Вночі 17 жовтня, без офіційного анонсу, компанія Apple представила оновлені Apple TV та iPad. Звичайно ж, у зв'язку з ухваленням Європарламентом закону про уніфікацію зарядних пристроїв тепер новинки працюватимуть через USB Type-C (а не USB Lightning), але є нюанси.

 

Apple TV тепер з оновленим процесором

Процесор A15 Bionic вже використовується в iPhone 13, тепер ним оснащуватимуть медіаплеєри Apple TV. Також пристрій отримає підтримку HDR 10+ для 4K – для тих користувачів, гаджети яких не підтримують технологію Dolby Vision. Пульт дистанційного керування буде заряджатися від роз'єму Type-C.

Apple TV 4K

Медіаплеєр Apple TV 4K буде випускатися у двох версіях:

  • за 129$. Підтримує підключення лише по WiFi 6, оснащений 64 Гб постійної пам'яті;

  • за 149$. Крім Wifi 6 буде доступне Ethernet-підключення через порт із пропускною спроможністю 1 Гбіт. Постійної пам'яті 128 Гб також є підтримка протоколу Thread, що є частиною технології Matter для розумного будинку *.

* Apple вже розробила низку пристроїв для дому з підтримкою цієї технології, більша частина їх буде представлена ​​до середини листопада 2022 року.

 

iPad Pro з новим процесором M2 та підтримкою WiFi 6E

В нові планшети додали підтримку WiFi 6E. Це дозволить використовувати бездротовий інтернет на швидкості до 1 Гбіт/сек (на рівні зі швидким LAN з’єднанням), що суттєво прискорить роботу гаджета з хмарними сервісами – виправдана можливість для професійного пристрою. Стандарти мобільного зв'язку підтримуються до 5G включно.

iPad Pro M2

 

Планшети Apple отримали новий процесор M2, який на 15% продуктивніший ніж процесори встановлені в гаджетах попереднього покоління. Також на 35% зросла швидкодія вбудованої відеокарти (GPU) та на 50% пропускна спроможність оперативної пам'яті. У планшетах залишається підтримка порту Thunderbolt останнього покоління. Аудіосистема тепер горизонтально орієнтована і складається із 4-х стерео динаміків. Основна камера на 12 Мп, фронтальна оптимізована для горизонтального використання. Зарядний пристрій USB Type-C на 20 Вт.

Однією з головних фіч нових планшетів стало розширення можливостей Apple Pencil. Тепер вам не потрібно торкатися екрана, щоб зробити позначку. Реалізовано це за допомогою електромагнітного сенсора, що спрацьовує з відстані до 12 мм. При наведенні стилусу у Scribble текстові поля наближаються до екрана та розширюються. У графічних редакторах ви можете, наближаючи або віддаляючи стилус, регулювати розмір пензля чи області виділення.

Також під оновлений функціонал стилуса з'явиться підтримка нових додатків:

  • OctaneX – для рендерингу 3D об’єктів;

  • Affinity Publisher – для дизайну обкладинок;

  • Blackmagic DaVinci Resolve – для монтажу відео, корекції кольорів та накладення ефектів. 

За розміром дисплея буде два варіанти оновленого iPad Pro – на 11” і 12,9”. Доступне оснащення з 128 чи 256 Гб постійної пам'яті та можливістю розширення файлосховища до 2 Тб. Ціни стартують з 800 $ за мінімальну комплектацію, 1100 $ попросять за "повний фарш".

 

Базовый iPad Mini – нові яскраві кольори та зменшені рамки

Процесор оновили – тепер у планшеті встановлено A14 Bionic із 12-го iPhone. Цікаво, що на медіаплеєрі Apple TV процесор виявився потужнішим ніж на iPad Mini. Є чотири варіанти забарвлення корпусу.

Apple iPad mini

Базова модель планшета нарешті позбулася кнопки на корпусі, а фронтальна камера перекочувала на бічну грань (що робить зручним горизонтальне розміщення). Рамки стали меншими. Екран планшета має діагональ 10,9” та колірне охоплення 100% sRGB. Фронтальна камера тут ідентична моделі Pro як і аудіосистема.

Також тут замінили зарядний пристрій USB Type-C, але є нюанс. Планшет підтримує Apple Pencil 1-го покоління, який можна заряджати лише за допомогою USB Lightning (тобто для стилусу доведеться докуповувати перехідник) – ніби дрібниця, але неприємна.

Разом із базовою моделлю планшета представили оновлену клавіатуру Apple Folio. Клавіші будуть повнорозмірними із трекпадом. Для роботи клавіатура використовує заряд планшета. Точне регулювання кута нахилу доступне лише зі спеціальним чохлом.

Базова модель буде коштувати від 449 $ за варіант з 64 Гб постійної пам'яті до 599 $ за варіант з 256 Гб. Розширити пам'ять на базовій моделі неможливо.