Для будь-якої людини втрата або крадіжка телефону є проблемою. І річ не лише у вартості, адже на пристрої зберігаються важливі особисті дані, паролі та доступи до банківських рахунків. У цій статті ми розповімо про те, як максимально ефективно підійти до пошуку смартфона, а також як захиститись на майбутнє від подібних ексцесів.

Варто розуміти, що жоден із описаних у статті способів не дає 100% гарантії, але шанси знайти телефон вони суттєво підвищать.

 

Зміст:

Основні методи пошуку телефону;

Превентивні заходи що дозволяють спросити пошук смартфона


 

Основні методи пошуку телефону

Знайти телефон можна за допомогою сервісів Google, Apple чи Microsoft, спеціальних програм, використовуючи код IMEI. У кожного з цих методів є свої недоліки та переваги.

 

Пошук за допомогою сервісів Google

На більшості Android-смартфонів користувачі створюють обліковий запис Google за замовчуванням, оскільки без нього неможливий доступ до магазину додатків Play Market.

Щоб знайти телефон, варто скористатись сервісом Google Device Manager, до якого ви можете підключитися з будь-якого гаджета. Для доступу до сервісу перейдіть у браузері за посиланням. Тут вам потрібно буде увійти до власного Google-акаунту. Якщо ви все зробили правильно, побачите таку карту, тільки для вашого гаджета.

Пеленг смартфону на карті

Якщо пристрій увімкнено, телефон буде відображатися на карті в реальному часі з похибкою до 50 метрів. Тобто, якщо телефон у вас просто випав, то можна "продзвонити" його через сервіс і легко знайти по карті.

Крім того, Google Device Manager надає користувачеві наступні опції:  

 • захист пристрою. Дозволяє вийти з Google-акаунту та заблокувати мобільний. При цьому, ви можете вивести на екран номер телефону, на який слід зателефонувати тому, хто знайшов гаджет (доступно якщо смартфон підтримує функцію Always on Display);

 • видалення даних з пристрою. Повертає телефон до заводських налаштувань. Якщо ви видалите всі дані, то вже не зможете знайти пристрій, проте ніхто не отримає доступу до ваших даних. 

Якщо смартфон вимкнено, то на карті створюються контрольні точки кожні 4 години, поки у нього є заряд. Тобто ви побачите історію переміщення девайса на карті до повного  розрядження. Така історія переміщень може допомогти знайти втрачений гаджет за тією ж інтерактивною картою. Але тут необхідно зробити ремарку – усю вище згадану інформацію ви можете отримати лише якщо у вас на телефоні було активовано геолокацію.

Важливо! Якщо у вас була активована двофакторна авторизація на обліковому записі Google, вам доведеться спочатку відновити SIM-карту через оператора мобільного зв'язку.

 

Пошук за допомогою сервісів Apple

Функція Знайти iPhone доступна з iOS 7 (найновіша версія 15). Щоб знайти втрачений пристрій використовується хмара iCloud. Щоб цей спосіб спрацював необхідно дотримуватись двох умов:

 • на смартфоні має бути активована функція Find My iPhone (Знайти iPhone, її ще називають "Локатор" чи "Радар");

 • смартфон повинен бути увімкнений і перебувати в зоні покриття оператора.

Якщо умов дотримано, то в будь-якому гаджеті переходимо на браузерну версію iCloud, авторизуємось.

Сторінка авторизації iCloud

Потім вас перенаправить на сторінку карти, аналогічної Google.

Якщо значок телефону на карті зелений, це означає що він увімкнений і в мережі. Ви можете зателефонувати на нього з іншого гаджета (попередньо вибравши в iCloud "відтворити звук") і спробувати знайти його за картою на вказаній локації самостійно. Якщо не можете швидко дістатися місця – активуйте опцію "Відзначити пристрій як втрачений" в меню Find My iPhone. У такому випадку на екрані втраченого телефону відображатиметься ваш контактний номер.

Також у сервісі вам доступна опція «Стирання iPhone» після активації котрої з телефону будуть видалені всі дані і знайти девайс буде неможливо. Застосовувати її варто якщо інформація чи доступи на втраченому гаджеті для вас цінніші, ніж він сам.

 

Пошук за допомогою сервісів Microsoft (для смартфонів, що працюють на Windows)

У смартфонів, що працюють на ОС Windows, існує власна система пошуку Find my phone. Вона починає працювати, якщо ви хоча б раз увійшли в обліковий запис Microsoft зі смартфона. Щоб заощадити заряд батареї, ця функція переводиться в неактивний режим, тому її активують примусово.

Сторінка авторизації пошуку в Microsoft

Щоб це зробити, потрібно зайти з допоміжного гаджета в Microsoft-акаунт і в налаштуваннях вибрати "Пошук телефону", а потім одну з двох доступних опцій:

 • прискорення з'єднання зі службами. Ця опція відповідає за зв'язок із пристроєм за допомогою push-повідомлень (не тарифікуються оператором, їх кількість не обмежена як у СМС антиспам-фільтром);

 • періодична фіксація геолокації. Раз на кілька годин фіксує розташування телефону, дозволяючи вибудувати маршрут його переміщення (наприклад, при крадіжці).

