Пральна машина, безумовно, один з кращих винаходів технологічної епохи, а сучасні моделі взагалі зводять функцію людини до завантаження та вивантаження речей з барабана. Щоб не заплутатися в сотнях різних пропозицій – представляємо наш рейтинг 15 найкращих пральних машин у трьох категоріях, а саме:

  • з функцією сушіння;

  • вузькі;

  • з вертикальним завантаженням.

Декотрі моделі в категоріях перетинаються – тому що компактна і, одночасно, функціональна пральна машина якраз повинна відповідати подібним вимогам.

Якщо ви хочете заглибитись у критерії вибору - читайте нашу статтю "Як вибрати пральну машину".

 

Модель

Ціна на 02.12.2021 в ITbox, грн

Пральні машини з функцією сушіння

Candy CSWS43642DE/2-S

9999

Whirlpool FWDG86148BEU 

12999

Samsung WD70T4047CE/UA

16599

LG F2V5HG0W 

17999

Bosch WDU28590OE 

42499

Вузькі пральні машини

Candy CS4 1062D1/2-07

6599

Indesit BWSA 51052 W EU

6999

Haier HW60-BP12929A 

7913

Electrolux EWT 1064 ILW

~ 11000

Whirlpool AWE55141UA 

9999

Пральні машини із вертикальним завантаженням

Indesit BTWD51052EU 

8899

Zanussi ZWY61224CIU 

9199

Candy CSTG072DE/1-S

9799

Whirlpool TDLR 70210 

11810

Electrolux EW7T3362U 

16499

Підсумки. Стислі поради з вибору

 


Пральні машини з функцією сушіння 

Машинки з сушінням, навіть якщо вони відносно габаритні, вирішують кілька важливих завдань – заощаджують час на розвішування білизни та місце потрібне для цього. Залежно від залишкового рівня вологості, який забезпечує пральна машина, ви можете надягати висушені речі відразу або після прасування. Деякі моделі оснащено парогенератором, що додатково дезінфікує білизну, і залишає її ще трішки вологою із розрахунком на подальше прасування.


 

Candy CSWS43642DE/2-S

Candy CSWS43642DE/2-S

Італійський бренд Candy з недавніх пір належить китайському концерну Haier, але продовжує виробляти продукцію на звичному для бренду рівні якості. Пралки Candy багатьом відомі саме за чудовими компактними моделями. CSWS43642DE/2-S – одна з таких. У специфікації зазначено, що глибина барабана – 40 см, але вам доведеться додати до цієї цифри опуклий фронтальний бік та кілька сантиметрів на підключення шлангів.

У машини хороші, для її габаритів, параметри і є підтримка функції сушіння, яку ви знайдете далеко не на всіх вузьких моделях. Завантаження: для простого прання – 6 кг, для прання з сушінням – 4 кг. Максимальна швидкість відтискання – 1300 об/хв, що є добрим показником для відносно малої пральної машини.

 

Плюси

Мінуси

Компактна, підтримує режим сушіння.

Щітковий двигун, досить шумний завиского навантаження – 60/78 дБ;

Таймер відтермінованого старту.

Немає фільтра для ворсу та вовни

Smart керування по NFC

 

 

Whirlpool FWDG86148BEU 

Whirlpool FWDG86148BEU 

Ще одна, відносно бюджетна пральна машина з функцією сушіння. Завантаження – 6/4 кг, максимальна швидкість відтискання  – 1400 об/хв. Оснащена такою цікавою функцією, як контроль балансу барабана. Якщо під час прання утворюється грудка білизни, модуль керування почне знижувати оберти, зупинить обертання або запустить барабан у зворотний бік, щоб розкрутити ущільнення. Це своєрідне страхування від пошкодження досить крихкого пластику бака з не розбірною конструкцією.

В цілому, це хороша пральна машина з сушінням, оснащена блокуванням від дітей, таймером відтермінованого запуску, що підтримує майже всі популярні програми прання.

 

Плюси

Мінуси

Контроль балансу барабана дозволяє уникнути деяких типів поломок.

