Час – один із найцінніших ресурсів сучасної людини, а робот-пилосос один з тих приладів, що дозволяють його економити. Ці розумні машини здатні, залежно від класу і можливостей, здійснювати сухе чи вологе прибирання повністю автономно, за розкладом або командою з мобільного. 

Якщо часу у вас дійсно не вистачає, тримайте добірку з 15-ти кращих роботів-пилососів в 3-х номінаціях: 

  • бюджетні моделі 

  • моделі з вологим прибиранням 

  • топові роботи-пилососи 

Якщо ж хочете заглибитись у тонкощі вибору – можете додатково прочитати нашу статтю "Що таке робот-пилосос і чи варто його купувати?".

 

Модель

Ціна в ITbox на 3.07.2021, грн

Бюджетні моделі

iLife A7

3944

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential

4999

Puppyoo Robot R30

4999

iLife V55 Pro

5250

ILIFE V7s Plus

5599

Моделі для вологого прибирання

iRobot Braava 390T

6668

iLife Robot A9S

6700

iRobot Roomba 698

6999

Xiaomi Viomi Cleaning Robot V2 Pro

9999

Xiaomi RoboRock Vacuum Cleaner S6

10999

ТОП моделі

iLife A10S

~13000

Hobot Legee 7

~17000

Viomi S9

17999

Roborock S7

~20000

Okami U100 Laser

21000

Підсумки

 


Бюджетні моделі

До цієї категорії увійшли пилососи з ціною приблизно до 6000 грн. Переважно це гаджети для сухого прибирання, хоча в даній підбірці є і виключення. В основному бюджетні моделі автоматизують процес збирання лише частково, вам все одно доведеться очищати сміттє приймач або прати мікрофібру натирача.

 

iLife A7

iLife A7

Напевне найбюджетніший серед роботів-пилососів бренду iLife. Проте iLife A7 володіє майже всіма необхідними опціями для якісної сухого прибирання в будинку. Місткий відсік для сміття (600 мл) допомагає йому очистити до 100 м² без вибірки бруду, що накопичився. Акумулятор на 2600 мАг дозволяє йому працювати до 150 годин на одному заряді. У комплекті кілька змінних щіток, фільтр HEPA. 

Килимові покриття iLife A7 теж під силу, він може долати перепади висот до 1,5 см за рахунок великих прогумованих коліс. Набір датчиків дозволяє роботу впевнено маневрувати між предметами меблів. На жаль будувати карти і встановлювати заборонені зони не можна, але при його вартості це недолік "із натяжкою". В цілому, відмінний варіант щоб спробувати робот-пилосос вперше. 

 

Плюси 

Мінуси 

Сучасний дизайн. Зручне керування. 

Немає функції віртуальної стіни. 

Компактний і маневрений - висота 76 мм. 

Шумний.

Великі колеса RoadRover - дозволяють долати перешкоди заввишки до 1,5 см. 

Немає опції побудови карт.

 

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential

Пилосос Mi Robot Vacuum Mop Essential оснащений просунутою навігаційною системою в порівнянні з багатьма іншими моделями подібного цінового діапазону. Він використовує для переміщення систему датчиків з оптичною камерою і самостійно будує карти приміщення. Виконувати основні операції керування можна через спеціальний додаток. До речі, через утиліту є можливість отримати доступ до камери й віддалено стежити за квартирою під час вашої відсутності. Також, пристрій підтримує голосове керування за допомогою Google Assistant. 

Варто відзначити, що тут присутня функція вологого прибирання, яка є далеко не на всіх бюджетних роботах пилососах. Місткість контейнеру для миючого розчину - 200 мл.
 

Плюси 

Мінуси 

Побудова карт приміщення за алгоритмом SLAM. Голосове керування. .

Бідна комплектація. Всі витратні матеріали доведеться докуповувати окремо. 

Висока потужність всмоктування - 2500 ПА 

Нема режимів роботи для прибирання конкретної локальної ділянки. 

Є функція вологого прибирання.

 


Puppyoo Robot R30

Puppyoo Robot R30

Puppyoo Robot R30 це класичний підлогонатирач. Він керується через додаток і картографує приміщення. Ємна батарея дозволяє роботу прибирати до 120 хвилин без підзарядки. В цілому, ресурсу пилососа вистачає для повного прибирання у просторій 3-4 кімнатній квартирі. 

На базу для підзарядки пристрій повертається автоматично (тому забути зарядити не вийде). Є режими для роботи на різних поверхнях: плитці, лінолеумі, ковроліні. Картографія побудована на алгоритмі SLAM. В цілому це прекрасне рішення для старту, проте його "бюджетність" відчувається огріхами в деяких функціях. 

