Будь-яка рутинна робота у домівці, вряди-годи, викликає бажання відкласти її "на потім". Прибирання підлоги рідко викликає у людини розумної завзяття й ентузіазм, а підлога, з часом не стає чистішою. Якщо ви не можете змусити себе підмітати та мити паркет точно за графіком, то робот-пилосос стане справжньою знахідкою. Не розчаруватися у цій покупці допоможе чітке усвідомлення того, що ви хочете від нового гаджета, його особливостей, можливостей, умов, в яких він буде працювати.

Наш блог, напевно, не допоможе вам в боротьбі з лінню й прокрастинацією, але ми підкажемо як вибрати робот-пилосос, не долучаючись до табору "так я руками краще приберу". Перш за все, домовимося, що головна цінність сучасної людини – вільний час. Саме його "видобувають" гаджети, типу розумного пилососа, виконуючи за нас рутинну роботу. А яку саме? В цьому ми зараз спробуємо розібратися.

 

Зміст:

 

робот пылесос

 

Будова та принцип роботи пилососа

 

Орієнтація в просторі

Залежно від моделі та її бюджету є кілька основних видів сенсорів, вкажемо їх в порядку зростання вартості: інфрачервоні (ІЧ), гіроскопічні, камери, на лазерних далекомірах.

Незалежно від типу датчиків, робот- пилосос рухається поки не зустріне перешкоду, потім обходить її, ретельно прибираючи за найбільш дотичною траєкторією. Сенсори не дозволять йому впасти зі сходів, він просто розвернеться, поїхавши вздовж краю на безпечній відстані. Залежно від налаштувань прошивки, більшість пилосмоктів затримуються в місцях, де брудніше, щоб ретельніше забратися. Пилососи з просунутою навігацією рухатимуться за оптимальними, заздалегідь закладеними в них, маршрутами, інші ж просто методично обробляють покриття рухаючись по спіралі або паралельних лініях.

 

Як пилосос прибирає сміття та яка його конструкція?

Є кілька спільних рис у більшості таких гаджетів. Вони, як правило, круглі, з боків, на передній частині, розташовані обертальні щітки, які підкидають сміття до центральної, основної щітки. Внизу, приблизно по центру, є центральна щітка-валик, яка підтягує частинки до центрального, отвору всмоктування. Після сміття потрапляє до спеціального контейнера через вбудований фільтр.

конструкція робота пилососа

 

Якщо пилосос має миючу функцію, у нього буде бак для рідини чи миючого розчину, що подається через спеціальні розпилювальні сопла.

Залишок вільного простору в корпусі, переважно, займає електродвигун та акумуляторна батарея, що дозволяє пристрою якийсь час працювати без підзарядки.

Пересуваються розумні пилососи завдяки коліщаткам, які обертаються навколо своєї осі, вони можуть змінювати напрямок руху.

 

Максимальна площа приміщення, кількість кімнат. Вибір типу навігації

 

Площа приміщень, що прибираються

Що більші ваші кімнати та їх кількість, то вищі вимоги до гаджету, який буде їх прибирати, а також до його системі орієнтації в просторі. Є кілька типів навігації, що зустрічаються в серійних моделях:

 • ІК-промені. Такі сенсори допомагають роботові-пилосмокту не натикатися на перешкоди, самостійно повертатися на базу для заряджання;

 • гіроскопічний сенсор дозволяє пристрою рухатися по паралельних лініях, методично зачищаючи навіть великі, просторі приміщення;

 • навігація по камері або лазерним далекомірам (налаштовується через фірмовий додаток). Потрібна на великих площах або якщо є дуже багато окремих приміщень (готелі, санаторії). Можна задати пилососу маршрут, запрограмувати час, позначити заборонені зони й він буде все робити самостійно.

прибирання приміщення

 

Залежно від площі та кількості кімнат вам знадобитися:

 • до 50 м² (2-3 кімнати). Досить самого бюджетного пилососа з ІК-сенсором;

 • до 100 м² (3-5 кімнат). Чи впораються варіанти з гіроскопом;

 • більше 100 м² і багато приміщень - беремо робот- пилосос з просунутою системою навігації.

