Сучасні електрочайники, окрім кип'ятіння води, мають ряд цікавих додаткових функцій. У цьому розмаїтті легко загубитися без додаткової інформації. Про підводні камені вибору ми вже розповіли в статті: "Як вибрати електрочайник. Поради для покупця”.

У цьому матеріалі ми наводимо рейтинг найвдаліших, на думку редакції, електрочайників на 2021 у трьох цінових сегментах. Причому укладали ми рейтинг зі звичайних, побутових моделей, не враховуючи такі вузькоспеціалізовані прилади як термопоти (з функцією термосу), а також дорожні (ультракомпактні) та автомобільні чайники.

 

Модель

Ціна в грн на 27.05.2021

Бюджетні електрочайники

TEFAL KO151130

659

PHILIPS HD 4646/00 (HD4646/00)

839

Xiaomi Viomi Smart Kettle Black 

1099

Середній ціновий сегмент

TEFAL KO2608 (KO260830)

1299

TEFAL KI730132 

1234

PHILIPS HD9329/06

1299

TEFAL KI730 (KI730D30)

1699

TOP електрочайники

Russell Hobbs 25860-70

2699

PHILIPS HD9359/90

2699

KENWOOD SJM 610 (SJM610)

3167

Стислі поради з вибору

 


Бюджетні електрочайники

Тут ми зібрали моделі вартістю до 1100 грн з найпростішими функціями. А саме, всі три учасники економ рейтингу відмінно кип'ятять воду. Але й у цій трійці не без винятків. У ній є електрочайник Xiaomi з кількома цікавими додатковими можливостями.
TEFAL KO151130

TEFAL KO151130

Чудовий взірець недорогого, потужного та простого електрочайника Tefal. Шовковистий й тактильно приємний пластик корпусу легко миється, на ньому залишається накипу. Також, навіть при першому використанні, практично не відчувається запах пластмаси. 1,5 літра води пристрій доводить до кипіння за 4-5 хвилин. 

 При цьому нагрівальний елемент прихований (дисковий), присутній захист від перегрівання. Чайник вільно обертається на базі на 360 градусів. Недоліків, враховуючи його вартість, практично немає, можна, хіба що, доскіпатись до довжини шнура.

 

Плюси

Мінуси

Приємний на дотик пластик корпусу. Відсутність запаху пластмаси

Короткий шнур – усього 70 см

Висока потужність нагрівального елемента – 2400 Вт.

 

Захист від перегрівання

 

 

PHILIPS HD 4646/00 (HD4646/00)

PHILIPS HD 4646/00 (HD4646/00)

Електрочайники Philips, навіть бюджетні, вважають дуже надійними – і цей учасник нашого рейтингу не є винятком. Ця модель неодноразово оновлювалася по дизайну, але базове оснащення залишається так само надійним. Багато користувачів стверджують що у них HD 4646/00 безвідмовно пропрацював 5-7 років. 

 Нічого зайвого - тільки необхідний мінімум функцій. Автомат Калашникова серед чайників.

 

Плюси

Мінуси

Надійний та довговічний

Немає підсвічування індикатору закипання 

Захист від перегрівання. Якісний пластик без запаху

 

Автовимкнення

 

 

Xiaomi Viomi Smart Kettle Black

Xiaomi Viomi Smart Kettle Black

Один з представників сімейства смарт електрочайників, котрий лідирує в нашій бюджетній трійці завдяки доступній ціні. Ним можна керувати з смартфона, також він має функцію підтримання температури, як термопот. 

 Чайник має повністю сталевий внутрішню колбу з корисним об'ємом 1,5 літра і заявленою потужністю 1800 Вт. Здавалося б, потужності замало. Але ні, пристрій доводить до кипіння повну колбу за ті самі 4-5 хвилин, що й попередній учасник нашого огляду. Річ у тім, що металева колба Viomi Smart має надійну термоізоляцією, тобто втрати тепла під час нагрівання мінімальні. 

 Через фірмовий додаток ви можете встановити автоматичне підтримання температури до 12 годин, дізнатися фактичну температуру через 1-2-3 години тощо. 

 Смарт функція, все ж, дещо "урізана" вона не дозволяє головного – вмикати кип'ятіння води електрочайником, для цього доведеться натискати кнопку. З телефону ви можете керувати ним хіба що з сусідньої кімнати. Крім того, в чайнику відсутній датчик рівня води. 

 Все ж, це відмінна цінова пропозиція в даному сегменті. Даний чайник має практично всі якості середньо бюджетного пристрою і до того ж надає можливість віддаленого керування.

 

Плюси

Мінуси

Якісно зібраний

Немає фільтру для утримання накипу

Смарт функції

Не можна вмикати чайник віддалено

Автопідігрівання і повна теплоізоляція колби, що дозволяє підтримувати воду гарячою 12 годин

 

 


Середній ціновий сегмент електрочайників

До цієї частини топа ми включили 4 чайника що мають: 

 • фільтр від накипу; 

 • прихований (дисковий) нагрівальний елемент; 

 • високу потужність; 

 • цікавий дизайн. 