Пластиковий бак досить крихкий та не розбірний.

Захист від протікання лотка та шлангів.

Колекторний двигун. За приблизно таку саму ціну можна знайти модель з інверторним (щоправда без сушіння).

Таймер відтермінованого запуску.

 

 

Samsung WD70T4047CE/UA

Samsung WD70T4047CE/UA

Багатьом подобаються пральні машини Samsung за те, що навіть у відносно бюджетному сегменті компанія задає тренди щодо технологій. WD70T4047CE/UA не виняток – це гарна негабаритна повнофункціональна машина із функцією сушіння. З найважливіших параметрів: завантаження – 7/4 кг, швидкість відтискання до 1400 об/хв., можливість антиалергічної обробки білизни парою, або високою температурою.

Машинка підтримує практично всі популярні програми прання та підходить для будь-якого типу тканин.

 

Плюси

Мінуси

Інверторний двигун, тихий та надійний.

Немає можливості регулювати швидкість відтискання та температуру вручну – доведеться запам'ятовувати необхідні програми.

Повний захист від протікання, блокування від дітей.

 

Автоочищення. Самодіагностика.

 

 

LG F2V5HG0W 

LG F2V5HG0W 

Дана пральна машина, мабуть, один із найкращих варіантів із сушінням, серед негабаритних моделей. Глибина по кришці – 45 см, завантаження – 7/4 кг. Для пральних машин LG у цьому ціновому діапазоні характерне оснащення інверторним двигуном, що забезпечує не лише відносно тиху роботу на високих обертах, а й клас енергоспоживання А. Відтискання відбувається на швидкості до 1200 об/хв.

Є функція обробки парою Steam, що знезаражує білизну і може освіжити її без прання. Якщо ви встановите фірмовий додаток LG ThinQ на смартфон, то можете керувати машинкою віддалено. З телефону буде доступний повний набір програм, самодіагностика з формуванням звіту, розблокування для дозавантаження білизни. В цілому, це одна з найкращих пральних машин для невеликих ванних кімнат – не надто габаритна та з широким набором потрібних функцій.

 

Плюси

Мінуси

Інтелектуальне прання за технологією AI DD (оптимізує цикл під тип тканини, жорсткість води, рівень завантаження тощо)

Відсутні деякі популярні програми: "пуховик", "спортивний одяг", "виведення плям".

Можливість віддаленого керування зі смартфона за допомогою програми LG ThinQ

 

Самодіагностика, автоочищення барабана, блокування дітей.

 

 

Bosch WDU28590OE 

Bosch WDU28590OE

WDU28590OE за функціоналом, і навіть трохи за дизайном, чимось нагадує зореліт із фантастичних фільмів. Варто сказати, що й коштує вона відповідно. Що ж, висока ціна характерна для пральних машин Bosch навіть у відносно "бюджетних" сегментах. Але пристрій цілком виправдовує свою вартість функціональними можливостями та експлуатаційними якостями.

WDU28590OE – найтихіша машинка у нашому рейтингу. Виробник стверджує, що це через спеціальну конструкцію бічних стінок, зроблених за технологією Anti Vibration. Але, не в останню чергу, це ще й завдяки серйозним габаритам цієї моделі – вона важить 83.1 кг, а значить дуже надійно "стоїть", якщо її правильно встановити. Свій внесок у тиху роботу робить і фірмовий інверторний двигун Bosch.

Завантаження – 10/6 кг, максимальна швидкість відтискання – 1400 об/хв. Функція VarioPerfect дозволяє автоматично "підганяти" вибрану програму під особливості завантаженої білизни. Алгоритм врахує рівень забруднення, тип тканини, жорсткість води, та низку інших факторів і підбере оптимальний цикл, що забезпечить мінімальну витрату води та електроенергії.

Дана пральна машина майже не вимагає догляду та контролю, вона оснащена функцією самоочищення, а також захищена від протікань у корпусі та шлангів, що підключаються.

 

Плюси

Мінуси

Надтиха робота навіть на максимальних обертах.

