Наскільки ефективною буде система охолодження у вашому ПК залежить не тільки від її якості, а й від корпусу, в якому ви збиратимете комп'ютер. Грамотно підібраний кейс допоможе домогтися оптимального температурного режиму і, таким чином, подовжити життя всім комплектуючим системи. 

Наближаються передноворічні знижки, а значить саме час оновити рейтинг корпусів для ПК і розповісти про 15 найцікавіших моделей 2023 року, тим паче що на ринку з'явилося чимало цікавих новинок.

 

 


Бюджетні корпуси для ПК

До цього сегменту ми відібрали корпуси з вартістю до 2000 грн. До рейтингу увійшли як відносно просторі MidiTower, так і більш компактні десктопні та ультратонкі корпуси. Ми намагались включити сюди, зокрема "офісні" рішення, щоб охопити всі можливі варіанти збірок. 

Варто пам'ятати, що комплектні кулери в цьому ціновому сегменті будуть досить бюджетними.


 

Vinga CS216B

Корпус Vinga CS216B

Зазвичай опис найдоступніших корпусів починається з фрази схожої на: "щоб не збирати в коробці від бананів...". Але не у цьому випадку. Цей кейс від українського бренду Vinga ми рекомендуємо купувати, якщо ціна на нього триматиметься в районі 800-1000 грн. Vinga CS216B простий, функціональний і підійде для складання будь-якого комп'ютера - офісного або ігрового.

Про те, що це далеко не найбюджетніший корпус, свідчить прозора бічна панель із загартованого скла (зазвичай у цьому бюджеті вона акрилова). Сам корпус металевий, товщина стінок 0,4 мм. Фронтальна панель перфорована практично по всій площі, вона захищена від попадання пилу поролоновим фільтром. Також є магнітний "пильовик" під осередком для БЖ. Збірка якісна. 

Корпус призначений для материнських плат у форм-факторі ATX (і більш компактних). Максимальна висота вежі процесорного кулера - 155 мм, максимальна довжина відеокарти - 315 мм. Під 120 мм корпусні вентилятори передбачено 6 посадкових місць: 1 - задня стінка, 2 - верх, 3 - фронтальна панель. З виходів на корпусі є аудіороз'єми 3,5 мм для навушників/мікрофона і три USB порти, один з яких швидкий, стандарту 3.0.

 

Плюси

Мінуси

Бічна кришка із загартованого скла

З огляду на вартість їх немає

Якісна збірка

 

 

Gamemax Edge

Gamemax Edge

Корпус від бренду Gamemax призначений для материнських плат MicroATX (або менших). Форм-фактор кейса – Minitower, він відносно компактний.  Бічна кришка із загартованого скла, вона прозора. Фронтальна панель, як і в попереднього корпусу, перфорована по всій площі. Якість збірки корпусу і обробки крайок хороша, жодних гострих поверхнонь або задирок немає. Розташування блока живлення нижнє, на вентиляційній решітці встановлено магнітний пиловий фільтр. 

Максимальна висота кулера CPU - 155 мм, довжина відеокарти - 320 мм до краю кришки. При цьому, варто врахувати, що в цьому корпусі є кріплення під систему рідинного охолодження 360 мм. Якщо ви її встановите, то максимально допустима довжина відеокарти зменшиться на 10-12 мм. 

Що стосується охолодження, то в кейс можна встановити до шести 120 мм корпусних кулерів. Один вентилятор такого розміру з RGB-підсвічуванням йде в комплекті. На фронтальній панелі є 3 порти USB (один із них стандарту 3.1), а також аудіороз'єми для мікрофона і навушників. Захист від пилу базовий - пилові фільтри є на верхній і фронтальній панелях, а також в районі блоку живлення.

Рекомендуємо цей корпус як бюджетний варіант для будь-якої збірки (зокрема геймерської), із застереженням на обмеження за довжиною відеокарти. 

