У середині осені 2022 року ми всі зіткнулись з масовими відключеннями електроенергії через російські обстріли. Звичайно, попит на генератори злетів до неба, ринок ще не був насичений, а ціни, в моменті, могли бути чи не вдвічі більшими за звичні. Нині ситуація для кінцевого покупця значно краща. На покупку не доведеться витрачати серйозні гроші, та ще й можна вибрати оптимальну модель під ваші потреби. Виходячи з того, що енергосистема все ще в критичному стані, а ракетні удари повторюватимуться, зараз саме час підібрати собі генератор.

Ми склали для вас рейтинг з 10 кращих генераторів 2023 року, який включає моделі з трьох цінових діапазонів і сподіваємося що ви знайдете оптимальне рішення.
 

 


Бюджетні електрогенератори

Насамперед, вартість міні-електростанцій залежить від їхньої потужності: що вона вища – то вища ціна. Бюджетні електрогенератори, за рідкісними винятками, мають потужність до 3 кВт, базове оснащення і функціонал. Крім того, на ціну впливає тип двигуна та наявність додаткових функцій.

Ми вибирали моделі для цієї частини рейтингу, виходячи з таких критеріїв:

  • вигідне співвідношення ціна/потужність/витрата палива;
  • наявність базового рівня захисту: від низького рівня мастила та перевантаження.

 

Asitra AST 10880 3,0kW (AST 10880)

Asitra AST 10880 3,0kW (AST 10880)

Міні-електростанція від корейського виробника Asitra цікава насамперед завдяки своїй доступній ціні. Модель AST 10880 має номінальну потужність 3 кВт (постійна – 2,8 кВт) і оснащена однофазним двигуном із синхронним альтернатором.

Виробник заявляє витрати бензину на рівні 0,7 л/годину. На жаль, оскільки це синхронний двигун, витрата палива не залежить від того, скільки споживачів ви підключите. Тому, найвигідніше його використовувати приблизно на 70-80% постійної потужності.

Генератор зібрано якісно, ​​без люфтів. На ключових вузлах є гумові прокладки. Це знижує рівень вібрації і в перспективі може трохи збільшити моторесурс.

Дану модель можна рекомендувати як економний варіант для сукупної потужності приладів, що підключаються, приблизно рівною 2,2 кВт.

 

Плюси

Мінуси

Вигідне співвідношення ціна/потужність/витрата палива

Витрата палива не залежить від навантаження

Якісне складання

 

 

ITC Power GG9I 750/900 W

 

ITC Power GG9I 750/900 W

Ця модель не дуже потужна, але в неї є інші переваги. Зокрема інверторний двигун. Це означає, що витрата палива залежатиме від кількості підключених приладів: що менша потужність підключених приладів, то нижчі витрати (у синхронних двигунах витрата пального завжди однакова).

Застосовувати подібний генератор варто для невеликих приміщень з невеликою кількістю приладів, частина з яких не працює постійно.

Наприклад, у вас постійне навантаження йде тільки на міні-холодильник і освітлення, а інші прилади ви включаєте час від часу. У такому разі подібний генератор дозволить суттєво заощадити на паливі.

 

Плюси

Мінуси

Можливість регулювати потужність та витрату палива

1 кВт згенерованої потужності коштує дорожче ніж у синхронних двигунах

Високий ККД

 

Висока якість струму, що генерується

 

 

ITC Power GG3300F 2800/3000 W (6807080)

ITC Power GG3300F 2800/3000 W (6807080)

Цього генератора на 3000 Вт пікової потужності (2800 номінальної) вистачить як для невеликого бізнесу, так і для домашнього використання. Після швидкої обкатки запускається з першої протяжки стартера.

Попри відносно доступну ціну в конструкції генератора, продумано багато дрібниць. Наприклад у цьому сегменті далеко не у всіх виробників є прогумовані колеса та ніжки. Також просто заливати та зливати мастило, є механічний індикатор рівня на заглушці.

Пристрій видає заявлену потужність як у піку, так і за номіналом. Здатний "тягнути" компресор на 2,5 кВт. Є захист від перевантаження і аварійне вимикання при критичному рівні масла.

 

Плюси

Мінуси

За потужністю відповідає заявленим параметрам як у піку, так і за номіналом

Є невелика інерція під час відключення, інколи вона супроводжується звуком що нагадує постріл

Якісні прогумовані колеса та ніжки

 

 


Електрогенератори середнього цінового діапазону

У середньому ціновому сегменті представлені генератори з вищими піковою та номінальною потужностями. Ми вибрали для рейтингу моделі орієнтуючись на такі критерії:

  • номінальна потужність від 3,2 квт;
  • наявність додаткових можливостей. Наприклад, електростартера, або електронного датчика рівня масла.