 

Плюси 

Мінуси 

Доступний. Підтримує функції побудови карт і підключення до смартфону. 

Після прибирання одного з приміщень відбудована карта скидається. 

Місткий мішок на 550мл.

Недоліки в реалізації функції вологого прибирання. 

До 120 хвилин автономної роботи, повна зарядка займає 3 години.

 


iLife V55 Pro

iLife V55 Pro

Один з небагатьох бюджетних пилососів без керування зі смартфона. Чи є це недоліком – мабуть так, адже пульт ДК в комплекті впливає на ціну, а смартфон, так чи інакше є у всіх. Зате в iLife V55 грамотно реалізована функція вологого прибирання, замінивши мішок контейнером з миючим розчином ви зможете протерти до 50 м² підлоги на одному заряді. Технологія i-Dropping змочує серветку з мікрофібри тільки під час руху, знижуючи нераціональні витрати миючого розчину. 

Пристрій сам визначає місце розташування зарядної станції, впевнено маневрує між меблями, завдяки системі датчиків, і підтримує 4 вбудованих режиму прибирання.
 

Плюси 

Мінуси 

Маневрений: невелика висота - 76мм, великі колеса. 

Невеликий мішок - всього 300 мл.

Технологія i-Dropping - для "розумного" зволоження серветки натирача. 

Немає функції призначення заборонених зон для прибирання. 

Можливість задавати час прибирання з пульта. 

Немає додатку - керується з пульта дистанційного керування.


iLife V7s Plus

iLife V7s Plus

Ще один вдалий пилосос від iLife, без керування зі смартфона. Попри те, що працювати доведеться з пультом дистанційного керування, є функція вологого прибирання, турбощітка, 5 попередньо встановлених режимів роботи і дуже зручний індикатор, що сигналізує про заповнення пилозбірника. Також, iLife V7s Plus досить тихий і підійде тим, хто не любить гучних сторонніх звуків.
 

Плюси 

Мінуси 

Місткий резервуар для води - 450 мл.  

Лише одна бічна щітка. 

Наявність турбощітки. 

Немає опції установки заборонених зон. 

Пилозбірник з індикатором заповнювання.

 

 


Вологе прибирання

Пилососи для вологого прибирання зустрічаються двох типів: підлогонатирачі і миючі. Підлогонатирачі змочують ганчірку зі спеціального контейнера, часто рідина звідти надходить самопливом. Миючі моделі пилососів спочатку розпилюють розчин на підлогу, а потім протирають його серветкою. В обох випадках ганчірку або серветку з мікрофібри доведеться прати самостійно, але миючі роботи, все ж, краще дають раду з серйозними забрудненнями. Ми відібрали 5 моделей з корисним функціоналом і високою ефективністю режиму вологого прибирання.


 

iRobot Braava 390T

iRobot Braava 390T

За мірками iRobot – Braava 390T відносно бюджетний підлогонатирач, до того ж це не нова модель, але вона має чималий набір можливостей і досі актуальна. В її арсеналі: сухе прибирання, керування зі смартфона, картографування, просунута навігація. 

Пристрій найкраще підійде для невеликих квартир де потрібно максимально швидке і автономне вологе прибирання. Braava 390T також оснащено фільтром, котрий самоочищається і затримує шерсть домашніх тварин. Вбудований гіроскоп надає девайсу стійкості навіть в тих випадках, коли з роботом хоче пограти, наприклад, велика собака. 
 

Плюси 

Мінуси 

Індикатори рівня заряду, запасу ходу, прогресу прибирання. 

Дефіцит в роздробі 

Немає потреби в додаткових фільтрах і щітки. 

 

Стійкий і маневрений.

 

 

iLife Robot A9S

iLife Robot A9S

Робот-пилосос iLife A9s – топова модель в лінійці китайського бренду Chuwi. Вона поєднує функції сухого та вологого прибирання, використовує при переміщенні просунуту систему навігації користуючись для цього вбудованим WiFi модулем. 

Саме підключення до домашнього WiFi у деяких користувачів викликає труднощі, незважаючи на детальну і інтуїтивно зрозумілу інструкцію від виробника. Проте, підключившись, ви отримуєте можливість керувати роботом з будь-якої точки де є інтернет і смартфон з фірмовим додатком. 

Вологе прибирання проводиться рухомим натирачем, на який надходить рідина з резервуара. Майданчик на якому закріплена ганчірка з мікрофібри на iLife Robot A9S здатний вібрувати, таким чином можна усунути навіть складні плями. 
 

