8 жовтня, на черговий презентації AMD, були представлені новинки: оновлена ​​лінійка десктопних процесорів Ryzen 5000 та відеокарта RX6000. CEO компанії, Ліза Су, розповіла про всі особливості новинок і порівняла флагманські процесори з головним конкурентом – Core i9 10900K.

 

Презентація AMD

 

Нова лінійка процесорів на архітектурі Zen3 вийшла продуктивнішою й швидшою за попередню (на архітектурі Zen2) на 18%. На порядок покращено взаємодію з кешем 3-го рівня, традиційно слабке місце чіплетної архітектури Zen. Зроблено це шляхом збільшення "ядерності" CCX-модулів – тепер вони восьми ядерні, що і дозволило знизити затримки в обміні даними між ядрами та кеш-пам'яттю. Адресований на ядро ​​кеш, також, подвоївся в обсязі. Крім того, покращено TDP – показник енергоефективності.

 

За словами Лізи Су, вдалося нівелювати відставання від Intel в іграх. Так 12-ти ядерний 5900X досягає частот 4,8 Ггц в режимі Turbo Boost і, в середньому, на 7% продуктивніший за Core i9 10900K в іграх (тестували на роздільній здатності Full HD). Тут слід врахувати, що це тестування без розгону, і, якщо розгінний потенціал 10900K вже відомий (до 5,3 Ггц), то про новий AMD поки сказати нічого не можна.

 

процесори на архітектурі Zen3

 

Ціни на процесори тепер стали дещо вищими. У порівнянні з 3000 серією, 5000 обійдеться на 50 доларів дорожче за аналогічні позиції. Авторитетні журналісти кажуть, що такі ціни протримаються до весняної презентації Intel сімейства Rocket Lake, пізніше можливе зниження до рівня старих серій. Тому, до весни, все ще актуальні процесори AMD попередніх поколінь, що їх можна придбати в ITbox.

 

Відеокарти RX 6000. Big Navi не виправдала надій

 

Відеокарти RX 6000. Big Navi

 

Презентована відеокарта RX 6000 проривом не стала, як і не змінила позицій AMD щодо домінуючої на ринку NVIDIA. За продуктивністю новинка тепер займає місце між Ampere 3080 і 3090, поступаючись першій в деяких проєктах. Але гуманний щодо Ампер 3080 цінник та підтримка Ray Tracing дозволяє компанії вчепитися за ринок і продовжити боротьбу. Нові відеоприскорювачі з’являться у роздрібній мережі до 26 жовтня, тим часом все ще актуальні  відеокарти AMD попередніх поколінь, які можна придбати у нашому онлайн-магазині.