Заповітне бажання "хочу саме iPhone" з'явилося не на порожньому місці. Apple вже багато років задає тренди у сфері комп'ютерної техніки та гаджетів. Смартфони компанії відрізняються високою якістю, надійністю, зручністю у використанні та актуальним дизайном. Звичайно ж, усе це позначається на вартості – техніка Apple істотно дорожча за аналоги. Саме тому ми часто вибираємо старий iPhone замість нового смартфона інших брендів. 

При цьому варто розуміти, що купівля вживаного смартфона – справжня детективна історія, до якої варто серйозно підготуватися. Інакше є ризик, що куплений iPhone перетвориться на гарбуза одразу після переказу грошей продавцю. Щоб уникнути таких ситуацій ми підготували розгорнутий гайд присвячений тому, як знизити ризик невдалої покупки до мінімуму.


Зміст:

Що може впливати на вартість айфона 

На що звертати увагу під час перегляду оголошень у мережі

Як підготуватися до зустрічі з продавцем

Зовнішній огляд пристрою

Перевірка автентичності та відповідності заявленим параметрам

 

Перевірка працездатності та функціоналу

 

Підсумки


 

Що може впливати на вартість айфона

На ціну iPhone впливає його стан. Якщо ми порівнюватимемо за ціною смартфони одного покоління з однаковою кількістю постійної пам'яті, то, в порядку зменшення вартості, список матиме приблизно такий вигляд:

 • новий iPhone;
 • уцінений новий iPhone. Смартфон у якого є певні проблеми з упаковкою або комплектацією. Наприклад, зімнута коробка;
 • Refurbished (відновлені iPhone)
 • ті що були у використанні.

 

Що таке Refurbished IPhone?

iPhone повернуті за гарантією вилучають, а клієнт отримує новий смартфон. Вилучені смартфони повертаються на виробництво, де вони підлягають відновленню. На заводі замінюють неробочий модуль, а також, в обов'язковому порядку, корпус і акумулятор. Саме тому Apple позиціонує стан таких смартфонів терміном "Like a new" (як новий). 

Далі вони надходять у продаж в оригінальній упаковці з маркуванням Manufacturer Refurbished або Factory Refurbished. Дані про всю відновлену техніку відображаються на офіційному сайті Apple/ 

 

Refubrished iPhone

 

Як розпізнати офіційний відновлений iPhone?

Зазвичай позначка, яка говорить про те, що iPhone відновлений, є на коробці, але якщо ви купуєте його "з рук" і коробки немає, то перевірити це можна в меню телефону. Для цього потрібно виконати такі дії: "Налаштування"→ "Загальні" → "Про смартфон". У цьому списку шукаємо пункт "Модель" і, відповідно, серійний номер. Якщо перша літера номера M - телефон придбали новим, якщо F - його було відновлено.

Зверніть увагу, що смартфони відновлені офіційно на заводах Apple позначаються Manufacturer Refurbished або Factory Refurbished. Будь-які інші позначення, наприклад, Seller refurbished, свідчать про те, що телефон відновили треті особи, наприклад, торгова мережа, що не має відношення до Apple, але продає iPhone. Природно, за стан смартфонів відновлених третіми особами компанія Apple не відповідає.

 

На що звертати увагу під час перегляду оголошень у мережі

Шукати б/в iPhone ми будемо на майданчиках для розміщення оголошень, таких як OLX. І тут ми одразу натрапимо на серйозну проблему – оголошень про продаж буде тисячі, повноцінно перевірити їх усі у вас не вистачить ні часу, ні душевних сил. Тому, ми пропустимо всі ці оголошення через три сита (фільтри), просто як у притчі Сократа:

