Колонки (акустичні системи/АС) відносяться до техніки, у виборі якої роблять багато помилок. І справа тут не стільки у складності, скільки у неочевидності деяких моментів.

Якщо ви хочете досягти якісного звучання для прослуховування музики або перегляду фільмів, то вам може підійти одна з моделей, які потрапили до нашого топу.

Акустичні системи можна умовно поділити на 3 цінові діапазони:

  • бюджетний – 1000-5000 грн;

  • середньобюджетний – 5000-15000 грн;

  • топовий - від 15 000 грн.

 

Примітка: у статті використовується багато термінів, які ми не зустрічаємо у повсякденному житті. Тому, якщо ви не знаєте, що таке фазоінвертор, і чим вхід AUX відрізняється від RCA, рекомендуємо для кращого розуміння прочитати статтю «Як вибрати акустичну систему».

 

До топу не увійшли акустичні системи вартістю до 1000 гривень. Цей сегмент можна назвати ультрабюджетним: до нього входять переважно одноканальні односмугові колонки, зроблені з недорогих матеріалів. Часто вони мають проблеми з відтворенням низьких частот, а тому підійдуть тільки як фонові або комп'ютерні, якщо ви не женетеся за якісним звуком.
 

Модель

Ціна у гривнях на лютий 2022 року

Бюджетні

Gemix TF-5 Black

1000

Microlab FC-550

2350

REAL-EL M-590 Black

2700

Trust GXT 658 Tytan 5.1 Surround Speaker System

3500

REAL-EL X-770 Black

4800

Середньобюджетні

F&D T-35X Black

5500

DALI Spektor 2 Black Ash

≈8300

Sven MC-30 Black

10 500

Edifier S2000MKIII

≈12 000

Z906 Logitech

14 000

Топові

F&D T-88X Black

15 100

Fyne Audio F302 Black Ash

≈17 000

Edifier S760D

23 000

Cerwin-Vega SL-12

≈28 000

Edifier AirPulse A300

30 000

Підсумки

 


Бюджетні

До цієї категорії відноситься недорога, але аж ніяк не погана апаратура. Часто її випускають компанії широкого профілю, для яких акустика лише один із продуктів. Тому параметри у неї в кращому випадку "на четвірку".

Втім, для більшості звучання систем вартістю до 5000 гривень досить якісне. Тут варто пам'ятати, що при виборі потрібно орієнтуватися на власний слух: якщо вам подобається бюджетна акустична система, то навіщо переплачувати за дорожчу?


 

Gemix TF-5 Black

Gemix TF-5 Black

Компанія Gemix спеціалізується на комп'ютерній периферії, зокрема настільних колонках. До них належить Gemix TF-5 Black – двосмугова система 2.0. У ній стоять ВЧ та СЧ/НЧ динаміки. Окремих НЧ динаміків немає, тому мінімальні відтворювані частоти становлять 100 Гц – не найкращий показник, але задовільний для домашніх систем. Тобто, бездоганного звуку з таким обладнанням отримати не вдасться, але й значних спотворень у відтворенні не буде.

З регуляторів є тільки гучність, тому для точного налаштування доведеться використовувати програмне забезпечення на комп'ютері або підсилювач. Для підключення використовується роз'єм "тюльпан". Живлення до колонки підводиться окремим дротом, тобто потрібна вільна розетка.

Акустична система також є в іншому кольорі Gemix TF-5 Cherry.
 

Переваги

Недоліки

доступна ціна

відсутність НЧ динаміків

відтворює стерео

мало можливостей для налаштування

кілька варіантів дизайну

 

 

Microlab FC-550

Microlab FC-550

Microlab, на відміну від минулого виробника, щільно займається аудіо-апаратурою. Тому рішення дуже вдалі для бюджетного та середньобюджетного сегмента.

Microlab FC-550 – акустична система 2.1. До неї входить сабвуфер та 2 широкосмугові колонки. Саб дає добрі низи (35 Гц), а колонки відповідають за високі та середні частоти. Оскільки ВЧ/СЧ динамік один, цей діапазон не позбавлений вад. АС добре звучить, але вау-ефект досягти не вдасться (що є нормою для бюджетного сегмента).

Ця модель є активною, тобто має вбудований підсилювач. У комплекті йде пульт дистанційного керування, який крім перемикання треків і зміни гучності дає можливість змінювати базові налаштування колонок.

