Вибір клавіатури дуже суб'єктивна річ – у всіх різна фізіологія, уподобання, звички. І навіть класифікація цих пристроїв введення за призначенням максимально розпливчаста. Ігрові моделі досить зручні для друку і навпаки, на багатьох "робочих" клавіатурах можна комфортно грати, якщо ви не кіберспортсмен. Тому будь-які з цих рекомендацій можна заперечити, додавши до них десяток суб'єктивних "але".

Однак, ризикнемо запропонувати вам свій ТОП-клавіатур, розбитий на чотири, дуже умовні категорії, що перетинаються і взаємодоповнюють одна одну. Ми не включили в наш рейтинг ергономічні та розділені моделі саме через суб'єктивний фактор. Якщо ж у вас є час і бажання розібратися із нюансами вибору ретельніше - наша стаття-гайд про те, як вибрати клавіатуру до ваших послуг.

 

Модель

Ціна в ITbox на 9.02.2022

Для роботи

Vinga KB110BK

99

Defender Legion GK-010DL RU

799

A4Tech KV-300H 

899

Logitech K375s Multi-Device Graphite

1399

Бездротові

Samsung Smart Trio 500 White

1117

Keychron K4 100 Key Aluminum Frame Hot-Swap Gateron RGB Blue

2899

Apple Magic Keyboard с Touch ID Bluetooth

4999

Ігрові

A4Tech Bloody B318

999

Hator Rockfall EVO TKL Optical Black

1999

Ducky One 2 Mini Cherry Speed Silver

3696

Механічні

Logitech G413 Carbon Led Red RU

2563

Razer BlackWidow V3 Razer Yellow Switch Black

3299

Varmilo VA108M CMYK Cherry MX Blue

4659

Підсумки

 


Клавіатури для роботи

Дуже складно визначити однозначний типаж клавіатури, що підходить саме для “роботи”, адже завдання на ній будуть виконуватися найрізноманітніші. Одні моделі краще підходять саме для набору тексту, інші для роботи в таблицях або спеціалізованому ПЗ, де вам часто доводиться натискати сервісні, мультимедійні клавіші або ж їх комбінації. Але дещо спільне можна вичленувати:

  • доступна ціна. Якщо це рішення для офісу чи бюджетних установ – вартість стає важливим фактором;

  • вологозахист. Клавіатури із захистом від вологи – ще один спосіб заощадити, оскільки вам не потрібно буде купувати нову щоразу, коли на неї потраплять бризки рідини (мова саме про невеликі краплі);

  • повноформатні моделі. Цифровий блок на клавіатурі для офісу – обов'язковий атрибут;

  • універсальність. В офісі вона не завжди потрібна, але для домашньої клавіатури стане у нагоді, щоб після робочого дня можна було і пограти.


 

Vinga KB110BK

Vinga KB110BK

Несподівана для нашого рейтингу позиція. Так званий прожитковий мінімум. Клавіатури Vinga, як правило, пропонують користувачеві максимально вигідне співвідношення ціни та якості. У випадку даної моделі це 100% потрапляння в яблучко. Модель із вологозахистом (захист від бризок) у такому бюджеті вже унікальна. Так тут стандартний набір кнопок, мембранний тип, досить дешевий пластик, але клавіатура 100% функціональна та надійна як автомат Калашникова через просту конструкцію.

Для бюджетних ПК в бібліотеку, школу або навіть як тимчасова затичка, поки ви підшукуєте нову клавіатуру KB110BK підійде відмінно.

 

Плюси

Мінуси

Вологозахист

Дешевий пластик

Ціна

 

 

Defender Legion GK-010DL RU

Defender Legion GK-010DL RU

Дротова клавіатура, що виконана в класичному "ігровому" дизайні з підсвічуванням. У даному випадку нам це корисне, оскільки підсвічування допомагає і в робочих завданнях. Модель мембранного типу, повнорозмірна і багатьом підійде саме для набору тексту. Якість складання висока, матеріал корпусу приємний на дотик, прогумовані ніжки не дозволять пристрою ковзати столом.

Вологозахист тут теж лише від бризок. Є мультимедійні кнопки (макроси), які можна налаштувати для роботи в професійному ПЗ (як і для геймінгу). Написи на клавішах нанесені за допомогою лазерного гравіювання, тому вони не зітруться з часом. Кабель підключення в тканинному обплетенні, що знижує ризик перегинів та заламування. У цілому нині – відмінне бюджетне універсальне рішення для робочих завдань.

