Елоктростанції на сонячній енергії

Це рішення Національна Комісія, що здійснює держрегулювання в енергетиці та сфері комунальних послуг ухвалила, відповідно до закону, підписаного президентом України В. Зеленським 31 липня 2020.

 

Відповідне рішення регулятор прийняв на відкритому засіданні. Мова про затвердження постанови НКРЕКП "Про встановлення" зелених "тарифів на електричну енергію та надбавки до" зеленими "тарифами за дотримання рівня використання обладнання українського виробництва для суб'єктів господарювання (з 01 серпня 2020 року)"

 

Тепер "зелений" тариф буде знижено на:

 

  • 15% для сонячних електростанцій введених в експлуатацію з 1 липня 2015 до 31 грудня 2019 Сукупний потужністю понад 1 МВ;

  • 7,5% для СЕС з потужністю до 1 МВт;

  • на 7,5% для гідроелектростанцій, турбіни яких видають до 2000кВт

 

Зниження “зеленого тарифу” дещо зменшить маржинальність потужностей у тих, хто працював у комерційному масштабі,  Ті ж, хто встановлював відновлювані джерела енергії задля отримання автономності, навряд чи відчують дію цього закону, для них це все ще приваблива інвестиція. Комплектуючі для створення хатніх електростанцій на альтернативних джерелах енергії, як і раніше, можна знайти в ITbox. Зробити своє житло ще більш затишним і технологічним дуже просто.