Лінійка Seagate Exos – це накопичувачі для корпоративних масивів даних, промислових серверів і хмарних сховищ, що вимогливі до часу відгуку і можуть цілодобово працювати з великими обсягами інформації. HDD з лінійки оснащені технологією стабілізації приводу, що знижує вібрації та підвищує точність відстеження записів. Також, значний акцент зроблено на системах безпеки зберігання, видалення та резервного копіювання цифрового контента, що важливо для корпоративного сегмента. У лінійку входять дві серії накопичувачів: Exos E і Exos X, кожна з них призначена для вирішення певних задач.


Сфера застосування Seagate Exos 

 • гіпер масштабовані додатки і хмарні ЦОД; 

 • крупно масштабовані ЦОД; 

 • RAID-масиви великої місткості; 

 • розподілені файлові системи типу Hadoop і Ceph;

 • аналітика значних обсягів даних; 

 • системи резервного копіювання та відновлення для корпоративних баз даних; 

 • системи відеоспостереження з великою кількістю інформації, що зберігається.

 

 

Основні параметри загальні для всієї лінійки накопичувачів Seagate Exos 

 • середній час напрацювання на відмову для всіх накопичувачів лінійки складає 2 млн годин для Exos E і 2,5 млн годин для Exos X. Межа навантаження – 550 ТБ на рік. Для прикладу, у звичайних жорстких дисків, що використовуються в домашніх ПК ці показники приблизно в 10 разів нижчі. На всі Seagate Exos надається гарантія від виробника на 5 років; 

 • підтримка інтерфейсів SAS 12 Гбіт/с і SATA 6 Гбіт/с – що забезпечують максимальну швидкодію в системах зберігання неструктурованих даних. *Деякі моделі не підтримують інтерфейс SATA

 • багатосегментна кеш пам'ять на 256 МБ дозволить передавати великі пакети даних з мінімальними затримками (крім моделі Exos E 7E2000 у якій обсяг багатосегментного кеша - 128 МБ); 

 • датчик вологості;

 • підтримка технологій: 

 

PowerChoice 

Залежно від тривалості простою жорсткий диск може відключати сервосистему, паркувати головки, зменшувати швидкість обертання шпинделя аж до повної зупинки. 

Це чудове доповнення до технологію PowerTrim (що вмикає автоматичну економію енергії тільки на короткі періоди відсутності команд, коли відсутні коливання рівня продуктивності). У PowerChoice є чотири режими роботи, що вмикаються автоматично, щойно режим очікування триває більше секунди. Технологія дозволяє скоротити енергоспоживання HDD в корпоративному середовищі на 54%. Також є керування продуктивністю за допомогою сторінки режимів (SAS і FC) та команд Set Features (SATA), що дозволить системному адміністратору самостійно задати оптимальні таймінги переходу в режим енергозбереження. 

 

Seagate RAID Rebuild і SuperParity 

Зі збільшенням місткості HDD накопичувачів збільшується й час відновлення RAID масиву. Технологія дозволяє істотно скоротити час перебудови, зводячи до мінімуму втрати продуктивності, одночасно захищаючи критично важливі дані. 

Технологія Super Parity знижує ймовірність помилки під час запису до 1 на кожні 125 ТБ і також прискорює відновлення RAID-масиву коли стаються збої. 

 

Seagate Secure і Instant Secure Erase 

Система шифрування даних за стандартами Common Criteria або FIPS. Це забезпечує стійкість до злому, і спрощує утилізацію накопичувачів. Технологія Instant Secure Erase дозволяє миттєво видалити з диска всі дані, переводячи їх в нечитаний формат шляхом криптографічного стирання ключів шифрування. * Підтримка технології самошифрування (SED) недоступна в деяких моделях.

 

Основні характеристики серії Exos E 

серія Exos E

E - це скорочення від Enterprises (корпоративний) у цій серії представлені накопичувачі у форм факторах 2,5 "і 3,5". 

