Seagate FireCuda 520 (ZP2000GM30002)

 
Накопичувачі Seagate FireCuda 520 сумісні з новим набором мікросхем X570 і можуть бути під'єднанні до будь-якої материнської плати PCIe Gen4. Виробник позиціонує їх перш за все як SSD для ігрових платформ. Однак, вони підходять не тільки геймерам, але й всім, хто хоче значно підвищити продуктивність своєї системи. В цьому огляді ми розглянемо модель SSD Seagate FireCuda 520 на 1TB. Про всі особливості пристрою – далі в матеріалі.

 

Ключові відомості про SSD Seagate FireCuda 520

Твердотільний накопичувач побудовано на базі контролера E16, технічні можливості якого забезпечують високу швидкість послідовного читання та запису (див. табл. 1 нижче). SSD Seagate отримав інтерфейс PCIe Gen4 x4 та підтримує протокол NVMe 1.3. Форм-фактор – M.2 2280. За словами виробника, накопичувач працює на 45% швидше ніж пристрої M.2 NVMe третього покоління.

Seagate FireCuda 520 (ZP2000GM30002) сумісний з материнськими платами PCIe Gen4, а також зворотно сумісний з платформами PCIe Gen3. Він витримує до 1800 ТБ перезапису, а середній час напрацювання на відмову заявлено на рівні 1,8 млн. годин. Детальніше з технічними характеристиками можна ознайомитися в таблиці нижче.

Спецификация Seagate FireCuda 520 (ZP2000GM30002)

 

Реальні швидкості читання та запису диска від Seagate відповідають заявленим виробником показниками, судячи з даних програми CrystalDiskMark. Такий висновок зробили фахівці GECID.com.

 

Тестирование Seagate FireCuda 520 (ZP2000GM30002)

 

Модель підтримує безкоштовне програмне забезпечення SeaTools SSD. Це ПЗ покликане моніторити стан накопичувача, діагностувати можливі проблеми, оновлювати програмне забезпечення та прошивку.

Диск не має додаткового радіатора для охолодження. Компанія Seagate розраховує на те, що покупці будуть встановлювати їх на «материнки», які вже їм оснащені. Якщо така опція не передбачена, то слід встановити радіатор стороннього виробника.

 

Битва SSD: Seagate FireCuda 520 vs. Corsair Force MP600

Щоб оцінити доцільність придбання, пропонуємо порівняти твердотільний накопичувач FireCuda 520 (ZP1000GM30002) з Force MP600, який також розраховано на встановлення в геймерскі системи (див. табл. 2).

Сравнение Seagate FireCuda 520 и Corsair Force MP600

Отже, обидва твердотільних призначені для встановлення на платформи PCIe Gen4. Вони пропонують користувачам настільних ПК високу швидкість читання/запису інформації, але FireCuda 520 виграє у Force MP600. У моделі від Seagate заявлено вищий час напрацювання на відмову та нижче енергоспоживання, ніж у Corsair. Накопичувач Force MP600 «з коробки» оснащено потужним радіатором, а ось SSD Seagate FireCuda 520 не має штатного охолодження, що може призвести до більш високих робочих температур. Але це не стане проблемою, якщо придбати системну плату з вбудованим радіатором для слота M.2.

 

Висновки

Інтерфейс PCIe 4.0 x4, сучасний протокол NVMe 1.3, високі лінійні швидкості читання/запису, значне напрацювання на відмову, фірмове програмне забезпечення для діагностики працездатного стану диска, 5-річна гарантія від виробника – сильні сторони Seagate FireCuda 520. Попри всі плюси, модель може бути дорожчою деяких SSD інших брендів подібного об’єму. Крім того, вона не має рідного радіатора, тому якщо використовувана материнська плата не оснащена штатним охолодженням, його доведеться купувати окремо.

Рекомендувати цей твердотільний накопичувач від Seagate можна користувачам, які хочуть зібрати потужний ігровий ПК або високопродуктивний комп'ютер для роботи з професійними графічними додатками, програмами для створення аудіофайлів і редагування відео. Пристрій також підійде всім, хто хоче підвищення продуктивності системи, прискорення роботи додатків, а також скорочення часу очікування під час завантаження комп'ютера.