Корпус випромінювачів зроблений із пластику, тому краще їх не упускати. До того ж даний матеріал має слабкий коефіцієнт поглинання, що дається взнаки на високій гучності відтворення. З входів є мініджек 3.5 мм із підтримкою стерео та RCA (тюльпан).
 

Переваги

Недоліки

хороші НЧ завдяки сабвуферу

якість звуку страждає на високій гучності

вбудований підсилювач

 

 

REAL-EL M-590 Black

REAL-EL M-590 Black

REAL-EL M-590 Black – система 2.1. Мінімальна частота відтворення – 30 Гц, що досягається завдяки сабвуферу із фазоінвертором. Аудіосистема може сподобатись тим, хто любить глибокий бас.

Модель M-590 зроблена з МДФ (тільки передні стіни колонок із пластику), що сприятливо позначається на чистоті звуку. Колонки сателіти односмугові, але дають задовільний звук. У комплекті є дистанційний пульт. Для керування на сабвуфері є кнопки та дисплей. Він невеликий, але досить інформативний.

Є можливість використовувати всі популярні формати джерел сигналу:

  • роз'єм для встановлення карти SD та флешки USB;

  • Bluetooth (ловить на відстані до 10 м);

  • дріт формату AUX;

  • FM-приймач.

Кабель з комплекту виглядає тонким, але для системи такої потужності його достатньо. А за бажанням ви зможете без проблем купити інший дріт зі штекером miniJack.

З приємних дрібниць: в режимі очікування колонки не гудуть, і вам не доведеться щоразу їх відключати.
 

Переваги

Недоліки

дерев'яний корпус

колонки з широкосмуговими динаміками не можуть однаково відтворювати весь діапазон частот

гарні низи

 

 

Trust GXT 658 Tytan 5.1 Surround Speaker System

Trust GXT 658 Tytan 5.1 Surround Speaker System

Trust – виробник комп'ютерної периферії. Trust GXT 658 Tytan добре ілюструє, що комп'ютерна акустика це не обов'язково дві маленькі настільні колонки.

GXT 658 Tytan – система з канальністю 5.1. Вона складається з сабвуфера та 5 колонок: центральної, 2 передніх та 2 задніх сателітів. Щоб їх було зручно розташувати, в комплекті йде 2 кабелі по 1,8 м для передніх та 2 по 8 м для задніх колонок. Погана новина: дроти незнімні. При транспортуванні це просто незручно, а у разі пошкодження не дозволить їх швидко замінити.

Матеріал сабвуферу – МДФ, колонок – пластик. Центральна колонка горизонтальна, завдяки чому зручно розміщується перед монітором, а за бажанням її можна повісити на стіну, для чого є кріплення.

Сателіти – традиційні двосмугові колонки. Вони компактні, тому фронтальні помістяться на комп'ютерному столі, а тилові можна встановити на власний розсуд. Сабвуфер зазвичай розміщують під столом, але тут варто пам'ятати, що всі конектори знаходяться на задній панелі. Тому, якщо ви захочете щось перепідключити, потрібно буде лізти під стіл.

GXT 658 Tytan дає гарний об'ємний звук, з яким можна досягти ефекту присутності під час ігор чи перегляду кіно. Для музики АС також підходить, але вона не здатна чітко відтворити всі нюанси мультиінструментальної музики на кшталт джазу або класики.

Робоча потужність 90 Вт, на піках система витримує скачки до 180 Вт. Робочі частоти на сайті виробника вказані як 20-20 000 Гц, але швидше за все низи вищі за заявлені 20 Гц.

Система оснащена функцією Smart Power Management, яка автоматично відключає систему, якщо вона тривалий час не працює. Для керування є пульт. Вхід під mini Jack 3.5 mm і RCA.

В цілому Trust GXT 658 Tytan 5.1 позиціонується як ігрова (сумісна з комп'ютером та приставками), але її також можна підключити до телевізора або використовувати для прослуховування музики.

 

Переваги

Недоліки

створює об'ємний звук

незнімні дроти

автоматичне відключення

 

довжина дротів дозволяє оптимально розмістити колонки у кімнаті

 

 

REAL-EL X-770 Black

REAL-EL X-770 Black

Це єдина портативна система, яка потрапила до рейтингу. Вона відрізняється від того, що ми зазвичай уявляємо, коли мова заходить про блютуз-колонки: REAL-EL X-770 Black – це великий бумбокс вагою 4,5 кг. Закинути його в рюкзак не вийде, але в комплекті є ремінь, щоб не тягати систему в руках.