Плюси 

Мінуси 

Просунуті алгоритми навігації 

Всього до 80 хвилин роботи від акумулятора. 

Гнучке налаштування прибирання за розкладом через додаток. 

Можливі труднощі при підключенні до WiFi на деяких екземплярах. 

Картографування приміщення, можливість створювати заборонені для прибирання зони. уборки зоны.

 

 

iRobot Roomba 698

iRobot Roomba 698

На сьогодні це одна з найдоступніших моделей в лінійці бренду Roomba. Проте вона належить до міцного середнього сегменту за можливостями з прибирання. 

Так робот оснащений системою Dirt Detect – вона визначає найбільш забруднені ділянки підлоги, на яких пристрій затримується і протирає їх ретельніше. Також, доступний спеціальний алгоритм, що коригує пересування робота, пристосовуючись до рельєфу квартири. Робочий блок з двома щітками впевнено впорується з сухим прибиранням в кутах. 

Купувати цей пилосос варто для приміщень з площею до 60 м², оскільки такі площі співставні з можливостями його акумулятора. 

 

Плюси 

Мінуси 

Якісна збірка і комплектуючі високого класу. 

Досить проста система навігації. 

Програмна адаптація до рельєфу поверхні. 

Низька автономність. 

 

Дуже ретельне прибирання особливо забруднених ділянок.

 

 

Xiaomi Viomi Cleaning Robot V2 Pro

Xiaomi Viomi Cleaning Robot V2 Pro

Viomi V2 Pro – один з найкращих пилососів для автономної вологого і сухого прибирання приміщень площею до 150 м². Причому приміщення можуть бути будь-якого планування, з будь-якою кількістю перешкод. Просунута лазерна система навігації допомагає роботу обходити всі перешкоди по найефективнішому маршруту. 

Висока потужність, грамотно сконструйований відсік з турбощіткою, комбінований режим переміщення (Y-образна траєкторія руху) дозволяє пилососу впоратися із найскладнішими забрудненнями. Єдине обмеження – датчик не розпізнає килимове покриття, тому оптимально використовувати пристрій в приміщеннях з рівними покриттями типу плитки та ламінату. 

Запас ходу значний, керування через додаток зручне, функції відкладеного старту і прибирання за розкладом присутні. 

 

Плюси

Мінуси 

Висока потужність всмоктування - 2150 ПА. 

Тільки одна бічна щітка, що збільшує час сухого прибирання.

Пилозбірник 2 в 1, для рідини і для пилу. 

Не розпізнає килимів. 

Просунута навігація з установкою віртуальних кордонів, управління з додатка на смартфоні.

 

 

Xiaomi RoboRock Vacuum Cleaner S6

Xiaomi RoboRock Vacuum Cleaner S6

Роботи пилососи Xiaomi є у кожній з категорій нашого огляду.есть  Ось і RoboRock Vacuum Cleaner S6 очолив наш топ-миючих пилососів. Він хороший абсолютно у всьому: тут і просунута навігація, і всі необхідні програмні "фішки" у вигляді календаря прибирання, адаптація до різних поверхонь, вдало реалізована миюча функція. До того ж, пристрій можна інтегрувати в мережу "розумного будинку", щоправда, за умови, що всі інші побутові прилади в цій мережі теж будуть від Xiaomi. От такий "брендовий егоїзм". 

В решті будь-яких інших недоліків у пристрої немає. Ємна батарея, можливість прибирати до 140 м² на одному заряді, чудова комплектація і грамотно продуманий додаток – все це робить Vacuum Cleaner S6 лідером серед моделей з вологим прибиранням. 

 

Плюси 

Мінуси 

Низький рівень шуму, завдяки системі шумозаглушення. 

В рамках "розумного будинку" взаємодіє тільки з пристроями Xiaomi 

Можливість інтегрувати прилад в систему розумного будинку (правда тільки з іншими пристроями Xiaomi) 

 

 


ТОП моделі

Деякі з опцій пилососів з цього розділу не є "функціями першої необхідності", від них залежить лише підвищення комфорту і можливість практично не витрачати час на обслуговування робота. Більшість розглянутих моделей потрібно тільки один раз налаштувати, а далі вони впораються самі. Ми відібрали в цю категорію роботів з комплектною базою самоочищення, підвищеною якістю прибирання та іншими оригінальними опціями.


 

iLife A10S

iLife A10S

Головна родзинка iLife A10S – лазерна навігація. З нею ви отримуєте можливість керувати пилососом в режимі реального часу. Ця можливість може також стати у нагоді для віддаленого огляду приміщення за допомогою веб камери, вмонтованої на фронтальній панелі пристрою. 

