Трекери фізичної активності стали нормою у житті сучасної людини. Вони допомагають відстежувати денні навантаження на організм, кількість витрачених калорій, вимірюють пульс, атмосферний та артеріальний тиски, допомагають тренуватися ефективніше. Свіжий фітнес-трекер Mi в цю нішу чудово впишеться, в ньому є всі згадані функції (хіба окрім сенсора внутрішньосудинного тиску) стильний дизайн, оновлений набір застосунків для відстеження спортивної активності.

 

Xiaomi Mi band 5 варианты расцветки

 

Революційним цей Mi-пристрій не став, тому що у базисі він спроектований як доступне рішенню у бюджетній ніші. Отже, виробник реалізував усе, що міг, в межах цього компромісу. За своїми можливостями fit-трекер поволі дотягує до торішніх Amazfit та Apple із зовсім іншої цінової ніші – що є безперечним плюсом Mi Band 5. Ми зробили детальний огляд новинки та її "фішок", аби приймати рішення було простіше.

 

Зміст:

 

Комплектація, зовнішній вигляд, особливості кастомізації

 

Доставляють Xiaomi Mi Band 5 у чорній коробці, максимально схожою на ті, що були у попередніх версіях. До комплекту увійшли: папірці, сам fit-трекер та зарядний шнур.

Зовнішній вигляд пристрою змінився у самій концепції. Контури та дизайн відрізняються не надто, але сама конструкція Mi-пристрою стала набагато легшою, компактнішою та витонченішою. Вага знизилась майже удвічі, тому відчуватись на руці він буде значно комфортніше.

Зовнішній вигляд Xiaomi Mi Band 5

 

Неоднозначна новина – ремінці з Xiaomi Mi Band 4 до новинки не підійдуть. Але представники компанії переконують: випущено безліч рішень в різних дизайнах для кастомізації. З огляду на ціну самого трекера, коштувати ремінці будуть копійки, тому зібрати собі колекцію під настрій не проблема.

Звісно ж не обійшлось без кастомізації циферблатів. Їх для 5-го покоління розробили понад сотню (проти 77 у попередньої версії) а розробники Mi продовжують створювати нові. Більшість кастомних циферблатів, як і раніше, витримані в стилі аніме, але вистачає й інших варіантів виконання.

Xiaomi mi band 5 показники сну

 

Функціонал моделі

 

Змін у новому Mi Band підвезли вагон та малий візок. І всі вони суттєво вирізняють його на фоні попередників. З’ясуємо що найсуттєвіше.

 

Синхронізація зі смартфоном

 

Тут усе майже стандартно. Під’єднання по Bluetooth 5, налаштування через меню. Згодом, на екрані фітнес-трекера можна буде побачити номер телефону абонента, прочитати текстове повідомлення чи керувати камерою, що корисно для групових фото зі штатива тощо (останньої можливості не було в Mi Band 4). Якщо вам незручно користуватися таймером відкладеного спрацьовування – зверніть увагу на цю опцію. До речі, на Мі-трекері теж можна налаштувати відкладене спрацьовування, щоб встигнути обрати природнішу позу на світлині. 

В наявності календар, органайзер, пристрій показує дату та час, є будильник (працює на вібрації, або активує сигнал на телефоні, власного динаміка на Mi Band 5 немає), все це можна налаштовувати й редагувати. Також через Mi-пристрій можна керувати плейлистом плеєра смартфона, регулювати гучність.

Встановити й налаштувати все дуже просто. Перше з’єднання потребує лише кількох кроків, таких як вибір мови (в глобальній версії це російська та англійська) та оновлення до останньої версії прошивки Mi-гаджета. Оновлення займає до 3-4 хвилин в залежності від швидкості інтернету. З Mi-accaunt синхронізація пройде ще простіше.

