чіп, який перетворює будь-яку поверхню на сенсор

Фахівці американської компанії UltraSense Systems розробили найменший у світі чіп, який здатний перетворити будь-яку поверхню на сенсорну. Про це повідомляється у блозі компанії.

Чіп має рекордно малі розміри – 1,4 х 2,4 х 0,49 мм. Інформацію про дотик до поверхні чіп фіксує за допомогою технології ультразвуку. Його функціональні можливості було протестовано на скляних, дерев’яних, керамічних, пластикових та металевих поверхнях. Він здатен працювати при невисоких показниках потужності на поверхнях різної товщини. Також чіп стійкий до води, бруду та олійних рідин. Наразі в UltraSense Systems анонсували 3 моделі, які відрізняються між собою областю спрацювання, максимальною і мінімальною товщиною поверхні, з якою вони сумісні.

 

Ця розробка відкриває безліч нових можливостей взаємодії з різними пристроями: смартфонами, смарт-годинниками, VR окулярами, вбудованою побутовою технікою, медичними приладами та навіть автомобілями.

Перші смартфони, за даними UltraSense Systems, в корпус яких буде вбудовано цей чіп, з’являться на полицях магазинів у 2020 році. Подробиць, хто вже придбав права на користування технологією, в UltraSense Systems не озвучують.