Бувають моменти, коли потрібно переглянути або відредагувати якийсь відеофайл, але ви не можете цього зробити, оскільки він має формат, що не підтримується вашим медіапрогравачем чи відеоредактором. 

У цьому випадку допоможе конвертер відео. Це утиліта, що "перетискає" відеофайл з одного формату в інший, той котрий ви зможете відтворити на своєму пристрої. Звичайно, найкраще, щоб подібний конвертер був безкоштовним, оскільки більшості користувачів він, швидше за все, знадобиться лише зрідка. 

Щоб вам було простіше знайти оптимальний варіант, ми зібрали в цій статті кілька найзручніших і функціональних безкоштовних конвертерів відео.

 

Як ми обирали?

Вибираючи безкоштовні конвертери для нашої статті, ми орієнтувалися на програми, що відповідають наступним критеріям:

 • якомога більше підтримуваних форматів відео. Що універсальніший інструмент, то краще. Це особливо важливо, якщо ви часто монтуєте або компілюєте відео;
 • зручний інтерфейс. Більшість користувачів, що шукають безкоштовний конвертер, найімовірніше, не мають навичок роботи в подібному софті. Отже програма повинна мати дружній інтерфейс, котрий буде інтуїтивно зрозумілим навіть не досвідченому користувачеві;
 • мінімум функціональних обмежень. У переважній більшості випадків безкоштовні відео-конвертери є "урізаними" версіями платних програм. Безкоштовна "урізана" версія є своєрідною приманкою, котрою виробники ПЗ стимулюють вас придбати premium. Обмеження можуть бути найрізноманітнішими: ліміт на розмір конвертованого файлу, можливість конвертації в певні формати лише в платній версії тощо. Для нашої статті ми вибирали конвертери з мінімальною кількістю таких обмежень або зовсім без них.

Перш ніж перейти безпосередньо до огляду, позначимо один важливий момент. Підтримувані конвертором формати відеофайлів бувають двох типів: вхідні та кінцеві. Вхідні (вхідні) це ті, з яких можлива конвертація, кінцеві (вихідні) – ті, в які можна конвертувати відео. 

 

Зміст:

Підсумки


 

Movavi Video Converter

Movavi Video Converter

Movavi Video Converter – один із найвідоміших конвертерів відео. Він підійде як любителям, так і професіоналам. У цієї програми лише один істотний недолік – безкоштовний період 7 днів (при цьому можливості тріал-версії не обмежені). 

Функціонал програми не обмежується виключно конвертацією відеофайлів. Ви також зможете редагувати відео на базовому рівні: обрізати, склеїти, накласти колірний фільтр, додати субтитри, вотермарк і обробити звук. 

Інтерфейс дуже простий, інтуїтивно зрозумілий початківцям.

 • Адаптація під ОС: Windows, macOS
 • Вхідні формати: DVD/VOB,MP4/M4V, 3GP/2G2, MOV, QT, AVI, MTS, M2TS, TS, MOD, TOD, WMV, ASF, DVR-MS, DivX, XviD, MJPEG, AMV, AV1, AVS, BIK, BNK, CAVS, CDG, DPG, DV1394, DVR-MS, EA, FFM, FILM, FILM_CPK, FLC, FLI, FLM, FLT, FLX, GXF, H.261, IVR, MJ2, ML20, MPEG-3 и прочие.
 • Кінцеві формати: MOV, AVI, MP4, M4V, 3GP/3G2, VCD/SVCD, MPEG, WMV, MKV, RM/RMVB, FLV, SWF, AMV, ASF

 

Плюси

Мінуси

Є базові функції відеоредактора

Безкоштовна версія тільки у вигляді обмеженого тріалу на 7 днів

Можна налаштувати пресети для використання на різних пристроях

 

Зручний інтерфейс

 

Є русифікована версія

 

 

VSDC Free Video Converter

VSDC Free Video Converter

Безкоштовна версія VSDC Video Converter надає користувачеві можливість конвертації відео та урізаний відеоредактор. У повноцінній платній версії відеоредактор на рівні професійних рішень, у безплатній доступні тільки базові функції (такі самі, як і в раніше розглянутому Movavi). Також, у безкоштовній версії доступні функції оптимізації бітрейту, частоти кадрів та інших параметрів відео. 