 

Плюси

Мінуси

Висока якість складання, приємний матовий пластик корпусу та клавіш

На матовому пластику легко помітні подряпини а ще його частіше потрібно протирати від пилу

Чіткий тактильний відгук клавіш, досить тихий звук спрацьовування

 

Універсальність. Можна використовувати, зокрема, і для ігор

 

 

A4Tech KV-300H 

A4Tech KV-300H 

Дану клавіатуру вже не можна назвати ні універсальною, ні ігровою, але у своєму бюджеті це відмінне рішення для офісу чи організації домашнього робочого місця. Підтвердженням цього є постійна присутність KV-300H у більшості рейтингів бюджетних клавіатур. Ножичний механізм клавіш робить їх практично безшумними, хід короткий (як на ноутбуках) відгук дуже приємний. Все це дозволить набирати текст із комфортом, не заважаючи оточуючим.

Клавіатура досить тонка, компактна і при цьому повноформатна. Попри компактність, у неї значна вага, тому зрушити її або впустити зі столу досить складно. Загальна якість матеріалів висока, за свідченнями багатьох користувачів девайс чудово виглядає навіть після 3-4 років активного використання.

Крім того, клавіатура обладнана USB-хабом на 2 роз'єми, тому нагинатися до системника, щоб підключити флешку не доведеться.

 

Плюси

Мінуси

Висока якість складання, компактність та надійність

Досить великі зазори між клавішами, тому тим, хто володіє сліпим набором, доведеться до них "звикати"

USB-хаб

 

Зручні, практично безшумні клавіші

 

 

Logitech K375s Multi-Device Graphite

Logitech K375s Multi-Device Graphite

Клавіатури Logitech давно закріпилися у бізнес-сегменті, тут у бренду багато вдалих моделей. K375s – одне з таких “офісних” рішень. Представлено девайс саме в частині рейтингу “для роботи”, хоча він є бездротовим. Причина на поверхні – клавіатура позиціонується як універсальна з підтримкою швидкого перемикання між пристроями, що підключаються. Так, наприклад, ви можете за секунду перемкнутись з ПК на ваш смартфон і відповісти в месенджері, а потім знову повернутися до завдань на комп'ютері. Для смартфона передбачена спеціальна зручна підставка, що входить у комплект поставки.

Клавіатура мембранна з вологозахистом не лише від бризок, а й від проливання (до 60 мл рідини). Клавіші увігнуті, низькопрофільні із коротким ходом. Відгук, на загал, приємний і виразний. Тим, хто звик до клавіатур на лептопах працювати буде зручно.

 

Плюси

Мінуси

Бездротове підключення по радіо та Bluetooth каналам. Швидке перемикання між пристроями, що підключаються.

Немає індикації включення Num Lock та Caps Lock

Легкий та приємний хід клавіш

Зменшені для компактності клавіші Shift та Enter

Місткий акумулятор та тривала робота без перезаряджання

 

 


Бездротові клавіатури

Wireless клавіатури, здебільшого набагато зручніші ніж дротові, тому що надають більше свободи. До того ж, завдяки подібним рішенням можна суттєво оптимізувати домашній "парк-гаджетів". Наприклад, у вас є моноблок, смарт-телевізор і ПК - ви можете придбати до них одну клавіатуру, постійно використовуючи її за комп'ютером, а до інших пристроїв підключатися за необхідності. Крім того, подібні клавіатури дозволяють швидко підключитися до смартфону або планшета, щоб спростити набір великого обсягу тексту.

Ми підібрали для нашого рейтингу три найцікавіші, для певних ситуацій девайси.


 

Samsung Smart Trio 500 White

Samsung Smart Trio 500 White

Універсальна клавіатура, що підійде для Smart TV, та допоможе організувати  компактне робоче місце без зайвих дротів в офісі чи вдома. А також для підключення до будь-яких інших гаджетів, оснащених модулем Bluetooth.

Клавіатура дуже компактна, але при цьому дуже зручна для набору тексту десятипальцевим методом, завдяки грамотному розташуванню клавіш. Вона тонка і досить легка, але по столу не ковзає завдяки прогумованим опорам. Хід у клавіш короткий, відгук досить слабкий, але відчутний.

Головна фішка клавіатури у трьох мультимедійних клавішах для швидкого перемикання між пристроями. Це можуть бути, наприклад, смартфон, телевізор та ПК. Причому мобільник із сенсорним екраном ви можете використовувати як тачпад для навігації по меню телевізора.