 • вартість. Визначаємо приблизну середню вартість потрібної моделі шляхом фільтрації за ціною. Потім без вагань відкидаємо всі пропозиції, з ціною більш ніж на 20% нижчою за середню. Хоч би як вам хотілося вірити в диво, але безкоштовний чи надто дешевий сир буває тільки в мишоловці;
 • неякісні фото смартфона. Велика ймовірність що за допомогою нечітких фото продавець збирається щось приховати;
 • стоп-слова, що починаються зі слів "потрібно" або "не". Якщо в тексті оголошення є щось на кшталт "потрібно полагодити те-то чи те-то, швидко, дешево, у будь-якому сервісі" - можна одразу йти повз, адже продавець міг зробити це сам, до продажу. Якщо смартфон "не працює" або "не вмикається" - те саме. Ви не зможете перевірити чому він не вмикається під час зовнішнього огляду.

Усі оголошення, що залишилися після побіжної перевірки, вже передбачають контакт із продавцем. І частину з них теж можна відсіяти, поставивши продавцеві низку перевірочних запитань:

 • який стан iPhone;
 • як давно куплений;
 • чи є залишкова гарантія;
 • який стан акумулятора;
 • чи є комплектація та коробка;
 • чи готовий продавець до особистої зустрічі.

Якщо на якесь із цих запитань продавець відповідає нечітко, намагається уникнути прямої відповіді - краще утриматися від подальших дій. У підсумку у вас залишиться кілька оголошень, за якими можна рухатися далі.

 

Як підготуватися до зустрічі з продавцем

Насамперед варто завжди наполягати на особистій зустрічі з продавцем. Річ у тім, що в процесі огляду можуть виявитись певні дрібниці, про які продавець забув повідомити у описі (це нормально, всього не згадаєш) і за котрі можна поторгуватися. 

З продавцем вам потрібно буде попередньо домовитися про кілька речей:

 • попередьте продавця, що на повний огляд смартфона вам знадобитися від 20 хвилин до години. Важливо щоб під час зустрічі продавець вас не квапив - закінчите огляд раніше – чудово, будете оглядати цілу годину – що ж, ви попередили;
 • попросіть продавця повністю зарядити смартфон перед зустріччю, щоб ви змогли перевірити все що потрібно;
 • попросіть продавця вийти з облікового запису Apple ID та iCloud скинувши смартфон до заводських налаштувань

Тепер потрібно підготуватися до зустрічі з продавцем і захопити на неї;

 • powerbank і зарядний кабель. На випадок якщо продавець забув зарядити iPhone;
 • Sim-карту;
 • скріпку або голку. Для відкриття лотка Sim-карти;
 • другий смартфон, з якого ви зможете роздати інтернет;
 • будь-який Bluetooth-гаджет. Наприклад, навушники Apple, щоб перевірити роботу бездротового модуля.

 

Зовнішній огляд пристрою

Перш за все потрібно оглянути IPhone зовні, щоб упевнитися, що він відповідає опису продавця і знімкам, які були в оголошенні. Робити це потрібно попередньо знявши зі смартфона чохол і захисну плівку з екрана, оскільки вони можуть маскувати деякі дефекти, наприклад тріщини на склі. Проводити огляд найраціональніше в такій послідовності:

 • Перевірка пошкоджень на корпусі та екрані. Насамперед потрібно перевірити, чи немає в корпусу вигину. Для цього дивимося по грані вздовж корпусу. Якщо вигин є, найімовірніше, здувся акумулятор і купувати такий смартфон не варто. Далі оглядаємо поверхню екрана і корпусу на предмет подряпин. Дрібні подряпини і відколи, що виникли в процесі експлуатації, - це нормально, ми купуємо б/в. Тоді як глибокі вибоїни - привід відмовитися від покупки, смартфон явно падав. В останню чергу, оглядаємо об'єктиви камер, якщо там є якийсь бруд з внутрішньої сторони – не купуємо. 
 • Перевірка роз'ємів і портів (зовнішня). Пробуємо під'єднати кабель живлення від пауер-банку. При цьому кабель має щільно сидіти у гнізді, а піктограма батареї на екрані повідомити про те, що під'єднано зарядний пристрій;
 • Перевірка болтів. Біля гнізда живлення є два сервісні болти. Огляньте їх посвітивши ліхтариком. Наявність подряпин свідчить про те, що смартфон швидше за все вже відкривали;
 • Лоток сім-карти. Повинен легко відкриватися, сфотографуйте номер IMEI і серійний номер всередині лотка. Це потрібно для майбутньої перевірки автентичності. Перевіряємо датчик потрапляння вологи розташований всередині роз'єму сім-карти. Він має бути білого кольору. Якщо він рожевий або червоний, значить iPhone потрапляв у воду. Якщо всі ці етапи перевірки пройдено - вставте в лоток свою сім-карту.

