В умовах практично щоденних відключень електроенергії всі ми, так чи інакше, змушені вдаватися до альтернативних джерел її отримання, на кшталт повербанків і зарядних станцій.

Звісно, зарядні станції є більш універсальними та енергомісткими пристроями, проте повербанки - істотно дешевші, до того ж, компактніші. Про них ми сьогодні й поговоримо. Тож, якщо ви плануєте купити повербанк, рекомендуємо вам ознайомитися з 10 найцікавішими та найактуальнішими моделями на ринку. При підборі ми орієнтувалися на співвідношення вартості, фактичну ємність, вихідну потужність і додаткові можливості.

 

 


Повербанки ємністю не більше ніж 20000 мАч

Повербанки невеликої ємності, за рідкісними винятками, використовують для зарядки смартфонів, смарт-годинників, фітнес-браслетів та інших дрібних гаджетів. Як правило, ми очікуємо, що пристрої подібної ємності будуть досить компактними. Наприклад, повербанки ємністю 10000 mAh, важать, переважно, не більше ніж 200-250 гр. Також, в рамках даного сегмента ми орієнтувалися на доступну ціну, підтримку швидкої швидкої зарядки чи інші опції.


 

Vinga 10000 mAh black

Vinga 10000 mAh black

Говорячи про павербанки Vinga, варто відзначити, що навіть у найбюджетніших моделях бренду складно причепитися до якості виконання і матеріалів. Прикладом тому є Vinga 10000 mAh. Це компактний (140x68x16 мм) і досить легкий (223г) девайс. 

Пристрій виконаний з якісного пластику, при цьому верхня панель покрита штучною шкірою, яка не ковзає в руці. На фронтальній панелі розташований діодний, чотирьохпозиційний індикатор рівня заряду. 

Батарея Li-Pol, з 0 до 100%, заряджається за 6-7 годин. Підтримуються технології швидкої зарядки Power Delivery і QC 3.0. Повербанк автоматично підбирає необхідну напругу і силу струму для гаджетів, що підключаються. Роз'ємів всього три: USB Type C - вхід і два USB A - вихід. Присутній захист від перевантаження, короткого замикання і глибокої розрядки. Максимальна вихідна потужність - 22 Вт. У підсумку вийшов доступний і компактний повербанк, який, до того ж має швидку зарядку гаджетів.

 

Плюси

Мінуси

Підтримка QC 3.0

Сам повербанк заряджається досить довго

Доступна ціна

 

 

Syrox PB107 20000mAh, USB*2

Syrox PB107 20000mAh, USB*2

Повербанки ємністю 20000 mAh дозволяють повністю зарядити стандартний смартфон до 3-4 разів. Однією з найдоступніших і, водночас, функціональних моделей з такою ємністю є Syrox PB107 20000mAh. 

Це повербанк у пластиковому корпусі з алюмінієвою рамкою, який важить 325 гр. На фронтальній панелі розташований цифровий індикатор заряду. Роз'ємів всього чотири: 

 • вхідні: Micro USB і USB Type C;
 • вихідні: два USB Type-A

Максимальна вихідна потужність - 22 Вт. На жаль, підтримки швидкої зарядки гаджетів немає, а сам повербанк заряджається з 0 до 100% за 7-8 годин. Є захист від глибокої розрядки, перевантаження і короткого замикання. 

Підбиваючи підсумок, можна сказати, що відсутність швидкої зарядки змусила нас вагатися під час додавання пристрою в рейтинг, однак при цьому ми отримуємо високу ємність за дуже скромний прайс.

 

Плюси

Мінуси

Цифровий індикатор заряду

Немає підтримки швидкої зарядки гаджетів

Доступна ціна

 

 

PowerPlant 10000mAh, USB-A*2, + Solar

PowerPlant 10000mAh Solar

Повербанки із сонячною панеллю можна зарядити навіть без наявності розетки. Однією з таких моделей є PowerPlant 10000mAh. Він має на тильній стороні сонячну панель розміром співставним із верхньою кришкою пристрою. Залишивши його на сонці на 4-5 годин, ви зможете відновити близько 4-6% заряду*. 

* швидкість зарядки від сонячної панелі невелика, і безпосередньо залежить від її площі. Тому, подібні рішення мають сенс лише як додаткова підстраховка.

Вихідна потужність - 20 Вт, є три роз'єми: вхід - USB Type C і два USB Type-A - вихід. Набір захистів стандартний, від: перевантаження, розрядки, короткого замикання. Мінімалістичне рішення для похідних умов, яке, на жаль, не підтримує швидку зарядку гаджетів.

 

Плюси

Мінуси

Наявність сонячної панелі 

Немає підтримки швидкого заряджання гаджетів

Досить компактний

 

 

Vinga 20000 mAh 65W QC+PD

Vinga 20000 mAh 65W

Якщо вам потрібен недорогий універсальний повербанк ємністю 20000 мАг, здатний при цьому зарядити ноутбук, рекомендуємо звернути увагу на Vinga 20000 mAh 65W QC+PD. Цей пристрій має вихідну потужність 65 Вт, чого буде достатньо для більшості офісних ноутбуків і будь-яких лептопів Apple.

