Давайте уявимо кілька поширених ситуацій. Наприклад ви хочете проапгрейдити свій ноутбук, встановити необхідні драйвери або ж зовсім його продати на OLX. Усі ці ситуації об'єднує необхідність ідентифікації точної моделі вашого пристрою. Якщо у вас збереглася коробка або чек, то зробити це просто, а ось якщо їх немає, що робити в такому разі? У цій статті ми розповімо про найпоширеніші варіанти визначення моделі ноутбука, які можуть вам допомогти.

 

Зміст:

Фізичні методи визначення моделі

Програмні методи визначення моделі

за допомогою BIOS/UEFI;

у Windows

за допомогою зовнішнього ПЗ

на сайті виробника

Підсумки


 

Фізичні методи визначення моделі ноутбука

Найпростішим варіантом ідентифікації моделі можна назвати візуальний огляд. Куди будемо дивитися?

 • на корпус. Візуальний огляд нижньої кришки корпусу допоможе, якщо ви користуєтеся ноутбуком відносно недавно, і наклейка ще не встигла стертися. На фото зображено приклад такої сервісної наліпки. Якщо назва моделі затерта, можливо вам допоможе QR-код, який перенаправить вас на сторінку моделі на сайті виробника ноутбука
 • на коробку. Точну модель ноутбука можна знайти на сервісній наліпці поруч із товарним штрих-кодом;
 • в товарний чек. 

 

Програмні методи визначення моделі ноутбука

Вище ми змалювали найпростіші способи визначення моделі. Однак через 2 роки після купівлі ноутбука пошук коробки і чека перетворюються на квест, а наклейка може виявитися абсолютно не читабельною. У цьому випадку допоможуть програмні методи

 

Визначення моделі ноутбука за допомогою BIOS/UEFI

Базова система введення/виведення BIOS або UEFI (краще реалізована візуальна складова, підтримується робота миші) є на всіх ноутбуках. Перевага цього способу визначення моделі ноутбука в тому, що для нього не потрібна встановлена операційна система. Універсальний спосіб увійти в BIOS - це натискання клавіші Del під час завантаження ноутбука. Однак на лептопах різних виробників метод виклику BIOS може відрізнятися:

 

Увійшовши в BIOS шукаємо вкладку System Info, найчастіше саме ця вкладка відкривається першою. У меню вкладки шукаємо рядки Product Name, Notebook Model або Product Number.

 

Визначення моделі ноутбука в Windows

Доволі просто визначити модель лептопа безпосередньо в Windows. Для цього необхідно натиснути клавіші Win+R* і в рядку, що з'явився, ввести команду: msinfo32

* клавіша Win найчастіше не підписана літерами, а позначається картинкою

Після введення команди система відкриє вікно, в якому можна буде побачити:

Відомості про систему Windows

Повна назва моделі, у нашому прикладі, записується як Lenovo E31-80, а напис 80MX визначає модельну лінійку.

 

Визначення моделі ноутбука за допомогою командного рядка

За допомогою тієї ж комбінації клавіш Win+R викликаємо вікно, в яке вводимо команду: cmd.

Відкривається командний рядок, у якому необхідно набрати одну з таких команд:

 • SYSTEMINFO - дає повну інформацію про систему: обсяг пам'яті, процесор і тд. У тому числі й модель ноутбука.

  Визначення моделі через командний рядок

 • wmic csproduct get name. Показує тільки виробника і модель ноутбука. На жаль, у командному рядку ви, іноді, не зможете знайти точну модифікацію ноутбука, тільки модельну лінійку, як на нашому скрині.

  Визначення моделі ноутбука через командний рядок локальне

 

Визначення моделі ноутбука завдяки DirectX

Якщо спосіб визначення через командний рядок вам, з якоїсь причини, не підходить, можна дізнатися модель у базі даних утиліти DirectX.  Викликаємо рядок введення комбінацією клавіш Win + R, і вводимо: dxdiag.

Після введення відкриється вікно діагностики DirectX, де у вкладці "Система" ви знайдете інформацію про марку ноутбука і його модель. У деяких випадках тут, також як і в командному рядку, не буде точної модифікації ноутбука - тільки модельна лінійка. 

Визначення моделі ноутбука за допомогою DirectX


 

Визначення моделі ноутбука за допомогою зовнішнього ПЗ

Модель ноутбука можна дізнатися за допомогою моніторингового ПЗ, наприклад:

В обох названих програм є пробні Trial-версії, до 30-ти днів. Цього терміну буде цілком достатньо, щоб дізнатися модель ноутбука. Як правило, необхідна інформація знаходиться у вкладці "Відомості про систему". 

Крім раніше згаданих програм можна скористатися будь-яким іншими моніторинговим софтом. Ми ж, у статті, перерахували тільки найпопулярніші програми.

 

Визначення моделі на сайті виробника

У деяких виробників ноутбуків є спеціальне ПЗ, котре може визначити модель ноутбука. За фактом, такі програми служать для автоматичного оновлення драйверів на пристрої. Реалізована така можливість може бути у різний спосіб, залежно від виробника:

 • HP.  Зайдіть із ноутбука (модель якого ви хочете дізнатися) на офіційний сайт за цим посиланням і виконайте всі дії, які запросить у вас веб-помічник у спливаючому вікні;
 • Dell. Для цього потрібно встановити сервісне ПЗ SupportAssist, яке й визначить модель ноутбука;
 • Lenovo.Дає змогу визначити модель під час встановлення ПЗ Lenovo Service Bridge;
 • Acer. За допомогою фірмового ПЗ можна визначити серійний номер пристрою і, паралельно, точну назву моделі.

 


Підсумки

Як ви могли переконатися, визначити модель ноутбука досить просто. Один з описаних у статті способів обов'язково підійде у вашій ситуації.