 

Перевірка автентичності та відповідності заявленим параметрам

Тепер потрібно перевірити, чи відповідає смартфон тому, що заявив продавець. Ми пропонуємо таку послідовність дій:

 

Перевірка iCloud і Apple ID

Ми вже просили продавця вийти з облікового запису та iCloud, а також скинути його до заводських налаштувань. Якщо він це забув зробити заходимо в: Налаштування Apple IDВийти. У меню вибору, що з'явилося, обираємо "Вихід з iCloud і Магазину". Далі повертаємося в Налаштування ОсновнеСкидання Скинути контент і налаштування. У спливаючому вікні вибираємо "Продовжити", а потім "Стерти". Припускаємо що продавець до цього зберіг дані облікового запису. Далі підключаємо свій Apple ID. 

Якщо в процесі підключення власного Apple ID (активації) телефон заблокувався, вітаємо. Ви щойно уникли купівлі краденого смартфона, на якому не вийшли з облікового запису.

 

Перевірка відповідності моделі

Щоб не купити старішу модель, зібрану в новому корпусі (наприклад, 10S сумісний з корпусом 13-го iPhone), потрібно перевірити, чи відповідає номер моделі на корпусі тому, що відображається в меню. Залежно від моделі та покоління iPhone номер моделі можна знайти:

Усередині роз'єму лотка сім-карти

sim card tray

На гнізді живлення в iPhone, які підтримують тільки eSim

charging port model number

На iPhone 7 або старіших версіях номер моделі вказано на задньому боці корпусу

 

serial number on the back

 

Тепер потрібно зіставити номер моделі з тим, який відображається в меню. Перейдіть у "Налаштування" → "Загальні" → "Про пристрій". Правіше номера моделі відображається артикул, він збільшується, якщо його торкнутися

звірка моделі iPhone

Номери моделі та артикули мають збігатися.

 

Перевірка відповідності постійної пам'яті

Перейдіть у "Налаштування" → "Загальні" → "Сховище". Праворуч на зображенні ви побачите дані про максимальний обсяг сховища. Він має відповідати заявленому продавцем.

 

 

Перевірка IMEI в чорних списках

Знайти IMEI ви можете на лотку Sim-карти або за написом на коробці (якщо він зберігся у продавця). Визначення IMEI по смартфону для різних поколінь і моделей відрізняються, докладно про це можна прочитати на офіційному сайті Apple. Ми ж припускаємо, що IMEI нам відомий, і потрібно перевірити його в міжнародних базах даних, так званих "чорних списках", на предмет того, чи був телефон загублений/знайдений або вкрадений. На жаль, більшість робочих сервісів для такої перевірки розташовуються на російських доменах, наприклад цей

Якщо ми раніше змогли активувати iPhone і увійшли до свого iCloud та Apple ID, то з великою ймовірності цього достатньо. Однак, якщо у IMEI в такій базі даних статус "втрачений" або "вкрадений", існує незначна ймовірність, що телефон можуть заблокувати в будь-який момент пізніше.