Зручно, що більшість підтримуваних кодеків вже присутні в інсталяційному файлі, а їхні оновлення програма завантажує автоматично. На багатьох безкоштовних конвертерах це доводиться робити "вручну". Після конвертації ви можете додатково підкоригувати параметри відео за допомогою редактора.

Цей конвертер також має зручний інтерфейс і російську локалізацію. Однак, варто згадати, що в безкоштовній версії інтерфейс практично не оновлюється. 

 • Адаптаціяпід ОС: Windows
 • Вхідні формати: DVD/VOB, MP4/M4V, 3GP/2G2, MOV, QT, AVI, MTS, M2TS, TS, MOD, TOD, WMV, ASF, DVR-MS, DivX, XviD, MJPEG, та інші.
 • Кінцеві формати: DVD, AVI, MP4, M4V, MOV, 3GP/3G2, VCD/SVCD, MPEG, WMV, MKV, RM/RMVB, FLV, SWF, AMV

 

Плюси

Мінуси

Базовий функціонал відеоредактора: склеювання, обрізка, обробка, оптимізація

Сумісна тільки з Windows

Можна оптимізувати відео під потрібні параметри після конвертації

У безкоштовній версії застарілий інтерфейс

Можна створювати пресети для конвертації

 

 

Convertilla

Convertilla

Ця програма вирізняється своєю лаконічністю. Якщо вам потрібна тільки конвертація, без будь-якої можливості редагування відео - це відмінне рішення. На відміну від багатьох безкоштовних конвертерів у Convertilla є попередньо встановлені шаблони, які допоможуть визначити необхідний формат виведення для приставки, смартфона або іншого гаджета. Програма добре оптимізована, працює навіть на старих ПК або ноутбуках.

Інтерфейс зручний, російська локалізація є. Крім відео-форматів, підтримує і конвертує деякі аудіофайли. 

 • Адаптація під ОС: Windows
 • Вхідні формати: MP4, FLV, MKV, MPG, AVI, MOV, WMV, M4V, 3GP, MP3, WEBM, OPUS, AAC, FLAC, APE, WAV, ASF
 • Кінцеві формати: MP4, FLV, MKV, MPG, AVI, MOV, WMV, M4V, 3GP, MP3, WEBM, OPUS, AAC, FLAC, APE, WAV, ASF

 

Плюси

Мінуси

Автовизначення формату конвертації для популярних пристроїв

Тільки для Windows

Хороша оптимізація для слабкого "заліза"

 

Невеликий розмір на диску - близько 20 Мб

 

 

HandBrake

HandBrake

HandBrake - повністю безкоштовний декодер із відкритим кодом. Його розробкою займається велика світова спільнота програмістів. Ця утиліта дає змогу не тільки конвертувати відеофайли, а й інтегрувати нові / оптимізувати наявні кодеки. 

Своєрідна фішка HandBrake - можливість обходити захист від копіювання* в авторських відео. Також конвертер дозволяє пакетну обробку файлів, що буде зручно тим, хто працює з файлообмінниками і торрент-трекерами. 

* Обхід захисту від копіювання є порушенням авторських прав на цифровий контент. Майте це на увазі.

Крім того конвертер має функції постобробки відеофайлів. Ви зможете: додавати субтитри, накладати фільтри, робити елементарну нарізку і склеювання кадрів. Російська мова є, інтерфейс зручний. 

