Головне що потрібно користувачеві від акустичної системи – це якісний звук. При цьому уявлення про те, яким має бути хороший звук, у всіх різне. 

При створенні рейтингу ми розуміли, що це завдання із зірочкою, тому орієнтувалися не тільки на свій слух, а й на відгуки фахівців і профільних блогерів. Для зручності під час вибору ми розділили акустику за ціною, а також додали до рейтингу рішення для різних ситуацій – від колонок для пк, до портативної акустики і саундбарів.

 

 


Бюджетні акустичні системи

Перш за все варто сказати, що за невеликі гроші дуже складно купити акустичну систему з дійсно достойним звучанням. У бюджетній частині рейтингу ми відкинули всі варіанти дешевші за ~ 1000 грн, оскільки лише з цієї суми можливо отримати відносно непоганий звук. Так, не всі виробники в цьому сегменті спеціалізуються саме на аудіотехніці, однак, часто вони пропонують непоганий звук за низької вартості.


 

Microlab M-105R

Microlab M-105R

Для трикомпонентних акустичних систем з корпусом з МДФ характерні значні габарити, і якщо колонки-сателіти можна встановити на стіл, то масивний сабвуфер потребує підлогового встановлення. У випадку з 2.1 Microlab M-105R сабвуфер має кріплення для настінного розміщення.

Окремий сабвуфер і дерев'яний корпус колонок дали змогу отримати доволі якісний звук, особливо з огляду на таку низьку ціну. Заявлений виробником частотний діапазон від 40 до 20000 Гц, бас прозорий і чистий, а середні частоти насичені. 

Потужність цієї аудіосистеми - 10 Вт, її буде достатньо для приміщення площею 10-15 м². Колонки оснащені пультом ДУ. Акустична система має один роз’єм 3,5 мм, та один аналоговий роз’єм . 

Цю модель можна порекомендувати тим, хто шукає недорогу, але якісну аудіосистему для ПК у невелике приміщення.
 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна 

Немає регулятора рівня частот на корпусі

Відмінне звучання за свої гроші

 

Можливість настінного кріплення

 

 

Genius SP-HF500A II (31730032400)

Genius SP-HF500A II

Це бюджетна акустика для домашнього використання. Вона двоканальна, проте її можна масштабувати до 2.1 або 5.1 системи за рахунок додавання сабвуфера і/або пари додаткових сателітів. Крім стандартного роз’єму 3,5 мм, вона оснащена двома аналоговими роз’ємами, що дає змогу під'єднувати колонки до мікшера в двоканальному режимі. Динаміки - ВЧ і СЧ/НЧ. Окремих динаміків для НЧ немає, тож рівень низьких частот обмежений 100 Гц. Це не найкращий, але задовільний для домашніх систем показник. Проте щільність звуку хороша, високі і середні частоти збалансовані, а низи цілком відчуваються. Навіть на максимальній гучності динаміки не фонять. Потужність заявлена виробником - 14 Вт.

Колонки активні, вбудований підсилювач дає змогу регулювати тембр, чутливість і гучність. 

Акустичну систему можна рекомендувати для невеликих приміщень (до 15 м²).

 

Плюси

Мінуси

Непоганий об'ємний звук 

Дуже яскравий діодний індикатор увімкнення

Достатня потужність для кімнати середнього розміру 

Немає НЧ динаміка

Роз’єми AUX

 

 

Defender Aurora S40 Bluetooth

Defender Aurora S40 Bluetooth

На думку редакції ITbox, ця модель є однією з найкращих бюджетних аудіосистем для ПК. Акустика двоканальна, корпус виконаний з МДФ, а фронтальна частина пластикова. У кожній з колонок розташовується твіттер діаметром 1 дюйм і чотиридюймовий комбінований динамік для відтворення середніх і низьких частот. Захист мембрани, на жаль, є тільки на твіттерах. Заявлена виробником максимальна потужність колонок - 40 Вт. 

На основній колонці є регулювання гучності, два регулятори тембру і кнопка ввімкнення Bluetooth. Оскільки модель позиціонується як комп'ютерна, бездротовий модуль тут вельми доречний, ви зможете підключатися до колонок із ґаджетів, або просто зменшити кількість кабелів, під'єднавшись до ПК по повітрю. 