"Плаваюча" роликовий щітка і спеціальний програмний алгоритм допомагають пилососу підтримувати оптимальний просвіт між пристроєм і поверхнею для максимально ефективного прибирання. 

Структура контейнера пилозбірника циклонна – це значить, що система фільтрації затримує навіть найдрібніші частинки пилу і сміття, на що не здатні мембранні фільтри. 

Керувати роботом можна також через голосового помічника. 

 

Плюси 

Мінуси 

Лазерна навігація. Дві торцеві щітки для більш ретельного прибирання. 

Нема

Мікроціклонний мішок, який оцінять алергіки. 

 

Віброшвабра і поліпшена миюча система.

 

 

Hobot Legee 7

Hobot Legee 7

Hobot Legee 7 – єдиний на світовому ринку натирач, здатний здійснювати окремо сухе та вологе прибирання (і обидва типи одночасно, звичайно ж). Це потужний і продуктивний підлогонатирач здатний прибрати великий будинок з площею до 400 м², єдиним протипоказанням тут будуть килимові покриття (але не забуваємо про те, що це все-таки натирач). 

Навігація здійснюється по лазерним сенсорам типу Lidar, які використовують в автопілот автомобілів Tesla. У пристрої найвищу якість збірки, дорогі комплектуючі та запатентована D-подібна форма корпусу дозволяє бездоганно здійснювати суху прибирання навіть в кутах. 

 

Плюси 

Мінуси 

Навігація за лідаром. 

Невеликий просвіт між краєм корпусу і миючої ганчіркою, через що може не домивати 1-2 см до стінки. 

Можливість вибирати між сухим та вологим прибиранням або поєднувати їх. 

 

Віброшвабри, здатні справлятся з найсерйознішими забрудненнями.

 

 

Viomi S9

Viomi S9

У сучасних роботів пилососів залишилося дуже небагато неавтоматизованих функцій, одна з них це вибірка сміття зі сміттє приймача. Viomi S9 обладнаний DOC-станцією тому тепер сміття з неї доведеться вибирати не так часто – приблизно раз на місяць (в залежності від інтенсивності прибирання та забрудненості приміщень). 

Це абсолютно універсальний робот-пилосос здатний прибирати приміщення будь-якої конфігурації, в тому числі і ворсисті натуральні килими. Просунута навігація, просте і зрозуміле керування зі смартфона, самоочищення – це один з найбільш "самостійних" пристроїв в нашому ТОП-і. 

 

Плюси

Мінуси 

Потужний двигун забезпечує силу всмоктування до 2700 ПА. 

Ціна

Успішно справляється з пухнастими килимами. 

 

Акумулятор на 5200 мАч

 

 

Roborock S7

Roborock S7

Roborock S7 – ще один дуже самостійний робот з DOC-станцією, яка очищає його сміттє приймач і наповнює миючий резервуар рідиною. Просунута навігація, керування зі смартфона, можливість відіпрати навіть засохлі старі плями – роблять цього робота пилососа відмінним вибором для великого будинку з площею до 500 м². Це той випадок, коли про існування пилососа в будинку можна просто забути. Причому фірмовий додаток нагадає вам коли прийде час заправити саму Док-станцію заздалегідь. 

 

Плюси 

Мінуси 

Док станція для приблизно сотні очисток. Це більш ніж 2 місяці автономної прибирання. 

Гумова щітка вразлива до нестандартного сміття (типу битого скла). 

Автоматизовані всі етапи прибирання. 

Немає фронтальної камери.

Комплексне прибирання приміщень зі змішаними покриттями.

 

 

Okami U100 Laser

Okami U100 Laser

Флагманська модель від бренду Okami з усіма необхідними функціями топових роботів-пилососів плюс родзинка – УФ лампа для знезараження поверхонь. Це повністю автономний пилосос обладнаний Док-станцією для заправки і очищення, 4-ма змінними щітками, турбощіткою і вібраційними швабрами. 

Він прибирає будь-які типи поверхонь і здатний за день очистити площу до 500 м². 

 

Плюси 

Мінуси

Навігація за лідаром. 

Немає керування через голосового помічника. 

Вологе прибирання з електронної подачею рідини на фірмові серветки з мікрофібри WaterLeak 2.0. 

 

Знезаражувальна УФ-лампа

 

 

Підсумки 

 Головне, в чому варто визначитись вибираючи робот-пилосос для вашого будинку – площа приміщення, тип поверхонь і необхідний вам функціонал. Важливо розуміти також, що вологе прибирання на бюджетних моделях поступається за якістю мийці підлоги звичайнісінькою ручною шваброю. Вибирайте пилосос обдумано і економте час – він безцінний.