 • Адаптовано під ОС: Windows, macOS, Linux
 • Вхідні формати: M4V, MP4, MKV, H.265, H.264, OGG, MOV, M2TS, MPG, MP3, WMA, AAC, AC3, FLAC, и прочие.
 • Кінцеві формати: AVI, WMV, MP4, M2TS, MPG, FLV, MKV, MP4 и прочие.

 

Плюси

Мінуси

Можливість оптимізації кодеків

Істотних немає

Обхід захисту від копіювання

 

Сумісна з усіма популярними ОС

 

Базовий відеоредактор у комплекті

 

 

Any Video Converter Free

Any Video Converter Free

Безкоштовна версія популярної Any Video Converter доволі універсальна і не сильно постраждала від "урізання" функціоналу відносно premium варіанту. В англомовному експертному середовищі часто потрапляє в рейтинги, бо дає змогу конвертувати відео для iPhone і Android-смартфонів

Є вбудований редактор відео з базовим функціоналом, загалом схожим на той, який надають конкуренти. Також є модуль захоплення відео з екрана і вбудований інструмент для запису файлів на DVD, CD або Blu-ray.

За зручністю для новачків інтерфейс злегка не дотягує до конкурентів, але базовий функціонал конвертера ширший. Такий ось "баланс". 

 • Адаптація під ОС: Windows, macOS
 • Вхідні формати: MP4, MKV, VOB, WMV, 3GP, 3G2, M2TS, RMVB, AVI, MOV, MOD, MPEG, FLV, F4V, DVR-MS, DV, MXF, WEBM та інші;
 • Кінцеві формати: AVI, WMV, MP4, WEBM, ASF, M2TS, 3GP, 3G2, MPG, FLV, MKV, SWF, HTML5 WEBM, HTML5 OGG, HTML5 MP4 та інші.

 

Плюси

Мінуси

Вбудований відеоредактор

Не найзручніший інтерфейс

Підтримка відео для iPhone і Android-смартфонів

 

Модулі захоплення відео з екрана і запису на компакт-диски

 

 

Adapter

Adapter

Простий конвертер для аудіо, відео та зображень. Дозволяє робити гіфки з невеликих відрізків відео. Підтримує пакетну конвертацію файлів. У вбудованому відеоредакторі є цікаві функції на кшталт створення таймлапсів із зображень, редагування водяних знаків і поділу аудіофайлу з відео на окремі доріжки (остання функція за якістю сильно поступається професійним аналогам, але для певних завдань зійде). 

На жаль, у програми немає ні російської, ні української локалізації. Цей недолік компенсується зручним інтерфейсом. Користувачеві не потрібне глибоке знання англійської, щоб зрозуміти, що і де натискати. 

 • Адаптація під ОС: macOS, Windows.
 • Вхідні формати: AVI, MP4, MPG, FLV, MKV 
 • Кінцеві формати: AVI, MP4, MPG, FLV, MKV 

 

Плюси

Мінуси

Можна робити гіфки

Немає української або російської локалізації

Дає змогу створювати таймлапси із зображень у відеоредакторі

Незначна кількість підтримуваних форматів

Зручний інтерфейс

 

 

Format Factory

Format Factory

Цей повністю безкоштовний відео конвертер, розроблений для ОС Windows і MacOS. Він дає змогу не тільки конвертувати відеофайли, а й стискати їх для економії місця, а також записувати їх на компакт-диски. 

З цікавого функціоналу варто також відзначити можливість відновлення пошкоджених відеофайлів (якщо їхній формат підтримується конвертером). Також є інструмент для скачування роликів з відеохостингів на кшталт YouTube з одночасною конвертацією їх у необхідний формат. Крім того, у програмі є базовий фото-редактор.

Інтерфейс зручний, є російська та українська мови. Програма часто оновлюється і сама завантажує та встановлює необхідні кодеки. Добре оптимізована для роботи на не надто продуктивних комп’ютерах чи ноутбуках..