 

Типи прибирання та поверхонь

 

Випускаються пилососи здатні до сухого й вологого прибирання. Але з вологим все дещо складніше. Пристрої, придатні до такої роботи поділяються на:

 • підлогонатирачі. Оснащені кріпленням під серветку, яку доведеться змочувати самостійно. Гаджет може тільки возюкати її по підлогою. Ви можете змочити тканину тільки один раз, при відриві від поверхні програма більшості роботів- пилосмоктів обнуляється, і вам доведеться повторити процедуру кілька разів. Кажучи про подібні моделі, справедливо стверджувати, що простіше протерти підлогу від бруду самостійно. Тому що ви все одно витратите час на "обслуговування" самого пилоса;

 • гаджети зі спеціальною насадкою на 100-150 мл рідини під вологе прибирання. Цього вистачає, щоб помити одну середню кімнату;

 • миючі моделі зі спеціальним контейнером для рідини. Ці можуть повноцінно відмити від 30-40 м² паркету, ламінату, плитки або лінолеуму. Можливий максимуму залежить від обсягу бака під миючий розчину;

 • з об’єднаним контейнером. Тут для розчину і сміття окремі відсіки, але блок один.

 

З вологим прибиранням ковроліну впорається далеко не кожен пилосос – це для преміум сегменту та спеціалізованої техніки, що її використовують в готелях та санаторіях.

ILIFE A10 з вологим прибирання

 

Технічні характеристики різних моделей смарт-пилосмоктів

 

DOC-станція

Важлива частина сучасного пилоса. Після прибирання він повертається на DOC-станцію, де заряджається, потім звідти починається новий цикл робіт. У просунутих моделях база призначена ще й для автоматичного очищення сміттєприймача та перезарядки бака із миючим розчином – такі можуть обробити набагато більші площі абсолютно автономно. Оптимальне рішення для бізнесу, також помічне для людей, які хочуть відвоювати максимум вільного часу, попри витрати.

 

Конструкція щіток та фільтрів

Бічні щітки, що підтягують сміття до головної, центральної щітки, можуть бути із трьома пучками ворсу, а можуть з шістьма, другий варіант кращий. Завдяки їм, пристрій може вимітати сміття з кутів та недоступних закапелків.

Центральна турбощітка оснащується гвинтами з гуми, або жорсткого ворсу, зустрічаються, також, комбіновані варіанти. Гумові гвинти трохи простіше чистити від шерсті, вони краще справляються з найдрібнішими частинками. Моделі без турбощітки  – найбюджетніші, якість прибирання у них набагато нижча.

Вагомою перевагою для моделей із турбощіткою буде розбірний блок приймача. Така конструкція набагато швидше чиститься, вимагає менше уваги.

робот пилосос зі станцією

 

Фільтри бувають десь двох видів: HEPA та інші. Перші кращі якщо в будинку є алергіки, інакше різниця не дуже принципова. Вони запобігають повторному потраплянню в повітря дрібок вовни, ворсу, пилу зі сміттєприймача.

 

Потужність всмоктування

Не всі виробники її вказують, а даремно. На жаль, частіше за все, вказана тільки потужність двигуна, у Ватах, яка окреслює тільки загальну продуктивність усього пристрою. Робот-пилосос із малою силою всмоктування абсолютно безпомічний у прибиранні ковроліну, наприклад, або для втягування дрібних деталей розкиданих по підлозі. Що вище цей параметр, то кращий результат.

 • 500-1000 Паскаль. Слабкі моделі, що не “потягнуть" прибирання килимів та очищення швів між плитками;

 • 1500-1600 П. Золота середина;

 • від 2000 П. Потужні роботи-пилососи, здатні "витягнути" з килимів шерсть домашніх тварин і т.д

 

Висота корпусу

Що тонший робот-пилосос, то легше він буде проходити у шпарини під ліжками, меблями. Натомість тонкий корпус призводить до зменшення обсягу: акумулятора, контейнера для сміття, резервуара для миючого розчину. Тут потрібен здоровий компроміс між компактністю та продуктивністю.

висота корпусу робота пилососа

 

Функціонал. За які можливості варто доплатити?