Також варто відзначити, що живлення тут від батарейок, тому, якщо придбати хороші акумуляторні AA+ термін служби такого девайсу буде практично необмеженим.

 

Плюси

Мінуси

Приємний мінімалістичний дизайн

Слабкий відгук клавіш. Загалом для набору великих обсягів тексту клавіатура не підійде

Можливість швидкого перемикання та одночасна підтримка до 3-х гаджетів

 

Компактна та легка, живлення від батарейок

 

 

Keychron K4 100 Key Aluminum Frame Hot-Swap Gateron RGB Blue

Keychron K4 100 Key Aluminum Frame Hot-Swap Gateron RGB Blue

У класі бездротових клавіатур обмаль механічних моделей. А таких, які можна настроїти самостійно, взагалі одиниці. Keychron K4 є конструктором, з якого просунутий користувач може зібрати “цукерку” під свої завдання.

Клавіатура на міцному алюмінієвому каркасі, масивна та компактна одночасно. Досягається це за рахунок оригінального розташування кнопок. Їх тут всього 100, причому розмір самого девайсу набагато менший, ніж у стандартних компактних "офісників", а ми маємо справу з повноформатною моделлю. Тим, хто звик до традиційної розкладки, турбуватись не варто, найважливіші для швидкого друку клавіші на своїх звичних місцях, а до розташування стрілок, цифрового блоку та сервісних кнопок швидко звикаєш.

Тепер до головного – налаштувань. Налаштувати тут можна все. Клавіатура легко розбирається, клавіші одного розміру можна міняти місцями та перепризначати. Причому для Linux, iOS та Windows для цього є окремі сервісні програми. В результаті ми отримуємо зручну бездротову "механіку" з можливістю налаштувати клавіші, поміняти світчі, перепризначити підсвічування. Словом, ідеальне рішення для програмістів і тих хто любить набирати текст на механічних клавіатурах з чітким відгуком.

 

Плюси

Мінуси

Універсальність, можливість тонко настроїти гаджет “під себе”

Не підійде користувачам, які звикли до іншого розташування функціональних клавіш

Висока якість виконання корпусу, замінні перемикачі легко розібрати і почистити

 

Компактний розмір завдяки раціональній розкладці клавіш

 

 

Apple Magic Keyboard с Touch ID Bluetooth

Apple Magic Keyboard с Touch ID Bluetooth

Завершує наш топ бездротових рішень компактна бізнес-клавіатура від Apple, що чимось нагадує попередню бездротову механіку за розташуванням клавіш. Щоправда тут для компактності деякі з них були занадто сильно зменшені (клавіші навігації "вгору-вниз"). Традиційно для техніки Apple клавіатура працює на Bluetooth і підключається по роз'єму USB Lightning для зарядки. На одному заряді пристрій здатний пропрацювати до 1 місяця.

Тип клавіатури мембранний, механізм спрацьовування клавіш – ножичний. Головна фішка – наявність Touch ID, сканера відбитка пальців, за допомогою якого можна в одне натискання здійснювати платежі та проходити авторизацію без введення пароля.

 

Плюси

Мінуси

Наявність Touch ID для швидкої авторизації

Дуже маленькі напрямкові клавіші 

Довго працює на одному заряді

Можливість заряджання лише через фірмовий роз'єм Apple

Мінімалістичний та красивий дизайн

 

 


Ігрові клавіатури 

Геймерські клавіатури це не тільки "механіка". Тут є ще й мембранні та гібридні моделі. В цілому, можна сказати, що все, що вам може допомогти роздавати headshot-и, навіть якщо це дизайн або зоноване підсвічування. Адже навіть контрастне розфарбування клавіш WASD здатне допомогти гравцям-початківцям. Ми розглянемо тут три ігрові клавіатури у різних бюджетах, кожна з яких буде цікава геймерам різного рівня.


 

A4Tech Bloody B318

A4Tech Bloody B318

Клавіатури A4Tech хороший приклад того, як у кожному із сегментів можна пропонувати цікаві та якісні рішення у порівняно скромному бюджеті. Bloody B318 - гібридний девайс, з мембранним типом клавіш, а ось 8 кнопок напряму (QWERASDF) виконані на механічних світчах. Вони не лише відрізняються за кольором від інших кнопок, але й трохи виступають над ними на 1-1,5 мм. Як наслідок, їх легко знайти пальцями на дотик. Також конструкція передбачає підставку під ліву кисть, на яку припадатиме найбільше навантаження в іграх. Але, як ми вже згадували у вступі, всі рішення, що підвищують ергономіку суб'єктивні і дізнатися чи підвищить дана підставка ваш комфорт ви можете тільки спробувавши.

