Щоб забезпечити автономну роботу оргтехніки за повного відключення струму, а також захистити її від перепадів напруги та перешкод в електромережі – необхідні ДБЖ(джерела безперебійного живлення). Про особливості їх вибору ми розповіли у статті "Як вибрати ДБЖ?". А в цій статті ми наведемо список з 15 моделей, які, на думку редакції, є оптимальними на 2021 у своїх нішах.

Як звичайно ми вибирали моделі виходячи з:

 • співвідношення ціна/якість;

 • зручності у використанні та доступності витратників (змінних АКБ)

 • функціоналу. 

 

Модель

Ціна в ITbox на 28.09.2021 в грн

ДБЖ для компьютера

Eaton 5E 850VA, USB DIN 

1987

Powercom SPD-1000N 

2502

IPPON Back Verso 800 New

~2600

Vinga LCD 1200VA (VPC-1200M)

2699

APC Easy UPS 1200VA, Schuko

3877

Ritar RTSW-1500 LCD

5390

ДБЖ для систем відеоспостереження та невеликих серверів

Europower RTSWm-MPPT-1000LCD

5845

PowerWalker VI 1500 CSW IEC

6765

FSP CHAMP CH-1101RS, 1000VA

10829

Eaton 5P 1150VA 

13458

Ritar PT-10KS-LCD 

29592

ДБЖ для котлів

Gemix PSN-500 

2589

Ritar RTSWrl-1000

3958

Powercom INF-1500, 1050Вт

5437

LogicPower Smart-UPS 1000 Pro 

7151

Підсумки. Стислі поради з вибору

 


ДБЖ для компьютера

Головне завдання джерел безперебійного живлення призначених для комп’ютерів – надати користувачеві час, необхідний для коректного завершення роботи за відключення електроенергії. При цьому багато моделей дозволяють використовувати функцію “холодний старт”* для роботи без мережі. Запас автономності у більшості "комп'ютерних" джерел безперебійного живлення розрахований на 10-20 хвилин, але зустрічаються моделі, здатні забезпечити ПК енергією від 30 хвилин та більше. Що більший ресурс акумулятора – то дорожче стане покупка.

Особливих вимог до якості вихідного сигналу для комп'ютерного ДБЖ немає – блок живлення все одно випрямляє змінний струм. Тому варто брати моделі з правильною синусоїдою лише як додаткове підстрахування.

* Холодний старт – функція, що дозволяє запустити ПК автономно за рахунок акумулятора.


 

Eaton 5E 850VA, USB DIN 

Eaton 5E 850VA, USB DIN 

Якісна бюджетна модель лінійно-інтерактивного типу з усіма необхідними домашнього використання функціями. Загальна потужність 480 Вт – що дозволяє підключити ПК з блоком живлення на 400-420 Вт. Його модель зможе забезпечити енергією на 15-20 хвилин після відключення від електромережі. Синусоїда сигналу апроксимована. ДБЖ продовжує коректно працювати за підвищення або зниження напруги (точні параметри вказано в специфікації) і підтримує безперервну зарядку батарей, навіть коли комп'ютер вимкнено.

Джерела безперебійного живлення стандарту DIN оснащені розетками IEC та Schuko, до яких легко підключити будь-яке навантаження (ПК, HD TV, інтернет-шлюз тощо).

 

Плюси

Мінуси

Холодний запуск

Сигнал сповіщення, під час переходу в автономний режим, не можна вимкнути або стишити.

Доступна ціна

Відносно гучний трансформатор

 

Powercom SPD-1000N 

Powercom SPD-1000N 

Цей компактний безперебійник резервного типу є абсолютно універсальним, він підійде як для комп'ютера або телевізора, так і для підключення будь-якої периферії в межах допустимої потужності 550 Вт.