 

 • Управління через додаток. У багатьох роботів-пилосмоктів є можливість налаштувати графік прибирання, побудувати карту приміщення, окреслити на маршруті заборонені зони на маршруті (наприклад зібраний вашою дитиною конструктор на підлозі), виставити автоматичне збільшення сили всмоктування при проходженні ковроліну, тощо;

 • самоочищення на базі. Вже згадана вище прерогатива моделей преміум-класу. Це додатково заощаджує час, повністю автоматизуючи процес;

 • попередні налаштування для прибирання. Складайте план чистоти, комбінуючи сухе прибирання з вологим (якщо дозволяє конструкція робота-пилососа) або налаштуйте частоту проходів;

 • автономність роботи. Якщо немає самоочищення на базі, то обсягу акумулятора і сміттєприймача (від 0,5 літра) повинно вистачати приблизно на годину-півтори роботи. За цей час робот прибере невелику двокімнатну квартиру.

управління роботом пилососом за допомогою додатку

 

Без чого можна обійтись, якщо шкода переплачувати:

 • активна камера. Це можливість отримувати зображення з камери пилососа на екрані мобільного. Корисна штука для нагляду за дітьми з іншого приміщення, але, частіше, не надто потрібна;

 • вбудована ультрафіолетова лампа. Допомагає вбити більше бактерій на підлозі. Чи воно вам конче необхідно – вирішуйте самостійно;

 • іонізатор повітря. Корисно для алергіків, але простіше купити окремий прилад. Вийде дешевше ніж переплачувати за вбудоване у пилосос рішення;

 • голосове керування. Голосовий помічник іноді корисний, але, в цілому, ефективніше один раз налаштувати робот-пилосос на автоматизоване прибирання й забути про це надовго. 

 

Плюси та мінуси роботів-пилосмоктів

 

Плюси

 • не витрачаєте ресурси й час на прибирання;

 • можливість прибирати поки вас немає вдома по запущеній заздалегідь програмі, або керуючи через смартфон;

 • робот не "забуде" поприбирати, на відміну від людини. Єдине його "виправдання" – відсутність заряду акумулятора;

 • постійна чистка важкодоступних місць, наприклад під ліжком, диваном.

 

Мінуси

 • висока вартість максимально автономних пилосмоктів із самоочищенням;

 • багатьом "економ-версіям" важко прибирати у кутках;

 • бюджетні роботи-пилососи не можуть долати пороги вищі за 5-6 см, погано справляються з роботою на килимах.

 

Висновки. Що й кому варто купувати?

 

Робот-пилосос – штукенція, що здатна заощадити вам силу часу. Скільки саме, залежить від його технічних характеристик та функціональності. Так версія із DOC-станцією, що дозволяє пристрою очищати сміттєвий контейнер без вашої участі – заощадить найбільше. Вона вимагає уваги один раз, щоб все налаштувати, а потім на 20-30 днів можна про неї забутиї. Потім, зрідка, доведеться очищати саму базу.

Очищення док станції

 

Найменше часу заощадять пилососи без просунутої навігації й можливості складати програму прибирання в години, коли вас немає вдома. Також, ті, яким потрібна постійне та кропітке очищення пилозбірників, щіток тощо. Але вони відмінно впораються з регулярним сухим прибиранням в будинках, де є тварини й на підлозі багато вовни, ворсу, пилу.

Для домашнього ужитку слід підбирати техніку керуючись параметрами приміщення, покриттів, функціоналом та бюджетом. Хороші, доступні роботи-пилососи під такі задачі є у Xiaomi (лінійка Xiaowa) та у компанії ILife. Звертайте увагу на локалізацію продукту (російська, українська мови в додатках, меню, інструкціях), інтуїтивну зрозумілість робочих програм та наявність необхідних функцій.

Для великих приміщень та обсягів робіт обирайте найпотужніші та багатофункціональні пилососи професійного штибу. Подібні моделі є у бренду Karcher орієнтованого, в тому числі, і на бізнес аудиторію. Тут найважливіші: висока автономність (великі обсяги контейнерів під сміття, блоку для мийки, батареї), потужний двигун, розширений набір функцій. Така техніка повинна повноцінно замінювати людину, зменшуючи витрати бізнесу на персонал.

 

Підібрати й придбати робот-пилосос зручно в мережі ITbox

 • бонуси усім новим клієнтам та за кожну покупку. Накопичені бонуси дозволять отримати знижку до 20% на покупки через 14 днів;

 • кур'єрське доставлення по всій країні й до відділень більшості популярних служб-перевізників. Безкоштовне доставлення до точок видачі ITbox та Brain по Україні;

 • офіційна гарантія на всю електроніку й гаджети, щоб ви були спокійні. Магазин є авторизованим партнером більшості A-брендів виробників побутової техніки.