5 червня 2023 року на всесвітній конференції розробників пройшла чергова презентація Apple на якій представили кілька технічних новинок, оновлену iOS 17 і… несподівано, MR окуляри власної розробки. В цьому матеріалі ми побіжно згадаємо більшість технічних новинок і детально зупинимось на найцікавішому – революційній гарнітурі віртуальної реальності Apple Vision Pro.

Якщо вам цікаві подробиці, то всю презентацію ви можете переглянути в соцмережах Apple

 

Коротко про те, що представили на презентації Apple 2023

  • MacBook Air 15”. Товщина 11,5 мм, діагональ 15,3”. Веб-камера на 1080p, 6 динаміків для об'ємного стереозвучання. Ноутбук отримав процесор M2, виробник обіцяє до 18 години роботи. Вартість новинки від 1299$;
  • Mac Studio. Оновилася лінійка ПК для професійної роботи із графікою. Вони будуть оснащені процесорами M2 Ultra. Платформа підтримуватиме до 192 Гб оперативної пам'яті. Анонсовано можливість підключення до 6-ти XDR-дисплеїв. Мінімальна комплектація коштує 1999$;
  • Mac Pro. ПК для різних професійних завдань, що вимагають підвищеної обчислювальної потужності. Його також оснастили процесором M2 Ultra, корпус можна вибрати з вертикальною або горизонтальною орієнтацією. Є шість вільних PCIe 4.0 портів з підтримкою ARM. До ПК можна підключити до 6-ти XDR-дисплеїв. Ціна стартує з 6999$;
  • iOS 17. Оновили візуал дзвінків, у Facetime додали запис відео повідомлень, з'явилася нова функція батьківського контролю Check In. Функція AirDrop більше не прив'язана до відстані між мобільними. Реалізовано горизонтальну роботу смартфона в режимі StandBy;
  • iPad OS. З'явилася підтримка професійного програмного забезпечення для роботи з графікою. Додані нові віджети, що дозволяють використовувати планшет як пульт дистанційного керування для інфраструктури “розумного будинку”;
  • Mac OS Sonoma. Додано ігровий режим, в якому Bluetooth працюватиме практично без затримок. Поліпшено безпеку браузера Safari. Поліпшено можливості для стримінгу та відеоконференцій;
  • ПЗ для AirPods. Додали авто перемикання режимів відтворення. Навушники самі визначають, у якій ситуації потрібно включити режим “прозорості” або шумозаглушення.

 

Apple Vision Pro – нове слово у ніші MR-технологій

Коли презентація Apple вже, здавалося б, мала закінчитися CEO компанії Тім Кук сказав що залишилася ще “одна невелика штука”. Цією "штукою" виявилися MR окуляри Apple Vision Pro. Новина приголомшлива але ми почнемо з сумного. У роздрібному продажу окуляри з'являться аж у 2024 році і коштуватимуть від 3499$. Дуже недешеве задоволення.

Однак, судячи з анонсованих можливостей, гарнітура виправдовує високу вартість. Тім Кук стверджує, що Vision Pro це пристрій для змішаної реальності (mixed reality)*, тобто він може поєднувати реальну картинку з транслюваною на вбудовані дисплеї. Якщо ви згадаєте сцени з фантастичних фільмів, де демонструється 3D зображення у вигляді голограми паралельно з “основною” картинкою – то це саме воно.

* детально про MR читайте в Вікіпедії.

 

Технічне оснащення

Округлене прозоре скло MR окулярів приховує під собою два дисплеї micro-OLED із загальною роздільною здатністю 23 Мп (щільність пікселів в 32 рази більше, ніж у 4K телевізора), 5 датчиків, 6 мікрофонів, 12 камер і 2 процесори. Один з них M2, добре знайомий шанувальникам бренду.  Інший процесор – це Apple R1, котрий інженери компанії створили спеціально для обробки сигналів, що надходять з датчиків. Скло автоматично вимикає режим “прозорості” коли ви занурюєтеся у перегляд контенту, сигналізуючи оточуючим що ви зайняті. Якщо скло прозоре, ви можете спілкуватися з людьми, паралельно працюючи з контентом.

Важливість датчиків відстеження та процесора пов'язаного з ними починаєш розуміти коли Тім Кук каже: "окулярами можна керувати за допомогою очей". Ваше око виступає курсором, куди ви дивитесь – туди і переміщується зображення. У процесі керування беруть участь пальці рук, якими ви можете здійснювати та підтверджувати різноманітні дії, використовуючи жести. Жодних додаткових датчиків на руки надягати не потрібно – для відстеження жестів використовуються відео сенсори самих MR-окулярів. Крім того, для роботи з інтерфейсом Apple Vision Pro можна використовувати голосового помічника Siri.

Окуляри підключаються за допомогою плетеного дроту до спеціального акумулятора, який можна розмістити в кишені або прикріпити до пояса – він забезпечує до 2 годин роботи. Також можна підключитися безпосередньо до розетки.

Apple Vision Pro

 

 

Ергономіка гаджету

Окремо варто згадати про комфорт та ергономіку, які в Apple, зазвичай, реалізовані на найвищому рівні. Окуляри дійсно легкі, виконані з конструкційного алюмінію та гіпоалергенного текстилю, що пропускає повітря. Система кріплення має багато додаткових регуляторів, щоб забезпечити максимально комфортну посадку. Тім Кук стверджує, що окуляри можна носити не знімаючи більшу частину дня (привіт чудовий новий світ із науково-фантастичних романів). Для людей із проблемами зору передбачили спеціальне кріплення-перехідник під лінзи Carl Zeiss для корекції. Лінзи потрібно купувати окремо, а сам перехідник входить до комплекту.

Apple Vision Pro

 

Можливості Apple Vision Pro 

Працюють окуляри на Vision OS і автоматично визначають будь-які пристрої Apple, що знаходяться поблизу. Операційна система інтегрована у звичне середовище розробки і, як запевняє Тім Кук, не вимагатиме від програмістів значних зусиль для адаптації програмного забезпечення під нові MR окуляри. Залогінитися в Apple Vision Pro можна за допомогою Optic ID – це аналог Face ID, котрий сканує сітківку ока.

На окулярах передбачена кнопка для запису просторових фото та відео. Пристрій можна використовувати як домашній 3D-кінотеатр або ігрову станцію. Програмне забезпечення MR окулярів аналізує акустичні властивості приміщення та підбирає оптимальний режим відтворення звуку. На корпусі окулярів є коліщатко, що дозволяє регулювати рівень інтенсивності "занурення" у фільм, відеогру чи інший контент. Виробник заявив про підтримку трасування променів та більшості популярних технологій синхронізації.

​ ​

 

У підсумку 

В цілому, Apple Vision Pro можна вважати революційною MR гарнітурою, котра виводить можливості подібних пристроїв на якісно новий рівень. Хоча на ринку вона з'явиться майже за рік, але показали її на всесвітній конференції не випадково – це нова платформа, для якої розробникам доведеться адаптувати софт, ігри та різноманітні алгоритми роботи.