Крім того, тут тільки варіанти зі скляним або металевим корпусом. Так вийшло, що в цю четвірку потрапили три електричні чайники Tefal, але що вдієш, якщо вони точно відповідають усім названим критеріям.


 

TEFAL KO2608 (KO260830)

TEFAL KO2608 (KO260830)

Даний стильний чайник має власну родзинку – подвійну стінку, як у термосів. Що дозволяє приладу швидше кип'ятити воду і довше зберігати її гарячої, при цьому зовні поверхня залишається холодною. Зібрано чайник якісно, ​​без люфтів, підошва щільно прилягає до конектора. 

 На чайнику немає підсвічування і будь-яких індикаторів, працює пристрій максимально тихо, немає гучних клацань під час закипання води. Правильна геометрія носика запобігає переливанню коли ви наливаєте рідин до горнят. 

 Загальна добре враження про електрочайнику TEFAL KO2608 складається з десятка вищеназваних "дрібниць". У підсумку виходить гарний та максимально зручний пристрій.

 

Плюси

Мінуси

Якісно зібраний. Стильний дизайн

Доволі важкий 

Подвійна стінка – високі термоізолюючі показники 

Марка глянцева поверхня 

Індикація рівня води. Нейлоновий фільтр

 

 

TEFAL KI730132

TEFAL KI730132

Цей цікавий чайник з підсвічуванням від Tefal вибирають саме через скляну колбу. Крім того, завдяки повітряному і легкому дизайну прилад вдало "інтегрується" в переважну більшість інтер'єрів. 

Електрочайник укомплектований знімним фільтром від накипу (багаторазовий, можна мити в посудомийці), він підтримує автовідключення після закипання води, є запобіжник від перегрівання. Кришка незнімна, відкидається на 90°. У електричного чайника є захист від включення за відсутності достатнього рівня рідини. Підошва щільно прилягає до столу завдяки прогумованій по периметру окантовці.

 

Плюси

Мінуси

Тихо працює. Якісний пластик без запаху

Комусь може видатись досить важким. Особливо коли наповнений водою вщерть

Оригінальний дизайн, скляний корпус

 

Індикатор рівня води. Підсвічування

 

 

PHILIPS HD9329/06

PHILIPS HD9329/06

Чайник зупиняє на собі погляд – дизайнери добряче постаралися. Але в нашому рейтингу він не лише завдяки яскравому візуальному втіленню. Прилад дуже грамотно спроектований: металева подвійна оболонка додає надійності, але, при цьому, чайник не відчувається масивним, навіть коли повністю заповнений водою. 

 Є необхідні опції: фільтр від накипу, захист від перегрівання, відключення після закипання та запобіжник, що не дозволяє запустити електрочайник без води. 

 Контактний майданчик і контролер від бренду Strix –  це одні з найнадійніших компонентів, прилади оснащені ними, як правило, без проблем працюють по 10-12 років. 

 Єдине, до чого можна доскіпатись – незначний люфт на контактному майданчику, через що електричний чайник заповнений менш ніж на половину буде вібрувати під час активного кипіння.

 

Плюси

Мінуси

Цільнометалевий корпус та місткість із подвійними стінками. Довго зберігає воду теплою 

Під час закипання не вщерть заповнений чайник може вібрувати на підошві

Оригінальний яскравий дизайн

 

Незначна вага

 

 

TEFAL KI730 (KI730D30)

TEFAL KI730 (KI730D30)

Цей чайник Tefal, дозволить закип'ятити 1,7 літри води (його максимальна місткість) всього за 3,5 хвилини. Нагрівальний елемент прихований, дисковий. Захист від перегрівання, автовимикання, запобіжник що не дозволить увімкнути його без води. 

Контур кришки чайника обтягнутий ущільнювальною термостійкою гумою, завдяки чому закрита кришка прилягає максимально щільно. Кришка відкривається за допомогою механічної кнопки.

 

Плюси

Минусы

Цікавий дизайн. Лагідне й ненав’язливе синє підсвічування. Приємний на дотик пластик без запаху. 

На стиці скляної колби та пластику утворюється конденсат. 

Якісні матеріали та електроніка.

Поки пристрій не охолоне не можна наливати воду (через скляну колбу) 

Відносно тихий. 

 

 


Топові електричні чайники 

У цій категорії представлено чайники, що мають певні особливості, це можуть бути: зовнішній вигляд чи певні функції, що відсутні у приладів бюджетного і середнього цінових сегментів. Переважно, це вузькоспеціалізовані або іміджеві пристрої, котрі варто купувати під певні завдання або, аби підкреслити особливості інтер'єру.


