Який би серіальчик подивитися сьогодні ? А може повнометражку, бокс, футбол, канал Discovery? Весь цей відеоконтент можна знайти на стрімінгах, в онлайн-кінотеатрах або на торрентах (якщо ви в душі справжніcінький пірат). А раз ми вже почали розмову про майданчики з медіаконтентом, то давайте з'ясуємо, які з них доступні в Україні, чи є там контент українською мовою і скільки це коштує. Заварюйте чіпси і попкорн, влаштовуйтеся зручніше і погнали.

 

Зміст:


 

Netflix - найкращий серед перших

Netflix

Один з найпопулярніших стрімінгів у світі, у якого, за останніми даними, понад 200 мільйонів підписників. Тут можна подивитися прокатні фільми з усього світу, оригінальні серіали, які виробляються на замовлення Netflix, мультики, аніме та документалки. Після оплати за одним із тарифних планів весь медіаконтент буде доступний без реклами. Є всього три тарифні плани:

 • 7,99 € (~330 грн) базовий - весь відеоконтент із роздільною здатністю 480p;
 • 9,99 € (~410 грн) стандарт - відео з роздільною здатністю 1080p;
 • 11,99 € (~490 грн) преміум - відео з роздільною здатністю 4K+HDR.

Будь-яким із тарифних планів ви можете користуватися на телевізорі, комп'ютері, ноутбуці, планшеті або смартфоні. Усі тарифні плани дають змогу використовувати акаунт одночасно на 4-х пристроях.

 

Контент

З 2020 року Netflix поставив перед собою амбітне завдання, довести кількість оригінального контенту до 50%. Наскільки сервіс наблизився до цієї цифри незрозуміло, але за кількістю оригінальних продуктів він є світовим лідером серед стримінгів. Українська локалізація присутня, але кількість тайтлів з перекладом не радує, вона не доходить і до 5% від загальної кількості контенту. За цим пунктом можна сказати, що без впевненої англійської мови гра явно не варта свічок.

 

Система рекомендацій

Починає працювати з першого переглянутого фільму. Система аналізує історію переглядів і формує на її основі рекомендації за жанром, вашими улюбленими режисерами, акторами тощо. Крім того, є кілька плейлистів найпопулярніших продуктів по всьому світу або з регіональною прив'язкою, які також можна відфільтрувати за жанрами.

 

Регіональні особливості

Найбільша база доступного контенту надається жителям США, в інших країнах деякі позиції можуть бути недоступні. Причому компанія успішно бореться з безліччю VPN-сервісів, що дають змогу обходити ці обмеження.

 

Плюси

Мінуси

Відносно доступний, інтуїтивно зрозумілий сервіс із простою реєстрацією та оплатою

Мало українського контенту (хоча сервіс і розвивається в цьому напрямку)

Найбільша база оригінального контенту 

Немає української локалізації застосунку

Одна з найкращих систем рекомендацій

Доступна медіатека залежить від регіону проживання (визначається за банківською карткою)

Можна відновлювати перегляд з того ж місця де ви закінчили

Немає доступу до телеканалів

Можна переглядати в автономному режимі

 

Перший місяць передплати безкоштовний

 

 

Amazon Video - всесвітній гіпермаркет контенту

Amazon Video

Було справою часу коли Джеф Безос (власник торгового майданчика Amazon) створить свій власний стрімінговий сервіс. У грудні 2016 року стримінг було запущено майже в усьому світі (за винятком таких країн, як Китай, Росія, Іран, КНДР і Куба). Сервіс є головним конкурентом Netflix на світовому ринку і поступається йому за кількістю передплатників приблизно на 20-25%. Що цікаво, Netflix використовує інфраструктуру серверів Amazon для зберігання свого контенту в хмарі. 

Розробкою оригінального контенту для сервісу займається підрозділ Amazon Studios, одним із найвідоміших проєктів якого стала серіальна адаптація всесвіту Володаря Перснів. Українського контенту на сервісі майже немає, тобто він підійде тільки для тих, хто знає, що "London is the capital of Great Britain". Якщо вас цікавить телебачення - врахуйте, на сервісі представлені тільки американські комерційні телеканали.  

Тарифний план лише один, він обійдеться в 5,99 € (~245 грн). Є безкоштовний пробний період для користувачів, які зареєструвалися вперше. Контент можна переглядати в браузері, з телефону, планшета, на деяких (не всіх) Smart TV. Загалом до акаунту можна підключити до 3-х гаджетів одночасно.

 

Система рекомендацій

Використовує пошукові дані за регіоном, формуючи кілька плейлистів за жанрами. Також може рекомендувати певні телеканали за інтересами. Система рекомендацій побудована саме на популярному контенті, тому з персоналізованими добірками тут біда.

 

Регіональні особливості

На відміну від Netflix у Amazon список тайтлів доступних у різних країнах практично ідентичний. Регіональних обмежень мало.

