Фен – абсолютно необхідна річ, для всіх хто має густе волосся незалежно від статі. Попри простоту конструкції є чимало нюансів при виборі цієї техніки, до того ж потрібно враховувати індивідуальні особливості волосся. Щоб зорієнтувати читачів у ринку ми склали рейтинг із 10-ти найкращих фенів у трьох цінових сегментах.

При формуванні рейтингу ми орієнтувалися на такі критерії:

 • максимальна універсальність у використанні;
 • співвідношення ціни/якості;
 • наявність корисних функцій та комплектація.

 

 


Бюджетні фени

У бюджетному сегменті знаходяться фени з мінімальним функціоналом та комплектацією. Але це не є недоліком, швидше змушує визначитися з тим, що саме вам потрібно від фена. В результаті ми платимо тільки за ті можливості та опції якими будемо користуватись.


 

Magio МG-164B

Magio МG-164B

Вдале рішення для поїздок – компактний фен Magio МG-164B. Вага пристрою не перевищує 300 г, а ручка складається. Все це дозволяє вмістити фен навіть у невелику жіночу торбинку.

Потужність фена 1200 Вт, він підтримує дві швидкості роботи та два температурні режими. Довжина шнура 1.7 м. У комплекті єдина насадка – стандартний концентратор. Корпус виконаний із немаркого матового термостійкого пластику.

 

Плюси

Мінуси

Доступний

Лише одна насадка

Легкий та компактний

Немає холодного обдування

 

Remington D3080

Remington D3080

Нещодавно функція іонізації вважалася прерогативою відносно дорогих фенів, проте конкуренція на ринку змушує виробників впроваджувати даний функціонал і в деякі моделі бюджетного сегменту. Наприклад у Remington D3080. На думку редакції ITbox це один із найкращих бюджетних фенів представлених на українському ринку.

Пристрій має DC-двигун (постійний струм) з потужністю 2000 Вт. Підтримується три швидкісні та три температурні режими роботи (у тому числі і обдув холодним повітрям). Довжина шнура – ​​1.8 метра. Задня решітка знімна, що зручно для чищення пристрою від пилу. Сам обдув теплим повітрям відносно рівномірний завдяки керамічній решітці на соплі. У початковий комплект входить лише одна насадка концентратор.

Фен досить важкий, що буде зручним не для всіх, але його можна рекомендувати як універсальне бюджетне рішення, якщо вам важлива функція іонізації.

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Лише одна базова насадка у комплекті

Є функція іонізації

 

Рівномірне нагрівання завдяки керамічній решітці

 

 

Philips BHD360/20

Philips BHD360/20

Цікавий і універсальний фен від бренду Philips – BHD360/20 покриває практично всі запити середньостатистичного користувача. Тут у комплекті 3 насадки: два різні концентратори та дифузор для укладання. Підтримка функції іонізації та стандартний набір режимів: три швидкісні та три температурні.

DC-двигун потужністю 2100 Вт, довжина шнура стандартна – ​​1.8 метра. При цьому вага відносно невелика ~ 700 гр, і завдяки куту, під яким розташовується ручка, центр ваги добре збалансований. Цим феном дійсно зручно працювати 20 і навіть більше хвилин.

Фірмова насадка Thermo Protect змішує потоки теплого та холодного повітря рівномірно розподіляючи тепло, що дозволяє не пересушувати волосся.

Рекомендуємо цей фен тим, хто витрачає на сушіння та укладання волосся більше півгодини.

 

Плюси

Мінуси

Три насадки у комплекті

Soft Touch покриття досить марке

Приємний дизайн

 

Спеціальний режим ThermoProtect, що захищає волосся від пересушування

 

 

Rowenta CV6135F0

Rowenta CV6135F0

Фен від німецького бренду Rowenta, який має досить потужний DC двигун на 2400 Вт. Для бюджетного пристрою це серйозний показник. Фен дозволяє швидко і якісно просушити довге, пишне волосся і зробити укладання з фіксацією. У комплекті є три насадки: стандартна спрямована, фірмовий 8-мм концентратор 3D Volume Booster і дифузор досить великого діаметру. Пристрій підтримує три швидкісні та три температурні режими.

* Ця насадка допомагає підняти і зафіксувати волосся біля самого коріння, надаючи волоссю додатковий об'єм.

Попри досить потужний двигун, фен важить всього 608 гр, так що рука буде менше втомлюватися при тривалому сушінні або укладанні. Як і попередній фен з рейтингу рекомендуємо CV6135F0 для тих, хто регулярно робить укладання зачіски.