Основним матеріалом є щільний пластик. Для переносних колонок це найкращий варіант, хоч він не має таких акустичних властивостей як МДФ.
X-770 – це двосмугова 2.0 система з 4 динаміками: 2 фронтальні та 2 спрямовані вниз. Вони поглиблені, що зменшує можливість їх пошкодити, проте нормальний захист (“гриль”) відсутній.

Діапазон роботи 90 – 20 000 Гц, тобто НЧ відносно високі, але це не заважає басу бути дуже соковитим. Не в останню чергу цьому сприяє два резонатори, які посилюють низькі частоти. Власне, баси – це те, для чого створювалася аудіосистема REAL-EL X-770 Black, тому для хіп-хопу та електроніки модель чудово підходить. Якщо ж ви любите спокійніші стилі музики, колонці вас вразити буде складно.

Місткість акумулятора становить 5200 мА/год. Час роботи виробник не вказує, але, за відгуками користувачів, це від 6 до 15 годин (залежить від гучності роботи). Час повного заряджання – 1,5 год.

2 колонки можна об'єднати по бездротовому зв'язку, після чого кожна гратиме роль окремого каналу, що дасть стереозвук. Підконектитись телефоном можна як через кабель (AUX, USB), так і по Bluetooth.

 

Переваги

Недоліки

тривала автономна робота

немає сіток для захисту динаміків

можна об'єднати 2 колонки REAL-EL X-770 в одну систему

велика вага

 


Середньобюджетні

Ціна середньобюджетної акустики знаходиться у діапазоні 5000-15000 гривень. Це перехідна категорія, в якій зустрічаються системи, близькі за характеристиками як до бюджетних, так і до класу Hi-Fi.


 

F&D T-35X Black

F&D T-35X Black

F&D (також відома Fenda Audio) – компанія, яка випускає повний спектр аудіо апаратури, зокрема рівня Hi-Fi. До нього аудіосистема F&D T-35X Black не дотягує (співвідношення сигнал/шум – ≥ 75 дБ), але звук дає добрий.

T-35X являє собою підлогову систему 2.0. Модель трисмугова: на передній стороні розташований твітер і СЧ динамік, а збоку знаходиться вбудований сабвуфер. Корпус виготовлений із МДФ. Висота колонок 61 см, вага близько 6 кг кожна – компактні розміри для аудіосистем.

F&D T-35X Black має відмінний звук, яким зможе похвалитися не кожна система із середньобюджетного сегменту. Головна перевага – висока чіткість відтворення, що дозволяє вловлювати нюанси звучання кожного інструменту. Ефект можна порівняти з тим, коли після дешевих навушників ви одягаєте студійні: навіть у добре знайомих композиціях вдається помітити щось нове.

Акустична система активна, оснащена дисплеєм, у комплекті є пульт дистанційного керування. Підключення по дротах AUX або тюльпан, по Bluetooth. Також можна увімкнути музику прямо з флешки. Якщо резюмувати, є всі ознаки хорошої домашньої системи, яку можна використовувати для відтворення музики або підключення до телевізора.

 

Переваги

Недоліки

вбудований підсилювач

 

універсальність

 

компактні для підлогової системи розміри

 

окремі динаміки для ВЧ, СЧ та НЧ

 

 

DALI Spektor 2 Black Ash

DALI Spektor 2 Black Ash

 

DALI Spektor 2 – полична двосмугова система 2.0. Для установки на полицях є гумові ніжки, але краще використовувати акустичні стійки. Для монтажу на стіну є кріплення, але такий спосіб установки – спірне рішення.

Виглядає система стандартно, але виробник не заощаджував на начинці. Наприклад, варто відзначити конструкцію твіттера: тканинний купол і підвіси найкраще підходять для прослуховування м'якої музики. Про це говорять робочі частоти від 54 Гц до 26 кГц. Тому для сучасних стилів система підійде не найкращим чином.

Чутливість 84.5 дБ, тобто висока вхідна потужність, колонкам не потрібна, що забезпечує сумісність з більшістю підсилювачів. Максимальний звуковий тиск 105 дБ, що дозволяє використовувати систему перегляду кіно. Але для домашнього кінотеатру тут не вистачає об'ємності звуку, оскільки випромінювачів лише два.