Якість звуку, з урахуванням вартості, чудова. Звичайно, таких глибоких басів як на 5-8" динаміках ви не отримаєте, але й коштують подібні рішення на кілька порядків дорожче. Рекомендуємо цю модель до покупки для ПК і ноутбуків. 

 

Плюси

Мінуси

Модуль Bluetooth

Незнімні кабелі для підключення пасивної колонки до активної

Непогане звучання для своєї вартості

Немає захисту мембрани у 4-дюймових динаміків

Роз’єми AUX

 

 

Trust Yuri Speaker Set

Trust Yuri Speaker Set

Якщо хочете більш басовитого звучання – рекомендуємо придивитися до цієї моделі. Trust Yuri Speaker Set являє собою аудіосистему 2.1, тут дві колонки для відтворення високих і середніх частот, а також сабвуфер з діаметром динаміка 5,2". Система призначена для ПК, але її можна під'єднати і до телевізора. 

Пікова потужність колонок 60 Вт – це досить голосно. У домашніх умовах 30-40% гучності буде більш ніж достатньо для комфортного прослуховування. Звучання збалансоване, сателіти відтворюють високі та середні частоти рівно, бас виразний і досить насичений.

Своєрідною фішкою акустики є виносний модуль для регулювання звуку з довжиною кабелю близько 1,5 метрів. Це зручно, але пульт ДУ був би практичнішим. Рекомендуємо цю акустику тим, хто шукає недорогу систему 2.1 з потужними басами. 

 

Плюси

Мінуси

Виносний пульт регулювання гучності

Не вистачає пульта ДУ

Потужний і досить чистий звук

 

 

Edifier R1000T4 Black

Edifier R1000T4 Black

Завершує наш рейтинг надзвичайно вдала 2.0 система від бренду Edifier. Корпус колонок повністю дерев'яний (MDF плита), кожна з них оснащена 0,75" твіттером (з шовковою діафрагмою) для високих частот і 4" для середніх і низьких. На активній колонці розпаяний універсальний імпульсний блок живлення 110V-240V, є регулятор гучності і низьких частот, а також цифровий стерео підсилювач класу D*. Колонки можна під'єднати до двох джерел сигналу одночасно завдяки подвійному роз'єму RCA. 

* Підсилювачі D-класу мають нижчий ККД, ніж класу А і B, але вони дають змогу вирівняти звучання басів в акустичних системах без сабвуфера. 

У колонок оксамитовий, рівний звук, повністю збалансований по всьому діапазону. Середні частоти не випирають, бас рівний і розбірливий, верхи органічно доповнюють загальну картину. Це одні з найкращих колонок за 3000-3500 грн на актуальному ринку за рівнем звучання.

 

Плюси

Мінуси

Еталонний звук для недорогих колонок

Тільки аналоговий роз’єм для підключення

Висока якість матеріалів і компонентів

 

 


Середньо бюджетні акустичні системи

У середньому бюджеті вже з'являються аудіосистеми, що впритул наближаються до HiFi звучання. У цьому сегменті ми орієнтувалися на моделі вартістю від 6000 до 20000 грн. Більшість представленої тут акустики призначено для стаціонарного встановлення, але є й один портативний варіант.


 

REAL-EL X-770 Black

REAL-EL X-770 Black

Відкриває наш рейтинг портативний бумбокс від бренду REAL-EL. Він великий і важкий (4,5 кг), проте видає потужність рівну 60 Вт. Носити його з собою буде простіше завдяки міцному ременю, що входить до комплекту. Завдяки значній потужності колонок, гучності буде достатньо навіть поза приміщеннями. Непогане рішення для дозвілля з музикою на природі або тренуваннях.

Аудіосистема двосмугова, вона оснащена чотирма динаміками. Два з них розташовані на фронтальній частині, а два спрямовані вниз. Мембрани "втоплені" в корпус, однак спеціальних решіток для їхнього захисту немає. 

Сам корпус повністю пластиковий, що для портативної акустики цілком виправдано. Відтворюваний частотний діапазон 90 - 20 000 Гц, тобто бас відносно високий, але водночас читабельний і досить "соковитий". Тому основна спеціалізація цього бум-боксу клубна та електронна музика, а також хіп-хоп. 

Портативна колонка оснащена акумулятором на 5200 мАг. Виробник не вказує приблизний час роботи від акумулятора, але користувачі стверджують, що він складе від 6 до 15 годин, залежно від рівня гучності. Щоб повністю зарядити бумбокс знадобитися 1,5 години. Для дротового підключення доступні цифровий порт USB і аналоговий порт AUX.

