювати. Тому встановлювати обігрівач Ardesto IH-2000-CBN1B потрібно на рівну і стійку поверхню. Також є можливість закріпити його на стіні. Цей варіант надійніший, але позбавить можливості змінювати напрямок випромінювання.
 

Переваги

Недоліки

дистанційний пульт

 

можна використовувати на вулиці

 

 


Топовий сегмент

Щоб купити обігрівач для будинку, рідко в яких випадках доводиться витратити більше 10 000 гривень. А взагалі більшість моделей топ-сегменту потрапляють у вилку 2500-5000 гривень. Як правило, це імпортні прилади.

Виділяються ці обігрівачі:

 • технологічністю;

 • наявністю різних режимів роботи;

 • якісними матеріалами.

За характеристиками (площа обігріву, потужність) в середньобюджетному і топовому сегментах можна знайти однакові обігрівачі.


DeLonghi TRRS 0715

DeLonghi TRRS 0715


При побіжному вивченні ціна на обігрівачі DeLonghi здається завищеною. Дійсно, ви можете за меншу вартість купити масляний радіатор або тепловентилятор з такою самою потужністю. Але при цьому однаковою буде тільки потужність і тип пристрою. На ділі обігрівачі DeLonghi мають багато особливостей.

Потужність масляного радіатора DeLonghi TRRS 0715 – 1500 Вт. У нього 3 режими роботи, а тому ви зможете підібрати потрібну потужність для нагрівання холодного приміщення або підтримки температури. Також використовується термостат для регулювання.

Від конкурентів DeLonghi TRRS 0715 відрізняється особливою будовою корпусу, який збільшує тепловиділяючих поверхню на 30%. Також є просунута модель з повністю цифровим керуванням – DeLonghi TRRS 0715 EG, але коштує вона на ≈500 гривень дорожче.

 

Плюси

Мінуси

збільшена площа теплообміну

 

 

DeLonghi HFX 65 V20 WHGY

DeLonghi HFX 65 V20 WHGY


Потужність обігрівача DeLonghi HFX 65 V20 WHGY становить 2000 Вт, що є звичайним показником для тепловентиляторів. При цьому спільний із більшістю тепловентиляторів у даної моделі тільки принцип роботи. Виділяється HFX 65 V20 WHGY своєю технологічністю, що відбилося на зручності використання, але вплинуло і на ціну.

DeLonghi HFX 65 V20 WHGY – обігрівач з цифровим управлінням. Вводити бажані настройки ви можете як на панелі тепловентилятора, так і за допомогою пульта дистанційного керування. Крім температури і часу роботи можна включити поворот обігрівача, а також економний режим.

Обігрівач HFX 65 V20 WHGY позбавлений однієї з головних проблем тепловентиляторів – він не сушить повітря. Досягли цього за рахунок використання керамічних нагрівачів. Виріб легкий, а тому встановити його можна не тільки на підлозі, але також на столі або підвіконні.

 

Переваги

Недоліки

дизайн

висока для тепловентилятора ціна

не сушить повітря

 

режим ECO

 

цифрове керування (+ пульт)

 

 

UFO STAR 1800 W + ножка (ІЧ)

UFO STAR 1800 W + ножка (ІЧ)


Бренд UFO додаткового представлення не потребує. Це відомий виробник в Україні, і його інфрачервоні обігрівачі багато в чому дійсно кращі.

Модель UFO STAR 1800 W встановлюється на ніжці. Опора телескопічна з можливістю повороту. Завдяки цьому обігрівач можна направити в будь-яку сторону, охопивши максимум простору. Ефект від включення ви відчуєте менш ніж за хвилину, що є великою перевагою всіх інфрачервоних обігрівачів.

Також UFO STAR 1800 W можна закріпити на стіні. Обігрівач важить 4 кг, а тому не потрібно буде особливих кріплень: вистачить звичайних дюбелів.

