Система Розумний Дім Aqara: сертифіковані версії європейського регіону

Компанія «Ромсат» офіційно представила в Україні систему Aqara - одну з найбільш зручних екосистем розумного будинку виробництва Xiaomi. Причому мова йде не просто про продаж пристроїв і датчиків, але ще і про повноцінну перевірку і сертифікацію девайсів в Україні.

Приклади товарів Aqara

Aqara - суббренд китайської компанії Xiaomi, яка відома своєю жорсткою прив'язкою пристроїв до регіонів. У її китайських смартфонів чимало регіональних обмежень, не властивих європейським версіями. Наприклад, в них немає доступу до улюбленого користувачами Play Market, тож встановити програми практично неможливо. З системами розумного будинку ситуація практично така ж. Так, додаткові програми в них ставити не потрібно, але це не означає, що користуватися ними ви зможете повноцінно, без будь-яких обмежень. У випадку з розумними пристроями Aqara виробник ділить пристрої на безліч регіонів використання - материковий Китай, Європа, США, Корея, Росія, інші регіони. Україна у Aqara включена в європейський регіон, і це дає пристроям додатковий плюс - максимальну безпеку.

Головна фішка європейської версії - повний захист даних користувача

Сервери, до яких підключається офіційна версія розумного будинку, фізично знаходяться в Європі. Це дає додаткову надійність з'єднання і стабільність в збереженні налаштувань. Дані, які проходять через EU сервери, захищені європейським регламентом про використання персональних даних (англ. General Data Protection Regulation, GDPR; Regulation (EU) 2016/679).

Простіше кажучи, тепер купуючи Aqara Hub, ви позбавляєте себе не тільки від усіх проблем «сірих» версій, але і від злому, доступу до вашої особистої інформації сторонніх осіб і інших неприємностей. Погодьтеся, приємно, коли будинок не тільки розумний, але і максимально безпечний для всіх його мешканців.

На тлі всього цього наявність рідних «європейських» електровилок здається не більше ніж дрібницею, але і з цим все відмінно. Більше ніякого нагромадження перехідників, проблем з сумісністю і інших малоприємних нюансів.

Aqara Hub

Крім того, представлена в Україні версія Aqara Hub пройшла перевірку і отримала сертифікати відповідності з безпеки, електромагнітної сумісності та використання радіочастот. Не тільки хаб, але і всі девайси і датчики, які ви зможете підключати до нього в міру необхідності. Таких пристроїв можна підключити, до слова, цілих 32, тож обмежень для розвитку власної системи у вас практично не буде. Але про це трохи далі - в оповіданні про можливості розумного будинку як такого.

Ну і не варто забувати про гарантію і сервісне обслуговування. Воно є в повній мірі як для офіційних, сертифікованих пристроїв.

Система Aqara - простий спосіб автоматизувати свій будинок 

До основного пристрою, хабу, можна підключити до 32 різноманітних смарт-пристроїв, серед яких: датчик температури і вологості, датчик відкриття (геркон), датчик руху, датчик затоплення, датчик вібрації (з ним будь-який предмет - розумний), розумна розетка з енергомоніторингом , розумна лампочка, різноманітні кнопки і перемикачі.

Крім того, виробник активно працює над розширенням лінійки продуктів EU Region, і в найближчі місяці можна очікувати появу двоканального реле, керованих дротових вимикачів і приводу для штор. Тож в майбутньому нові пристрої будуть з'являтися з не меншою активністю, так що ви можете бути впевнені, що все необхідне буде у вас під руками.

Aqara Hub_2

До речі, сам шлюз теж не такий простий. Він виконує не тільки роль керуючого основного пристрою, але і кілька додаткових функцій. Наприклад, вбудовані в його корпус світлодіоди випромінюють потужне світло, так що ви можете використовувати його в якості нічника. А завдяки вбудованому динаміку - ще й як гучну системи сигналізації.