 

Плюси

Мінуси

Комплектний кулер із підсвічуванням

Встановлена СВО обмежує максимальну довжину відеокарти

Непогана якість збірки

 

Відносно компактний корпус

 

 

Chieftec COMPACT (IX-03B-OP)

Chieftec COMPACT (IX-03B-OP)

Корпус від бренду Chieftec потрапив у наш рейтинг завдяки своїй компактності. Він належить до типорозміру Slim і призначений для складання ПК без дискретної відеокарти з материнською платою форм-фактора Mini ITX. Модель цікава тим, що передбачає настільне розміщення як у горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Причому для вертикального розміщення на корпусі є кріплення VESA під монітор, завдяки якому ви зможете заощадити ще трохи місця на робочому столі. 

Корпус модульний, материнську плату необхідно встановлювати на спеціальний монтажний майданчик, що передбачає кілька фіксованих положень. Таким чином, ви можете "підлаштуватися" під комплектуючі. Зазвичай у таких збірках за охолодження процесора відповідають низькопрофільні процесорні кулери із загальною висотою до 60 мм. 

Розташування блока живлення ви теж можете вибрати будь-яке, з прив'язкою до бічної панелі для тепловідведення. На задній стінці, біля роз'єму під інтерфейси материнської плати, є два роз'єми під кулери 2х5 см (у комплект вони не входять). Тут варто зазначити, що краще було б передбачити місце під один кулер, але побільше, оскільки моделі з малим діаметром, як правило, досить гучні. Захист від пилу на базовому рівні, корпус оснащений стандартними пиловими фільтрами для передньої і верхньої панелей, а також магнітним фільтром для БЖ.

Ми вважаємо цей корпус оптимальним варіантом за співвідношенням ціна/якість для складання компактного офісного комп'ютера. 

 

Плюси

Мінуси

Чудове бюджетне рішення для ПК з малою продуктивністю

Посадочні місця під дуже маленькі корпусні кулери

Модульна система складання

 

 

Qube QB20A_WBNU3

Qube QB20A_WBNU3

Відносно компактний корпус від бренду Qube потрапив у наш рейтинг завдяки цікавому дизайну і, при цьому, продуманій архітектурі. За типорозміром це MiniTower, що підходить під форм-фактор материнських плат Micro - ATX. Якість збірки і підгонки для бюджетної моделі дуже висока. Розташування блока живлення нижнє, продуманий кабель-менеджмент. Максимальна висота процесорного кулера - 155 мм, максимальна довжина відеокарти - 270 мм.

На фронтальній панелі встановлено один кулер 120 мм з RGB-підсвічуванням, посадкове місце під ще один кулер передбачено на задній стінці корпусу. Корпус невеликий, тому для його якісного продування двох кулерів буде цілком достатньо. 

Якщо ви хочете зібрати відносно компактний ПК - цей корпус вам підійде.

 

Плюси

Мінуси

Компактний

Можна встановити всього 2 кулери

Цікавий дизайн

 

Невисока ціна

 

 

AeroCool Aero One-G-BK-v

AeroCool Aero One-G-BK-v

Замикає сегмент бюджетних корпусів модель від бренду AeroCool. Він цікавий тим, що є одним із найдоступніших варіантів для складання досить продуктивного ПК. Це просторий корпус у типорозмірі Miditower, що підтримує материнські плати у форм-факторі ATX (і більш компактні). Максимальна висота кулера під процесор - 161 мм, максимальна довжина відеокарти - 327 мм. Бічна кришка корпусу із загартованого скла. Товщина металевих стінок 0,6 мм. 

Що стосується організації охолодження, то всередину можна встановити до 7 кулерів: фронтальна панель - 3 х 120 мм або 2 х 140 мм, верх - 2 х 120 мм, задня стінка - 2 х 120 мм. На передню панель можна встановити СРО на 2-3 вентилятори. Самих кулерів у комплекті немає. Пилові фільтри стандартні - на фронтальній і верхній панелях сіткові, на БЖ магнітний. 

Крім звичних кнопок увімкнення і скидання на корпусі є кнопка для управління підсвічуванням і стандартний набір роз'ємів. Збирати в корпусі досить легко, всі елементи продумані, пази для прокладання кабелів допоможуть прокласти їх максимально акуратно. 

