Для зберігання серйозних масивів даних в корпоративному сегменті, як і раніше, використовують HDD, але швидкість читання/запису у таких дисків обмежена і в рази поступається можливостям SSD накопичувачів. Тому, для сховищ в яких важлива висока швидкість відгуку і читання/запису, а також підвищена надійність зберігання даних використовують саме твердотільні накопичувачі корпоративного класу.  

Нещодавно Western Digital представила оновлення лінійки накопичувачів Gold для малого і середнього бізнесу. Раніше, в лінійці були представлені тільки HDD диски, але зараз вона поповнилася 4-ма моделями SSD NVMe накопичувачів в форм факторі U.2 (за розміром корпусу вони відповідають стандартним 2,5 "HDD).

Western Digital Gold

В лінійці твердотільних накопичувачів представлено 4 моделі:
 

параметр/модель

WDS960G1D0D

WDS192T1D0D

WDS384T1D0D

WDS768T1D0D

розмір, Тб

0, 960 

1,92 

3,84 

7,68 

швидкість читання *IOPS, Кб

413

472

469

467

швидкість запису *IOPS, Кб

44

63

63

65

комбінований режим *IOPS, Кб

111

194

174

187

енергоспоживання, Вт

4,6

4,62

4,94

4,95

ліміт перезапису, Пб

1,4

2,8

5,61

11,21

* Input/Output Operations Per Second – кількість операцій введення/виведення за секунду, вимірюється в кілобітах, КБ. 

 

Всі накопичувачі в лінійці працюють через інтерфейс PCIe Gen 3.1 x4, у якості осередків пам'яті використовуються чіпи 3D TLC V-Nand. Виробник надає 5-річну гарантію на всі моделі.

 

Чому саме форм фактор U.2? 

 U.2 – це одночасно і логічний інтерфейс і форм фактор, що дозволяє значно підвищити швидкість передачі даних. Специфікація роз'єму SFF-8639 дуже схожа на звичний серверний SAS (його маркування – SFF-8482), але відрізняється від нього набагато більшою швидкістю передачі даних. Річ у тім, що в основі SAS лежить інтерфейс Sata, а в основі U.2 – NVMe (Non-Volatile Memory Host Controller Interface Specification) технологія, що працює через інтерфейс PCI Express, що збільшує пропускну здатність накопичувача приблизно в 10 разів. При цьому корпус самих накопичувачів 2,5" – тобто адаптований для більшості серверних стійок. 

 Крім того, роз'єм U.2 підтримує гаряче підключення, а це значить, що нарощувати серверні потужності можна в режимі On Air.

WD Gold U.2

 

Підвищена надійність для корпоративного сегмента 

  • система захисту від перепадів напруги і критичного зниження потужності вбудована в контролер накопичувача запобіжить втраті важливих даних під час передачі або при зберіганні; 

  • система швидкого стирання, що дозволить повністю знищити дані на SSD без можливості їх відновлення. Така опція особливо корисна коли потрібно утилізувати накопичувачі, що відслужили своє. Стирання видаляє криптографічні ключі шифрування, що не дозволяє отримати з відновленого масиву структуровану інформацію; 

  • функція контролю за енергоспоживанням. Дозволяє оптимізувати витрати електроенергії, переводячи диски в режим очікування і практично до нуля знижуючи споживання ними ресурсів сервера.

 

Синергія з масивами на основі HDD лінійки Western Digital Gold 

 Жорсткі диски лінійки Western Digital Gold дозволяють розмістити більше петабайт даних на одній серверній стійці, але для тих ділянок бази даних, від яких вимагається високі швидкості запису/читання доцільно використовувати твердотільні накопичувачі. 

Це можуть бути масиви для доступу до відеоконтенту в 4K роздільній здатності, швидкі та безпечні хаби для миттєвої передачі даних і багато іншого. 

 

В підсумку: 

Сукупність технічних характеристик SSD накопичувачів Western Digital Gold дозволяє використовувати їх для потреб малого та середнього бізнесу як окремо, так і в поєднанні з HDD з цієї ж лінійки. На основі даних накопичувачів можна створювати бази даних з підвищеною надійністю зберігання інформації і високою швидкістю реакції, що підтримують передачу 4K відеоконтенту в потоковому режимі.