 

Плюси

Мінуси

Функція іонізації

Глянцевий пластик корпусу легко подряпати

Незначна вага та висока потужність

 

Фірмова насадка для створення об'єму

 

 


Фени середнього цінового діапазону

У середньому ціновому сегменті можна знайти фени з AC двигуном (працює від змінного струму), що значно підвищує ККД. Також значно розширюється функціонал, зустрічаються професійні та напівпрофесійні моделі.


 

Remington AC9096

Remington AC9096

Цей фен відноситься до категорії професійних пристроїв, про що свідчить потужний AC двигун на 2400 Вт та довгий 3 метровий шнур. Виробник надає на пристрій 5-річну гарантію (ще один додатковий рік гарантії можна отримати зареєструвавшись на офіційному сайті Remington).

Підтримуються три температурні режими. При цьому холодне повітря дійсно холодне, а не "теплувате" як у більшості доступніших фенів. Це допомагає більш надійно зафіксувати волосся під час укладання. Швидкісних режимів всього три, але є додатковий Turbo режим, що активується окремою кнопкою. На максимальній швидкості з увімкненим турборежимом ви зможете повністю висушити будь-яку Рапунцель за лічені хвилини. Підтримується режим іонізації.

Надійний та потужний фен для домашнього використання та професійної діяльності. Він важкуватий, але сушить швидко, тож довго тримати його в руках не доведеться.

 

Плюси

Мінуси

Дуже швидко висушує волосся на максимальній потужності в режимі Turbo

Досить важкий – близько 750 гр

У відповідному режимі генерує повітря з температурою нижчою за кімнатну

 

Довгий шнур

 

 

Babyliss 6714E

Babyliss 6714E

Професійний фен від італійського бренду Babyliss, який багато в чому схожий на попередню модель. Тут майже такий самий AC двигун на 2300 Вт, і шнур завдовжки 2,8 м. З насадок є два накопичувачі з вузьким та широким потоком повітря.

Три швидкості, три температурні режими та перемикач Turbo, що дозволить отримати від двигуна максимум.

З відмінностей варто виділити вагу, яка у Babyliss 6714E становить 600 гр (що ~на 150 гр легше ніж Remington AC9096). Дану модель можна рекомендувати тим, для кого важлива мінімальна вага пристрою, але потрібна висока потужність.

 

Плюси

Мінуси

Висока потужність роботи

Немає дифузора у комплекті

Відносно невелика вага

 

 

Jimmy F6 (Red)

Jimmy F6 (Red)

Jimmy це суббренд відомої Xiaomi, під яким виробляються, у тому числі, фени. Jimmy F6 – одна з найбільш вдалих середньо бюджетних моделей китайської компанії.

Турбодвигун потужністю 1800 Вт здатний забезпечити подачу повітря на рівні 18 л/сек (не всі фени з потужністю понад 2400 Вт можуть похвалитись таким високим показником).

Фен оснащений модулем іонізації Panasonic Nanoі (використовується у зволожувачах повітря), що генерує негативні іони води, та не дозволяючи гарячому потоку пересушувати волосся. Пристрій оснащений сенсором, який допомагає підтримувати температуру обдування з точністю до 1 °C.

Фен комплектується 3 насадками з магнітним кріпленням, що полегшує їх заміну під час роботи. Рекомендуємо тим, у кого волосся дуже легко пересушується

 

Плюси

Мінуси

Швидка та зручна заміна насадок завдяки магнітному фіксатору

Високий рівень шуму

Оригінальний дизайн

 

Наявність сенсора, що дозволяє підтримувати необхідну температуру обдування

 

 


Фени топ-класу

Фени топ-класу відрізняються від більшості пристроїв в ніші унікальним функціоналом або конструкційними рішеннями. Такі девайси виводять сушіння волосся на якісно новий рівень, значно підвищуючи комфорт.


 

Remington AIR3D (D7779)

Remington AIR3D (D7779)

Фен Remington AIR3D – це пристрій професійного рівня у travel-форматі. Пристрій лише трохи більший за звичні дорожні фени, але, при цьому набагато потужніший і функціональніший. У комплекті три насадки: стандартна, для стайлінгу та дифузор. Сам девайс важить ~500 гр.

Фен генерує об'ємний потік іонізованого повітря, дозволяючи швидко висушити навіть дуже пишне і густе волосся.

Рекомендуємо тим, кому недостатньо потужності та функціоналу у бюджетних travel-фенів.