 

Плюси

Мінуси

Можна встановити до 7 кулерів

З огляду на ціновий сегмент їх немає

Просторий, продумана архітектура

 

Доступна ціна

 

 


Середньо-бюджетні корпуси для ПК

У цей сегмент потрапили корпуси вартістю від 2000 до 5000 грн. Усі кейси з цього сегмента вирізняються продуманою архітектурою. Вони підходять для встановлення систем рідинного охолодження.

Загалом, у цьому сегменті ми звертали увагу на якість виконання корпусу і комфорт у складанні, а також максимальну "продувність". Додатковим плюсом буде модульна конструкція, що дає змогу оптимізувати простір усередині корпусу. У таких кейсах можна збирати абсолютно будь-які комп'ютери, навіть із флагманськими комплектуючими.


 

Vinga Pillar White

Vinga Pillar White

Відкриває наш рейтинг середньо-бюджетних корпусів модель від бренду Vinga. Цей кейс можна було б зарахувати і до бюджетного цінового сегменту, але його функціонал і якість виконання відповідають вищому класу. 

Просторий корпус у типорозмірі Miditower здатний вмістити материнські плати у форм-факторі Extended-ATX. На задній стінці передбачена спеціальна виїмка під бекплейт монтажного майданчика процесора на материнській платі. Також у комплект входить кронштейн для вертикального встановлення відеокарти.

Максимальна висота процесорного кулера - 165 мм, а довжина відеокарти - 350 мм. При встановленні СРО на передню панель, водянка не впливає на максимально допустиму довжину вілеокарти. Кулерів можна змонтувати до 8 штук. Фронтальна панель - 3 x 120 мм/2 x 140 мм, верх - 3 x 120 мм і задня стінка - 2 x 120 мм. Кулери в комплект не входять. Магнітні пилові фільтри є на верхній панелі і на блоці живлення, на фронтальній панелі фільтр сітковий. 

Окремо варто згадати рівень збірки і обробки поверхонь. Тут прогумовані всі технологічні отвори, завальцьовані кромки, канавки під кабелі оснащені затяжками. Усе це серйозно підвищує комфорт при складанні. Рекомендуємо для будь-яких ПК як варіант, що нітрохи не поступається в якості набагато дорожчим аналогам. 

 

Плюси

Мінуси

Високий рівень виконання 

У деяких моделях передня панель не завжди легко "відмикається"

Можна встановити до 8 кулерів

 

Лаконічний і функціональний дизайн

 

 

Cougar Airface RGB Black

Cougar Airface RGB Black

Наступний корпус у середньо-бюджетному рейтингу, загалом, схожий на попередню модель, але має в комплекті три кулери. Це Airface RGB Black від бренду Cougar.

Типорозмір кейса Miditower, підтримується встановлення материнських плат у форм-факторі Extended-ATX. Фронтальна панель повністю перфорована, на підкладці в неї магнітний пиловий фільтр. Бічна панель із загартованого скла утримується всього одним гвинтом "баранчиком" і магнітами. Для акуратного демонтажу на ній є спеціальна ручка. Така система сильно спрощує доступ у корпус. Усі монтажні отвори прогумовані, якість виконання на висоті. Нижня перегородка над блоком живлення не перфорована, що (несуттєво) знижує інтенсивність циркуляції повітря в нижній частині при класичному горизонтальному встановленні відеокарти. Пилові фільтри є на всіх панелях, на нижній решітці БЖ - фільтр магнітний.

Допустима висота процесорного кулера - 190 мм, довжина відеокарти - 330 мм. У комплекті 3 кулери, один 120 мм на задній стінці і два 140 мм на передній панелі. Додатково можна встановити ще 2 по 140 мм на топ. Рекомендуємо цей корпус для складання ПК із комплектуючими будь-якої спрямованості.