 

Плюси

Мінуси

Простий інтерфейс, єдиний тариф

Немає українського інтерфейсу в додатках

Значна база оригінального контенту

Майже немає українського контенту

Автономний перегляд, відновлення перегляду на іншому гаджеті

Доступна медіатека залежить від регіону проживання (визначається за банківською карткою)

Є пробний період

Система рекомендацій могла б бути кращою

Практично немає регіональних обмежень для контенту

 

 

Youtube - не тільки відеохостинг

Youtube Logo

Багато хто сприймає YouTube винятково як відеохостинг, тоді як він є, одночасно, стрімінговим сервісом. Тут є багато контенту для дітей, авторські передачі для геймерів, спортсменів тощо. А також доволі велика бібліотека фільмів, аніме, серіалів і мультфільмів. Крім того, на YouTube можна легально купувати або орендувати окремі відео - інші сервіси подібної послуги не надають. 

Тарифна сітка для стримінгового сервісу (перший місяць використання - безкоштовно):

 • базовий, 99 грн/міс - перегляд усього відеоконтенту без реклами;
 • сімейний, 149 грн/міс - до 6 осіб, які проживають в одному приміщенні (не обов'язково родичів);
 • студентський, 59 грн/міс - статус студента треба підтверджувати щороку, надсилаючи скани студентського квитка

Купити окремі відео в повне користування можна за ціною від 20 до 500 грн.

 

Система рекомендацій

Для формування рекомендацій використовує пошукові можливості Google. Можна фільтрувати списки рекомендацій за датами виходу, акторами, режисерами, жанром. Є окремі плейлисти для регіонів.

 

Плюси

Мінуси

Безкоштовний перший місяць

Поки що досить мало оригінального контенту. А його якість і кількість незрівнянно менші, ніж у головних конкурентів

Наявність сімейного та студентського тарифу

 

Підписка відкриває доступ до YouTube Music Premium як бонус

 

Є український інтерфейс 

 

Немає регіональних обмежень

 

 

Sweet.TV - кіно + TV в одному флаконі

Sweet.TV

На відміну від відеостримінгів Sweet.TV орієнтований насамперед на телебачення. Хоча в базі даних стримінгу є понад 10 000 фільмів і серіалів. Сервіс присутній на ринку з початку 2017 року і є першим з українських онлайн-кінотеатрів, які запустили масштабну рекламну кампанію офлайн і в медіа. Щодо фільмів ставка була зроблена на оригінальний український контент і локалізацію рейтингових стрічок Голлівуду - що і визначило успіх сервісу в країні. Sweet.TV став найкращим українським онлайн-кінотеатром у рамках Telecom Awards 2021

Є кілька тарифних планів:

 • S - 99 грн/міс. Доступ до 190 каналів, 3 тис. фільмів і 600 мультфільмів;
 • M - від 99 грн/міс. Відкриває додатковий доступ до окремих каналів і баз контенту. Підбирається індивідуально;
 • L - 197 грн/міс. Доступ до 284 каналів, 10 тис. фільмів і 2 тис. мультфільмів. Доступ до фільмових телеканалів (FOX, AMC та ін.), преміальних (Discovery, National Geographic та ін.), дитячих (Nick Junior, Cartoon Network та ін.) і спортивних (Setanta Sports, Eurosport тощо). Частину з цього контенту можна відкрити в рамках тарифу M.

Є застосунки для всіх популярних платформ (Windows, Android, MacOS, iOS). Одночасно можна підключати до 5 пристроїв у рамках одного тарифного плану (тому немає необхідності в сімейному тарифі). Якщо наразі ви використовуєте сервіс на 5-ти пристроях одночасно і намагаєтеся підключити шостий - вас просто відключить на одному з п'яти раніше підключених.
 

Система рекомендацій

На головній сторінці представлений список із тайтлів під назвою "рекомендуємо до перегляду". Підбір конкретних найменувань у списку здійснюється згідно з внутрішніми рейтингами перегляду.

 

Плюси

Мінуси

Якісна українська локалізація (професійний дубляж) більшості рейтингових кінофільмів

Немає пробного періоду

Доступ до фільмових або хобі- телеканалів

База медіа-контенту набагато менша ніж у світових лідерів

Є український інтерфейс  

 

Зручний додаток

 

Повністю український сервіс

 

 

Megogo - бізнес на руїнах імперії

Megogo

Спочатку сервіс був орієнтований на всі країни колишнього радянського союзу. Відповідно, на ньому превалював російський контент і було представлено абсолютно всі радянські фільми, мультфільми та серіали для любителів поностальгувати за докторською ковбасою і найкращим у світі (ні) пломбіром. Решта контенту була на 80% виробництва актуального російського кінопрому. Після початку повномасштабної війни Росії проти України цей "баланс" почав змінюватися в бік українського контенту. І хоча сервіс вдало перевзувся в польоті, визначити, де розташовані його сервери і власники, складно, тож, купуючи підписку, ви можете "ненароком" виявитися причетними до фінансування окупантів. Щоб не бути голослівними надаємо посилання на фундаментальне журналістське розслідування з цього приводу.

