2 вересня CEO компанії Дженсен Хуанг показав світу три топові відеочипі нового покоління для ПК.  Це дійсно революційна подія, бо наймолодша з трійці - RTX 3070 вийшла продуктивнішою за попередній флагман 2080Ti на архітектурі Turing.  При цьому, флагман минулих років коштує в роздрібі приблизно 1100 $, а за новеньку 3070 попросять всього 500$ у референсному виконанні.

Що ж, тих, хто до останнього чекав на нові карти від NVIDIA, не оновлюючись на Turing, можна привітати - вони заощадили силу грошей.  Вивчимо детальніше, що ж саме представила компанія ринку у своїй презентації.

 

GeForce RTX Ampere

 

RTX 3070 - новий мінімум для 4К геймінгу

Новий GPU отримав 12-ти піновий роз'єм живлення і це вже стандарт для всього "верху" нової архітектури NVIDIA.  Сумнівно, що картка буде споживати більше ніж 200 Ватт, але це обумовлено стандартизацією виробництва.  Зайвим додаткове живлення не буде. Можливо, в майбутньому оверклокери зможуть задіяти його намагаючись розігнати чіп. 

GeForce RTX 3070

 

Оперативна пам'ять - 8 Гб GDDR6 (на 2080 Ti було 11), тому "швидше" - явно маркетинговий хід.  Насправді це буде 5-7% завдяки свіжій архітектурі в кількох нових проєктах.  Але це теж дуже добрий показник. Враховуючи цінник. 

Відмінне рішення для 1440p на максимальних налаштуваннях графіки, або середніх налаштувань в 4K на 60 fps.  Карта з'явиться в продажу в жовтні.

 

RTX 3080 - удвічі швидша за 2080Ti

GeForce RTX 3080

 

Нова 3080 всього на 200 $ дорожча за 3070 (має над останньою перевагу у 40% продуктивності). Вона забезпечить повноцінний 4K геймінг на 60 fps без компромісів.  Карта оснащена 10 Гб GDDR 6 пам'яті, має 238 тензорних терафлопс загальної продуктивності.  На ринок вийде до кінця вересня.

 

3090 - монстр під 8K роздільну здатність

Ampere 3090, безумовно, та сама Big f'king GPU нового покоління, що диктуватиме моду у світі геймінгу найближчі кілька років.  24 Гб все тієї ж GDDR 6 - це і є запас під 8K контент, що поступово з'являється.  Випустять на ринок цю вундервафлю у жовтні, приблизна ціна 1500$. 

GeForce RTX 3090

 

Спільне в усіх новинок - ознаки технологічного прориву

Карти отримали нові мультипотокові відеопроцесори на свіжому, 8 Нм техпроцесі.  Нагадаємо, що свіжіший техпроцес використовується під час виробництва кристалів, то енергоефективнішим виходить чіп у порівнянні з минулими поколіннями.

Ядра трасування променів (RT-ядра) вже нового, другого покоління.  Тензорні ядра третього.  Це вражає, але головне на презентації залишили на солодке: RTX IO (іо).  Це новітня функція доступу до файлів ігор з використанням ресурсу саме відеокарти, а не SSD накопичувача.  Укупі з PCI 4.0 це дасть більш ніж 100-кратний приріст швидкості зчитування у порівнянні з API жорстких дисків та інших традиційних сховищ.  Технологія, безумовно, стане ковтком свіжого повітря хмарного геймінгу, що саме набирає популярності (коли ви використовуєте потужність серверних відеокарт для гри на слабкій системі).

У підсумку - це найсильніша презентація цього року.  І на ниві виробництва відеокарт головному конкуренту NVIDIA AMD доведеться добряче попрацювати, щоб наздогнати компанію Хуанга.  А конкуренція це дуже добре, адже виграємо від неї ми - кінцеві споживачі.