 

Russell Hobbs 25860-70

Russell Hobbs 25860-70

Компанія Russell Hobbs випустила цей, стилізований під ретро, ​​прилад до пам'ятної дати – 65 річчя з дня розробки першої серійної моделі. Він максимально схожий на саме той електричний чайник, який розробили колись інженери бренду. 

 От лише складається він з сучасних деталей: дисковий прихований ТЕН, датчик рівня води, автовимкнення і система запобігання розбризкування. Чайник може закип'ятити одну чашку за 50 секунд, а з повним обсягом (1,2 літри) впорається за 2 хвилини.

 

Плюси

Мінуси

Стильний дизайн, що пасуватиме до інтер’єрів кантрі, ретро, тощо

Обмаль функціональних переваг – це іміджевий та дизайнерський девайс 

Повністю металевий корпус

 

Захист від переливання води та розбризкування

 

 

PHILIPS HD9359/90

PHILIPS HD9359/90

Електрочайник Philips із нержавіючої сталі підійде тим, хто заварює чай за різних температур, готує дитяче харчування, гріє воду для супів або настоювання локшини. Можливі режими починаються c 40° C і до 100° C з кроком 20 градусів. На жаль, регулювати температуру поза цими значеннями неможливо, як і відслідковувати покроково процес нагрівання. 

У нього подвійна стінка і він довго утримує набране тепло. З термопотом він не може змагатись в утриманні температури, але заварити чай можна навіть через 10-15 хвилин після закипання. 

Мікрофільтр знімний, його легко розібрати і прочистити. Фільтр утримує навіть найдрібніші частинки накипу, так як розмір його стільниць менший за 200 мікрон. Якщо води в електричному чайнику менше, ніж потрібно для безпечної роботи він автоматично відключається.

 

Плюси

Мінуси

Режими з 4-ма фіксованими температурами для різних цілей

Не виводить на дисплей поточну температуру у процесі нагрівання

Цільнометалева колба. Сенсор рівня води у ручці

Після закипання води чайник можна брати тільки за прогумовану ручку, тому що металевий корпус дуже сильно нагрівається 

Знімний мікро фільтр від накипу

Після повного відключення усі обрані режими обнуляються

 

KENWOOD SJM 610 (SJM610)

KENWOOD SJM 610 (SJM610)

Чайник від Kenwood створений для правильного заварювання. Оптимальна температура води для заварювання різних видів чаю різниться. Так для: 

 • чорного чаю – 95 C° 

 • білого чаю – 90 C° 

 • оолонга – 85 C° 

 • c жасмином – 80 C° 

 • для зеленого – 70 C° 

 

Ось режими доступні в даному чайнику. Також, завдяки подвійній стінці він досить довго підтримує воду гарячої. Як і в попередній моделі від Філіпс, регулювати нагрів можна тільки за конкретним значенням з кроком 5 C °. 

Кришка механізована, відкривається натисканням на кнопку. Навколо її заснування проставлений силіконовий ущільнювач.

 

Плюси

Мінуси

Тихо працює

Глянцева поверхня кришки та підставки швидко збирають відбитки пальців 

Можливість встановити необхідні температури для заварювання більшості популярних видів чаю

Досить тихий сигнал сповіщення, не всі його добре чутимуть

LCD дисплей, що відображає поточний обраний режим та цільову температуру води

 

 


Стислі поради з вибору

 • Якщо потрібний максимально надійний та довговічний пристрій – вибирайте чайник з металевим корпусом. Для того щоб зберегти максимум природного смаку води, найбільше підходять скляні чайники (чи з комбінації скла з керамікою). Пластикові колби дешевші, але це найбюджетніші представники сімейства, в перший час вони можуть надавати воді "пластмасовий" присмак. Втім, з часом цей недолік пластикових чайників зникає, за інтенсивного використання; 

 • Приховані нагрівальні елементи (що не контактують безпосередньо з налитою водою), набагато надійніші, але ціна їх дещо вищв. Вибираючи електрочайник з відкритою спіраллю стежте за тим, щоб наливати в нього воду не нижче за мінімальну позначку – інакше є ризик того, що нагрівальний елемент згорить; 

 • Моделі з великим об'ємом (від 1,5-2 літри) повинні оснащуватися ТЕНом з потужністю не меншою за 1500 Вт, інакше вода буде занадто довго закипати (це усереднені цифри, тому що все залежить ще й від рівня теплоізоляції колби); 

 • Вибирайте обсяг виходячи з порцій, які ви заварюєте за раз. Нераціонально купувати 1,5 літровий чайник на двох осіб; 

 • Якщо ви цінитель оригінальних сортів чаю – вам підійдуть електрочайники з можливістю утримання точної заданої температури для заварювання; 

 • Вибирайте тільки ті функції і оснащення, які будете використовувати регулярно.