 

Переваги

Недоліки

АС сумісна з більшістю підсилювачів

підійде не для всіх видів музики

 

Sven MC-30 Black

Sven MC-30 Black

Sven MC-30 Black – це активна двосмугова система формату 2.0. Вбудований підсилювач підтримує технологію Bi-Amping – роздільне посилення НЧ та ВЧ, що робить звук чіткішим.
Багато оглядачів використовують для опису звуку даної моделі словосполучення «майже Hi-Fi», що добре визначає співвідношення ціни та якості. MC-30 по звуку не дотягує до аудіосистем класу Hi-Fi, але й коштує дешевше.

Насправді «майже Hi-Fi» означає, що при правильній установці АС дозволить вам з головою поринути у музику, відчути себе на концерті. Погана новина: система двоканальна, а отже, ці ефекти досягаються лише в одному місці, куди будуть направлені колонки.

Система настільна. Частотний діапазон колонок 30 – 27000 Гц. На передній панелі активної колонки знаходиться 3 регулятори (гучність, тембр та бас). Там є роз'єм для навушників. Є пульт, але в ньому стоїть батарейка CR2025 – формат не найпоширеніший. Коли вона розрядиться, не факт, що заміну вдасться знайти в найближчому супермаркеті.

Способів підключення кілька, у тому числі і по блютузу. Усі потрібні дроти також йдуть у комплекті.

 

Плюси

Мінуси

роздільне посилення НЧ та ВЧ

у пульті використовується батарейка нестандартного формату

вбудований підсилювач

ціна

 

розкриваються лише після того, як ви знайдете найкраще місце для встановлення колонок

 

Edifier S2000MKIII

Edifier S2000MKIII

Виробника Edifier знають з комп'ютерних колонок, від яких не чекають чогось видатного. Але серед продукції компанії також є техніка класу Hi-Fi.

До неї належить Edifier S2000MKIII – активна двосмугова система формату 2.0 з поличною установкою. Основний матеріал – МДФ, причому стіни корпусу досить товсті, тому колонки важать по 10 кг. Це однозначний плюс для звуку, але у разі переїзду спричинить додаткові труднощі. До того ж їх у жодному разі не можна упускати, тому що через велику вагу при падінні підвищується ймовірність пошкоджень.

Крутилки регуляторів знаходяться на задній панелі, що незручно. Це трохи компенсує пульт, але він не дає можливості міняти тембр та бас. Вдалим рішенням є те, що становище регуляторів фіксується. Тому ви випадково не зіб'єте налаштування при перенесенні колонок або перестановці дротів.

Родзинками є динаміки, розроблені компанією Fostex. Ця назва звичайній людині нічого не каже, але серед музикантів Fostex має добру славу. Наприклад, твітер має планарну будову, що дає більшу чіткість, ніж у традиційних купольних ВЧ-динаміків. СЧ/НЧ динамік має алюмінієву діафрагму, яка додає «жорсткості» звучанню, а будова підвісу усуває небажані звуки.

Завдяки цим фішкам музика чудово звучить на будь-якій гучності, і ви зможете смакувати кожен інструмент так, як це було задумано звукорежисером на етапі запису треку.

Відтворюваний діапазон системи – 45 – 40 000 Гц. Низи сподобаються шанувальникам електронної музики. Співвідношення сигнал/шум ≥ 90 дБ, що є ознакою класу Hi-Fi.
 

Плюси

Мінуси

повністю відповідає стандарту Hi-Fi

регулятори розташовані на задній панелі

вбудований підсилювач

 

динаміки від Fostex

 

 

Z906 Logitech

Z906 Logitech

Z906 Logitech – це система 5.1, орієнтована на домашні кінотеатри. Колонки невеликі, можна встановити на столі, полицях або повісити на стіні.

Хорошим рішенням є окрема консоль управління. Якщо зазвичай активну колонку (з регуляторами) доводилося ставити так, щоб мати доступ до неї, то Z906 Logitech 5.1 дає можливість розмістити всі колонки, орієнтуючись виключно на отримання звуку. А консоль для налаштувань можна встановити біля телевізора або під монітором комп'ютера. На ній є вихід під навушники, що також зручно.

У комплекті є пульт. Перемикати треки та змінювати гучність він дозволяє, а ось для глибокого налаштування підходить погано.

Основна колонка та сателіти покривають діапазон від 150 до 20 000 Гц. Використання сабвуфера дає змогу захопити низькі частоти від 50 Гц. За відгуками користувачів, система має проблеми із середніми частотами. Потрібно бути готовим до того, що відразу після розпакування звук буде не найкращим, і доведеться повозитися з еквалайзером.

