Закон був прийнятий переважною більшістю голосів і затверджує нові правила щодо зарядних пристроїв для невеликих гаджетів.

Ухвалення цього закону означає, що починаючи з осені 2024 року USB Type-C стає загальним стандартом для: планшетів, смартфонів, електронних книг, гарнітур, TWS навушників, геймпадів, джойстиків, приставок, клавіатур, мишок та портативних динаміків. Починаючи з 2026 року закон дія закону поширюється і на ноутбуки.

Проект закону підтримало 602 євродепутати, 13 були "проти" і 8 утрималися від голосування.

Депутат від Мальти Alex Агіус заявив, що закон став: “простим рішенням, що дозволяє знизити на тисячі тонн щорічну норму електронних відходів. Завдяки законопроекту простіше повторно використовувати застарілу електроніку, підвищиться рівень комфорту для користувачів, знизиться рівень непотрібних витрат”.

Після того як директива набуде чинності, єврокомісія за два роки має розробити нові правила регулювання та стандартизації технологій зарядних пристроїв, котрі будуть допущені на ринок країн Євросоюзу. За словами представника Європарламенту, зараз очікується остаточна ратифікація закону від усіх урядів країн ЄС, на засіданні Ради з питань довкілля 24 жовтня. Після цього закон набуде чинності.

 

Чому це важливе рішення для всіх країн ЄС та країн-кандидатів?

Згідно з оцінками експертної комісії ЄС з питань охорони навколишнього середовища, щорічно кількість відходів застарілих кабелів від зарядних пристроїв становить понад 51 тисячу тонн. У 2009 році на ринку було близько 30 стандартів зарядних пристроїв. Завдяки стандартизації зарядок рівень відходів може бути зменшено більш ніж наполовину. Компанія Apple активно протидіяла ухваленню законопроекту ще з 2009 року, коли зобов'язалася перейти на актуальний тоді стандарт Micro USB і знайшла спосіб обійти дане зобов'язання.