Якщо телефон розряджений або вимкнений, допоможе сайт. Там потрібно авторизуватися, вибрати ваш пристрій й вам вкажуть його приблизне розташування на карті. Крім карти в реальному часі, для Windows телефонів доступні ті самі опції, що й для Android або iOS пристроїв – прозвонювання, видалення даних, блокування.

 

Пошук за допомогою спеціальних програм

Спеціальні програми, що допомагають знайти втрачений телефон, є не лише у Google та Apple, але й у більшості виробників смартфонів. У Samsung є сервіс Find My Mobile, у Xiaomi додаток Mi Cloud у якому є функція пошуку. Є популярні універсальні програми Cerberus і Lost Android. Відстеження втраченого мобільного телефону, як не дивно, підтримують також багато антивірусних програм, таких як Bitdefender, AVG, Avast. Зосереджуватись докладно на кожному із додатків ми не будемо, але їх дуже багато.

 

Пошук за допомогою коду IMEI

IMEI (International Mobile Equipment Identity) є ідентифікаційним номером смартфона, за яким той реєструється в мережі. Цей номер надається кожному пристрою на виробництві і його неможливо змінити.

Розпізнати IMEI телефону можна тільки якщо він перебуватиме в зоні покриття будь-якого мобільного оператора (не обов'язково вашого). Навіть після зміни SIM картки телефон буде розпізнано.

Знаходимо IMEI в меню iOS

Як дізнатись IMEI? 

Якщо телефон у вас, дізнатися IMEI просто – наберіть код MMI *#06#. Якщо ні, то залишається два способи:

 • знайти оригінальну коробку, там він вказаний;

 • переглянути його в обліковому записі Google, Microsoft, Apple.

Згідно з чинним законодавством України, лише поліція може санкціонувати мобільного оператора на відстеження телефону за IMEI. При цьому необхідно, щоб гаджет був увімкнений.

Даний спосіб пошуку телефону реальний, але має найскладніший алгоритм реалізації:

 • потрібно прийти до районного відділу поліції, написаити заяву, вказати паспортні дані, надати документи на покупку смартфона (гарантійний талон або товарний чек) та IMEI пристрою;

 • районний відділ поліції передасть відкриту справу до відповідного підрозділу (що займається крадіжкою техніки), а цей підрозділ надішле запит оператору;

 • дуже бажано отримати в поліції документ, що засвідчує факт прийняття вашої заяви про крадіжку/зникнення телефона.

Як видно з вищевикладеного матеріалу, швидко за цією схемою знайти смартфон не вдастся. Насамперед тому, що поліція, за фактом, займатиметься пошуками телефону лише в тому випадку, якщо його втрата пов'язана з кримінальним злочином.

Важливо! В інтернеті часто можна зустріти рекламу додатків або програм для пошуку телефону по IMEI, насправді ж у такий спосіб збирають особисті дані користувачів.

 

Превентивні заходи що дозволяють спросити пошук смартфона

Крадіжка чи втрата телефону загрожує користувачеві не лише додатковими фінансовими витратами на купівлю нового девайсу. Крім цього, SIM картка може бути використана для отримання доступу до ваших банківських або будь-яких інших сервісів (шляхом відновлення пароля).

Тому, при покупці нового смартфона в першу чергу варто подбати про налаштування, що зменшать потенційні ризики у разі втрати чи крадіжки. Виконавши низку дій, ви суттєво спростите собі процес пошуку чи повернення шляхом звернення до поліції:

 • увімкніть геолокацію. Для Android-телефонів: Налаштування Google Безпека – у списку, що з'явився, активуйте функцію Знайти пристрій, якщо вона не активна. Перевірити "місцезнаходження" - Налаштування - скролимо вниз до пункту "місцезнаходження", перевіряємо чи активований головний повзунок, якщо ні – активуємо. Для iPhone (iOS): відкриваємо Налаштування iCloud – у списку активуємо Знайти iPhone. Потім йдемо в Налаштування Конфіденційність та аналогічно перевіряємо чи включено “місцезнаходження”;

 • запишіть IMEI. Знайти його можна на коробці або ввівши MMI код *#06#. Запам'ятайте, де лежить товарний чек або гарантійний талон на смартфон;

 • встановіть надійний пін-код на SIM-картку. Він повинен відрізнятися від заводського (1111 чи 0000);

 • скористайтеся двофакторною авторизацією та Face ID (якщо їх підтримує ваш пристрій);

 • встановіть спеціалізовані програми, які допомагають повернути телефон після крадіжки.

Про спеціалізований софт для запобігання крадіжкам варто згадати окремо. Варіантів тут безліч, але можна виділити кілька найцікавіших:

 • антивірус CM Security може потай фотографувати за допомогою селфі-камери того, хто двічі поспіль ввів невірний пароль або графічний ключ;

 • Cerberus дозволяє записувати розмову зловмисника з мікрофона та блокувати відключення живлення (щоб злодій не зміг вимкнути телефон).

Всі ці запобіжні заходи суттєво знижують ваші ризики. Якщо телефон остаточно втрачений, то ви завжди можете замовити його в нас на сайті.