Зате коли ви розберетеся з налаштуваннями, зможете добитися того, що любителі живих виступів називають відчуттям сцени: коли ви увімкнете музику та заплющите очі, звук нагадуватиме концертний.
 

Плюси

Мінуси

об'ємний звук

малофункціональний пульт

окрема консоль управління

потребує детального налаштування

 


Топовий сегмент аудіосистем

У ціновій категорії від 15 000 гривень практично все обладнання від компаній, що спеціалізуються на звуковій апаратурі. Зовні топові аудіосистеми можуть не відрізнятися від середньобюджетних, але перевершують їх за якістю збирання, мають більш просунуту начинку.


 

F&D T-88X Black

F&D T-88X Black

F&D T-88X – активна підлогова трисмугова 2.0 система. Колонки мають твітер і по 2 динаміки широкого спектру на фронтальній частині, а також вуфер на бічній панелі. Низькі частоти посилює фазоінвертор. Він виходить уперед, що дозволить ставити колонки ближче до стіни.

Завдяки трисмуговому відтворенню T-88X добре звучить на будь-якій гучності. А максимальна гучність у цієї моделі висока, тому що використовується потужний вбудований підсилювач. Загальна потужність акустичної системи складає 300 Вт.

Колонки виготовлені з МДФ і мають загальну вагу 32 кг. Частотний діапазон 40 – 20000 Гц. Співвідношення сигналу шум ≥ 75 дБ, що є хорошим показником, але до рівня Hi-Fi не дотягує.

У комплекті йдуть кабелі, пульт та мікрофон. Конектори можна використовувати різні: тюльпан, оптоволоконний, USB, мініджек. Також є вихід HDMI, що натякає на те, що можна використовувати систему для домашнього кінотеатру. У комплекті є потрібні дроти. Міжблочний кабель, яким з'єднуються колонки, закороткий, але їх і не рекомендується ставити далеко одна від одної.

Можна приєднати флешку, картку пам'яті, підключити смартфон Bluetooth.

У мінуси можна віднести FM-приймач. Він не є функцією, яка цікавить сучасних користувачів. При цьому антена реалізована у вигляді дроту, який не можна зняти.
 

Плюси

Мінуси

відмінно підходить для домашнього кінотеатру

висока ціна як для АС, яка не є Hi-Fi

потужний підсилювач

незнімна антена FM-приймача

окремі ВЧ, СЧ та НЧ динаміки роблять відтворення більш чітким

 

 

Fyne Audio F302 Black Ash

Fyne Audio F302 Black Ash

 

Компанія Fyne Audio була заснована аудіофілами, з усіма вихідними наслідками. З одного боку, це гарантує якісний звук, з іншого боку – не всі рішення орієнтовані на звичайного користувача.
Обидва ці фактори знайшли своє втілення у системі Fyne Audio F302 Black Ash. Це пасивна двосмугова АС формату 2.0. Для підключення дротів, які в комплекті відсутні, є лише клеми.

Робочий діапазон становить 36 – 28 000 Гц. НЧ вражають, якщо зважити, що окремого вуфера для басів тут немає.

Незважаючи на глибокий бас, Fyne Audio F302 найбільше підходить для легких стилів музики, ніж для металу, хіп-хопу або електроніки.

Чутливість АС становить 90 дБ. Це робить систему, по-перше, гучнішою, по-друге, сумісною з більшістю підсилювачів.

Ну і насамкінець, Fyne Audio F302 у 2018-2019 роках отримала нагороду від «What Hi-Fi?» (авторитетне видання у сфері звуку) у номінації «Найкраща акустична система до 500 доларів».

 

Плюси

Мінуси

хороші низькі частоти

для відтворення потрібний окремий підсилювач

висока чутливість

 

 

Edifier S760D

Edifier S760D

Edifier S760D – система 5.1 для об'ємного звуку. Включає центральний канал, по 2 передніх і задніх сателіти, сабвуфер. Усі зроблені із МДФ. Колонки двосмугові, компактні. Передні краще поставити на стіл, а задні можна повісити, для чого є кріплення.

Сабвуфер крім НЧ динаміка також має резонатор, що робить бас глибшим. Робочі частоти 35 – 20 000 Гц. Весь діапазон частот звучить чітко, у кожній колонці стоїть кросовер.