 

Датчики

 

Інструменти, що дозволяють відстежувати необхідні параметри організму. Тут є:

 

 • 6-осьовий акселерометр. Відповідає за вимірювання кількості пройдених кроків чи іншої фіз активності. Зараз є підтримка 11 різноманітних спортивних режимів (фітнес, біг, йога, важка атлетика, фристайл тощо). Mi Band 4 міг починати рахувати кроки коли ви просто махає руками виконуючи зарядку, тепер цей баг усунуто;

 • 3-осьовий гіроскоп. Помічник попереднього датчика. Слугує для визначення позиції браслета у просторі. Якщо попередній сенсор Mi Band 5 відповідав за пройдену відстань, то цей вимірює навантаження при аеробіці, йозі, фітнесі тощо (якраз рахує помахи руками);

 • датчик серцевого ритму, пульсометр. Цей сенсор у Mi Band п'ятому відповідає за коректну роботу пов'язаних із ним застосунків. У версії з NFC фітнес-трекер став на 50% точнішим та ефективнішим у вимірюванні даних;

 • барометр. Вимірює атмосферний тиск, що дозволяє відстежувати зміни погоди.

Xiaomi mi band 5 на руці

Програмні, фітнес та інші можливості

 

 • захист від води. З Mi Band 5 можна й потрібно плавати, пірнати, приймати душ, бігати або займатися фітнесом під дощем. Це не вплине на його працездатність. Він витримує тиск води до 5 АТМ, що дозволить занурюватися з Mi-браслетом на глибину до 50м;

 • моніторинг менструального циклу. Новий Mi Band 5 бере щораз більше від Apple Watch і це чудово. Тепер жінки зможуть складати календар тренувань, що враховує їх індивідуальні особливості;

моніторинг менструального циклу Xiaomi Mi Band 5

 • моніторинг сну. Додаток відстежує ваш сон (денний також, на старому Mi Band 4 цього не було). Збирає статистику, дає рекомендації щодо поліпшення якості сну;

 • моніторинг пульсу. Кілька спеціальних додатків працюють із даними отриманими з пульсометра. Додаток PAI (Personal Activity Intelligence) підбере для вас оптимальний режим навантажень коли ви займатиметесь фітнесом, вестиме статистику змін за місяцями. За допомогою цієї програми смарт-трекер Mi Band 5 може виявити аномальні зміни у частоті серцевих скорочень, що стане приводом звернутися до лікаря та попередити можливі неприємності (хоча отриману інформацію й не можна трактувати як точні медичні дані);

 • 11 режимів для занять, від йоги до сесій на біговій доріжці. Ви можете самостійно підібрати потрібний;

 • моніторинг стресу. Ексклюзив доступний тільки у останньому Mi Band 5. Коли ваш пульс значно перевищить норму, fit-трекер запропонує виконати серію дихальних вправ, можна навіть із закритими очима (передбачений вібро-режим). Виконуючи ці вправи ви зможете знизити ритм серцебиття та заспокоїтись;

моніторинг стресу Mi Band 5

 • безконтактні платежі. У моделях Mi Band 5 з NFC-чіпом (скоро з'являться і у глобальній версії) є можливість оплачувати послуги через систему AirPay (для китайської версії підтримуються локальні сервіси).

 

Mi-трекер визначає місцеперебування за допомогою GPS датчика смартфона, а власного модуля у нього немає. Це не критично, тому що fit-трекером мало хто користується без мобільного. Але, якщо ви захочете використати цей fit-браслет для контролю пересувань дитини, врахуйте -– без смартфона Mi Band 5 не зможе видати точних координат.

 

Параметри екрана

 

Це, досі, super AMOLED дисплей, тут жодних змін. А ось діагональ підросла з 0,95 "у Mi Band 4 до 1,1" у п'ятих трекерів. Здавалося б це дещиця, але на дуже компактному екрані гаджета – це плюс один додатковий рядок тексту. Що, безумовно, зайвим не буде. Покриття ліофобне, додатково захистити скло пристрою від стирання і подряпин можна спеціальною плівкою, яка не входить в комплект.

екран Mi Band 5

 

Роздільна здатність 126 х 294, яскравість дисплею 450 ніт (проти 400 у Mi Band 4) – цього вистачить аби текст читався навіть на сонці.

 

Зарядка, акумулятор, автономність

 

Закладена у Xiaomi Mi Band 5 концепція компактності пройшлася по акумулятору. Він, дещо зменшився, тепер його ємність 124 мАг, а заявлена ​​автономність до 14 діб (у старій моделі було до 20-ти днів). Хоча, заряджаємо ми пристрій частіше ніж раз на два тижні, тому подібний апгрейд цілком можна назвати плюсом на догоду зменшенню габаритів.

