Вночі з 16-го на 17-те лютого у Купертіно відбулась презентація нових процесорів Apple, на базі яких було оновлено лінійку ноутбуків MacBook Pro та компактний комп’ютер MacMini. Давайте розберемо найцікавіше, з того, що показали на презентації

 

Продуктивність нових процесорів

Маркетологи Apple геть пустилися берега у бажані показати наскільки зросла продуктивність нових процесорів. Опонентами для оновленого флагмана M2 Max обрали попередника M1 Max та Intel Core i9. Приріст продуктивності у 6,5 разів відносно Core i9 виглядає солідно, проте тут слід запитати чому відрив такий значний? Точну модель процесора Intel не вказують, але мова про CPU 9-го покоління, Core i9-9980HK, що має 8 ядер, побудований на 14 нм техпроцесі, та випущений у 2019 році. Саме цього року вийшли останні MacBook Pro з процесорами Intel, надалі Apple почала оснащувати ноутбуки “каменями” власного виробництва. 

Але повернемось до тестування, виставити проти сучасного 12-ядерного процесора на 5 нм техпроцесі 8-ядерну модель 2019 року –  це очевидна маніпуляція. З тим самим успіхом можна виставити чемпіона Олімпіади 2020 проти античного бігуна. Хоча, формально, порівняння можливе, бо між собою співставляють MacBook-и різних років. Це дивно, бо навіть без подібних маніпуляцій Apple має що показати, нові CPU дійсно вийшли дуже вдалими. 

Порівняння новинки M2 Max з попередниками

Тим часом, Джон Сроуджі, старший віце-президент Apple з апаратних технологій заявив, що нові процесори стануть найкращим технічним рішенням з точки зору продуктивності у професійних задачах, та енергоефективності.

Нові чіпи матимуть наступні характеристики:

 

Параметри

M2 Pro

M2 Max

Загальна кількість ядер, до

12

12

Продуктивні ядра

8

8

Енергоефективні

4

4

Ядра графічного процесора, до

19

38

Пропускна здатність уніфікованої пам’яті процесора

200 Гб/сек

400 Гб/сек

Максимальний обсяг оперативної пам’яті

32 Гб

96 Гб

 

Прикметно, що головний акцент пан Сроуджі зробив саме на продуктивності у професійних програмах. Обидва процесори мають:

  • 16-ядерний нейронний рушій (движок) нового покоління, здатний виконувати до 15,8 трильйонів операцій за секунду;

  • надпотужний медіа-рушій, з покращеним декодування H.264, HEVC та ProRes за допомогою апаратного прискорення. Це дозволяє йому обробляти кілька потоків 4K та 8K одночасно за мінімального енергоспоживання;

  • модуль Secure Enclave додасть надійності системі безпеки Apple (і без того одній з кращих у своєму класі).

 

MacBook Pro 14” та 16” вже доступні для передзамовлення

Ноутбуки на базі оновлених процесорів вже можна передзамовити а в американських крамницях вони з’являться з 24 січня. Крім оновлених процесорів лептопи матимуть підтримку Wi-Fi 6E (вдвічі швидший за стандарт попереднього покоління) та вдосконалений HDMI нового стандарту, що працюватиме з 8K-відео. Дисплей – вже традиційно Liquid Retina XDR, верхня грань оснащена камерою FaceTime з роздільною здатністю 1080p. Акустична система представлена шістьма динаміками та мікрофонами студійної якості.

MacBook 14 и 16

Ціни стартують з 1999 $ за мінімальну комплектацію 14” моделі, та 2499 $ за 16” відповідно. Найдорожча комплектація 16” MacBook Pro з процесором M2 Max, 96 ГБ ОЗП, та 8 ТБ постійної пам’яті коштуватиме 6499 $. Ціна здається захмарною, але подібна конфігурація дозволяє обробку настільки великих відео-сцен, які раніше навіть не запускались на найдорожчих професійних ноутбуках. 

 

Оновлений MacMini суттєво здешевів у порівнянні із попередньою версією

Сегмент компактних комп’ютерів Apple не оновлювали з 2019 року, отже вихід нових процесорів став каталізатором цього процесу. Ціни на попереднє покоління MacMini стартували з 799 $, зараз вони починаються з 599 $.

У мінімальній комплектації буде процесор M2 на 8 ядер (4 енергоефективні й 4 продуктивні), відеочіп на 10 ядер, а система підтримуватиме  до 24 Гб оперативної пам’яті.

MacMini

Моделі з M2 Pro матимуть 12-ядерний процесор (4 енергоефективні й 8 продуктивних ядер відповідно), відеочіп на 19 ядер та до 32 ГЮ оперативної пам‘яті залежно від версії. 

Всі MacMini мають підтримку оновленого стандартну HDMI (робота з 8K-контентом), бездротових технологій Wi-Fi 6E й Bluetooth 5.3, а також швидкого LAN (дротового) інтернету до 10 Гб/сек. В продажі міні-комп’ютери з’являться 24 січня. 

 

Незабаром усіх користувачів гаджетів Apple чекає оновлення MacOS

Наостанок презентації було оголошення про масштабне оновлення MacOS Ventura, котре включатиме підтримку кодеків для 8K-відеоконтенту. Також планується покращити взаємодію з хмарними сервісами та доопрацювати взаємодію ОС з іграми на рівні драйверів. Остаточна дата релізу поки невідома. 

Проте відомо напевне, що всі наступні новинки Apple вже будуть мати живленням за стандартом USB Type-C. Мова про iPhone 15, MacBook Air та інші.

А щоб дізнатись інші цікаві деталі презентації, пропонуємо переглянути її повну відео версію з офіційного каналу Apple.