 

Плюси

Мінуси

Висока якість виконання

Не перфорована перегородка, що відокремлює блок живлення від основного відсіку 

3 комплектних корпусних вентилятори

 

Зручна конструкція знімної скляної кришки

 

 

NZXT H5 Flow Edition Black

NZXT H5 Flow Edition Black

Бренд NZXT добре зарекомендував себе на ринку корпусів завдяки мінімалістичному дизайну і високій функціональності. У наш рейтинг потрапив цікавий кейс H5 Flow Edition, у якому реалізовано забір холодного повітря з нижньої частини корпусу. Але давайте по-порядку. 

Блок у типорозмірі Miditower сумісний з матплатами у форм-факторі Extended-ATX. Він виконаний у строгому "прямокутному" дизайні, з повністю перфорованою фронтальною і верхньою панелями. Максимальна висота баштового кулера - 165 мм, довжина відеокарти - 365 мм (тобто майже всі карти на 3 пропелери). Бічна кришка із загартованого скла, тримається на магнітах і одному фіксувальному гвинті. На жаль ручки на ній немає, тож знімати потрібно обережно.

У нижній частині корпусу під кутом 45° встановлено брендовий 120 мм вентилятор, який подає холодне повітря всередину. Такий самий кулер встановлений на задній стінці на видув. Додатково можна встановити на верхню панель - 2 x 120 мм або 280 мм СВО, а на фронтальну панель - 2 x 120 мм або 240 мм СВО. За такої системи забору повітря в корпусі практично не накопичується пил. Передній пиловий фільтр сітковий, а верхній і нижній (під БЖ) - магнітні.

Збирати легко, все всередині продумано, навіть причепитися ні до чого. Рекомендуємо для продуктивних ПК.

 

Плюси

Мінуси

Висока якість виконання  

Немає ручки на знімній бічній кришці

Оригінальна система циркуляції повітря

 

Гарний (на нашу суб'єктивну думку) дизайн

 

 

Deepcool CK560 White

Deepcool CK560 White

Корпус від бренду Deepcool, CK560 White потрапив у наш рейтинг завдяки оригінальній концепції розбірної фронтальної панелі. Вона складається з двох сегментів, верхньої кришки і пилового фільтра, кожен з яких знімається натисканням на одну кнопку. Це дуже зручно, оскільки не потрібно відкривати кілька засувок по периметру і можна почистити кулери на фронтальній панелі, не знімаючи їх. 

За типорозміром це класичний Miditower, материнки підтримуються форм-фактора Extended-ATX або менше. Максимальна висота процесорного кулера - 175 мм, довжина відеокарти - до 380 мм. 

За охолодження відповідають 3 комплектні 120 мм кулери на фронтальній панелі, і один 140 мм на задній. Ще два 140 мм кулери можна встановити на топ. Пилові фільтри магнітні, а на передній панелі фільтр сітковий. 

Корпус просторий, добре продувається, у ньому зручно збирати, він практично не обмежує вас у виборі баштового кулера і відеокарти. Рекомендуємо для будь-яких ПК.

 

Плюси

Мінуси

Оригінальна розбірна передня панель, що полегшує чищення

Немає

Дуже просторий, підтримка габаритних відеокарт

 

Якісні комплектні кулери

 

 

Lian Li PC-O11 Dynamic Air Mini White

Lian Li PC-O11 Dynamic Air Mini White

Цікавий корпус від бренду Lian Li, що дає змогу компактно розмістити в ньому флагманські комплектуючі відповідного розміру. Незважаючи на те що це типо-розмір Miditower, кейс істотно нижчий за аналоги, при цьому він набагато ширший. Пов'язано це з інженерним рішенням, що передбачає поділ усіх комплектуючих на два відсіки - в одному БЖ, накопичувачі та основні пучки кабелів (або додатковий радіатор СРО), а в іншому материнська плата і всі основні комплектуючі. Перегородка між відсіками частково модульна, дає змогу "зонувати" простір. Максимальна висота процесорного кулера - 170 мм, довжина відеокарти до 340 мм. Комплектних кулерів 3 - два 140 мм на фронтальній панелі і 120 мм на задній. Усього можна встановити до 8 вентиляторів. 

Усі модулі всередині корпусу легко знімаються і переміщуються без використання гвинтів (вставляються в пази). Передня панель незнімна, але це тільки тому, що ви можете легко від'єднати і зняти самі кулери. Усі пилові фільтри магнітні.