З восьми розміщених на корпусі розеток чотири підтримують функцію резервного живлення, чого буде достатньо, наприклад, для ПК, монітора, копіра та акустичної системи. Функція холодного старту дозволить увімкнути комп'ютер навіть за відсутності електричного струму. Приблизний час автономної роботи виробник не вказує, проте, імовірно воно складе до 15 хвилин для устаткування із загальною потужністю до 450-480 Вт.

 

Плюси

Мінуси

Компактний корпус на 8 розеток. 4 їх підтримують функцію “резервного живлення”. 

Немає модуля стабілізації напруги.

Холодний старт

Затримка старту подачі автономного живлення 6 мс.

Програмний алгоритм продовження терміну служби АКБ шляхом регулювання напруги при перепадах температур.

 

 

IPPON Back Verso 800 New

IPPON Back Verso 800 New

Ще один універсальний компактний ДБЖ резервного типу у нашому рейтингу. Його головні переваги – компактність та мала вага. Що дозволяє легко знайти йому місце в офісі, вдома, у шафі з телекомунікаційним обладнанням.

Загальна потужність безперебійника 480 Вт, на борту 6 розеток, дві з яких підтримують резервне живлення, а чотири виконують роль мережевого фільтра, згладжуючи перепади напруги. З недоліків, за його ціною, можна виділити відсутність спеціалізованого ПЗ для керування його роботою в ОС.

 

Плюси

Мінуси

Світлодіодна індикація та звукові сповіщення при змінах режимів роботи.

Неможливо настроїти автовідключення ПК при вимкненні електроживлення та зниженні заряду батареї. Доведеться робити це вручну після сигналу.

Компактний та легкий.

 

Захист від перевантажень та короткого замикання.

 

 

Vinga LCD 1200VA (VPC-1200M)

Vinga LCD 1200VA (VPC-1200M)

Бюджетний лінійно-інтерактивний ДБЖ від Vinga розрахований на 720 Вт, що дозволяє йому впоратися з автономною підтримкою ігрового або мультимедійного ПК із співставними параметрами. Оснащений чотирма розетками. Батарей лише дві і вони знімні. Доступна функція керування акумуляторами через утиліту для операційної системи.

Також у схемі присутній стабілізатор перепадів напруги у певному діапазоні та захист від короткого замикання.

 

Плюси

Мінуси

Наявність екрана, що виводить інформацію про поточний стан ДБЖ

Висока затримка переходу в автономний режим 2-7 мс.

Функція автоматичного перезапуску при відновленні електроживлення.

 

Можливість керування параметрами АКБ

 

 

APC Easy UPS 1200VA, Schuko

APC Easy UPS 1200VA, Schuko

Напівпрофесійний резервний ДБЖ на 650 Вт, що призначений для підтримки комп'ютера та периферійних пристроїв (маршрутизатори, копіри, принтери тощо). Як і більшість безперебійників APC подібного класу, він оснащений: модулем для автоматичного регулювання напруги, всіма необхідними фільтрами для усунення перешкод і захистом від короткого замикання.

За значних навантажень охолодження безперебійника може здатися досить шумним у домашніх умовах. Тому краще використовувати його для ПК із дещо меншою загальною продуктивністю.

 

Плюси

Мінуси

Повний захист від перепадів напруги та мережевих перешкод.

В домашніх умовах багатьом може видатись шумним.

Знімна батарея

Немає РК дисплея.

Миттєвий перехід у автономний режим

 

 

Ritar RTSW-1500 LCD

Ritar RTSW-1500 LCD

Цей безперебійник буде надлишковим підтримки домашнього ПК початкового рівня. Але він універсальний і може підтримувати також побутові прилади типу газового котла чи телевізора. Вся річ у тім, що на вході ми отримуємо сигнал у вигляді правильної синусоїди, що дозволяє живити будь-яку техніку.

Власного АКБ немає, він має гніздо підключення до зовнішнього. У цьому його перевага, тому що ви можете підключити до нього будь-яке обладнання (в межах вихідної потужності 1050 Вт).