Адаптація під ОС: Windows, macOS

Вхідні формати: MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF

Кінцеві формати: MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF

 

Плюси

Мінуси

Зручний і простий інтерфейс

Незначна кількість підтримуваних форматів

Українська та російська локалізації

 

Можливість пакетної конвертації

 

Оптимізовано для роботи зі слабкими ПК і ноутбуками

 

 

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter

Безкоштовна версія цього відео-конвертера має суттєвий недолік - ставить фірмовий водяний знак на всі готові відеофайли. Якщо це для вас не проблема, тоді ви отримаєте універсальний і функціональний інструмент із вбудованим відеоредактором, утилітою для створення образів і запису дисків, а також можливістю створювати відео зі слайд-шоу. Програма, також, дає змогу завантажувати й одночасно конвертувати відео з деяких відеохостингів на кшталт YouTube. 

Російська мова в меню присутня, інтерфейс зручний і зрозумілий. Ще один момент, який може не сподобається користувачеві, програма часто і нав'язливо пропонує придбати PRO-версію.

 • Адаптація під ОС: Windows. 
 • Вхідні формати: MP4, AVI, MKV, WMV, MP3, DVD, 3GP, SWF, FLV, HD, MOV, RM, QT, Divx, Xvid, TS, Fraps. 
 • Кінцеві формати: MP4, AVI, MKV, WMV, MP3, DVD, 3GP, SWF, FLV, HD, MOV, RM, QT, Divx, Xvid, TS, Fraps. 

 

Плюси

Мінуси

Широкий діапазон підтримуваних форматів, зокрема рідкісні Xvid і TS

Безкоштовна версія ставить вотермарк на всі готові відео

Завантаження роликів з відеохостингів

Нав'язлива реклама PRO-версії

Зручний інтерфейс

 

 

Convertio

Convertio

Convertio - зручний онлайн-сервіс, який не потребує встановлення програми на ПК. Конвертує найширший спектр відео-, аудіо- та файлів зображень. Користувачеві навіть не потрібно завантажувати відео на свій гаджет, сервіс інтегрований з хмарними сховищами на кшталт Google Drive і Dropbox, тож усі маніпуляції з файлами ви можете робити там, економлячи місце на вашому пристрої. 

У конвертері є вбудований відеоредактор з базовим функціоналом. Російської або української локалізації немає, але це компенсується зручним і зрозумілим інтерфейсом. Безкоштовний обліковий запис дає змогу конвертувати тільки файли розміром до 100 Мб, а при пакетному перетворенні можна одночасно обробляти не більше двох відео.

 • Адаптація під ОС: будь-яку з браузером
 • Вхідні формати: понад 300
 • Кінцеві формати: понад 200. Детально на сайті виробника.

 

Плюси

Мінуси

Не потребує встановлення на пристрій

Обмеження за розміром файлу в безкоштовному обліковому записі

Дозволяє економити місце на диску використовуючи хмарні сервіси

 

Широкий спектр підтримуваних форматів

 

 

CloudConvert

CloudConvert

CloudConvert - ще один функціональний онлайн конвертер. Крім відео, аудіо та зображень, дає змогу конвертувати презентації е-книги та архіви, що також не буде зайвим. 

Передбачена інтеграція з Google Drive, Dropbox і OneDrive, є відеоредактор, меню просте і зрозуміле, навіть відсутність російської локалізації вам не завадить освоїтись. 

 • Адаптація під ОС: будь-яку з браузером
 • Вхідні формати: більшість популярних
 • Кінцеві формати: більшість популярних

 

Плюси

Мінуси

Не потребує встановлення 

Обмеження до 25 безкоштовних конвертацій на день

Інтеграція з Google Drive, Dropbox і OneDrive

 

Чудово оптимізована для слабких ПК

 

 


Підсумки

Ми розібрали найзручніші та найпопулярніші відео конвертери доступні у всесвітній павутині. Останні в нашому списку - онлайн-сервіси, вони будуть зручними якщо ви не хочете нічого встановлювати на свій пристрій.