Рекомендуємо як красиве й оригінальне рішення для потужних комп'ютерів. 

 

Плюси

Мінуси

Оригінальне інженерне рішення для зонування комплектуючих

Передня панель незнімна

Три комплектні кулери високої якості

 

Висока якість виконання

 

 


Високо бюджетні корпуси для ПК

У цей сегмент увійшли корпуси вартістю від 5000 грн. Від середньо-бюджетних вони відрізняються преміальним виконанням, оригінальним дизайном, модульною конструкцією окремих блоків. Усі перераховані в цій частині рейтингу моделі мають посадкові місця під насоси кастомної системи рідинного охолодження.


 

ThermalTake Divider 300 White window RGB

ThermalTake Divider 300 White window RGB

Відкриває сегмент високобюджетних корпусів модель Divider 300 White window RGB від бренду ThermalTake. За типорозміром це Miditower, підтримка материнських плат у форм-факторі ATX і компактніших. Бічні кришки з обох боків знімні, без гвинтів (на потужних магнітах) і складаються з двох трикутних сегментів, кожен із яких можна зняти окремо. 

Максимальна висота процесорного кулера - 145 мм, довжина відеокарти - 360 мм. На корпусі попередньо встановлено 4 кулери 120 мм, три на передній панелі, і один на задній стінці, всього можна встановити до 8 кулерів. Усі пилові фільтри на панелях і під блоком живлення магнітні. 

Усередині передбачено кріплення для помпи кастомної СВО. Складання та обслуговування в корпусі дуже прості. Єдина причіпка - виробник оснастив гумовими манжетами тільки половину технологічних отворів. Рекомендуємо для складання потужних ПК.

 

Плюси

Мінуси

Цікаве дизайнерське рішення для бічних кришок

Не всі технологічні отвори прогумовані

Підтримує довгі відеокарти

 

Роз'єм для насоса СРО

 

 

Lian Li Lancool III Black

Lian Li Lancool III Black

Перше, що помічаєш, відкриваючи коробку з Li Lancool III, - це його вага 12,3 кг, що свідчить про значну товщину та надійність усіх металевих частин корпусу. За розміром це класичний Miditower, здатний прийняти на борт материнські плати у форм-факторі до Extended-ATX включно. 

Корпус дійсно гарний, обидві бічні стінки тут скляні, посаджені на петлі й утримуються магнітами, жодних гвинтів немає. Усередині простір чітко сегментовано, деякі відсіки закриваються на металеві дверцята, скрізь прокладено якісні хомути і липучки для кабель менеджменту. Допустима висота процесорного кулера - 187 мм, а довжина відеокарти - 435 мм (такої довжини бувають тільки деякі моделі RTX 4090). 

У корпусі встановлено 4 висококласних пропелери діаметром 140 мм, три на передній панелі та 1 на задній. Ще 3 таких же можна додати на верхню панель. Усі відсіки і кришки легко знімаються, є знімні "кошики" для накопичувачів, магнітні пилові фільтри легко обслуговувати. 

Рекомендуємо як один із найкращих корпусів HiEnd сегмента за співвідношенням ціна/якість. 

 

Плюси

Мінуси

Дуже товстий і міцний метал

Ціна

Багата комплектація

 

Грамотне зонування внутрішнього простору

 

 

Fractal Design Meshify 2 Compact Lite

Fractal Design Meshify 2 Compact Lite

Хорошим прикладом відносно компактного корпусу для флагманських систем є Meshify 2 Compact Lite від бренду Fractal Design. Незважаючи на типорозмір Miditower, кейс нижчий за аналоги, і здатний прийняти материнські плати до форм-фактора ATX включно. 

Корпус має модульну конструкцію, більшість рамок і блоків можна зняти і перемістити, що підвищує комфорт під час складання. Гвинтів немає, бічні панелі кріпляться на зручних засувках, а фронтальна відкривається на петлях і утримується магнітом. Тут, щоправда, присутня ложка дьогтю, оскільки пиловий фільтр на передніх "дверцятах" незручно знімати – тут трохи недопрацювали. Решта "пильовиків" магнітні, з ними проблем не виникає. 