Габаритна машинка, підійде далеко не для всіх приміщень

Широкий набір функцій та можливостей. 

Висока ціна

Ефективне сушіння здатне повністю видаляти вологу з білизни.

Немає керування зі смартфона

 


Вузькі пральні машини

Однією з особливостей ринку пралок для СНД регіону є висока популярність вузьких моделей. Це не дивно для країн колишнього соцтабору, що отримали у спадок безліч квартир з маленькими ванними кімнатами. Природно, в таких умовах підходять лише компактні пральні машини і одне з двох: чи максимально доступні, чи, попри габарити, достатньо функціональні. І ті, й інші варіанти представлені в нашому рейтингу.

Крім того, слід розуміти, що компактні машинки, у будь-якому випадку, будуть досить шумними, тому що їхня низька вага не дозволяє достатньо впевнено гасити вібрації що виникають під час інтенсивної роботи.


 

Candy CS4 1062D1/2-07

Candy CS4 1062D1/2-07

Бюджетна та одночасно компактна – ця пральна машина забезпечує необхідний рівень комфорту прання у невеликому приміщенні. Корпус та бак (нерозбірний) виконані із пластику, максимальне завантаження – 6 кг, гранична швидкість відтискання – 1000 об/хв.

Пристроєм можна керувати зі смартфона, єдине, що модуль NFC суттєво обмежує радіус застосування. Але це дозволить більш точно настроїти деякі програми.

Управління через смартфон NFC

 

Плюси

Мінуси

Можливість коригування температури після запуску програми.

У деяких моделях ручка перемикача програм може прокручуватись з певним зусиллям.

Захист від піноутворення. Відкладений старт. Підтримка економічних режимів роботи.

Шумить та відчутно вібрує на максимальних обертах при відтисканні.

Управление через смартфон по NFC

 

 

Indesit BWSA 51052 W EU

Indesit BWSA 51052 W EU

Глибина цієї моделі – 48 см, що вже ближче до повноформатних машин. Але вона все ще досить компактна для невеликих приміщень, а доступна ціна сприяє поблажливому ставленню до декотрих компромісів. На більшості пральних машин Indesit встановлено колекторні двигуни, і ця модель не є винятком. Звідси досить гучна робота (84 дБ при відтисканні), і невелике обмеження швидкості відтискання (до 1000 об/хв).

При цьому у пральної машини висока енергоефективність – клас A+++ та відносно низька витрата води – 44 літри на повний цикл прання. Також є кілька важливих у такому бюджеті функцій.

 

Плюси

Мінуси

Можливість змінювати швидкість відтискання при запущеній програмі.

Габарити на верхній межі сегмента "вузьких пральних машин".

Висока енергоефективність.

Шумна на відтисканні.

Наявність функцій: відтермінований старт, блокування від дітей, захист від протікання, контроль рівня піни.

 

 

Haier HW60-BP12929A 

Haier HW60-BP12929A 

Дуже компактна машинка – її глибина всього 37 см. При цьому завантаження ті самі 6 кг, швидкість при відтисканні до 1200 об/хв, а енергоефективність класу A+++, що є чудовим показником для малогабаритних моделей. Окремо варто згадати фірмовий пристрій барабана Pillow, внутрішня поверхня якого виконана у формі подушок. Це допомагає машинці якісно прати у делікатному режимі білизну з ніжних тканин. Речі легко ковзають по цьому покриттю, поверхні тканини не утворюється начіс.

Присутня функція обробки парою, для дезінфекції та освіження білизни без прання, усунення складок та підготовки до прасування. У цьому режимі можна обробляти навіть такі речі, які не можна прати у машині.

 

Плюси

Мінуси

Високий клас енергоефективності

За мінімального завантаження може не впоратися з повним відтисканням білизни, оскільки її необхідно рівномірно розподілити по барабану.

Доступна обробка білизни парою.

 

Самоочищення за технологією Smart Dual Spray вимиває спрямованими струменями манжету та скло дверцят, щоб у них не залишалося залишків миючого засобу.