 

Плюси

Мінуси

Тривала автономна робота 

Немає решіток для захисту динаміків

Можна об'єднати 2 колонки REAL-EL X-770 в одну систему

 

 

JBL Cinema SB170 Black

JBL Cinema SB170 Black

У сучасних телевізорів корпуси стають дедалі тоншими й тоншими. Звичайно, виробники стверджують, що вбудовані динаміки на тонких панелях видають "гідний звук". Але ми розуміємо, що якісного звучання в тонкому корпусі домогтися дуже складно. Щоб вирішити цю проблему, у нас є два варіанти - повноцінна акустична система або саундбар. Як один з найкращих бюджетних варіантів ми рекомендуємо Cinema SB170 Black від бренду JBL

Аудіосистема 2.1 має загальну потужність 220 Вт і складається з панелі з сателітами (112 Вт) і сабвуфера (104 Вт). Вона оптимально підійде для кімнат із площею 15-25 м². Корпус панелі сателітів пластиковий, а сабвуфера з MDF плити. Діапазон відтворюваних частот - 40 - 20000 Гц. Підтримується технологія Dolby Digital.

Саундбар під'єднується до телевізора за допомогою кабелю HDMI ARC, також він оснащується Bluetooth модулем і пультом ДК. Звук у саундбара вельми приємний, хіба що на максимальній гучності можуть трохи випирати високі частоти. Окремо варто згадати баси - вони розбірливі і дуже насичені.

 

Плюси

Мінуси

Непоганий звук за низької ціни

З огляду на вартість, мінусів немає

Просте підключення та налаштування

 

 

Edifier S351DB Black

Edifier S351DB Black

Наша наступна модель забезпечить потужний бас і високий рівень гучності під час відтворення музики з будь-яких приладів (комп'ютер, гаджети, телевізор). Це габаритна і важка (20 кг) аудіосистема 2.1 призначена для приміщень площею до 50 м². 

Корпус сателітів і сабвуфера виготовлено з 14 мм MDF плити. Сумарна потужність всієї системи 150 Вт. Діапазон відтворюваних частот - 40 - 20000 Гц. Підключити до пристрою колонки можна за допомогою RCA-роз'ємів (тюльпани) або через Bluetooth 4.0. У комплекті є пульт ДК. 

Звук насичений і чистий, немає жодних сторонніх домішок, баси округлі, впевнені. 

 

Плюси

Мінуси

Bluetooth модуль, пульт ДК

Немає захисту на динаміках

Значна гучність, чистий і насичений звук

 

 

REAL-EL S-2070 Black

REAL-EL S-2070 Black

REAL-EL S-2070 - активна підлогова трисмугова 2.0 система. У кожній з колонок розташовано по одному твіттеру і три динаміки широкого спектра. За посилення низьких частот відповідає фазоінвертор. Він виведений на тильну панель, тому розташовувати колонки впритул до стіни не варто. 

Загальна потужність колонок 150 Вт, вони добре звучать на будь-якій гучності і справляються з будь-якою музикою, чи то класика, чи то важкий рок. Співвідношення сигнал шум ≥ 75 дБ - це хороший показник, але все ще не Hi-Fi. 

Аудіосистема здатна відтворювати музику з USB, підтримує lossless формати типу FLAC та інші. З інтерфейсів підключення підтримуються: аналогові - Jack 1/4", AUX, Optical і цифрові - Bluetooth 5.0, SD, USB (версії 3.0). 

У підсумку отримуємо аудіосистему з непоганим звуком, яку можна підключити до будь-якого пристрою через цифровий або аналоговий канал. 

 

Плюси

Мінуси

Потужний підсилювач, відмінна якість звуку

Висока вартість

Окремі ВЧ, СЧ динаміки і фазоінвертори роблять відтворення чіткішим

 

Багато варіантів підключення

 

 

JBL Bar 5.1 Surround (JBLBAR51IMBLKEP)

JBL Bar 5.1 Surround (JBLBAR51IMBLKEP)

Завершує наш огляд середньо-бюджетних акустичних систем саундбар від бренду JBL. Це система об'ємного звучання 5.1 складається з панелі сателітів і сабвуфера загальною потужністю 550 Вт. Вона підійде для великих кімнат і залів із площею від 50 і до 85 м². 

