Компанія Western Digital зробила одразу декілька визначних речей: викупила компанію SanDisk, уніфікувала назви модельних лінійок (тепер кожен формат відповідає кольору: синій, зелений, червоний, чорний, золотий) і випустила оновлені накопичувачі для хмарних мережевих сховищ - WD Red SA500 2.5 "і M .2. По суті, вся лінійка Red - це рішення для NAS. Про них ми сьогодні й поговоримо.

 

Зміст:

 

Чим накопичувачі для мережевих сховищ відрізняються від звичайних SSD?

 

Серверні рішення вимагають більш стабільної роботи, тому "витривалість", тобто кількість циклів "запис/перезапис" у них вища, ніж у побутових моделей. Також подібні накопичувачі оснащені контролером, тобто володіють власною логікою обробки вхідної та вихідної інформації. Це необхідно для якісного доступу до сучасного контенту. Наприклад, подібні накопичувачі дозволяють ретранслювати 4К відео без втрат якості на високій швидкості.

 

WD Red SA500 - перший погляд

WD Red SA500

2,5 "– класичний Sata 3 накопичувач, його можна додати в ПК, ноутбуки (якщо є слот під такий формат), міні ATX, на серверну стійку. Корпус металевий, міцний. Монтувати можна як в горизонтальній, так і у вертикальній площині (для цього є перфорація під гвинти). У комплекті йдуть тільки монтажні гвинти та жовтий стікер, який необхідно видалити перед установкою.

 

M.2 формату B&M (на 2 ключі), тобто використовує інтерфейс SATA 3, що обмежує його лінійну швидкість порогом в 560 Мб/с. Хоча використані в ньому добірні чіпи пам'яті 3D TLC BICS 3 могли б видати вищу швидкість, але обмежені пропускною спроможністю використаного інтерфейсу. Сумісний з будь-якими системами, що мають такий слот.

 

Заявлені виробником параметри (для 2,5 "і M.2)

 

 • товщина корпусу – 7 мм, для SSD;

 • обсяг від 500 Гб до 4 Тб;

 • контролер логіки – Marvell 88SS1074;

 • чіп пам'яті - SanDisk BiCS3 64L TLC в SSD і 3D TLC BICS 3 в M.2;

 • кеш пам'ять працює на DDR3;

 • роздача 4К відео до 95000 IOPS (input/output operations per second – кількість операцій введення-виведення в секунду);

 • запас витривалості за циклами перезапису – 600 Тб

 • швидкість послідовного читання/запису – 560/530Мб/сек;

 • гарантія 5 років.

 

Результати тестів моделі 2,5 "на 1 Тб

 

Проведене нами на звичайному призначеному для користувача ПК тестування показує результати скромніші за те, що заявлено виробником. Ймовірно, це пов'язано з відмінностями в методиках тестування, і з самим тестовим стендом. Не виключено, що на серверному ПК ці показники, зокрема IOPS і швидкість послідовного читання/запису будуть трохи вищими і це потрібно мати на увазі.

 

 • Доступна пам'ять – 930 Гб. Частина резервується під контролер;

 • швидкість послідовного читання/запису нижче заявленої на 15-18%. Результат очікуваний, тому, що виробники тестують ці параметри в інших умовах, можливо навіть без ОС (з під MS DOS, наприклад);

 • продуктивність на рандомі 4К 48 000/47 000 IOPS (читання/запис).

 

При цьому пристрій показує дуже стабільну роботу на зчитуванні, без просадок швидкості і будь-яких лагів (що природно, для спеціалізованого серверного рішення), тобто кеш-пам'ять і контролер виконують свою функцію на відмінно.

WD Red SA500 2.5"

Переваги:Недоліки:
висока стабільність роботиневідповідність заявленим параметрам швидкості читання, місткості
хороші швидкості читання/записушвидкість M.2 накопичувача обмежена інтерфейсом Sata 3
висока швидкість ретрансляції 4K контентуне варто використовувати як основний накопичувач (на який встановлюється ОС) в домашньому ПК
металевий корпус 
5 річна гарантія 

 

Висновки – чи варто купувати WD Red SA500 2,5 "?

 

Це відмінні за свою ціну (близько 170 $ в роздробі за терабайтний 2,5 ") накопичувачі зі стабільною роботою на всіх стільницях та рівнях пам'яті.

 

Використовувати їх можна двома способами:

 • за прямим призначенням – елементом хмарного чи мережевого сховища на сервері для стабільної роздачі місткого контенту на високих швидкостях;

 • для домашнього ПК, де він додасть стабільності в роботі, швидкості доступу до даних. Використовувати його варто саме другим диском, як накопичувач.

 

Найзручніше купити WD Red SA500 2,5 "в магазині ITbox

 

 • офіційна техніка від виробника, з гарантією і локальною підтримкою на території України;

 • система бонусів для постійних і нових клієнтів. Кожна покупка приносить бонусні бали;

 • доставлення всією Україною кур'єром чи більшістю популярних служб-перевізників. До відділень ITbox доставляємо безкоштовно.