В цілому, це безперебійник, який найкраще підійде для потреб бізнесу та домашніх професійних ПК.

 

Плюси

Мінуси

Універсальність. Підходить для будь-якої техніки в межах заявлених параметрів.

Потрібно додатково докуповувати АКБ і, можливо, кабелю, якщо техніка, що підключається, на певній відстані один від одного.

Швидка реакція – 3 мс.

 

Застосовний для промислового обладнання.

 

 


ДБЖ для систем відеоспостереження та невеликих серверів

Розділення ДБЖ на типи досить умовне, але, у випадку з джерелами безперебійного живлення для відеоспостереження чи для серверних стійок є кілька необхідних умов: 

 • мінімальний час переходу до автономного режиму;

 • сигнал у вигляді правильної синусоїди для чутливої ​​апаратури;

 • можливість "гарячої" заміни акумулятора без втрати працездатності (важливо лише для професійного бізнес-обладнання та серверів);

 • моніторинг стану батарей та наявність спеціалізованого програмного забезпечення для реалізації цієї можливості в ОС.


 

Europower RTSWm-MPPT-1000LCD

Europower RTSWm-MPPT-1000LCD

Цей ДБЖ універсальний – він використовується як для систем відеоспостереження, так і для серверних стояків, або домашніх ПК. Сигнал на вході перетворюється на правильну синусоїду і має вихідну потужність 900 Вт. Монтаж ДБЖ настінний, що зручно для організації серверів або охоронних систем.

З важливого оснащення: дві розетки, стабілізатор напруги та вхідних перешкод, клемна колодка, що дозволяє оснастити ДБЖ кабелями відповідної довжини. Акумулятор зовнішній, можна підібрати будь-яку необхідну ємність. Підтримує "гарячу" заміну.

 

Плюси

Мінуси

Зручний РК-дисплей

Вага 9,6 кг, для монтажу потрібні надійні кріплення.

Висока стабільність роботи у межах можливостей UPS.

 

Підключення до зовнішнього АКБ, підтримка “гарячої” заміни завдяки вбудованій батареї.

 

 

PowerWalker VI 1500 CSW IEC

PowerWalker VI 1500 CSW IEC

Цей лінійно-інтерактивний безперебійник стане чудовим вибором для домашнього відеоспостереження керованого з продуктивного ПК. Для вузькоспеціалізованих професійних завдань знайдуться варіанти краще (тут час реакції при переході в автономний режим 6 мс), але для невеликих офісних або домашніх охоронних систем – це оптимальний варіант.

ДБЖ не займе багато місця, завдяки витягнутій формі його легко розмістити поруч із ПК, впритул до стіни. Загальна вихідна потужність: 900 Вт. Передбачено мережевий фільтр та роз'єм для конекторів типу RJ45.

 

Плюси

Мінуси

Спеціалізоване програмне забезпечення для керування роботою ДБЖ.

Сервісне ПЗ працює тільки через браузер, що не всім буде зручно.

Тиха робота: вентилятор системи охолодження включається лише тоді, коли працює автоматична стабілізація напруги.

Досить високий час реакції.

Зручний та компактний корпус ДБЖ.

 

 

FSP CHAMP CH-1101RS, 1000VA

FSP CHAMP CH-1101RS, 1000VA

FSP Champ CH-1101RS – ДБЖ безперервної дії, що призначений для організації серверних стійок і касових терміналів. Це вузькоспеціалізоване рішення із підвищеним рівнем надійності. Корпус спроектований для монтажу на серверну стійку або в спеціальну шафку. Він оснащений двома акумуляторами – основним та додатковим. 

Доступна можливість гарячої заміни додаткового АКБ. Невеликий LCD-дисплей відображає найнеобхіднішу інформацію про стан ДБЖ, розширену статистику надає сервісне програмне забезпечення.