Саундбар відмінно поєднується зі Smart TV, оскільки підтримує технології Apple AirPlay 2 і Chromecast. Для бездротового підключення використовується Bluetooth версії 5.0, для дротового - HDMI 2.1. 

Що до звуку - то він дуже хороший, збалансований і рівний у всьому діапазоні. Завдяки 10" динаміку сабвуфера аудіосистема відмінно відтворює композиції з великою кількістю низьких частот.

 

Плюси

Мінуси

Значна потужність

За такої вартості хотілося б підтримки технології Dolby Atmos

Підтримка Apple AirPlay 2 і Chromecast

 

Насичений звук

 

 


Високобюджетні акустичні системи

Якість звуку, технологічність і різноплановість – ось концепція, якої ми дотримувалися, додаючи товари в цю частину рейтингу.


 

SteelSeries Arena 9 (SS61549)

SteelSeries Arena 9 (SS61549)

Ця акустична система 5.1 орієнтована на ПК-геймерів. Система передбачає встановлення на полиці або, безпосередньо, на комп'ютерний стіл. Правильно розташувавши сабвуфер і сателіти, ви отримаєте об'ємний навколишній звук. У системи є виносний модуль управління гучністю і зручний цифровий екран для налаштування еквалайзера. Крім того, ви можете керувати акустикою через Bluetooth, встановивши фірмову утиліту. 

Звісно аудіофіли можуть ображатися на виробників за використання пластику, але однією з фішок цієї аудіосистеми є оригінальний дизайн і підсвічування. Якість звуку тут, незважаючи на пластик, висока. Сабвуфер видає оксамитові й округлі баси, добре прослуховується вокал, а ВЧ чіткі й не дратівливі. 

Рекомендуємо тим, хто хоче оформити ігрову зону у відповідному стилі (дизайн, підсвічування), але не готовий жертвувати якістю звуку.
 

Плюси

Мінуси

Оригінальний дизайн, продумана ергономіка

Пластиковий корпус сателітів

Насичений звук

 

Варіативність підключення та керування

 

 

Edifier AirPulse A200

Edifier AirPulse A200

Edifier AirPulse A200 - це двосмугова активна акустична система. При розробці динаміків для даної акустики інженери бренду консультувалися з відомим музикантом і бас-гітаристом Філом Джонсом. 

Давайте зупинимося на динаміках докладніше. Середні та низькочастотні випромінювачі оснащені великою звуковою котушкою з потужним неодимовим магнітом. Завдяки значному магнітному полю істотно поліпшується точність передачі частот, а також зменшуються гармонійні та інтермодуляційні спотворення. Простіше кажучи це забезпечує більш природне і чисте звучання. Дифузор динаміка алюмінієвий, що дає змогу підвищити чіткість відтворення НЧ, навіть без сабвуфера. 

Високочастотний динамік (твіттер) - стрічковий (true ribbon tweeter). В якості діафрагми тут використовується алюмінієва стрічка, яка генерує звук під впливом магнітів. Така конструкція забезпечує динаміку дуже високу чутливість і широкий діапазон відтворюваних частот. 

Загальна потужність колонок - 130 Вт. Комплектація дійсно шикарна - тут є всі потрібні кабелі різних форматів і навіть перехідник на мініджек для смартфона. Смартфон можна підключити і через блютуз, але варто пам'ятати, що це не та система, де можна обійтися без хорошого програвача.

Отже, якщо ви хочете отримати відмінний звук і вас не бентежить вартість - Edifier AirPulse A200 ваш вибір.

 

Плюси

Мінуси

Потужний вбудований підсилювач ВЧ і НЧ в окремих каналах

Висока ціна

Щедра комплектація 

 

Чудовий звук у всьому діапазоні

 

 

JBL EON208P/230

JBL EON208P-230

У наш рейтинг акустичних систем топ-рівня потрапила цікава портативна модель від JBL. Це професійна акустична система яка підійде для озвучування живих виступів у невеликих залах до 150 м². 