Потужність нагрівача – 1800 Вт. Нагрівальний елемент зроблений із фламентину – запатентованого UFO матеріалу, який має високу зносостійкість. Обігрівач може підтримувати температуру в приміщеннях площею 25 м². UFO STAR 1800 W не боїться прямого попадання води.

Мінус обігрівача – відсутність пульта, який дуже доречний для обладнання такого класу. Управління здійснюється тільки за допомогою термостата, і регулятор розташований на самій лампі.
 

Переваги

Недоліки

хороший захист від води

немає пульта ДК

економічність

 

тепло відчувається через 30 секунд після увімкнення

 

 

Neo Tools TOOLS 5 кВт, IPX4 (90-069)

Neo Tools TOOLS 5 кВт, IPX4 (90-069)


У наш рейтинг вже потрапила одна теплова гармата, але вона погано переносить попадання пилу. Це серйозний мінус, адже одна з основних сфер використання гармат – будівництво.

Neo Tools TOOLS, по-перше, набагато краще переносить попадання твердих частинок, по-друге, має більшу потужність. Це робить дану теплову гармату ідеальним варіантом, щоб висушити приміщення після оздоблювальних робіт.

Потужність складає 5 кВт, і це дозволяє покривати до 100 м². Є вбудований запобіжник від перегріву. Режими роботи і кут нахилу гармати можна регулювати. Оснащується вона від'єднуваним кабелем. Дріт беруть багатожильний з великим перетином, щоб забезпечити належне надходження живлення для такої споживаної потужності.

Корпус гармати повністю металевий, а ручка ізольована, тому обігрівач можна перенести голими руками відразу після відключення.
 

Плюси

Мінуси

потужність

висока потужність приводить до великого енергоспоживання 

велика площа обігріву

 

хороший рівень захисту від твердих частинок

 

 

Carrera SE (підпідлоговий конвектор)

Carrera SE – це вбудовуваний конвектор. Він призначений для установки біля скляних дверей або панорамних вікон. Виконує такий обігрівач відразу 2 функції. По-перше, не дає вікнам пітніти в холодну погоду. По-друге, створює стіну теплого повітря, виступаючи в ролі теплової штори. Потік повітря грає роль додаткової ізоляції, завдяки чому в приміщенні краще зберігається теплота.

Як самостійний обігрів Carrera SE вийде використовувати тільки в прохолодну погоду, адже обігрівач оснащується малопотужним ТЕНом. Наявність електричного термоелемента – величезний плюс для даного виробу. Зазвичай підпідлогові конвектори підключають до централізованого водяного опалення, що в рази ускладнює монтаж.

Точна потужність і ціна залежить від розміру обігрівача. Carrera SE випускається в розмірах від 1 до 2,75 м (з кроком в 25 см). Мінімальна потужність – 330, а максимальна – 1100 Вт. Особливості установки збільшують ризик потрапляння води, тому є захист від вологи.

 

Переваги

Недоліки

покращує здатність кімнати зберігати тепло

необхідний монтаж 

можна замовити розмір, який найкраще підійде для вікна

 

добре переносить високу вологість

 

 


Підсумки

При виборі електрообігрівача звертайте увагу на:

 • Площу обігріву. Від неї залежить, чи зможе прилад підтримувати постійну температуру у вашому приміщенні.

 • Тип нагрівального елементу. Непрямий нагрів, коли повітря не контактує з ТЕНом, не буде палити кисень.

 • Потужність впливає на те, як швидко обігрівач нагріє кімнату.

 • Наявність захисту: від опіків, перевороту, замерзання, перегріву, перепадів напруги, попадання вологи.

Хороший обігрівач – обігрівач, який виконує покладені на нього функції. У деяких випадках зробити це може і дешевий тепловентилятор. Якщо ж вам потрібен надійний обігрівач з можливістю точної настройки, то краще виділити на нього 2000-5000 гривень. У рідкісних випадках доведеться виходити за цей бюджет.