Серія Exos E представлена ​​такими моделями:

Параметр/Тип

Exos 7E8

Exos 7E2000

Exos 10E2400

Exos 15E900

місткість, ТБ

1,2,4,6,8

1,2

0.3, 0.6,1.2,2.4

0.3,0.6,0.9

форм фактор

3,5”

2,5”

2,5”

2,5”

підтримуваний інтерфейс

SATA, SAS

SATA, SAS

SAS

SAS

максимальна швидкість передачі даних, МБ/сек

249

136

266

300

швидкість обертання, об/хв

7200

7200

10000

15000

Багатосегментна кеш память, МБ

128

256

256

256

 

Давайте розглянемо окремо кожну модель і їх особливості: 

 

Exos 7E8 

Модель Exos 7E8 призначена для роботи з великими масивами даних в центрах обробки, де потрібні наднадійні накопичувачі корпоративного класу. Тут застосовується технологія магнітного запису (CMR) десятого покоління. 

 

Exos 7E2000 

Накопичувачі на 1 і 2 ТБ для забезпечення енергоефективності під час роботи з великими масивами даних. Завдяки технології Power Choice система з Exos 7E2000 може споживати для його функціонування на 35% менше електроенергії, ніж звичайний 3,5-дюймовий накопичувач. 

У модельному ряду є версії, що підтримують Seagate Secure з протоколом Common Criteria, але немає версій, які підтримують протокол FIPS. 

 

Exos 10E2400 

Найшвидші в своєму форм факторі – 2,5 "HDD ємністю до 2,4 ТБ. Їх головна особливість – можливість оптимально використовувати простір серверної стійки, коли висока цілісність і щільність даних за низького енергоспоживання мають вирішальне значення. 

 

Exos 15E900

Жорсткі диски Exos 15E900 спроектовані щоб прискорити операції введення-виведення і виконувати більшу кількість операцій за менший проміжок часу. Вони зберігають високу швидкість випадкового читання навіть за пікових навантажень.


Основні характеристики серії Exos X 

серія Exos X

 

У серії Exos E подальше збільшення місткості було занадто дорогим і складним технічно, через те, що капсула, в якій знаходяться диски і голівки, що зчитують наповнюється повітрям. Підвищена турбулентність повітряного середовища в капсулі не дозволяла наростити кількість дисків зменшити їх товщину, підвищивши, таким чином місткість накопичувача. 

У серії Exos X обсяг наймісткішого накопичувача 2 18 ТБ, це стало можливо шляхом заповнення внутрішньої капсули гелієм. Це інертний газ, що дозволяє знизити турбулентність усередині капсули і, в свою чергу, зробити диски тоншими приблизно в півтора рази, збільшивши їх кількість за того ж обсягу корпусу. Так в Exos x18 кількість дисків було збільшено до 9-ти, місткість кожного з них до 2 ТБ.

 

Серія Exos S представлена такими моделями:

Параметры/Тип

Exos x18

Exos x16

Exos 2x14

швидкість обертання, об/мин

7200 

7200 

7200 

розмір багатосегментного кеш, МБайт

256 

256 

256 

доступні варіанти місткості, ТБ

18,16,14,12

16,14,12,10

14

швидкість передачі даних, МБ/сек

до 270

до 261

до 524

технологія MACH.2 Multi Actuator 

ні

ні

так

Давайте розглянемо окремо кожну модель та їх особливості:

 

Exos x18 

HDD накопичувачі підвищеної місткості, що дозволяють розмістити максимальну кількість петабайт на одній серверній стійці. Відмінне рішення для гіпермасштабованих хмарних середовищ. 

 

Exos x16 

Модель з підвищеною щільністю запису даних для гіпермасштабованих хмарних сховищ. 

 

Exos 2x14 

Розділені на дві логічні одиниці по 7 ТБ (14 ТБ в сумі) жорсткі диски забезпечують подвоєну швидкість читання записів за рахунок використання технології подвійного приводу MACH.2 Multi Actuator. Дві головки зчитують дані з двох боків диску одночасно, що й забезпечує приріст продуктивності. 

 

Підсумки

Лінійка HDD накопичувачів Seagate Exos закриває всі завдання, що стоять перед корпоративними базами даних і хмарними сховищами. Залежно від специфіки сервера ви можете зробити акцент на енергоефективності, високій швидкості відгуку, підвищеній безпеці даних, тощо – підібравши відповідну модель.