Підключення до комп'ютера відбувається через інтерфейси USB та RS-232. Додатково можна доукомплектувати ДБЖ модулем керування, що розширює можливості налаштування.

 

Плюси

Мінуси

Режим енергозбереження.

Нема

Подвійне перетворення напруги, висока надійність ДБЖ.

 

Широкий діапазон припустимої вхідної напруги 100-300 В.

 

 

Eaton 5P 1150VA 

Универсальный бесперебойник, который подойдет как для систем видеонаблюдения, так и для серверных решений. Заявленная выходная мощность 750 Вт, и по результатам экспертных тестов примерный запас составляет 10-15%. Оснащен ИБП двумя съемными аккумуляторами, каждый из которых заменим без отключения прибора. 

Отдельно стоит упомянуть грамотно реализованные утилиты для мониторинга и управления ИБП – софтверный пакет Intelligent Power Software Suite. Который позволяет отключать отдельное, неактивное оборудование для экономии расхода электроэнергии и продления срока жизни АКБ устройства. 

 

Плюсы

Минусы

Качественная правильная синусоида входного напряжения. 

Вентилятор охлаждения работает постоянно, даже в экономном режиме.

Полное соответствие заявленной выходной мощности (есть даже небольшой запас).

 

Возможность горячей замены любого из двух аккумуляторов.

 

 

Ritar PT-10KS-LCD 

Ritar PT-10KS-LCD 

Завершує наш рейтинг вузькоспеціалізований ДБЖ для промислових систем безпеки або корпоративних серверів до 9000 Вт. Він оснащений 16 акумуляторами, кожен з яких підтримує гарячу заміну і здатний утримувати систему в автономному режимі за максимального завантаження до 4 хвилин.

ДБЖ також оснащено напрямними для монтажу в серверні стійки та підтримує діапазон вхідної напруги від 120 до 276 В, чого цілком достатньо для практично будь-якої сервісної чи оргтехніки.

 

Плюси

Мінуси

Підвищена продуктивність ДБЖ для підтримки стабільності промислових систем.

Немає можливості підключати зовнішні АКБ.

Міцний металевий корпус з модульним розміщенням батарей усередині та швидким доступом.

 

Сервісне ПЗ, що постійно оновлюється, зі зручним кабінетом користувача.

 

 


ДБЖ для котлів

Коли ви вибираєте джерела безперебійного живлення для котлів опалення – тут є певна специфіка. Вам варто врахувати:

 • невисоку вхідну потужність, як правило кілька сотень Ватт, необхідну для забезпечення роботи модуля керування котла та контурних помп;

 • сигнал лише у формі чистої синусоїди. Річ у тім, що циркуляційні помпи працюють на електродвигунах, яким сигнал у формі апроксимованої синусоїди протипоказаний. Вони працюватимуть із відчутними "ривками" і можуть вийти з ладу. Але це не означає, що їх не можна застосовувати взагалі просто необхідно докупити до такого ДБЖ додатковий стабілізатор напруги;

 • якщо котел фазозалежний, необхідно використовувати UPS з явною фазою та нулем. Для цієї мети не підходять універсальні ДБЖ.


 

Gemix PSN-500 

Gemix PSN-500 

Доступний універсальний ДБЖ, що застосовується також для газових котлів. На вході у нього не ідеальна синусоїда, але доукомплектувати його стабілізатором напруги обійдеться дешевше, ніж купувати ДБЖ класом вище.

Допустима вхідна потужність до 500 Вт, діапазон вхідних напруг 140-260 В. Пристрій працює із зовнішніми АКБ, який замінюється тільки при відключенні ДБЖ, і це єдиний недолік за його ціни.

При цьому девайс досить компактний, важить лише 5 кг і разом із батареєю займе не так багато вільного простору.

 

Плюси

Мінуси

РК-дисплей, звукове сповіщення, що налаштовується.

Немає функції гарячої заміни батареї.

