Перший електрочайник був створений Carpenter Electrical Company понад 130 років тому. І, хоча це сталося досить давно, відтоді в конструкції чайників мало що змінилося. Так, з'явилися надійніші конструкційні матеріали, завдяки розвитку мікроелектроніки розширився функціонал, але у основі це ті самі  чайники, що й у 1891. І якщо в ті роки електрочайник був рідкістю, то зараз очі розбігаються від величезної кількості моделей. Щоб зорієнтувати наших читачів в актуальному ринку, ми склали рейтинг із 10-ти найкращих електрочайників у трьох цінових сегментах.

Ми підбирали моделі виходячи з оптимального співвідношення ціни, якості та функціональних можливостей. Спеціалізовані пристрої (термопоти та дорожні чайники) ми до рейтингу не включали. 

 

 


Бюджетні електрочайники

Від бюджетного чайника не чекають безлічі цікавих функцій, проте всі розраховують на надійність виробу за низької ціни. Ось і ми керувалися цими ж принципами. У цьому сегменті ви знайдете чайники з оптимальним поєднанням ціни та якості, а також з адекватною потужністю, щоб нагрівання води не розтягувалося на вічність. З огляду на той факт, що найбільш якісні контролери для чайників виробляють компанії Strix і Otter, ми намагалися додати до рейтингу товари саме з цими комплектуючими (хоч і не всі).


 

Grunhelm EKS-7518

Grunhelm EKS-7518

Найдоступніший чайник у нашому рейтингу. Простий, як конструкція автомата Калашникова. Оснащений індикатором вмикання, датчиком рівня води, відсіком для змотування шнура. 

Однією з безперечних переваг електрочайника є повністю металевий корпус, що підвищує його надійність. На жаль колба не має подвійної стінки, про що опосередковано свідчить невелика вага чайника - 0,9 кг. Повну колбу води (1,8 л), чайник може закип'ятити за 5,5 хвилин. 

 

Плюси

Мінуси

Повністю металева колба  

Немає фільтра від накипу

Прихований нагрівач, відсік для змотування шнура

 

 

SeaBreeze SB-015

SeaBreeze SB-015

Головною перевагою SeaBreeze є, безперечно, дизайн. Чайник виконаний у скляному корпусі на пластиковій рамці, під час роботи вмикається діодне підсвічування. Нагрівальний елемент - прихований диск. Для скляного чайника він досить легкий, вага - 1,14 кг. Об'єм колби - 1,8 літра, потужність - 1800 Вт.

Із захисних опцій передбачено запобіжник, що спрацьовує в разі перегріву. Окремо варто згадати масивну кришку з металевою основою - таке рішення оберігає від гарячої пари відразу після закипання.

 

Плюси

Мінуси

Відносно тихий

Присутній запах пластику поки чайник новий

Приємний дизайн

 

Підсвічування корпусу

 

 

Tefal KO1508DE

Tefal KO1508DE

Легкий чайник у пластиковому корпусі, об'ємом 1,5 літра. Ця модель від бренду Tefal потрапила в наш рейтинг тому, що вона дуже швидко кип'ятить воду. Повний об'єм (1,5 л) закипає, приблизно, за 3 хвилини. Усе це завдяки досить високій потужності ТЕНа - 2400 Вт. Причому роз'єм (термостат) тут якісний, від англійського бренду Strix, що додає пристрою надійності.

Корпус чайника повністю пластиковий, основа кришки металева (чому це добре ми описали в попередній моделі). Передбачено захист від увімкнення чайника без води і від перегріву. Є сітчастий фільтр від накипу. У підставці є кріплення для фіксації кабелю завдяки якому ви можете регулювати його довжину, щоб зайве не заважало. Загальна довжина кабелю ~ 1м.

 

Плюси

Мінуси

Кип'ятить воду за 3 хвилини

Переплата "за бренд"

Потужність 2400 Вт

 

Контактна група Strix

 

 


Электрочайники середнього бюджету

У середньому ціновому сегменті ми орієнтувалися не лише на якість і надійність, а й на додатковий функціонал. Це можуть бути подвійні стінки, кип'ятіння до заданої температури чи інші функції. У цьому сегменті всі моделі чайників оснащені високоякісними контролерами Strix і Otter.


 

Gorenje K15DWW

 

Gorenje K15DWW

Цей чайник від словенського бренду Gorenje поєднує в собі надійність, цікавий дизайн та ергономіку. За потужності 2200 Вт чайник має об'єм 1,5 літра і може закип'ятити воду за 3,5 хвилини (що досить швидко). Колба суцільнометалева з подвійною стінкою, що зменшує ризик обпектися об корпус і дозволяє довше зберегти воду гарячою після кип'ятіння. Усередині колби нанесено мітку максимального рівня води. Кришка оснащена магнітним доводчиком. Завдяки такій системі виробник зводить до нуля ймовірність опіків під час закипання чайника.