Система складається з двох пасивних колонок і мікшера з вмонтованим підсилювачем. У корпусі підсилювача передбачена ніша для кабелів і мікрофона. Загальна потужність - 300 Вт. Колонки і підсилювач за допомогою спеціальних кліпс можна зібрати в конструкцію, яка чимось нагадує валізу з ручкою, що значно спрощує перенесення. У комплект також входить:

  • вокальний мікрофон AKG з м'яким чохлом;
  • кабель XLR до мікрофона;
  • комутація для підключення колонок і кабель живлення.

Діапазон відтворюваних частот - 60 - 20000 Гц, акустична система забезпечує глибокий низ, а також рівні й насичені середні та високі частоти. У підсумку ця акустична система підійде для організації заходів будь-якої спрямованості в невеликих залах. Єдине, що їй не до снаги, - інструментальні живі виступи з більш ніж 1 інструментом, що підключається (клавішні або електроакустична гітара).

 

Плюси

Мінуси

Оригінальне портативне рішення для живих виступів і озвучення заходів

З огляду на спеціалізацію і вартість їх немає

Відмінний захист корпусу і динаміків

 

Щедра комплектація

 

 

Sonos Arc Black (ARCG1EU1BLK)

Sonos Arc Black (ARCG1EU1BLK)

Sonos Ark це преміальний саундбар з підтримкою технології просторового звучання Dolby Atmos 3D. Його можна використовувати як окрему акустичну систему формату 5.0, але найкраще масштабувати систему, доповнивши її сабвуфером Sonos Sub і парою тилових динаміків One SL (вони не входять до комплекту).

Підключається до телевізора за допомогою HDMI ARC з використанням новітнього стандарту підключення eARC. Він покращує якість відтворення звуку з сервісів потокового відтворення.

У корпусі саундбара помістилося відразу 11 динаміків, кожен з яких посилюється окремо. 8 з них еліптичні - вони відтворюють середні та низькі частоти, а 3 високочастотні, з шовковим куполом для максимально чіткого відтворення мови. 

Пристрій не має в комплекті пульта ДУ, але підтримує управління зі смартфона або за допомогою голосового помічника (Amazon Alexa або Google Assistant). Підтримується технологія Apple AirPlay 2, що дає змогу безпосередньо транслювати аудіоконтент з будь-якого iOS-сумісного пристрою. 

У підсумку це один з найкращих саундбарів для домашнього кінотеатру, який можна масштабувати до ще більш значної аудіосистеми об'ємного звуку. Однак купівля сабвуфера і додаткових динаміків істотно збільшить вартість усього комплекту. 

 

Плюси

Мінуси

Чудовий звук у всьому діапазоні

Сабвуфер і додаткові динаміки потрібно докуповувати окремо

Аудіосистема, що масштабується

 

Інтеграція з більшістю популярних потокових сервісів

 

 

Harman Kardon Citation Tower Black

Harman Kardon Citation Tower Black

Завершує наш рейтинг аудіосистем повністю бездротова стереопара Harman Kardon Citation Tower. Ці "вежі" є компонентом повноцінної 5.1 системи, до якої можна додати ще два окремі сателіти та сабвуфер. Ідея цієї аудіосистеми полягає в тому, щоб забезпечити повноцінне відтворення HiRes аудіо по бездротовому каналу. Досягається це за рахунок програмної підтримки протоколу без стиснення Wisa. 

Звісно підтримуються всі сучасні стрімінгові платформи, є інтеграція зі звуковими помічниками і Apple AirPlay 2. Підключення по повітрю здійснюється за допомогою модуля Bluetooth 5.1. 

У підсумку, ми отримаємо звук рівня аналогової акустичної системи, яка буде коштувати в 1,5 два рази дорожче. А різницю в звучанні на користь аналогової акустики почують тільки люди з винятковим музичним слухом. Тож якщо звук для вас щось більше, ніж сукупність хвиль різних частот, вас дратують дроти і ви не особливо обмежені в коштах, - це ваш вибір.

 

Плюси

Мінуси

Еталонний звук для бездротової аудіосистеми

З огляду на концепцію їх немає

Масштабованість

 

Оригінальний дизайн і концепція

 

 


Підсумки

Говорити про звук дуже складно, оскільки це завжди суб'єктивна категорія. Тому прийміть наш рейтинг як орієнтир, але обов'язково спробуйте знайти приклади звучання розглянутих аудіосистем і оцінити їх самостійно. Якщо ви хочете вникнути в нюанси, рекомендуємо ознайомитись з нашою статтею  «Як вибрати акустичну систему?».