 

Fogo F4001R

 

Fogo F4001R

Генератор, що цілком спроможний впоратися з основними побутовими приладами та газовим котлом невеликого приватного будинку. Його пікова потужність 4,2 кВт, а номінальна 3,8 кВт. Пристрій працює на бензині, приблизна витрата 2,2 л на годину, при ємності бака 5,4 л цього вистачить приблизно на 2,5 години безперервної роботи. На жаль, дозаправка без вимкнення тут не передбачена.

Вбудований датчик низького рівня масла електронний, при критичному зниженні рівня він подасть звуковий сигнал. Також передбачено захист від короткого замикання та перевантаження.

 

Плюси

Мінуси

Є захист від основних можливих проблем

Немає колісної бази для комфортного транспортування

Хороше співвідношення ціни та фактичної потужності

 

 

ITC Power GG7000FE (6807082)

 

ITC Power GG7000FE (6807082)

Наступна модель від бренду ITC Power має пікову потужність 5,5 кВт (5 кВт - номінальна) і деякі доробки в порівнянні з бюджетними генераторами.

Пристрій оснащений цифровим дисплеєм, на якому ви можете контролювати основні показники струму, для цього тут також присутній вбудований вольтметр. На екран можна вивести лічильник мотогодин. Передбачено автоматичний захист від перепаду напруги (AVR), навантаження та короткого замикання.

Стартери: електронний та ручний. На жаль, можливості автозапуску немає. Цей генератор буде непоганим варіантом для невеликого бізнесу або заміського будинку, де потрібно періодично вмикати насос або компресор.

 

Плюси

Мінуси

Високі пікова та номінальна потужності

Немає функції автозапуску за відсутності струму в мережі

Цифровий дисплей, AVR

 

Електронний стартер

 

 

Fogo F4001iSE 3,5kW (F4001iSE)

Fogo F4001iSE 3,5kW (F4001iSE)

Наступний генератор – інверторна модель від бренду Fogo з номінальною потужністю 3,2 кВт (пікова – 3,5 кВт). Це економічний генератор, що витрачає 0,98 л/годину в економ-режимі та 1,6 л/годину за повного навантаження. Час безперервної роботи в економ-режимі 8,5 годин. У горловині бензобака на 8,5 літрів встановлено фільтр грубої очистки палива. Індикатор рівня палива – аналоговий, виводить інформацію на циферблат.

Електронний стартер працює на вбудованому акумуляторі, якщо він, з якихось причин буде розряджений, генератор можна запустити вручну.

Непоганий варіант для приміщень, де на повну потужність генератор не використовується.

 

Плюси

Мінуси

Компактний, якісні ручки та колеса для зручного переміщення

Спосіб заливання мастила не всім видасться зручним

Висока економічність

 

Електронний стартер

 

 

EcoFlow Smart Gas Dual Fuel (ZDG200-EU)

 

EcoFlow Smart Gas Dual Fuel (ZDG200-EU)

Цей інверторний генератор з максимальною потужністю 1,9 кВт (номінальна – 1,8 кВт) є найбільш вдалим рішенням для будь-яких завдань, що передбачають повну автоматизацію вмикання-вимикання. Він може працювати як на бензині, так і на газі (у комплекті є газовий редуктор для підключення). Витрата газу на годину роботи – 0,4-0,5 л, залежно від навантаження, що дозволяє пристрою працювати від газового балона до 10-12 годин.

Між тим, генератори Ecoflow, як і дана модель, повністю сумісні з екосистемою бренду: зарядними станціями Ecoflow, акумуляторами, аксесуарами та периферією. Об'єднавши такий генератор з однією або декількома зарядними станціями, ви отримаєте систему, яка може забезпечувати електроенергією критичні важливі прилади. За допомогою фірмового застосунку ви можете встановити критичний рівень заряду на зарядній станції, при досягненні якого генератор вмикається автоматично і працюватиме до повної зарядки станції. Даний генератор має всього 4 способи вмикання: ручний, електронний, автоматичний (коли вимикають електрику) або віддалений запуск за допомогою застосунку.