Підсвічування регулюється, можливе перепризначення кольорів та їх інтенсивності по зонам у спеціальному ПЗ. При цьому, клавіатура працює на базових налаштуваннях без встановлення будь-якого софту просто "з коробки". Окремо варто згадати якісний USB шнур у міцній оплітці, він виглядає дуже надійно. Налаштувати макроси допоможуть 9 програмованих кнопок.

 

Плюси

Мінуси

Бюджетна клавіатура для геймерів-аматорів

Набір тексту буде незвичним спочатку, через виступаючі мех. клавіші

Якісні, хоч і недорогі, перемикачі на 8 механічних клавішах

 

Висока загальна якість складання та приємний дизайн

 

 

Hator Rockfall EVO TKL Optical Black

Hator Rockfall EVO TKL Optical Black

Клавіатури  Hator – це ігрові рішення різного рівня. Rockfall EVO TKL Optical – пристрій оснащений світчами Kailh, що допускають можливість кастомізації та тонкого налаштування. Забігаючи наперед, навіть любителям тонкого тюнінгу це може й не знадобитися. Просто з коробки перемикачі клавіш працюють дуже чітко, звук та відгук натискань на клавішах однакового розміру майже не відрізняється.

Головна фішка пристрою – висока якість та функціонал за доступну ціну. Перемикачі Kailh за своїми властивостями впритул наближаються до Cherry MX, але коштують у півтора рази дешевше. У комплекті до клавіатури постачається пулер (пристрій для зняття кейкапів – ковпачків із клавіш). Ви можете легко замінити клавіші під звичну для вас розкладку та кастомізувати пристрій під себе.

Відгук клавіш дуже швидкий, грати на такій клавіатурі винятково приємно, а ось для набору тексту краще докупити знімну підставку для кисті, оскільки профіль у неї досить високий.

 

Плюси

Мінуси

Міцний та масивний алюмінієвий корпус, клавіатура дуже стійка на столі

Фірмовий софт має деякі недоліки

Можливість легко та швидко знімати кейкапи, пулер у комплекті.

 

Широкі можливості з кастомізації, якісні перемикачі Kailh

 

 

Ducky One 2 Mini Cherry Speed Silver

Ducky One 2 Mini Cherry Speed Silver

Спеціалізована клавіатура для мережевих шутерів оснащена перемикачами Cherry MX Speed ​​Silver. Це світчі з укороченим ходом і швидшим спрацьовуванням, ніж звичні багатьом геймерам Black. При цьому хід дещо легший, але тактильний відгук, як і раніше, дуже чіткий і приємний. Корпус із міцного пластику, але його основа армована металевим каркасом.

Клавіатура компактної форми, цифрового блоку немає, зайвих клавіш також. До клавіш звикаєш дуже швидко і відчувається конструкція під рукою стійко та надійно. Додатково варто відзначити розбірний шнур, який легко замінити, якщо він вийде з ладу.

Хоч клавіатура і компактна, але має широкі можливості з налаштування у фірмовому ПЗ Ducky Macro 2.0. Тут можна перепризначити функціональні клавіші, налаштувати зоноване підсвічування, запрограмувати зручні комбінації кнопок.

 

Плюси

Мінуси

Швидка реакція клавіш ідеально вписується в концепцію динамічних розрахованих на багато користувачів ігор

Жорсткість основи дещо нижча ніж у довших ігрових клавіатур

Широкі можливості з кастомізації

 

Якісні матеріали та складання, мінімальні люфти на довгих клавішах

 

 


Механічні клавіатури

З категорії ігрових клавіатур ми плавно переходимо в останню частину рейтингу, де ми матимемо лише механічні варіанти, проте тепер уже не ігрові, а цілком універсальні. Перш за все, варто сказати, що набір тексту на механічній клавіатурі (після певного періоду адаптації) неможливо порівняти з досвідом на мембранних клавішах. Відгук набагато чіткіший, набір сліпим способом стає “усвідомленішим”, кожне натискання відчувається інтуїтивно. Загалом, якщо ви друкуєте, кодите, працюєте у професійному софті і бажаєте збільшити продуктивність – цього можна досягти просто змінивши мембрану на механіку у 90% випадків. Представлені в цій частині рейтингу моделі є універсальними, вони однаково придатні як для геймінгу, так і для набору тексту.