Повербанк дає змогу одночасно заряджати до 3-х пристроїв і підтримує протоколи швидкого заряджання гаджетів Power Delivery (ноутбуки) та Quick Charge 3.0 (смартфони, планшети, інші гаджети). Виходів всього чотири:

 • USB Type-C. Тільки вихід. 30 Вт;
 • USB Type-C. Вхід/вихід. 65 Вт;
 • USB Type-А. Вихід. 5В;
 • USB Type-А. Вихід. 22,5В.

Індикатор рівня заряду діодний, п'ятипозиційний. У повербанка є лише один недолік - при падінні рівня заряду до 20% (одна поділка), вихідна потужність на "ноутбучному" USB Type-C знижується на чверть, однак, це, найімовірніше, зроблено для того, щоб захистити пристрій від глибокого розряджання. 

 

Плюси

Мінуси

Одне з найдоступніших рішень для зарядки ноутбуків на ринку

При розрядці більш ніж на 80% вихідна напруга знижується до 18 В

Підтримка швидкої зарядки гаджетів

 

 


Повербанки ємністю понад 20000 мАг і до 30000 мАг включно

Повербанки ємністю від 20 до 30 тис. мАг використовують, переважно, в домашніх умовах, оскільки вони відносно габаритні. Значна ємність має ряд переваг, наприклад, повербанки ємністю 30000 mAh активно використовуються для підзарядки ноутбуків (якщо у них достатня вихідна потужність). Для пристроїв цього сегмента ми вважаємо критичним підтримку протоколів швидкого заряджання гаджетів і відносно швидке заряджання самого повербанка. 


 

ColorWay 30 000 mAh Powerful

ColorWay 30 000 mAh Powerful

Один з найдоступніших і функціональних повербанків з такою ємністю представлений брендом Colorway. Пристрій підтримує значну кількість протоколів швидкої зарядки:

 • Power Delivery 4.0/3.0/2.0;
 • Huawei Fast Charge/Super Charge;
 • Samsung Fast Charge;
 • Apple Fast Charge;
 • VOOC/DASH/WARP, MTK-PE+ 2.0.

Повербанк оснащений цифровим дисплеєм і має два вбудованих кабелі для зарядки, обидва мають конектор USB Type-C. Їх можна заховати в пази на корпусі повербанка, якщо вони не використовуються. Роз'ємів усього чотири:

 • USB Type-C - вхід/вихід - 22,5 Вт;
 • Micro USB - вхід/вихід - 7,5 Вт;
 • USB Type-A - вихід - 22,5 Вт.

Пристрій досить габаритний і важить 640 грам, для зручності перенесення на верхній грані передбачена зручна петелька. Рекомендуємо як доступне рішення для підзарядки гаджетів потужністю до 22,5 Вт. 

 

Плюси

Мінуси

Вбудовані кабелі, багато роз'ємів, підтримка одночасної зарядки декількох гаджетів

Немає

Підтримка безлічі протоколів швидкого заряджання 

 

 

Atria 30000mAh

Atria 30000mAh

Якщо є необхідність заряджати не тільки дрібні гаджети, а й ноутбук, то рекомендуємо звернути увагу на модель з ємністю 30000 мАг від бренду Atria. Це досить габаритний пристрій, який важить 700 гр і оснащений ручкою для зручності перенесення. 

На фронтальній панелі розташований LED-ліхтарик. На верхній панелі присутній цифровий екран для відстеження рівня заряду. 

Девайс оснащений Li-Pol батареєю, здатною зарядиться з 0 до 100% за 3-4 години, якщо використовувати потужний адаптер живлення. Сукупна вихідна потужність роз'ємів - 100 Вт, такого показника вистачить для зарядки більшості ноутбуків (крім ігрових). 

Всього на борту 4 роз'єми: 2 USB A, і 2 Type C. Підтримуються технології швидкої зарядки гаджетів Power Delivery 2.0, QC 4.0, AFC і FCP. 

Досить економічне, ємне і зручне рішення для зарядки ноутбуків, особливо якщо ви шукаєте саме повербанки з ліхтариком.

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Габаритний

Висока вихідна потужність, підійде для зарядки більшості ноутбуків

 

 

Sandberg 24000mAh/88.8Wh for Notebook

Sandberg 24000mAh/88.8Wh for Notebook

Деякі повербанки для ноутбука сконструйовані так, щоб їх було зручно переносити в сумці або рюкзаку. Саме в такому формфакторі виконаний Sandberg 24000mAh/88.8Wh. Пристрій важить 489 гр, і має приплющену форму. У комплекті до повербанка йдуть кабелі та перехідники до більшості популярних пропрієтарних роз'ємів, так що зарядити від нього можна навіть відносно старий лептоп. 