Зарядний пристрій Mi-трекера теж зазнав кардинальних змін. Тепер це не капсульна система, а магнітні контактні майданчики. У новому фітнес гаджет немає потреби знімати ремінець для зарядки. Сили магніту вистачає, щоб утримувати його у висячому положенні, а при різкому ривку він автоматично від’єднується.

 

У чому різниця між глобальною і китайською прошивками?

 

На момент написання цього тексту, глобальна версія Mi Band 5 випускається без модуля NFC, варіанти з цим корисним модулем у global ROM анонсують пізніше. Також є істотні відмінності в підтримці платіжних систем в різних версіях.

Програмна підтримка сервісів Air Pay буде доступна тільки на глобальній прошивці Mi Band 5 (причому терміни реалізації поки що невизначені), тоді як китайська буде працювати з локальними платіжними системами.

Ще одна відмінність – версія голосового помічника. У Піднебесній – це Mi Xiao Ai, на "глобалці" Alexa для англійської. Чи буде російська мова голосового управління поки незрозуміло.

 

Порівняння з Mi Band 4

 

Для наочності порівняння наведемо таблицю, в якій можна візуально оцінити відмінності 4-го і 5-го поколінь fit-трекерів.


 

Можливості

Mi Band 5

Mi Band 4

Mi Фітнес-опції

Пульсометр,

датчик сердечного ритму

так

(із застосунком

для збирання статистики)

так

відслідковування жіночих

календарних циклів

так

ні

мониторинг сна

так (24/7). Відслідковує

час окремо для швидкого

та глубокого снів

так (лише

у нічний час)

передвстановлені

спортивні режими

11

6

детектор стресу

так

ні

Додаткові опції

керування камерою

смартфона

так

ні

чіп NFC

так

так

Технічні характеристики

об’єм акумулятора

124 мАг

135 мАг

заявлений час

автономної роботи

14 днів

20 днів

вага

12 грамів

22 грами

захист від води

так

так

роздільна здатність

екрана

126 х 294

120 x 240

яскравість дисплею

450 ніт

400 ніт

метод зарядження

контактна магнітна ділянка,

можна заряджати

не знімаючи ремінця

капсульна зарядка.

Необхідно знімати

ремінець

кастомізація

циферблатів

більше 100

77

 

 

 

Плюси та мінуси Mi Band 5

Якщо вам лінь детально вивчати табличку, можна зупиниться на 3-х головних перевагах Mi Band 5 не тільки проти попередників, але і конкурентів в його ціновому сегменті:

 • збільшений екран та його яскравість. Це завжди зручно – більше інформації вміщується;

 • оновлена, більш зручна зарядка, для користування якою не потрібно знімати ремінець з Mi Band 5;

 • цілодобовий контроль сну й антистрес застосунок.

зарядка xiaomi mi band 5

 

До мінусів варто віднести:

 • зменшення обсягу акумулятора (коштом чого виграли у вазі й компактності, проте програли в автономності). Втім, останнє потрібно перевірити на практиці, бо система Mi Band 5 оптимізована краще, а значить, автономність може бути на рівні з 4-м поколінням;

 • зменшилася кількість і якість кольорів, що зображатимуться екраном. Це було зроблено, серед іншого, у цілях економії заряду батареї Mi Band 5. Для тих, кому соковиті кольори важили – це мінус;

 • несумісність ремінців хоча б з попереднім поколінням, тепер доведеться збирати колекцію заново.

 

Резюме

 

Оновлюватися на Mi Band 5 варто тим, кому не вистачало NFC-чіпа на старій версії (він з'явився, в глобальній прошивці, тільки недавно і брати 4-й з нею вже немає сенсу), легкості, компактності та зручної зарядки. Це відмінний вибір для тих, хто хоче спробувати фітнес-трекер вперше і не наважується купувати для цього дорожчі гаджети.

Mi Band 5 має силу можливостей і багато процесів у ньому автоматизовані, але, варто пам'ятати, що універсальні рішення завжди в чомусь програють спеціалізованим. Професійним спортсменам більше підійдуть гаджети "заточені" саме під їх вид спорту. Всім іншим, націленим на заняття для підтримки форми, та більш усвідомлений, прагматичний підхід до тренувань, Mi Band 5 підійде якнайкраще.