У електрочайника приємний мінімалістичний дизайн, він зібраний без люфтів, а кнопки натискаються не надто туго. Передбачено захист від увімкнення в разі недостатнього рівня води та від перегрівання. 

 

Плюси

Мінуси

Магнітний доводчик на кришці

З огляду на вартість їх немає

Подвійна металева колба 

 

Контактна група Strix

 

 

Ardesto EKL-X53E

Ardesto EKL-X53E

Цей електрочайник буде цікавий покупцеві можливістю виставити необхідну температуру нагрівання. На лівому боці чайника передбачено цифровий екран, де можна вибрати один із шести температурних режимів: 70°, 80°, 85°, 88°, 93° або 100°. Панель керування сенсорна, окремої механічної кнопки для ввімкнення немає.

Колба чайника суцільнометалева, максимальний об'єм води - 1,7 літра, збоку передбачено водомірне скло, котре дозволяє відстежувати рівень налитої рідини. Потужність нагрівального елемента - 2200 Вт. Контролер (контактна група) від британського виробника Otter. Чайник масивний - важить, приблизно, 1,5 кг, що опосередковано свідчить про адекватну товщину металевих стінок. 

За досягнення заданої температури нагріву чайник видає звуковий сигнал. Проблема в тому, що цей сигнал не можна відключити і не завжди він спрацьовує коректно.

 

Плюси

Мінуси

Цифровий сенсорний дисплей

На деяких моделях некоректно спрацьовує звукове сповіщення. Сигнал не можна відключити

Можливість задавати температуру нагрівання води

 

Контролер Otter

 

 

Braun WK 300 Multi Onyx (WK300MultiOnyx)

Braun WK 300 Multi Onyx (WK300MultiOnyx)

Чайник з вельми цікавим дизайном від німецького бренду Braun. Пластикова колба з водомірним склом нахилена під кутом приблизно 80°, як Пізанська вежа. Така форма спрощує заливку води до чайника. Максимальний об'єм води - 1,7 літра, потужність 2200 Вт. Носик оснащено знімним сітчастим фільтром від накипу, його дуже зручно чистити.

У чайника є цікава функція, що виділяє його на тлі конкурентів - швидке кип'ятіння малого об'єму води - 200 мл за 45 секунд. Це однозначний плюс, оскільки в багатьох чайниках з подібним об'ємом ви не зможете кип'ятити менше ніж 1 літр води.

У чайнику встановлений контролер від британського бренду Otter, є всі основні технології захисту (у разі зняття, низького рівня води і перегріву). Виробник надає додаткову гарантію 24 місяці, за умови реєстрації товару на офіційному сайті. 

 

Плюси

Мінуси

Функція швидкого кип'ятіння

У деяких моделях можуть бути проблеми пов'язані з герметичністю кришки

Контролер Otter

 

Дизайн, що запам'ятовується

 

 

Philips HD9350/90

Philips HD9350/90

Цей чайник від бренду Philips потрапив до нашого рейтингу, насамперед, завдяки надійності. Виробник надає на нього гарантію 24 місяці. Впевненість у довговічності чайника підкріплена якісними матеріалами: колба суцільнометалева з подвійною стінкою, а контролер від Strix. Максимальний об'єм води - 1,7 літра, потужність 2200 Вт. Повністю наповнений чайник доводить воду до кипіння за 3 хвилини.

Водомірна ємність під ручкою виконана без прямого контакту з металом колби (методом сполучених посудин), що виключає протікання в місці стику. Окремо варто згадати дрібнофракційний знімний фільтр від накипу. Розмір комірки - 200 мікрон, що дозволить затримувати найдрібніші частинки.

Цю модель можна порекомендувати тим, хто хоче забути про купівлю нового чайника на багато років.

 

Плюси

Мінуси

Знімний фільтр від накипу з мікропорами

Відносно висока ціна

Контролер Strix

 

Значний гарантійний термін

 

 


Топові електрочайники

Усі моделі в цій частині рейтингу мають суцільнометалеву колбу, подвійну стінку і не мають водомірного скла. Також усі моделі підтримують режим швидкого кип'ятіння невеликого об'єму води.

Крім того, при складанні цієї частини рейтингу, ми звертали увагу на дизайн. Однак врахуйте, що дизайн штука суб'єктивна і ми орієнтувалися скоріше на наші смаки та уподобання.


 

Xiaomi OCOOKER Electric Kettle Green (CS-SH01 Green)

Xiaomi OCOOKER Electric Kettle Green (CS-SH01 Green)

Модель від китайського бренду Xiaomi стилізована під американські ретро-чайники 50-х потрапила в наш рейтинг саме завдяки дизайну. Чайник існує у двох колірних версіях - зеленій та кремовій. На корпусі розташований стрілочний термометр, стилізований, знову ж таки, під ретро-вимірювальні прилади.