 

Logitech G413 Carbon Led Red RU

Logitech G413 Carbon Led Red RU

Клавіатури Logitech випускають, використовуючи тільки ті комплектуючі, які виробляють на заводах бренду. Тому у механічних моделях застосовують власні перемикачі Romer-G. Клавіатура позиціонується як ігрова, але є повноформатною та оснащена USB роз'ємом, що робить її дуже зручною ще й для програмування чи набору тексту.

Корпус типу “скелетон” дозволяє легко чистити та обслуговувати кейкапи, змащувати механізм перемикачів та проводити необхідні модифікації. Хід клавіш довгий, відгук приємний, сила натискання дещо вища за середню.

Коли ціна клавіатури наближається до 100 $, вже можна причепитися до найдрібніших деталей. Творці G413 Carbon врахували безліч дрібниць, що істотно підвищують комфорт: прогумовані ніжки для регулювання висоти, зручне та інтуїтивно зрозуміле сервісне ПЗ, USB-хаб.

 

Плюси

Мінуси

Мінімалістичний та надійний скелетний алюмінієвий корпус

Двоколірне підсвічування без можливості зонування

Якісні механічні перемикачі з чітким відгуком

 

 

Razer BlackWidow V3 Razer Yellow Switch Black

Razer BlackWidow V3 Razer Yellow Switch Black

Ще один виробник, що працює, переважно в сегменті для геймерів. Клавіатури Razer також з недавнього часу оснащені деталями власного виробництва. Зокрема, BlackWidow V3 оснащена перемикачами Razer Yellow Mechanical, які за рівнем приблизно відповідають аналогам від Kailh або Gateron. Хід 3,5 мм, сила натискання 35 грамів, тобто трохи вище середнього.

Універсальною цю клавіатуру роблять зручна підставка для рук, майже класична розкладка та компонування клавіш, а також мультимедійний ролик, на який можна призначити регулювання яскравості, гучності та інші опції.

Загалом на клавіатурі зручно не лише грати, а й друкувати і тому вона потрапила до цієї частини рейтингу.

 

Плюси

Мінуси

Надійний та стійкий алюмінієвий корпус

Підставка для зап'ясть є окремою деталлю, в іграх вона може ковзати

Зручний софт HyperShift для програмування макросів

 

Зручне прокладання кабелю по пазу всередині корпусу

 

 

Varmilo VA108M CMYK Cherry MX Blue

Varmilo VA108M CMYK Cherry MX Blue

Varmilo - своєрідний geek-бренд, що випускає "механіки", здатні викликати ностальгію у тих, хто застав перші комп'ютери IBM. Класичний повноформатний форм-фактор VA108M відрізняється від перших зразків механічних клавіатур лише блоком функціональних клавіш (4 шт.) над нампадом.

Кейкапи із зносостійкого пластику, підкреслений мінімалізм у деталях, масивний та міцний алюмінієвий корпус – все це викликає відчуття надійності та впевненості у конструкції.

Перемикачі Cherry MX Blue мають те саме, виразне клацання, при спрацьовуванні, яке так нагадує друкарську машинку. При цьому сила натискання середня – 30 гр, що буде зручним для більшості користувачів.

Клавіатура позиціонується як універсальна і це відповідає дійсності. З усіх категорій геймерів перемикачі можуть не влаштувати хіба що професійних кіберспортсменів, які віддають перевагу найжорсткішим MX Black.

 

Плюси

Мінуси

Відмінної якості матеріали, запасні кейкапи в комплекті, простота в розбиранні та чищенні

Ціна

Мінімалістичний дизайн, висока функціональність

 

Перемикачі від лідера ринку

 

 


Підсумки

Як ми і попереджали у вступі, поділ на категорії в нашому рейтингу є досить умовним. Головний висновок, який можна зробити з нашого ТОП-13, при виборі варто орієнтуватися на звички, що вже усталились, або звертати увагу на моделі, які вже давно популярні на ринку (з розрахунком на те, що вони підійдуть і вам).

Загалом, для безперервного набору тексту більшу частину робочого дня, безсумнівно, краще підійде механіка, але для розміреного друку чи універсальних завдань вигідніше придбати мембранну клавіатуру. Також, не варто забувати, що сила натискання на багатьох типах механічних перемикачів може здатися надмірною деяким користувачам.

У будь-якому випадку, якщо у вас є можливість спробувати будь-яку модель перед покупкою, обов'язково варто це зробити.