 

Плюси

Мінуси

Можна використовувати як паливо газ або бензин

Висока ціна

Сумісність із зарядними станціями Ecoflow

 

Можливість керування через додаток

 

 


Електрогенератори топ-класу

Генератори топ-класу - це пристрої підвищеної потужності, розраховані на тривалу безперервну роботу. Вони здатні забезпечити електроенергією, наприклад заправну станцію або ресторан. Також до цього класу відносяться трифазні генератори, що використовуються на будівельних майданчиках і дизельні генератори, які набагато економніше витрачають паливо. У топових генераторах високої потужності ми очікуємо побачити:

  • електронний стартер
  • можливість автозапуску при відключенні від мережі;
  • наявність економічного режиму витрати пального чи робота на дизпаливі.

 

ITC Power GG65EI 6000/6500 W (6807076)

ITC Power GG65EI 6000/6500 W (6807076)

Даний генератор знаходиться на стику між невеликим і середнім бізнесом та промисловими рішеннями. Він має пікову потужність до 6,5 кВт і номінальну до 6 кВт. Це інверторний генератор, який має економічний режим витрати палива. Залежно від рівня навантаження, витрата складе від 1,8 до 3,2 літрів за годину роботи.

Зручне рішення для забезпечення живлення, якщо періодично потрібно вмикати прилади, що потребують високої потужності. З мінусів генератор важить 89 кг, проте колеса на ньому пластикові (а хотілося б бачити прогумовані).

 

Плюси

Мінуси

Висока номінальна потужність

Пластикові колеса для транспортування

Економічна витрата палива

 

Електронний стартер

 

 

Daewoo DDAE 11000XE 9kW (DDAE11000XE)

 

Daewoo DDAE 11000XE 9kW (DDAE11000XE)

Цей дизельний однофазний генератор підійде для завдань, що вимагають високої номінальної потужності.

Його номінальна потужність 8,2 кВт а пікова – 9 кВт. Запуск можливий як з електронного стартера так і з ключа - механічний. Витрата палива до 2 л/год, охолодження повітряне. Завдяки вбудованому акумулятору доступна функція передпускового прогріву двигуна, що дозволяє збільшити загальний моторесурс пристрою приблизно на 20-25%. При об'ємі бака 12,5 літрів пристрій може безперервно працювати до 6,5 годин. Є можливість заправлення бака без вимкнення генератора, а також присутній захист від перепаду напруги (AVR) та короткого замикання.

Генератор обладнаний цифровим дисплеєм, на якому можна відстежити параметри струму, напрацювання в мотогодинах і температуру двигуна в реальному часі. Виробник оснастив генератор прогумованими колесами на підшипниках, щоб спростити транспортування.

 

Плюси

Мінуси

Низький рівень шуму – 78 дБ без кожуха

Очевидних немає

Висока потужність, економічність

 

Прогумовані колеса на підшипниках

 

 

Ford FDT9200SE 6kW (FDT9200SE)

Ford FDT9200SE 6kW (FDT9200SE)

Дизельний трифазний генератор професійного класу, який підійде для будівельних робіт, а також ремонтних майстерень та заміських будинків з трифазними насосами, компресорами тощо.

Витрата палива – 2 л/година, при максимальній потужності 6 кВт (пікова – 6,3 кВт). Стартер електронний з можливістю автозапуску при відключенні електрики в мережі. Генератор оснащений циферблатом, на якому відображається напрацювання в мотогодинах, рівень палива, а також час роботи, що залишився при поточному навантаженні.

За габаритами генератор відповідає розміру стандартної палети, що зручно при транспортуванні на великі відстані.

 

Плюси

Мінуси

Економічний, як для трифазного генератора

Система повітряного охолодження досить шумна за максимального навантаження

Електронний стартер із можливістю автозапуску

 

Прогумовані колеса на підшипниках

 

 

Підсумки

На завершення дамо кілька порад, які допоможуть визначитися з вибором:

  • інверторні генератори, в середньому дорожчі ніж бензинові з розрахунку на 1 кВт номінальної потужності, але економічніші в частині витрати палива. Справа в тому, що синхронний генератор завжди працює на потужності близькій до максимальної, а інверторний підбирає потужність роботи двигуна виходячи з потужності приладів, що підключаються;
  • автоматичний запуск генератора при відключенні електроенергії здорожчує його. Це може бути виправдано для бізнесу, але найчастіше недоцільно для домашнього використання.

Якщо ви хочете глибше вникнути у тему вибору, пропонуємо прочитати нашу статтю “Як вибрати генератор для дому, дачі, будівництва”.