Колба сталева з подвійною стінкою, максимальний об'єм води - 1,7 літра, потужність нагрівача - 1800 Вт. Кришка без кнопки, вона повністю знімна і має металеву основу. Термометр дає змогу регулювати температуру, але фіксувати її не можна, доведеться стежити за чайником, щоб не пропустити потрібний момент. 
 

Плюси

Мінуси

Стильний ретро-дизайн

Відносно мала потужність нагрівального елемента

Контролер Strix

 

 

Philips HD9359/90

Philips HD9359/90

Цей чайник чудово підійде тим, кому потрібна певна температура води для приготування чаю, дитячого харчування, супів і запарювання їжі. На панелі керування, розміщеній на підставці, можна вибрати один із температурних режимів з 40 °C до 100 °C з кроком 20 градусів. На жаль, регулювати температуру поза заданими значеннями не можна, як і відстежувати процес нагрівання.

Колба чайника виготовлена з нержавіючої сталі з подвійною стінкою. Завдяки цьому, чайник довго утримує тепло після кип'ятіння. Ефект збереження тепла не настільки сильний, як у термопотів, але ви все ще зможете заварити чай через 5-10 хвилин після закипання, якщо забули зробити це відразу. 

Мікрофільтр знімний, його легко розібрати і прочистити. Фільтр утримує навіть найдрібніші частинки накипу, оскільки розмір його осередку менше 200 мікрон. Якщо води в електричному чайнику менше, ніж потрібно для безпечної роботи, він автоматично відключиться.

 

Плюси

Мінуси

Чотири температурні режими

Не виводиться на екран поточна температура в процесі нагрівання

Суцільнометалева колба. Датчик рівня води в ручці

 

 

KitchenAid 5KEK1522EER

KitchenAid 5KEK1522EER

Американський бренд KitchenAid виробляє побутову техніку понад 100 років, він відомий насамперед високою надійністю та якістю. Також KitchenAid приділяє значну увагу зовнішньому вигляду своїх продуктів. Модель 5KEK1522EER розроблена власною дизайнерською студією бренду в Мічигані, інформація про це викарбувана на корпусі поруч із логотипом. 

Колба чайника суцільнометалева з подвійними стінками. На підставці є механічний перемикач термостата, який дає змогу задавати температуру кипіння від 50 до 100° з кроком у 10°. Товщина нержавіючої сталі 2,5 мм. При об'ємі в 1,5 літра і потужності 2400 Вт він кип'ятить воду за 2,5 хвилини. Є функція швидкого кип'ятіння - 250мл - 35 секунд. Контролер - Strix. Кришка з металевим піддоном, і пружиною, відкидається при натисканні кнопки. Забезпечена магнітним доводчиком. Відразу після кип'ятіння корпус залишається ледве теплим, тож обпектися неможливо.

Чи вартий чайник 12000 грн - вирішувати покупцеві, проте цікавий ретро-дизайн, преміальний бренд і непоганий функціонал є однозначними плюсами.

 

Плюси

Мінуси

Швидке кип'ятіння води

Значна переплата за дизайн і бренд

Цікавий ретро-дизайн

Незручне розташування датчика води

Висока надійність і преміальні матеріали

 

 


Підсумки. Стислі поради з вибору

Детально про вибір електрочайника ми розповідаємо в статті "Як вибрати електрочайник. Поради для покупця". Тут ми лише дамо кілька загальних порад, які допоможуть визначитися, обираючи між кількома чайниками однієї і тієї ж вартості.

  • вибирайте електрочайник з якісним контролером (контактною площадкою). Існують два бренди, що виробляють контактні елементи для переважної більшості чайників - англійські Strix і Otter. Вони мають міжнародну сертифікацію і за якістю на порядок кращі за всі інші термостати. Дізнатися виробника можна за написом біля контролера на денці чайника або з опису моделі;
  • найдовговічніші чайники - з повністю металевою колбою. Немає великої різниці в тому, який матеріал використовується в комбінації з металом (скло, пластик, водомірне скло з акрилу). Під час тривалої експлуатації, в місцях стику пластику або скла з металом чайник може почати протікати. Варто розуміти, що відносно бюджетний, повністю металевий електрочайник, в середньому, протримається в 2 рази довше, ніж будь-який аналог з комбінованих матеріалів;
  • функція підтримки заданої температури або вбудований термометр корисні, якщо потрібно заварювати чай за певної температури або готувати дитяче харчування. Якщо такої необхідності немає - то краще вибрати чайник без цієї функції, оскільки він буде дешевшим.