 Загалом, це стандартний онлайн-кінотеатр + TV, у ньому можна дивитися фільми, серіали, телешоу, подкасти, слухати аудіокниги, спортивні матчі тощо.

 

Тарифні плани:

 • Легкий, 99 грн/міс - доступно 260 каналів, 10000+ фільмів;
 • Оптимальний, від 109 грн/міс - 385 каналів (зокрема Disney, Warner Brothers тощо) і 11000+ фільмів. Тариф "настроюється" ви можете додати в нього додатковий контент за рахунок збільшення абонплати;
 • Максимальний, від 203 грн/міс - 420 каналів, 15000+ фільмів (зокрема топові тайтли від HBO), доступ до преміальних наукових і дитячих телеканалів, матчів Ліги Чемпіонів, топ-спортивних каналів тощо. 

Для тарифів Легкий та Оптимальний, пробний період - 14 днів за 1 грн. Для Максимального - 7 днів за 29 грн. В рамках одного тарифного плану можна підключити до 5-ти пристроїв одночасно.

 

Система рекомендацій

Вона є, але працює незрозуміло. При добірці сервіс явно не спирається на українську аудиторію. На головній виводиться єдиний список популярного контенту - тут усе упереміш, телеканали, фільми, музика.

 

Плюси

Мінуси

Багато спортивних телеканалів на всіх рівнях підписки

Неможливо визначити походження сервісу

Є майже безкоштовний пробний період

Погано опрацьована система рекомендацій

Є український інтерфейс 

Один із найбільш незручних застосунків у добірці

 

Takflix - єдиний оператор українського інді-кінематографа

Takflix

На відміну від інших національних медіа-сервісів, Takflix - це виключно онлайн-кінотеатр. Тут немає телебачення і будь-якого контенту крім фільмів, мультфільмів, аніме. Акцент зроблено на український медіа-продакшн. Загалом, це симпатичний незалежний проєкт із невеликою командою професіоналів, який декларує за мету розвиток українського кіно та анімації. Розробники стверджують, що понад 50% від вартості квитків на перегляд отримують творці фільмів або мультфільмів. Тут можна знайти абсолютно всі фільми зроблені в Україні з 1990 року. Платформа активно просуває актуальних українських режисерів, як-от Антоніо Лукич (Люксембург-Люксембург, Мої думки тихі), Дмитро Сухолиткий Собчук (Памфір) та інших. 

Takflix працює за принципом онлайн-кінотеатру: один фільм - один квиток. Вартість залежить від типу контенту: повнометражний - 95 грн (~$2,5), короткометражний - 55 грн (~$1,5). Після оплати, ви зберігаєте право перегляду фільму протягом 7 діб. Також тут присутні тематичні добірки фільмів, які дають можливість придбання квитка на кілька позицій трохи дешевше. 

 

Плюси

Мінуси

Пряма і легальна підтримка українського кіно та анімації

Немає TV

Усі українські кінопрем'єри в одному сервісі

 

 

Порівняльна таблиця цін і можливостей

Щоб об'єктивно оцінити всі сервіси в комплексі, ми звели дані про них у таблицю. Тут можна порівняти основні параметри.

 

Сервіс

Вартість передплати/квитка

Комфорт софту, 1-10 балів

Кількість/якість контенту, 1-10 балів

Послуги поза передплатою

Наявність і кількість українського контенту, %*

Netflix

от 330 до 490 грн/міс

9

10

нет

5%

Amazon Video

245 грн/міс

9

9

нет

менше за 1%

Youtube

59-159 грн/міс

8

7

нет

менше за 1%

Sweet.TV

99-197 грн/міс

7

7

нет

85%+

Megogo

99-203 грн/міс

5

8

окрема плата за прем'єри

50%

Takflix

55-95 грн/фільм

8

10**

немає підписки

100

* Під "українським контентом" ми розуміємо наявність дубляжу фільмів, мультфільмів, документалок і науково-популярного контенту. На Youtube все це є, нехай і в невеликій кількості, але сам дубляж організований силами ентузіастів, а не самої платформи.

** На Takflix є всі українські фільми.

 


Підсумки

Ми розглянули найпопулярніші з доступних в Україні відео-стримінгів та онлайн-кінотеатрів. Безумовно тут розглянуті не всі, але ті стримінги, що залишилися, не дотягують до конкурентів за кількістю контенту і якістю сервісу. У підсумку, вибір за вами, а ми вам бажаємо приємного перегляду.