 

Плюси

Мінуси

Компактний, потужний, функціональний

Ціна

Додатково зволожує волосся при сушінні

 

 

Babyliss 6000E

Babyliss 6000E

Професійний фен із оригінальним AC-мотором потужністю 2200 Вт. При вазі всього 440 гр та озвученій потужності він здатний генерувати повітряний потік зі швидкістю 208 км/год. Це дозволяє висушити найгустіше волосся буквально за кілька хвилин.

Всі інші можливості та оснащення на рівні топ-класу: 2,7 м шнур, іонізація зі зволоженням, 3 комплектні насадки, до 8-ми швидкісних режимів роботи.

Рекомендуємо для максимально швидкого сушіння та стайлінгу.

 

Плюси

Мінуси

Енергоефективний мотор зі значною силою обдування

Ціна

Мала вага

 

Дуже швидке та делікатне сушіння волосся

 

 

Dyson HD07 Supersonic Nickel/Copper

Dyson HD07 Supersonic Nickel/Copper

Вже кілька років поспіль Dyson HD07 Supersonic залишається найтехнологічнішим і, безумовно, найдорожчим феном на світовому ринку. Інженери Dyson витратили на розробку прототипу більше 10-ти років і у нього досі не з'явилося притомного конкурента. При створенні фена розробники прагнули досягти кількох цілей:

 • покращення ергономіки пристрою. Попри середню вагу в 630 гр, пристрій практично не відчувається в руці, оскільки двигун розташований в ручці, отже центр ваги зміщується до кисті. Якщо ви вкладаєте волосся довго і у вас втомлюються руки, то ось воно – оптимальне рішення;
 • збільшення сили повітряного потоку та підвищення контролю над ним. Supersonic генерує дуже потужний спрямований потік повітря, який виходить із сопла під кутом 20°. Попри те, що потужність двигуна HD07 Supersonic складає всього 1600 Вт*, користувачі відзначають, що сила згенерованого повітряного потоку не поступається аналогам з професійного сегменту. Така конструкція сопла дозволяє направляти потік, що генерується точно вздовж волосяних лусочок і розгладжувати їх, що дозволяє укладати зачіску акуратніше;
 • запобігання затягуванню волосся у двигун. Ми вже раніше згадували, що двигун перебуває в ручці, і повітря в систему засмоктується знизу, "з-під кисті руки". Виробник назвав цю систему повітряного забору Dyson Air Multiplier;
 • зменшення рівня шуму. Заявлений рівень шуму Dyson HD07 Supersonic – 70 дБ, що є середнім показником для більшості фенів, представлених на ринку. Однак багато користувачів відзначають, що пристрій відчувається набагато тихішим за будь-які інші моделі фенів. Секрет прихований у інженерному ноу-хау – привід двигуна генерує більшу частину звукових хвиль на частотах, які наше вухо просто не сприймає. Тож більша частина шумів, яку вловлює наше вухо, це звук повітряного потоку, а не двигуна;
 • підвищення точності температури. У всіх температурних режимах відхилення від заявленої температури є мінімальними. Можна вибрати 28, 60, 80 або 100 ºС і пристрій стабільно триматиме задану температуру
 • підвищення комфорту під час зміни насадок. Насадки зроблені з міцного пластику, що не нагрівається, і оснащені магнітним "доводчиком". Для того, щоб змінити таку насадку, досить просто прикласти її до сопла і вона сама фіксується в правильному положенні.

* У більшості професійних фенів потужність двигуна знаходиться в межах 2400-2800 Вт.

Управління у фена кнопкове, передбачені 3 швидкісні та 4 температурні режими (28, 40, 60 і 100° С). У комплекті 4 різні насадки, включаючи два різні дифузори. Пристрій максимально простий в експлуатації та догляді. Чи варто все це майже 20 тис грн вирішувати вам, але якщо ви хочете найкращий фен на ринку – то ось він.
 

Плюси

Мінуси

Найширший набір функцій на ринку

Висока вартість

Точна підтримка заданої температури

 

Висока енергоефективність

 

 


Підсумки. Стислі поради з вибору

Декілька порад, що допоможуть вам вибрати найкращу зі схожих за характеристиками моделей:

 • професійні фени. Є думка, що вони призначені саме для професіоналів, але ніщо не заважає використовувати їх вдома, так ви отримаєте більш потужний і продуктивний пристрій;
 • функція іонізації. В 2023 році її немає, хіба що, у найдешевших фенах. Тому немає сенсу заощаджувати та брати фен без неї;
 • точність температурних режимів. Чим точніше фен тримає температуру, тим легше вам підібрати оптимальний режим для вашого волосся.