Портів для зарядки 5 штук, зокрема три USB Type-C з потужністю до 88 Вт, один USB Type-А - 22,5 Вт і DC-роз'єм постійного струму. Пристрій оснащений цифровим екраном для контролю рівня заряду. Також підтримується бездротове заряджання пристроїв.

У підсумку це вельми зручний повербанк для найрізноманітніших гаджетів (зокрема ноутбуків з підтримкою бездротової зарядки.

 

Плюси

Мінуси

Бездротова зарядка

Відносно невелика ємність

Підтримка швидкої зарядки PD 2.0

 

Форм-фактор зручний для транспортування 

 

 


Повербанки ємністю понад 30000 мАгод

Повербанки з ємністю понад 30000 мАг вже мають частину функціоналу зарядних станцій і стануть у пригоді, якщо потрібно заряджати кілька гаджетів одночасно. У цьому сегменті вже зустрічаються моделі, здатні заряджати потужні ігрові ноутбуки. Бажано щоб сам повербанк заряджався швидко і мав вихідну потужність не нижче за 65 Вт, а також розширений набір роз'ємів для підключення гаджетів. 


 

Choetech 50000mAh, PD/3.0/65W

Choetech 50000mAh, PD/3.0/65W

Повербанк ємністю 50000 мАг від бренду Choetech може похвалитися підтримкою швидкої зарядки як власної батареї (з 0 до 100% за 4 години), так і під'єднуваних гаджетів. Він підтримує стандарт Power Delivery 3.0 з потужністю до 65 Вт. 

Повербанк важить 1114 гр, і оснащений ручкою для перенесення. Конструкція дає змогу використовувати його як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. Він оснащений цифровим екраном для контролю рівня заряду і ліхтариком. 

Значна ємність, універсальність і, при цьому, доступна ціна робить його досить вдалим рішенням для найрізноманітніших завдань.

 

Плюси

Мінуси

Підтримка Power Delivery 3.0

Істотних мінусів немає

Зручний для перенесення форм-фактор

 

 

Choetech 69600mAh, PD/3.0/65W

Choetech 69600mAh, PD/3.0/65W

Наступний повербанк має ємність 69600 мАг, а також захист від пилу і вологи за стандартом IP65. Пристрій важить 1600 гр., і, природно, є досить габаритним. Інтерфейси підключення представлені набором стандартних USB різних типів, а також DC роз'ємом. Щоб повербанк став максимально схожий на зарядну станцію не вистачає тільки розетки під стандартну вилку 220 В. Підтримується протокол швидкої зарядки Power Delivery 3.0. На фронтальній панелі є індикатор заряду і LED-ліхтарик. Сам повербанк можна швидко зарядити завдяки DC роз'єму і комплектному адаптеру живлення на 40 Вт або через інтерфейс Power Delivery 3.0 з потужністю до 60 Вт. 

Зверніть увагу на цей повербанк, якщо вам потрібна значна ємність, швидке заряджання самого пристрою і гаджетів, а також захист від пилу і вологи.

 

Плюси

Мінуси

Потужний зарядний пристрій у комплекті

Немає ручки для перенесення

Підтримка одночасної зарядки декількох ноутбуків

 

 

Sandberg 50000mAh 130W PD

Sandberg 50000mAh 130W PD

Якщо вам потрібен повербанк, здатний зарядити ігровий ноутбук, зверніть увагу на Sandberg 50000mAh 130W PD. Його вихідна потужність становить 130 Вт, що відповідає параметрам адаптерів живлення більшості актуальних ігрових лептопів. Пристрій підтримує протокол швидкої зарядки PD 3.0 і має 2 роз'єми USB type A, три роз'єми USB Type C і один USB Lightning (для зарядки гаджетів Apple). 

Важить повербанк - 1052 гр і є відносно компактним для такої ємності. Для зручності перенесення він оснащений петелькою. На фронтальній панелі розташований цифровий індикатор заряду і ліхтарик. Зарядних кабелів у комплекті немає. 

Рекомендуємо як відносно бюджетне рішення з огляду на ємність і вихідну потужність. 

 

Плюси

Мінуси

Висока вихідна потужність дозволяє заряджати більшість ігрових ноутбуків

Немає DC роз'єму

Відносно компактний

 

 


Підсумки

Обираючи повербанк врахуйте – заявлена виробником ємність батареї розраховується виходячи з того, що підключений пристрій споживає 3,7 В (смарт-годинники, фітнес-браслети). Тому, наприклад, заявлених 10000 мАг, найімовірніше, не вистачить, щоб двічі зарядити смартфон на 5000 мАг (оскільки його споживана потужність, як правило, біля 5 В). 

Також звертайте увагу на швидкість зарядки як самого повербанка, так і гаджетів, які підключаються до нього. Чим "свіжіша" версія протоколу, тим швидше будуть заряджатись гаджети.