Допустима висота кулера процесора - 180 мм, довжина відеокарти - 345 мм. У комплекті 3 кулери на 140 мм, два з них на передній панелі, один на задній. Ще три можна додати зверху. Верхня кришка легкознімна, на магнітах.

Рекомендуємо для складання відносно компактного ПК з комплектуючими будь-якої спрямованості.

 

Плюси

Мінуси

Модульність конструкції

Складно знімати пиловий фільтр з передньої панелі

Відсутність гвинтів

 

Високоякісні комплектні кулери

 

 

NZXT H9 Flow Edition

NZXT H9 Flow Edition

Високотехнологічний акваріум - ось перше враження від топового корпусу бренду NZXT. Це кейс у типорозмірі Miditower, розрахований на материнські плати у форм-факторі до ATX включно. Фасад складається з двох скляних стінок зроблених у стик, без шва. Забір повітря реалізовано з низу корпусу і з другої бічної панелі. Верхня панель, також, скляна (це зроблено, щоб витримати дизайнерську концепцію). На ній відведення нагрітого повітря реалізовано через бічну шахту. Це трохи (але не критично) знижує ефективність циркуляції. Усі компоненти і деталі найвищої якості. Що до пилових фільтрів, то вони тут торцеві магнітні, їх легко обслуговувати.

Обмеження за висотою процесорного кулера - 165 мм, корпус очевидно розрахований на СРО, допустима довжина відеокарти - 435 мм. У комплекті 4х140 мм кулери, три встановлені на бічній панелі, один на задній. Усього можна встановити до 10-ти вертушок. У підсумку, незважаючи на невелику дизайнерську милицю, корпус добре продувається і готовий прийняти в себе будь-які комплектуючі. До того ж він просто красивий. 

 

Плюси

Мінуси

Чудовий дизайн

Видув повітря на верхній скляній панелі злегка ускладнений

Практично не обмежена довжина відеокарти

 

Преміальне виконання

 

 

Corsair iCUE 5000X RGB Tempered Glass

Corsair iCUE 5000X RGB Tempered Glass

Топовий "холодильник" від бренду Corsair у типорозмірі Miditower з підтримкою материнських плат до Extended-ATX включно. У корпусу класичне компонування "нутрянки", використані преміальні матеріали. Усі панелі, на яких стоять кулери, перфоровані й оснащені магнітними пиловими фільтрами, все легко розібрати й почистити, немає гвинтів, кліпси й затискачі преміальної якості. 

Процесорний кулер можна вибрати з висотою до 170 мм, а відеокарту довжиною до 400 мм. Вертушок у комплекті три, всі вони діаметром 120 мм, встановлені на передній панелі. Усього можна встановити до 9 кулерів і, в цьому разі, в корпусі буде дійсно прохолодно. Красиво, практично, підходить для флагманських комплектуючих - рекомендуємо, якщо вас не бентежить ціна питання. 

 

Плюси

Мінуси

Грамотно продумана архітектура для поліпшеної циркуляції повітря

Ціна

Практично не обмежена довжина відеокарти

 

Преміальні матеріали

 

 


Підсумки

Читачі, котрі уважнопрочитали цей рейтинг, напевно помітили, що більшість представлених у ньому корпусів оснащені повністю перфорованою передньою панеллю. І це не випадково, бо вільний доступ повітря з фронту корпусу дає змогу організувати максимально ефективну вентиляцію. Причому, це актуально навіть для офісних комп'ютерів, де питання охолодження стоїть не так гостро. 

Ось ще кілька загальних порад, які допоможуть вам вибрати з кількох схожих моделей:

  • вибираючи корпус врахуйте, що будь-які технології для придушення шуму від вентиляторів можуть знизити ефективність системи охолодження;
  • чим більше вільного простору всередині корпусу, тим ефективніше продування;
  • програмоване підсвічування і цікавий дизайн варто розглядати як приємний бонус, віддаючи перевагу функціональності.