 

Перевірка серійного номера

Серійний номер на лотку сім-карти має збігатися з тим, який відображається в меню смартфона. Знайти інформацію про нього можна в "Налаштування" → "Загальні" → "Про пристрій

Винятком з цього правила можуть бути тільки Refurbished айфони 4 і 4S.

перевірка серійного номера

 

Перевірка Neverlock

Щоб перевірити, чи буде телефон працювати в нашій мобільній мережі, потрібно дізнатися, чи є в нього якісь обмеження на роумінг. Тут є два варіанти статусів: Neverlock - працює в будь-якій мережі в усьому світі, або Unlock - телефон, проданий за контрактом мобільним оператором якоїсь країни (який працюватиме тільки з мережею цього оператора). З Neverlock все просто - це ідеальний варіант. Unlock - можна розблокувати, коли перший власник користується роумінгом (це робиться за запитом), але деякі обмеження у нього залишаться. 

Вводимо *111# для перевірки, і якщо вам приходить смс зі станом рахунку - смартфон 100% Neverlock. Якщо після набору коду смартфон намагається зателефонувати, значить це Unlock.

Якщо статус Unlock то потрібно врахувати що:

 • у вас буде встановлено спеціальний софт Cydia, котрий дозволяє обходити мережеві обмеження;
 • ви не зможете оновити прошивку;
 • не зможете користуватися функцією Find my iPhone;
 • доступ до AppStore буде заблоковано.

Чи потрібен вам смартфон із таким статусом – вирішуйте самостійно.

 

Перевірка працездатності та функціоналу

Після того як ви перевірите зовнішній стан і відповідність параметрів б/в iPhone заявленим, потрібно перевірити працездатність усіх модулів і функцій смартфона. Почати варто з перевірки сенсора екрана.

 

Перевірка працездатності сенсорного екрана

Найпростіше це зробити за допомогою тестового застосунка TouchScreen Test. Він безкоштовний. Дотримуйтесь підказок застосунка і виконайте всі етапи тестування. Смартфон має пройти всі тести - тільки в цьому разі його варто купувати.

 

Перевірка стану акумулятора

Перейдіть у меню "Налаштування" → "Акумулятор" і виберіть параметр "Стан акумулятора і зарядка". У цьому меню знайдіть пункт "Максимальна ємність". Він відображає наскільки змінилася ємність батареї відносно нової у відсотках. 

Наприклад, більшість iPhone 7 через 4 роки мають показники батареї близько 82-84%. Потужніші та новіші iPhone 13 Max через 3 роки матимуть близько 87%. 

Інженери Apple радять замінювати батарею після досягнення 80% (приблизно 500 повних циклів зарядки/розрядки). 

Варто виділити два протилежні варіанти після перевірки стану батареї.

 • знос близький до 80%. У цьому випадку варто домовитися з продавцем про знижку, що дорівнює вартості заміни акумулятора в сервісі;
 • знос близький до 100%. Якщо смартфон при цьому б/в, то це означає, що батарею вже міняли. Необхідно попросити у продавця надати документи, які видають в офіційному сервісі при заміні акумулятора. Якщо таких документів немає, від покупки краще відмовитися.

 

Перевірка автентичності екрана і його відповідності моделі

Якщо iPhone вже встиг раніше побувати в сервісі через проблеми з екраном, то його могли замінити, причому, в деяких випадках, на неоригінальний дисплей. Така проблема актуальна для iPhone 11 або новіших моделей. 

Перевірити це можна в "Налаштування" → "Загальні" → "Про пристрій" - тут потрібний вам пункт буде розташовано нижче інформації про серійний номер. Якщо дисплей не оригінальний, ви побачите повідомлення на кшталт "Неможливо визначити оригінальність дисплея Apple".

Display check

 

Перевірка коректності роботи основних функцій дисплея

Перевірку сенсора ми вже пройшли раніше, тепер необхідно перевірити інші функції екрана. Насамперед викручуємо яскравість на максимум, обираємо повністю білий фон і шукаємо засвіти (їх не повинно бути). 