Корпус із міцного пластику.

 

Доступна ціна.

 


 

Ritar RTSWrl-1000

Ritar RTSWrl-1000

ДБЖ від компанії Europower призначений спеціально для електричних опалювальних котлів. Він працює за лінійно-інтерактивним принципом та забезпечує чисту синусоїду на виході.

Рекомендована потужність обладнання, що підключається до 600 Вт. До пристрою можна підключити зовнішній акумулятор і він підтримує його “гарячу” заміну завдяки невеликій вбудованій батарейці. Кабелі живлення підключаються через клемну колодку, що дозволить регулювати їхню довжину для зручного монтажу.

 

Плюси

Мінуси

Вбудований фільтр від перепадів напруги.

Нема

Можливість "гарячої" заміни батареї

 

Холодний старт.

 

 

Powercom INF-1500, 1050Вт

Powercom INF-1500, 1050Вт

ДБЖ призначений для захисту та забезпечення автономності фазозалежного електричного газового котла для приватного будинку. Залежно від ємності підключеного зовнішнього АКБ дає до 4,5 години автономної роботи за 100% навантаження на обладнання.

Сигнал на вході – ідеальна синусоїда. Загальна вхідна потужність 1050 Вт. Шина на 24 Вольтажність дозволяє використовувати два акумулятори одночасно, для здійснення гарячої заміни. Також є заземлена розетка для підключення до дизель-генератора.

Даний ДБЖ буде оптимальним рішенням для заміського будинку, якщо у вас періодично виникають перебої в електропостачанні.

 

Плюси

Мінуси

Шина на 24 В дозволяє підключити два АКБ одночасно.

Охолодження досить шумне, краще встановлювати у технічних приміщеннях.

Захист від будь-яких типів перевантажень в електромережі та перепадів напруги.

 

Використовуються стандартні акумулятори, які легко знайти у продажу.

 

 

LogicPower Smart-UPS 1000 Pro 

LogicPower Smart-UPS 1000 Pro 

Потужний ДБЖ, розрахований на фазонезалежні газові котли для приміщень загального користування. На виході отримуємо сигнал у вигляді ідеальної синусоїди. Максимальна потужність обладнання, що підключається – 900 Вт. Можливе підключення до двох додаткових батарей, також, ДБЖ є вбудований незнімний акумулятор, завдяки якому можна проводити "гарячу" заміну.

Це пристрій безперервної дії з подвійним перетворенням електричного струму, що забезпечує високу стабільність вхідного сигналу та фільтрацію всіх можливих перешкод. У ДБЖ просте керування та грамотно реалізоване меню. На екран виводиться інформація про стан електромережі та батарей у режимі реального часу.

 

Плюси

Мінуси

Широкий діапазон допустимих напруг.

Шумна робота системи охолодження.

Нульова затримка переходу в автономний режим.

 

Повний набір функцій захисту від перепаду напруги до електромагнітних сплесків і короткого замикання.

 

 


Підсумки. Стислі поради з вибору

Щоб не помилитися при виборі ДБЖ для будь-якої домашньої техніки, враховуйте її специфіку:

 • вибираючи ДБЖ для компьютера переконайтеся, що блок живлення оснащений хоча б модулем пасивної стабілізації напруги. Він є на більшості бюджетних моделей, але таки, не на всіх. Якщо модуля пасивної чи активної стабілізації на БП немає, доведеться підбирати безперебійник з ідеальною синусоїдою або додатково купувати до нього стабілізатор напруги;

 • враховуйте клас обладнання: для домашніх охоронних систем немає потреби в ДБЖ постійної дії з нульовою затримкою, але для великих комерційних серверів чи баз даних – це нагальна потреба;

 • допустима потужність безперебійника повинна бути на 20-30% вищою ніж загальне навантаження від всього обладнання, що до нього підключається – у цьому випадку ви будете надійно захищені від перевантажень, що виникають в електромережі.