 

 

Electrolux EWT 1064 ILW

Electrolux EWT 1064 ILW

Пральні машини Electrolux добре зарекомендували себе в українських споживачів, а модель EWT 1064 ILW з вертикальним завантаженням потрапила до нашого рейтингу вузьких пралок. Машинка з глибиною барабана 38 см, здатна випрати до 6 кг білизни за один цикл. Вона оснащена цифровим дисплеєм із сенсорним керуванням. Підтримується функція відтермінованого запуску та блокування, є спеціальні програми для прання шовку та джинсових тканин.

Клас енергоефективності у машинки A+++, а також добре продумане розташування двигуна в корпусі (що фіксує центр ваги, знижує вібрацію та рівень шуму).

 

Плюси

Мінуси

Зручна в експлуатації, не шумна.

Немає попередньо встановленого фільтра зливу води.

Є найпопулярніші програми, сенсорне керування. Висока енергоефективність.

У лотку кришки після прання залишається вода, її доведеться тримати відкритою для просушування.

 

Whirlpool AWE55141UA 

Whirlpool AWE55141UA 

Пральні машини Whirlpool з технологією 6th Sense (шосте почуття) здатні адаптувати цикл прання під параметри білизни, підбираючи оптимальну тривалість та інтенсивність прання для досягнення найкращого результату. Компактна AWE55141UA також оснащена цією технологією. Крім цього машинка підтримує обробку парою, а також дозволяє змінювати температуру і швидкість відтискання, коли програма вже запущена.

 

Плюси

Мінуси

Енергоефективність класу А+++

Немає окремої програми для прання верхнього одягу.Немає окремої програми для прання верхнього одягу.

Можливість парообробки.

Досить шумна.

Балансування барабана, відтермінований старт.

 

 


Пральні машини з вертикальним завантаженням 

Вертикальні пральні машини – іноді єдиний з доступних варіантів через специфіку приміщення або місце встановлення. Існує теорія, що вони у чомусь поступаються за надійністю фронтальним пралкам, але це не більше ніж міф. Принципових відмінностей всього дві: розташування вікна завантаження й підшипника на хрестовині барабана, а також неможливість використовувати пралку в якості додаткової полиці – адже кришку доведеться відкривати. Жодна з цих відмінностей на надійності не позначається. Разом із тим пральні машини з вертикальним завантаженням зручно вбудовувати під стільницю (з відкидним сегментом) та ставити у вузькі ніші, куди фронтальні моделі просто не помістяться.

 

Indesit BTWD51052EU 

Indesit BTWD51052EU

Хороша і доволі бюджетна вертикальна пральна машина з повним набором необхідних програм (швидке та делікатне прання, окремі програми для бавовни, шовку та синтетики). Завантаження до 5 кг, швидкість відтискання – до 1000 об/хв. Клас енергоефективності – А++, протягом року така машинка споживає до 0,78-0,8 кВт*ч.

Доступне регулювання температури та швидкості обертання барабана, навіть якщо цикл прання вже запущений.

 

Плюси

Мінуси

ТЕН зі спеціальним покриттям, що запобігає утворенню накипу.

Нерозбірний лоток для миючого засобу.

Просте керування. Тиха робота

 

Захист від протікання в корпусі та на шлангах введення/виводу води.

 

 

Zanussi ZWY61224CIU 

Zanussi ZWY61224CIU 

Чудова вертикальна машинка з максимальним завантаженням до 6 кг та швидкістю обертання барабана до 1000 об/хв. Цікава вдало реалізованою функцією швидкого прання, у якої є два варіанти:

  • при натисканні кнопки швидкий старт одразу запускається програма на 30 хвилин;

  • якщо ви вже запустили повний цикл, можете скоротити час наполовину через меню функції Quick Wash.

Машинка оснащена системою Airflow, що вентилює і дезодорує барабан зсередини, тому неприємний запах не виникне навіть якщо тримати її із закритою кришкою.

 

Плюси

Мінуси

Зручний РК дисплей та керування з нього.

У деяких програмах регулювання температури та швидкості відтискання недоступне. 

Автоматичне очищення та дезодорування барабана.