Якщо iPhone 12-ї серії і вище (крім моделей SE) на ньому встановлено OLED дисплей. У такому разі на ньому потрібно пошукати зони вигорання. Поскрольте будь-яку соцмережу де багато картинок і стежте, чи не залишається якась ділянка зображення статичною (нерухомою). Вигоряння OLED дисплея незворотне, тому краще утриматися від такої покупки. 

Перевіряємо цілісність усіх пікселів на дисплеї. На максимальній яскравості дивимося на екран із суцільним фото трьох основних кольорів: синього, зеленого і жовтого. На них не повинно бути ділянок або пікселів іншого кольору.

Далі прибираємо яскравість до 10-20% і перевіряємо функцію авторегулювання яскравості. Для цього світимо ліхтариком із запасного смартфона на ділянку в районі селфі-камери. iPhone має автоматично збільшити яскравість.

 

Перевірка працездатності роз'ємів і сенсорів

Підключаємо пауербанк ще раз і дивимося, як триває заряджання – якщо через якийсь час сигнал у треї про заряджання зникне – щось не так із портом. 

Далі перевіряємо акселерометр (датчик положення в просторі). Для цього запускаємо будь-яке відео з Youtube і повертаємо телефон у горизонтальне положення. Якщо датчик працює коректно, орієнтація відео зміниться на горизонтальну автоматично.

 

Перевірка працездатності камер і мікрофона 

Відкриваємо меню камер і знімаємо по кілька фото на кожен з модулів (зокрема фронтальний). Записуємо відео зі звуком на кожен з модулів. Фотографії мають бути різкими, чіткими з природними кольорами. Якщо раніше, під час зовнішнього огляду, ми пропустили якусь порошинку під склом модуля – на світлих фото ми її обов'язково побачимо.

Після цього відтворюємо записане відео на максимальній гучності. Звук має бути чистим без хрипів та інших вад. Таким чином ми перевіримо якість роботи мікрофонів.

 

Перевірка мережевих функцій (Wi-Fi, Bluetooth, GPS)

Насамперед відкрийте будь-яку навігаційну програму, на кшталт Google Maps, і переконайтеся, що вона правильно визначає ваше місцезнаходження на карті. Це свідчить про те, що GPS працює коректно.

Далі роздаємо із запасного смартфона WiFi і перевіряємо як завантажується відео. Тут турбуватися потрібно тільки якщо інтернет на смартфоні донорі є, а на iPhone, що перевіряється, немає. Все інше залежить лише від якості інтернету у вашого оператора.

Bluetooth перевіряємо, підключаючи будь-який сумісний пристрій, смарт-годинник, навушники тощо. З'єднання не повинно втрачатися. Якщо ви в навушниках відійдіть від смартфона на 1-2 метри і рухайтеся при цьому. Якщо розривів не буде - все працює нормально.

 

Перевірка динаміків

Запускаємо аудіофайл у хорошій якості та перевіряємо звучання динаміків. Ніяких сторонніх домішок у звучанні бути не повинно. Водночас не забувайте, що будь-які вбудовані динаміки – це не мед для вух аудіофіла, вони просто мають звучати рівно.

 

Перевірка Touch ID і Face ID

Функції Touch ID і Face ID (залежно від того, що саме підтримує цільова модель iPhone) працюватимуть коректно, й узагалі працюватимуть, тільки якщо на вашому смартфоні оригінальний екран. Тому достатньо провести тестову перевірку (налаштування першого підключення) під час огляду.

 


Підсумки

Як бачите, повна перевірка б/в iPhone перед покупкою кропітке завдання. І вам доведеться трошки побути детективом Коломбо, щоб "розкрити" цю справу. Якщо ж ви, прочитавши статтю, вирішили, що не готові ризикувати, можете підібрати собі новий IPhone на нашому сайті. У будь-якому разі, ми бажаємо Вам лише вдалих покупок!