По відношенню сигнал/шум система трохи не дотягує до стандарту хай-фай, але показник все одно чудовий – ≥ 85 дБ. Цього вдалося досягти завдяки магнітному екрануванню динаміків.

На практиці це дає чистий об'ємний звук, що дозволяє досягти ефекту присутності під час перегляду фільмів та відчуття сцени під час відтворення музики.

У комплекті Edifier S760D йде 2 пульти: дистанційний та настільний. Останній має РК-дисплей, а також для зручності оснащений виходом під навушники.

 

Плюси

Мінуси

об'ємний звук

 

добре відтворює весь частотний діапазон

 

вбудований підсилювач

 

 

Cerwin-Vega SL-12

Cerwin-Vega SL-12

Cerwin-Vega – компанія із США із виробництвом усередині країни. Чи підвищує американське складання якість акустики порівняно з китайською – питання відкрите. Але воно однозначно робить апаратуру дорожчою.

Cerwin-Vega SL-12 – це трисмугова пасивна двоканальна система 2.0. Чутливість – 91 дБ, робочі частоти – 29 – 26 000 Гц. Колонки оснащені запобіжниками, які в першу чергу необхідні для захисту ВЧ-динаміків.

Оскільки система пасивна, необхідно підібрати підсилювач. Основними вимогами при цьому буде сумісність за потужністю (150 Вт на канал) та опором (8 Ом). Можна знайти бюджетний підсилювач з такими характеристиками, але щоб акустика повністю розкрила свій потенціал, потрібно вибрати модель класу Hi-Fi.

Плюсом є те, що ви окремо можете купити інші колонки Cerwin-Vega, та побудувати на основі SL-12 багатоканальну систему.

До мінусів системи Cerwin-Vega SL-12 відноситься зовнішній вигляд. Колонки виглядають дуже непоказно, що нехарактерно для топового сегмента, і прикрасою кімнати вони не стануть.

Також недоліком є розмір колонок. Вони самі собою великі, так ще й від стіни потрібно буде відступити мінімум на 50 см, оскільки фазоінвертор виходить назад. Тому для створення гарної акустичної картини аудіосистему краще ставити у просторій кімнаті.

 

Плюси

Мінуси

легко підібрати сумісну аудіоапаратуру

висока вартість

додатковий захист електроніки

потрібен окремий підсилювач

легко масштабується

займають багато місця

 

Edifier AirPulse A300

Edifier AirPulse A300

Edifier AirPulse A300 – двоканальна активна двосмугова акустична система. Колонки поличні, тому теоретично поставити їх можна на полиці або на стіл. Найкраще для установки використовувати спеціальні акустичні стійки.

Недоліком може бути те, що немає виходу для сабвуфера, що для двоканальної системи часто є вагомим мінусом. За словами виробника діапазон 40 – 20 000 Гц, але реальний низ ближче до 50 Гц. Втім, це незначна різниця, яку не кожен зможе помітити.

Бас дуже чіткий завдяки алюмінієвому дифузору СЧ/НЧ динаміка. Твіттер взагалі виготовлений за стрічковою технологією, що дає чисті верхи. Чіткість забезпечує те, що у кожній колонці стоїть по 2 підсилювачі: окремо для кожного динаміка.

Хоча колонки лише 2, вони при правильній установці охоплюють досить широкий сектор. Тобто не буде такого, що у певному місці звук хороший, а варто відійти на крок убік, і вже помітні зміни.

У комплекті є всі необхідні кабелі різних форматів і навіть перехідник на мініджек для смартфона. Смартфон можна підключити і за блютузами, але варто пам'ятати, що це не та система, де можна обійтися без хорошого програвача. Оглядачі часто відносять систему до класу Hi-End, що саме по собі нічого не говорить, але свідчить про високу якість комплектуючих та складання.

 

Плюси

Мінуси

вбудований підсилювач

висока вартість

роздільне посилення високих та низьких частот

підійде не для всіх стилів музики

 


Підсумки

У всіх трьох цінових категоріях ви можете знайти акустичні системи, які розраховані на ту саму нішу. Вони будуть схожі за багатьма параметрами, але відрізнятимуться за якістю відтворення. Головна проблема вибору у тому, що якість звуку – поняття дуже суб'єктивне. Когось можуть задовольнити колонки за 1000 гривень, а комусь не підійде жодна серійна акустика, тож доведеться звертатися до майстрів за кастомними рішеннями.