Так як Aqara такий же дочірній проект Xiaomi, як Amazfit, 1More і ще пара десятків інших брендів, то елементи розумного будинку Aqara легко вписуються в екосистему Mi Home (всі вони є в переліку стандартних підключаємих компонентів). Втім, є у бренду і власний додаток для розумного будинку, який забезпечує прозору прив'язку до Apple HomeKit і Google Home. Це дуже зручно, якщо ви вже користуєтеся голосовими помічниками від Apple або Google. В іншому, для побудови зручної системи автоматизації достатньо можливостей рідний утиліти Aqara Home.

Основним компонентом системи є хаб, який пов'язує інші девайси з мережею і забезпечує роботу автоматизації на домашньому рівні. Сам хаб підключається до домашнього Wi-Fi і прив'язується до вашого профілю на сервісі системи розумного будинку. З іншими компонентами він тримає зв'язок за допомогою енергоефективного протоколу Zigbee, завдяки чому всі датчики в системі працюють на одній батарейці до двох років (з Wi-Fi або Bluetooth зміна батарейок була б потрібна набагато частіше).

Прив'язка компонентів може активуватися як через додаток (при цьому ви отримаєте підказку, які саме дії для цього потрібні), так і після потрійного натискання на кнопку на хабі, що зручно, якщо ви вже знаєте, як підв'язати вибраний пристрій. У будь-якому з варіантів з підключенням впорається навіть дитина, так що Aqara сміливо можна назвати однією з найпростіших в плані управління систем.

Підключивши всі необхідні компоненти, назвавши їх, і розмістивши їх по віртуальним кімнатах, можна приступати до найцікавішого: створення автоматизацій і сцен. Автоматизація - це якісь дії, які запускаються при виконанні певних умов. Наприклад, якщо вологість впала нижче 40% - включити розетку, до якої підключений зволожувач повітря, або якщо освітлення нижче якоїсь межі і виявлено рух - включити нічник на хабі на кілька хвилин. А сцени дозволяють налаштувати поведінку розумного будинку під якийсь шаблон. Наприклад, ввечері ми можемо поставити знижену яскравість освітлення і відключити частину автоматизацій, не потрібних, коли ви відпочиваєте.

Класичний розумний будинок управляється з пульта, але в Aqara і це зроблено набагато зручніше. Ви можете управляти системою за допомогою різних функціональних клавіш-компонентів. На них можна повісити будь-які поодинокі команди і сценарії - тобто кілька дій, які викликаються різними варіаціями натискань, рухів і так далі. Наприклад, можна потрясти «кубик» (який так і називається - Aqara Cube), повернути його на 90 або 180 градусів, стукнути по ньому пальцем і так далі. Це трохи незвично, але цікаво і дуже зручно. Тим більше, що на ці дії можна «повісити» не стандартні, але істотно підвищуючі комфорт життя завдання - наприклад, зменшити яскравість освітлення на 10 відсотків або сповістити про зміну температури в приміщенні на певну кількість градусів. Аналогічно - і з іншими компонентами, у кожного з них є своя фішка, якої ви не знайдете в жодній іншій системі розумного будинку.

Що ще можна розповісти про Aqara? Наприклад, те, що по продуктивності вона не поступається іншим сучасним рішенням, а багатьох з них і обходить. Як процесор в ній використовується NXP i.MX6 з частотою в 900 МГц. Більш ніж достатньо для девайса цього типу, і навіть - з доробком на майбутнє.

Ну і, звичайно ж, ми не можемо залишити без уваги питання дизайну. Виглядає Aqara дуже стильно і сучасно, а при необхідності і вона сама, і датчики стають практично непомітними - настільки компактними і мінімалістичним по дизайну вийшли компоненти системи. Втім, це добре видно і по фото, так що на цьому моменті надовго зупинятися не будемо.

На закінчення додамо, що управляти всіма функціями можна віддалено. Крім автоматизації будинку Aqara можна використовувати ще і в якості базової охоронної системи для будинку.