Немає функції відпарювача.

Зручна реалізація функції швидкого прання.

 

 

Candy CSTG072DE/1-S

Candy CSTG072DE/1-S

Доступна та містка (завантаження до 7 кг) – ця пральна машина керуэться зі смартфона за допомогою технології NFC. Вона підтримує можливість дозавантаження білизни та оснащена модулем для визначення ваги завантажених речей. Блок керування пристрою за допомогою розумних датчиків допоможе підібрати оптимальний режим прання.

Доступна зміна швидкості відтискання та температури при запущеному циклі. В цілому, выдносно бюджетна машинка з функцією інтелектуального прання Fuzzy Logic.

 

Плюси

Мінуси

Можливість дозавантаження білизни. Відкладений старт.

Немає режиму парообробки.

Автозважування білизни.

Досить шумна. 

Керування зі смартфона.

 

 

Whirlpool TDLR 70210 

Whirlpool TDLR 70210 

Дана модель підтримує інтелектуальне прання з низкою параметрів, що настроюються, і цікавим вдосконаленим захисту від протікання. Тут від нього захищені: бак, піддон та шланги введення/виводу води. Також зливний шланг оснащено встановленим фільтром (який варто очищати раз на кілька місяців).

Завантаження до 7 кг, відтискання – до 1200 об/хв. Гучність у машини середня. Є підтримка фірмової технології інтелектуального прання 6th SENSE, програми для збереження свіжості, спортивного одягу та кашеміру. Спеціальний режим прання для кольорової білизни за 15 °С.

 

Плюси

Мінуси

Повноцінний захист від протікання Aqua Stop.

Немає можливості дозавантаження білизни.

Плавне відкриття та закриття кришки.

Нерозбірний лоток-приймач для миючих засобів.

 

Electrolux EW7T3362U 

Electrolux EW7T3362U

Одна з найкращих вертикальних пралок на актуальному ринку. Модель EW7T3362U належить до серії PerfectCare 700 та підтримує “інтелектуальне прання”, яке за допомогою системи датчиків оптимізує всі процеси під тип білизни. Керування здійснюється за допомогою великого LCD дисплея. Машинка оснащена високоефективним інверторним двигуном і досить тихо працює.

Швидкість відтискання – до 1300 об/хв, завантаження – до 6 кг, підтримується режим обробки парою. Крім того, машинка підтримує більшість популярних програм та ряд вузькоспеціалізованих (наприклад для прання верхніх речей, кашеміру, пуховиків).

У кришці встановлено спеціальний доводчик, що регулює силу захлопування. Тому вона закривається завжди плавно. Окремо варто згадати конструкцію лотка для миючого засобу - вона повністю розбірна, що спрощує догляд і дозволяє переходити із сухого порошка на гель, простим перемиканням механічного тумблера.

 

Плюси

Мінуси

Інверторний двигун із високим ККД. Енергоефективність А+++.

Барабан зі стандартною перфорацією та рельєфом. У конкурентів у цій ціновій ніші – цікавіші технологічні рішення.

Низький рівень шуму (49 дБ – прання, 70 дБ відтискання)

Висока ціна.

Приймач для порошку та миючого засобу дуже зручний, є перемикач на рідкі гелі, легко миється, розбірний.

 

 


Підсумки. Стислі поради з вибору

Коли ви вибираєте пральну машину, головними критеріями вибору будуть:

  • надійний виробник та наявність гарантійного сервісу в Україні;

  • відповідність вашим завданням. Тут важливо, щоб потрібні вам програми та режими обов'язково були присутні;

  • рівень шуму буде важливим лише якщо пралку ви встановлюєте в безпосередній близькості від спальні або кабінету. У компактних моделях він буде неуникнимкомпромісом;

  • акцентуйте увагу на рівень захисту від протікання, якщо живете в багатоквартирному будинку.

Ну і, звичайно ж, не забувайте читати що пишуть про ту чи іншу модель фахівці та покупці. Попри те, що відгуки часом досить суперечливі, певну думку до покупки скласти цілком можливо.